Jak vydat knihu? Obeslat vydavatelství?

Nemáte prosím někdo tip, jak se to dělá? Mám doma napsaný text, co ted? Obeslat nakladatelstvi?
minea
11. dub 2009
Jé, lubba, taky jsem to nedávno studovala, pohrávám si s myšlenkou napsat knihu pro děti. Na rozdíl o tebe jsem zatím ve stádiu úvah - ty už tiskneš, gratuluju! Tohle sis pročetla? http://www.jakvydatknihu.cz/
lubbaautor
11. dub 2009
je, diky, neprecetla. Taky to ejste nemam 100%, jeste naky vychytavky atp...ale diky!
berenika39
11. dub 2009
ahoj, ano, bud tak, pokud ti ji vezmou, dohodneš se s nimi na ceně, oni ti zaplatí a ostatní už je na nich, distribuce a tak.
nebo ji vydáš vlastním nákladem, to je sice složitější, finančně nákladné, ale zase máš komplet zisk sama, nenecháváš ho nakladateli. seženeš grafika, korektora,tiskárnu,uděláš rozpočet, spočítáš cenu, časově to nějak naladíš, a pak naídneš velkoobchodům. zpravidla dnes berou do komisního prodeje, to znamená, že si od tebe vezmou určitý počet kusů, co prodají, zaplatí ti a zbytek po skončení smlouvy vrátí.
obojí má své výhody, to musíš zvážit sama, podle toho, jak si věříš 😉 😉 .
držím palce 😉 .
nobody
11. dub 2009
rozešli to 🙂
eraserhead
11. dub 2009
Jelikož jsem napsal pár hororových povídek, o podobném problému jsem již několikrát uvažoval a přemýšlel. Dobře to ale rozvedla už berenika39, takže asi tak. Záleží, co si od toho slibuješ nebo očekáváš, od toho se pak může odvíjet tvé rozhodnutí mezi první a druhou možností. Jen počítej s tím, že u první možnosti ti do toho můžou začít strašně kecat (s jedním redaktorem (internetovým, aby nedošlo k mýlce) jsem se hádal kvůli dvěma slovům, které jsem odmítal z povídky odstranit nebo je nahradit, povídka se nakonec neobjevila, páč nikdo z nás nechtěl ustoupit :-S ) a výsledný výtvor může být takřka úplně jiný, než máš teď.
vanusak
11. dub 2009
Jestli vládnete němčinou, výborný je tenhle shop. Vím o něm, protože můj lektor na němčinu si tam taky nechal vytisknout několik svých cestovatelských knih a byl nadmíru spokojen, i s celkovou cenou.
http://www.bod.de/buch-veroeffentlichen.html
berenika39
11. dub 2009
a bohužel jde - jak jinak - o peníze. na vydání knížky sama potřebuješ buď mít nebo si půjčit peníze, a není to zrovna málo. záleží samozřejmě na nákladu. hlavně cena za tiskárnu je zajímavá :-p :-p :-p . ale fakt ten pocit, že "jaký si to uděláš, takový to máš", je asi důležitý. s první prodanou cca tisícovkou to máš zpět. takže když té knížce věříš, je to jednoznačně lepší. navíc potřebuješ schopnost to prodat, kontakty na velkoobchody,umět si udělat kalkulaci, odhadnout, za kolik to bude prodejné atd. ale s tím ti může někdo poradit.
nakladatelství je pohodlný, nenáročný na čas a peníze. tvůj zisk ale omezený.
anza
11. dub 2009
Kontaktuj nakladatelství Tartaros 🙂 Ale obesílat je jinak hovadina, nevydává se jinak než přes známý...

Začni psát odpověď...

Odešli