Jak vyprat skvrny od mrkvě?

daasik
31. led 2008

nevite nekdo co zabira na skvrny od mrkve? Zacali jsme s prikrmy, ale malej je desne cilej, takze pri krmeni skonci spousty mrkvicky krome v brisku i na obleceni 🙂 Peru na 40 stupnu v prasku Lovela sensitive, ale skvrny tam zustavaji 😠

supina
31. led 2008

taky s tim bojujeme - malej to nema jen na brisku, ale i na cele a ponozkach, ja to mam na sobe.. 🙂 Taky peru v Lovele a pusti mi to jen kdyz to hned namocim. Takze mam v koupelne stabilne kyblik s vodou a prihazuju. Jinak mi radili Vanish na zaschly skvrny, ale prijde mi, ze se tam toho leje moc a ja mam jen ten sypaci - ten moc nepomaha.. Prej taky funguje Persil gel, kdyz se nanese primo na skvrnu, ale to jeste vyzkouseny nemam

smoulinda
31. led 2008

Ahojky. No já to teda vyperu v Ariel gelu, a když to peru po třetí, tak je mrkev pryč 😉 Jinak fakt nevím 😝

jajinak
31. led 2008

zkuste to nejdřív zaprat žlučovým mýdlem,nakonec znovu potřít a pak teprve hodit do pračky.

lendy1
31. led 2008

Tak já to vždy namočím do Vanishe, pak přejedu žlučovým mýdlem a pak už to hodím do pračky s lovelou 😉 a je to a nikde žásné skvrny

lendy1
31. led 2008

tady je ještě diskuze na stejné téma 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

niega
31. led 2008

Lendy, do jakýho Vaniše to, prosím tě, namáčíš? Do tekutýho, ze kterýho uděláš roztok? Nebo ze sypkýho, kterej rozpustíš ve vodě? Nebo se dělá ještě něco, co nevím???
Jinak u nás jsou skvrny též všude, Edík tu mrkev pak celej den blinká spolu s mlíkem, tudíž se nejedná jen o příhody bezprostředně při krmení. No znáte to... 😝

lendy1
31. led 2008

No mám ten sypký, zaleju to hodně teplou vodou a nechám to působit (někdy i přez noc). On vlastně takový roztok vznikne... Rozhodně mi moc nepomohlo ten Vanish přidat do pranní, to se vypralo jen něco...
U nás to je to samý s tím blinkáním, takže vezmu všechny ty plínky, brindáčky, oblečení co jsou s mrkví, brokolicí, švestkama (no ty jsou taky úžasný, to je to samý jako mrkev-potvora) namočím to a pak vyperu...

prada
31. led 2008

já plínky a bryndáky namočím do mlíka a pak to druhý den vyperu v Lovele a mrkev nikde.

prada
31. led 2008

a někdy peru místo v lovele v Arielu a taky bez skvrn.

niega
31. led 2008

Lendy: díkec! Oprubuju to 😉

radkapl
31. led 2008

Ahoj a to mliko máš studený nebo teply.Možna blbej dotaz.......

pipisek
31. led 2008

já zaperu žlučovým mýdlem a pak peru na 60st. v Persil sensitive. Co se ale pere jen na 40st, tak na to používám od AMWAY SA8 Solutions Pre Wash spray, stojí kolem 250,-, ale jsem s ním už roky spokojená, vypere prakticky všechno. A poměrně dlouho mi vydrží.

mkr
31. led 2008

ahoj, tak já na skvrny liju bílý vanish vypral mi i fialovou vodičku z bílého prádla už jsem myslela, že ty věci budou už jen na doma, nechám to, ale dýl namočený, jinak jsem zkoušela růžový a ten to nevypral ☹

kupinka
1. únor 2008

Mi taky pomáhá bílý vanish-nechat přes noc a pohoda 😉

zanetka82
1. únor 2008

ahoj ja peru v persilu a sem tam přihodím do pradla vaniš-praškovy a mam pradlo beze skvrn. už od leta si to nemužu vynachvalit....maly byl věčně od boruvek nebo od ostružin a od travy a vše jsem pěkně vyprala bez namačeni 😉

vrtule83
1. únor 2008

já používám persil sensitive, ale flekaté prádlo před praním mám namočené v kyblíku s troškou vaniše a i bryndáky na 40st. bez flíčků. Malá má citlivou kůži a vaniš jí nevadí a dávám máchání navíc a nepoužívám máchadlo.

kacka79
1. únor 2008

Tak u nás zpočátku na čerstvé fleky zabíral vanish+ariel nebo persil... ale pokud nejsem doma a máme "nehodu" což je celkem často... zůstávají fleky.. přestala jsem kupovat drahé body a trička 🙄

niega
1. únor 2008

Kačko, to je fakt - ti tatínkové poněkud nestíhají nějaký předpírání apod. Jsou rádi, že dítě vrátí živý (a to ani nepíšu zdravý). Když přijedu ze služebky, je oblečení a hračky, lžičky, lahvičky atd. po celým baráku, pokakaný plínky + další oblečky napěchovaný v umyvadle a Edík huláká v pokoji ve svým posledním čistým pyžamku, páč čistý oblečky "na den" už jsou dávno spotřebovaný (nebo je tatínek prostě nenašel). 😀 😀 😀

prada
1. únor 2008

Radkapl: do studenýho.

kacka79
1. únor 2008

Niega, tak to vypadá, že jsi byla někdy u nás doma 😀 😀 přesně takhle to vypadá zu nás po 5 hod mimo domov..nejvíc mě vytočej ty pokaděný plínky.. prý abych viděla, jakou má sra... no jo.. chlapi 😅

zuz11
15. lis 2008

kalerat • 1d • Dnes o 19:15
ahojte holky, já z tím zatím nemám zkušenost, tak neumím poradit. Moje kamarádka začala svoji holčičku přikrmovat a má problém s tím, že i přesto, že jí dá bryndák tak se stane, že část oblečení je přece jenom od mrkve špinavá. Zkoušela to vyprat, ale bohužel bez úspěchu. Můžete, prosím, poradit co by na tyto skvrny pomohlo, popř. co máte samy vy vyzkoušené. Předem moc díky.

marinka • 1d • Dnes o 19:17
Kal, jsem zvědavá, co holky napíšou, protože mě na mrkev teda nezabralo nic 😖

noangel • 1d • Dnes o 19:19
ja hned odmocim a pak peru s arielem na odstraneni skvrn ted na nej bezi reklama v tv zatim vsechno vypral

kalerat • 1d • Dnes o 19:22
Jenže problém je v tom, že ona to nestihla odmočit a vyprala to normálně s práškem. Myslíš, tedy, že by ještě ariel pomohl?

kisska • 1d • Dnes o 19:23
ja na taketo skvrny pouzivam Rex so soda efektom -na biele(napustit do vedra co najteplejsiu vodu, vlozit oblecko a potom nasypat prasok, aby bublinkovanie prebehlo cez pradlo), necham odmocit, kym voda vychladne a potom periem v persile. Vacsina flakov mi vysla, ale ovocie dava viac zabrat (myslim, ze broskyne dole nejdu ani takto), ale odstranovac skvrn som este neskusala 😉

andy80 • 2d • Dnes o 19:57
wanish - postříkat, chvilku nechat působit a pak ještě přidat do prádla

natalien • 1d • Dnes o 20:01
Mě mrkev zmizela až po několikátým praní, buď v Persilu nebo v Lovele a později i v Bonuxu. Svatá pravda, broskev opravdu vyprat nejde 😝 řekla bych že je horší než mrkev a banán 😝

anicka • 1d • Dnes o 20:13
Ja mám veľmi dobrú skúsenosť s Persilom sensitive s tým mi zatiaľ v pohode zišlo všetko

kalerat
15. lis 2008

Jé já to téma hledala, ale nic ☹ jsem nenašla

lucia31
15. lis 2008

ja skvrny od mrkvi najprv potriem rastlinnym olejom, karoten sa pekne uvolni, potom zlcovym mydlom a strcim do pracky klasicky oprat..periem v lovele

dididi30
15. lis 2008

luci a to zlcove mydlo to ako vyzera 😀 moze byt aj mydlo lanza?

lucia31
15. lis 2008

didi, zlcove mydlo je take do zlta,tuhe, je tusim vyrabane z hovadzej zlce, ja mam aj Bio zlcove, to je take skor do zelena a potom kupovane v DM drogerii...je super na vsetky skvrny od ovocia, zeleninky, atd...aj lanza je dobra, z tej vyrabam sliz na pranie 😝 🙂

jarka007
15. lis 2008

Vylozit na slnko a skrvrny zmiznu bez prania.

kalerat
15. lis 2008

luci rostliným olejem? fakt to pomůže. Bych kamošce nerada poradila něco co bude mít opačný efekt 😀

dididi30
15. lis 2008

licia boze sak teba je doma skoda 😀
ja mam zelene ale to je znacka fairy , anglicka,bio pre deti, tak mozno je to dobre 😉 😉
jarka super, llen v angicku slnko takmer nesvieti 😀

lucia31
15. lis 2008

kalerat, ano, klasicky rastlinny olej, pokvapkat nim skvrny, uvolni sa tym karoten /mrkva sa aj preto vzdy ma papkat s trochou oleja, aby sa karoten z nej mohol v tele zuzitkovat/, nechat postat a potom zlcovym alebo jadrovym alebo kokosovym alebo Lanzou 😉 namydlit, preprat a take namydlene dat este klasicky vyprat..dam na to krk, ze zmiznu 😝 🙂
didi, aspon ty ma vies docenit 😀

kalerat
15. lis 2008

Luci díky, tak zítra kamošce řeknu ať to zkusí, pak ti dám vědět 🙂