Jak vyprat zažloutlé skvrny od slunečnicového oleje?

Ahoj, ráda bych se zeptala, zda máte některá zkušenost s praním oblečků, které zežloutly díky slunečnicovému oleji. Mám je již téměř dva roky uskladněné. Vyndala jsem je po dceři a zjistila jsem, že to, co jsem jí oblékala po koupání je téměř vše zažloutlé. Natírala jsem jí slunečnicovým olejem. Divně to i zapáchá. Před uskladněním tam skvrny určitě nebyly. Už to asi nevyperu, že? 😞 Děkuji za reakce. Monika
janistr
23. kvě 2012
Napadá mě jedině zkusit žlučové mýdlo.
schnek
23. kvě 2012
tohle se mi na pár oblečcích stalo a bohužel, nepodařilo se mi je vyprat ničím 😞
meo
23. kvě 2012
mě na různé skvrny pomáhá Ariel Profesional, nemám to vyzkoušené na slunečnocový olej, ale můžeš to zkusit. Hlavně to musíš nechat působit a pak teprve vyprat.
helcenka
25. kvě 2012
A už jsi to zkoušela vyprat?
Já měla uskladněné oblečení po prvním dítku tři roky a na některých, hlavně bílých věcičkách byly také žluté fleky a moc dobře prádlo nevonělo, i když předtím bylo vyprané a určitě žluté flíčky nemělo. Nicméně jsem vše 2x vyprala v dětském prášku Batole a přidala odměrku Vanishe v prášku proti skvrnám (já nevím, jak se to přesně jmenuje, je to taková růžová pikslička a je na skvrny a i proti bakteriím) a vypralo se mi úplně všechno.
mirunda
25. kvě 2012
Jádrové mýdlo nebo jar..
ufo8
25. kvě 2012
savo, namočila jsem teď hromádku zažloutlého prádla do sava a pak vyprala a je po skrvnách a barevnost zůstala
liskovyorisek
25. kvě 2012
hmmm...mám stejný problém...prala jsem 2x s vanishem a nic...tak zkusím část vyprat v savu a část s jarem a uvidíme 😃

Začni psát odpověď...

Odešli