Jak zvládá dvouleté dítě test na Covid?

jednaholkaa
19. kvě 2021

Zdravím. Nemáte někdo zkušenost s testováním dvouleťáka? Zvažujeme dovolenou, ale byl by potřeba PCR ze slin a nejspíš i antigenní při cestě zpět.. Děkuji

andelka
19. kvě 2021

Testovali jsme PCR a v pohodě.

aneta_v
19. kvě 2021

@jednaholkaa dcera byla ve dvou letech 2x na klasickém PCR z nosohltanu a úplně v pohodě. Vysvětlila jsem jí dopředu, co jí budou dělat, že to bude nepříjemný. Vzala si Mickeyho, aby ji chránil, jely jsme na driv in, v klidu si nechala zavést štětičku, řvát začala až u druhé nosní dírky, ale za chvíli přestala a byla na sebe pyšná, jak to zvladla

jednaholkaa
autor
19. kvě 2021

@andelka Ahoj Kato 😘 Dekuju 👍🏻

chicky1j2
19. kvě 2021

@jednaholkaa malá byla, měla jsem covid tak "musela" po dohodě s lékařkou, že pokud má bude už pak mít klid...a byl s ní přítel a prý to zvládla s bravurou. Myslím že se přítel bal víc než ona. Jako plakala, prý ji asi víc děsilo jak jsou všichni zakuklený. Hned po si vzala obrázek a šla 🙂 a prý ji tam tu tyčku strkala mnohem míň než dospelakum.

jednaholkaa
autor
19. kvě 2021

@chicky1j2 No ty zakuklenci to je asi nic moc prave taky.. dekuju za komentar.

cherie24
19. kvě 2021

@jednaholkaa malá byla a byla jsem z toho vyděšená spíš já. Těm dětem tam tak hluboko nešťourají. Malá si ani pomalu nevšimla, že ji něco dělali, pošimrala jí v nose a jeli jsme, absolutně bez pláče 🙂 Ale chlapovi tam zajela tak, až mu vyhrkli slzy a řekla, že u dětí to není tak hluboko potřeba, dospělí si ale vychutnávají 😀

kevi1
20. kvě 2021

My chodime na testy zo slin a maly to miluje 😁 ako fakt doslova, az sa smeje ked zase ideme, lebo pani ma super cool oblecok a vzdy s nim blbne.

danvitka
20. kvě 2021

Je to každého věc. Ale já to odmítla. Ženská z hygieny na mě řvala, že si mě kamsi zapíše. To mě utvrdilo v tom jaká šaškárna to je. Já jsem kvůli hospitalizaci byla testována nespočetkrát a nos mám rozrýpaný ještě doteď. Já bych na dovolenou nejela pokud bych se musela testovat, být očkovaná a tak podobně.... Aktuálně nám platí imunita a až skončí nehodlám tohle podporovat. Máme zahradu, bazén, trampolínu, tak ať se malý vyřádí tam...

kevi1
20. kvě 2021

@danvitka nehnevaj sa, ale tento komentar je uplne od veci - nema nic spolocne s tym, co zaujima zakladatelku

alubif
20. kvě 2021

V pohodě, chodíme na antigen než jedeme k babičce , ktera neni ještě očkovana. Provádí se stejně jako PCR. Chvilku si brekne, protože ho držíme, ale to je vše.

@danvitka no a? Dělejte si to jak chcete, zahradu i bazén má kde kdo, koho to zajímá. Dotaz zněl úplně jinak.

jednaholkaa
autor
20. kvě 2021

Holky, diky za odpovedi, to jsem necekala, ze to davaji tak dobre deti. Chci si rozmyslet jestli to za 2 tydny u more stoji a uplne chapu, ze pro nekoho absolutne ne.

danvitka
20. kvě 2021

@alubif dotaz zněl na testy pro děti a já jsem napsala že jsem to odmítla, že nám to za to nestojí. Pokud jsi hladová tu máš 🍩

kevi1
20. kvě 2021

@jednaholkaa skus najt tie testy zo slin a nie z nosa a uvidis, ze to bude v poriadku 🙂 oni su na tych odbernych miestach hodne mili na deticky. Inak este podotknem, ze syn k doktorom chodi nerad, vraj je v takom veku (2.5 roka), jaci len ideme do ordinacie.. ale toto mu ozaj nevadi, len ho poskrabu v puse vlastne..

jednaholkaa
autor
20. kvě 2021

@kevi1 Skvely. Na letisti delaji prave i ze slin. Tak to dava smysl..asi by to zvladla uplne v pohode jak pises. Navic kdyz ji dam kousek cokolady treba coz normalne nedavam 🙂 To more pro dite je taky dost benefit ze zdravotniho hlediska..

jednaholkaa
autor
20. kvě 2021

@danvitka Dotaz znel jak zvlada dite test, pokud jste ho odmitla, tak nemate k tematu co dodat. Ale i tak dekuji za komentar.

montmirail
20. kvě 2021

@alubif chvilku si brekne 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ lituji vaše dítě pokud ho testujete často.

alubif
20. kvě 2021

@montmirail ale prosím tě, vaše děti nebrečí ? Doma, u lékaře, v obchodě... Naše děti nikdy nedělají ne úplně příjemné věci? Nikdy jste je u vyšetření u doktora třeba
jako je odběr krve nemusela držet?
Nebrečí protože ho to bolí, laboranti to zatím, co jsme byli jemni, navíc děti mají více prostoru a kratší dutinu nosní. Zlobí se, že ho chvíli omezíme na svobodě. Rozhodně z toho žádné trauma nemá, hned po vypuštění se s úsměvem loučil s laboranty. Babičky vídáme jednou za čas a radši k nim pojedeme s čistým svědomím, než babičku nakazit a děti by milující babičku mít naší vinou nemusely mít vubec. Což takových případů je dost...
Takže řeči o chudacich dětech si nechte pro někoho jiného . Já vám taky nevykládam, že vaše děti budou chudáci, pokud se je snažíte ochránit před každou neprijemnou věci.

jednaholkaa
autor
20. kvě 2021

@alubif U nas je brutalni rev dvakrat denne kdyz se cisti zuby..

alubif
20. kvě 2021

@jednaholkaa chudak dítě, doživotní trauma z kartáčku na zuby a dvakrát denně.... to je fakt moc , ospod na vás 🤣🤣🤣

andelka
20. kvě 2021

@jednaholkaa U nás to bylo šup šup,než se stihl vzpamatovat bylo hotovo. Trochu teda slzičky byly,ale spíš z neznámého prostředí, a že ho měl na rukou tatínek, a všichni v respirátorech..Já jsem čekala se staršími venku. Aspoň máme potvrzení a imunitu. Měli jsme covid všichni,však víš. U nás se taky řve a vzteká x krát denně. Tohle má aspoň důležitý význam a pozitivní důvod.
My dovolenou v zahraničí neplanujeme, máme už skoro rok zamluvenou v ČR.

monikavitezslav
20. kvě 2021

Mě malou testovali když ji byli dva týdny a zvládla to. Já to orvala a ona to snad ani nevnímala 😀

rosalline
20. kvě 2021

Náš byl v 2,5 r , dělali mu to jen z jedné dírky, 3 vteřiny udělal uááá a pak jakoby se nic nedělo....