Jak zvládáte s dítětem úklid? Pomáhá vám někdo?

helcah
6. říj 2008

Zdravím všechny maminky na mateřské dovolené (haha). Zajímalo by mě, jak stíháte s mrňousem běžný úklid domácnosti, praní, žehlení a občas větší práce jako je mytí oken apod. Najde se tu někdo kdo využívá třeba paní na úklid? Nebo se to dá zvládat v pohodě? Není třeba lepší ten čas věnovat sobě než uklízení?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
skuli
13. říj 2008

Četla jsem celou diskusi a nejdříve jsem měla pocit,že si tady děláte srandu.Teď už jsem pochopila,že asi neděláte,jen se předbíháte,která z vás má doma větší bordel a smrad.Vysávat 1 za měsíc a WC mýt až když to tam smrdí jako v metru a občas odplísnit koupelnu mi přijde strašně nechutné.Vždyť tam s vámi žijí taky vaše děti,které se po té špinavé podlaze válejí a na ty smradlavé záchody chodí a sahají na ně rukama.Viděly jste někdy dokument o bakteriích?A co na to říkají vaši chlapi?To jim to nevadí?Nechápu.Já teda taky nemám ráda sterilní prostředí,ale když jeden den nezametu podlahy,tak se mi zdá,že je tam strašný bordel.Taky nelítám pořád s hadrem,prach utírám tak 1 týdně a děti tím rozhodně netrpí,jak tady pořád píšete,že ten čas budete věnovat raději dětem než uklízení.Je mi jasné,že se teď na mě sesypete,protože vás,které doma neuklízíte je více než nás,které vysáváme častěji než 1 za měsíc .

klouzavka
13. říj 2008

skuli: dotázek, jak odplísňuješ koupelnu?

elitera
13. říj 2008

skuli, bezbakteriová domácnost je semeništěm alergií 😉 Já neříkám, že to, co tu holky popisujou, mi přijde ok, ale vadí mi propagace směru "hlavně ať tam nejsou žádný bakterie" 😉 Mimochodem, kdyby to vadilo chlapovi, může vzít hadr a uklidit to sám, ruce má taky 😉

lenkabu
13. říj 2008

Ja doma nechci v zadnym pripade bezbakteriovou domacnost,sterilni prostredi neni vubec dobry pro dite 😉 Spina tu neni,ale sterilita taky ne.

zanett
13. říj 2008

skuli, bez urazky, ale velmi silne mi pripominas mou matku 😀 To je pro me znamka toho, ze je se mnou vsechno v poradku, ze ja jsem normalni (protoze moje matka ja nenormalni) 😀 Kdyz napises; '...když jeden den nezametu podlahy,tak se mi zdá,že je tam strašný bordel.', tak sorry, ale to je jasna diagnoza 😀 😀 😀 Protoze jak strasny je ten bordel, ktery udelate za jeden den? Bud jste fakt bordelari a jeden den vam staci, ale spis mam pocit, ze cokoliv, co neni poradek (tzn. ani smitko), je automaticky bordel....pratelsky ti radim, abys to zacala lecit driv, nez bude pozde (to fakt neni urazka, to je dobre minena rada 😉 ), protoze to samo neprejde...

Mimochodem - kde jsou ty prispevky o smradu jak v metru nebo odplisnovani koupelny? 😕 Ja se ptam, protoze jsem si jich nevsimla, asi jsem je prehlidla...

kristi
13. říj 2008

zanett, o stranku zpatky tusim, psala to Kyri....

zanett
13. říj 2008

klouzavka - proboha 😀 , skuli koupelnu neodplisnuje, protoze tam plisen nema, pac se v jeji domacnosti nestaci utvorit. Jestli potrebujes odplisnit koupelnu, tak by ses spis mela zeptat nejakyho prasete (rozumej; nekoho z nas), kdo mame doma bordel az po obrazky (a tudiz mame zkusenosti s jeho likvidaci) 😀 😀 😀 😀

zanett
13. říj 2008

kristi, - aha, tak ja se na to jdu podivat, abych teda byla v obraze 😉 😀

kristi
13. říj 2008

skuli, na plisne jedine savo....ale jakmile je doma jednou mas, tak to stejne je jen na chvili. A plisne nemusi byt z toho, ze je clovek prase, utvareji se i z blbeho odvetravani, napr. v koupelne...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
kristi
13. říj 2008

ano ano, ale nic se nema prehanet, ze?

elitera
13. říj 2008

Gedren, krásně řečeno 😀 Sice to, co popisuješ, je na mě docela silný kafe, ale hlavně, že to tak vyhovuje vám 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
klouzavka
13. říj 2008

zanett. hmm, nedokazala jsem se dost dobře dovtípit, Jasný, člověl koupelnu setře, otře poličk, na vynu, umyvadlo použoje čistič, odstraní preventivně vodní kámen z baterie atd...

helcah
autor
13. říj 2008

No mě se teda nedávno taky začala dělat plíseň na spárách mezi obkladama a přímo ve sprchovým koutě takže to asi nebude špínou, ale třeba tím že v koupelně nemáme okno na odvětrávání a spárovací hmoty nejsou až tak dokonalý. Jinak nic se nemá přehánět jak píše Kristi, ale výrok o mytí záchodu až když smrdí jako v metru je teda fakt docela drsnej. Když si ten hajzl představim tak bych na něj teda s prominutím pr.el nepoložila.

elitera
13. říj 2008

no až doma najdete hříbek, tak to bude asi už blbý 😀 Ale jinak souhlasim - masáž výrobců chemických svinstev. Chem. svinstvo dodělávam akorát do záchodu teď, jinak většinu myju už eko prostředkama, buď kupovanýma nebo octem, slizem a podobně. Akorát moje děti budou asi chudinky pěkně vyplesklý, až pojedou k babičce 😀

nelinkav
13. říj 2008

ahojte, diskuzi jsem průběžně četla a abych zareagovala na původní otázku, jak to zvládáme s mimčem... Tak ještě ho nemám, ale vzhledem k počátečním problémům, kdy to vypadalo, že o bobka přijdem a teď vzhledem k pupendu už to máme doma docela přeorganizovaný a opravdu hodně věcí dělá manžel(žehlí, myje okna-pouze jeho práce, jinak v mytí podlah, úklidu kuchyně se střídáme). Jinak mám dost ráda, když je uklizeno, ale v mým podání to znamená, že mi nevadí běžný bordel, jako poházený doklady na stole nebo manželovi hadry na kuch.židli (němý sluha holt všechno neunese). Ale mám ráda, když je zameteno/umytá podlaha, a setřená koupelka - to mi k pocitu čistoty stačí. S mimoušem to asi nebudem udržovat tak často (1xtýdně), alespoň ze začátku.

No a k aktuálním plísním: fakt nejsou projevem "bordelovosti" domácího. Nám už se začínají dělat v rozích všech místností, za nábytkem....a budou až do jara. neustále to stříkáme savem proti plísním, ale účinek je ten, že si na 2dny totálně zasmradíme byt a 3.-4.den je stará známá chlupatice zpět 😠 Se špatně zatepleným barákem, kde si člověk nemůže topit jak chce (odpol. a v noci se tu netopí, takže to vychladne a zvlhne...) se nic neudělá. No, snad se co nejdřív odstěhujeme. Když to shrnu, já bych radši brala kopičky prachu v rozích místností, než plesnivou reprobednu nebo zvlhlý, opadaný perníčky z vánočního stromku 😠

nelinkav
13. říj 2008

elitera, nám se teď na podzim doma v květináči sem tam houba (vypadá jak bedla) podaří 😀

dn007
13. říj 2008

Ahoj holky, jen jsem chtěla napsat, že klidně dám kontakt přímo na tu pani z Ukrajiny, co u mě byla uklízet přes firmu minulý týden. Tak se třeba ozvěte.

Jinak mě tahle diskuse fakt baví... 😀 Připadám si díky vám trochu normální 🙂 Protože po tom malování minulý týden mám sice od firmy uklizeno, takže po dlouhé době vidím přes okna do ulice, ale jinak to tu pořád vypadá jak ve skladišti... máme 15 plných banánových krabic knih... a kdy na ně dojde, to fakt nevím. Ale snad to do porodu stihnu 😉

binki
13. říj 2008

myslím, že neznamená, že kdo si občas zaplatí paní na úklid, musí mít doma bordel, například já denně vytírám, luxuju, umývám, co je třeba, jenže máme doma psa a kočku, neumím si představit to neudělat, ráda si nechám pomoct se žehlením a mytím třeba oken, minule jsme s paní strhávaly staré koberce a přesunovaly nábytek, narozdíl od některých z vás, můj mm prostě není doma, pracuje velmi intenzivně, studuju vš, maminka je po operaci...prostě jsem ráda, že mám takovou možnost

kyri
13. říj 2008

hehe, skuli, ty si taky děláš srandu, že jo? 😉
co bychom se nemohli s trochou nadsázky pobavit na účet přehnanýho uklízení - je to naše svoboda neuklízet jak barevný, stejně jako jiný maj svobodu uklízet a snažit se o domácnost bez bakterií, používat k tomu antibakteriální a jiný chemický sra*ky, a ty pak vypouštět do odpadních vod a žít v iluzi že maj doma čisto - a přitom stačí 2x za sebou umýt nádobí stejnou houbičkou. ty bakterie se v tom vlhku a zbytcích jídla totiž tak rychle namnožej, že příští várku nádobí meješ v podstatě těma bacilama 😉 😀
myslim, že někde na webu se to dá stáhnout, jak to vypadá 🙂

no, a o tý diagnoze jsem tu už psala 😀 (fakt je uvedená v diagnosticko statistickým manuálu duševních poruch a tyhle uklízecí a přehnaně čistotný tendence a rituály jsou jedním z jejích příznaků. kdo má zájem, ať si to vygooglí - mít to, to je fakt peklo. horší než mít špinavou podlahu 😉)
...dá se to léčit 😉

kyri
13. říj 2008

nelinka: jj, psala mi to i máma. že houfný zateplování paneláků aj. má za následek, že ty byty začnou děsně plesnivět 😝 a dýchat 2 dny chlorový výpary, to teda nic moc. no, ale ta plíseň (černá) je taky toxická, to si člověk nevybere...

sylvar
13. říj 2008

Tak začínám mít pocit, že kdo uklízí-myje podlahy denně, utírá prach, meje záchod a koupelnu, je vlastně nemocný 😠
já bych to viděla spíš opačně...
sterilní prostředí dobré není,ale wc smrdící jak v metru mě dostalo 😖 , luxování jednou v měsíci...já nevím, kdoje tu nemocný 😅

bledulka
13. říj 2008

Hm,docela dobré téma  Já patřím k těm,které v neskutečném bordelu (ani nemůžu napsat nepořádku-to je slabé slovo-byl to opravdu extrém) vyrůstala celé dětsví...Naši mě to tak naučili a já prostě v 18 letech nebyla naučená na to,jak se pořádek udrží-no a když jsem v 18 letech od našich odešla,tak jsem to chtěla změnit-ale bylo to pro mě docela náročné….pro drobnou představu-u nás byl takový nepořádek,že naši ani nezvali moc návštěvy,já si nemohla pozvat kamarádky-nejlepší to bylo v létě,to šla návštěva na zahradu a na záchod chodila k babičce (ta bydlela s našima a u ní bylo uklizeno)….nechci ani rozvádět jak velký to je nepořádek a ani nechci říkat jak s postupujícím věkem naši ani ten bordel nevidí a jak to je čím dál horší….je to opravdu extrém a i největší bordelářky na Mk v podstatě jsou čistotné holky….žila jsem od 18 let od nich cca 150 km a věřte,že jsem například dlouho váhala,než tam vezmu svého manžela poprvé na návštěvu-styděla jsem se za ně,za sebe….prostě těžko popisovat…a já bych teda nikdy nechtěla,aby se mé dítě za mě tak stydělo a bylo mnou v tomto směru tak znechucené,jako to cítím já k rodičům(jinak je mám samozřejmě ráda)…a jak je to se mnou nyní?…myslím,že jsem našla rozumný vztah k pořádku-necídím a nepulíruji byt každý den, provozní nepořádek (hračky atd) uklízím průběžně během dne , luxuji jednou až dvakrát do týdne velkým vysavačem a malým ručním vysavačem vysávám takové ty drobky atd –a to dle potřeby hned jak to zjistím-i několikrát denně-aby se to zbytečně nerozneslo….tento vysavač používám i na dlažbu v kuchyni,v koupelně jím rychle povysaju vlasy atd a tak není třeba vytírat každý den….prostě uklízím tak,abych se –a to je pro mě nejdůležitější-cítila ve svém bytě dobře já i moje rodina….aby na mě můj byt působil dobře a pozitivně…..k otázce v úvodu-po narození prcka to samozřejmě s časem na úklid bylo horší,ale také to jde…spíš mi chyběla taková jakoby pravidelnost-nenechat si to přerůst přes hlavu…..hodně mi v tom pomohl systém uklízení o kterém jsem se dočetla – základem je zejména vyhodit zbytečné krámy z domu,pravidelnost atd….no a zkontaktovala jsem se s paní,která posílá maily k uklízení a tato hodná paní mi (a několika stovkám dalších denně posílala maily s denními tipy co uklidit-docela dobrý-občas mě trklo,že jsem něco dlouho nechala být ladem )a od září vytvořila webové stránky a nyní se tyto tipy dočtu denně na webu…a tento systém mi docela vyhovuje-uklízíno mám podobně,ale tak nějak líp využívám čas a nestrávím úklidem celý den…vybírám si z toho to,co je pro mě aktuální (nedržím se slepě návodu)
At již máte naklizeno,nebo sem tam nějaký provozní nepořádek atd tak hlavní je,abyste byly spokojené maminy,manželky,partnerky a nestresovaly jste se…abyste se cítily v pohodě,aby s vámi ve vašem uklizeném /neuklizeném bytě byli rádi vaši partneři …a to jestli to je v očích ostatních naklizeno-uklizeno- bordel-velký bordel už je přeci jedno-doma s vámi nežijí 

elitera
13. říj 2008

bledulka, máš odkaz na ty stránky, o kterých mluvíš? 🙂

nelinkav
13. říj 2008

kyri, jo jo, kdyby jen černá, místy i růžová, zelená... Kdov ví, jestli u nás nerostou nějaký dosud neobjevený a důležitý druhy plísní 😀 (jo a máme zateplenej zděnej dům, ne panel!)

K přehnanýmu uklízení/neuklízení. Myslím, že všeho by mělo být tak akorát. Kdo moc uklízí, tak taky může mít jen rád pořádek, problém podle mě nastává, když začně hysterčit, že něco není vypulírovaný, sterilní, že je někde drobek atd... Já mám hodně ráda uklizeno, fakt, ale když jsou období, že oba z práce chodíme v osm večer, tak se na domácnost zvysoka vykašlem a nevadí nám to. I když třeba ten smrad z wc bych nedovolila, bych se k vklidu nevykadila 😉

proti tomu, že si někdo najme paní na úklid si myslím, že nikdo nemůže nic mít. Když je fakt moc práce nebo to toho člověka prostě neskutečně obtěžuje,tak proč ne. Já mám to štěstí, že jednak mě to zas tak hrozný nepřipadá (ale taky máme 2+kk 😀 ) a taky mám skutečně ochotnýho muže - dělá min.6dní v týdnu 10-12h denně a přesto když teď vidí, že jsem utahaná (ač chodím na půl úvazku) apod.,tak se sám chopí čeho je potřeba.

bledulka
13. říj 2008
myschka
13. říj 2008

Mo je babičky byla obcesně pořádná 😀 😀 občas dostala záchvat a kartáčkem na zuby vydrbala dům od sklepa po půdní trámy 😀
Já vyrostla ve vzorně uklizené domácnosti mojí mamky a sama se taky snažím aby bylo všechno poklizené a porovnané. Ja se prostě v pořádku necítím dobře a miluji večer ten pocit, že je všechno uklizené a já si můžu vegetit s čajíčkem. Když mám doma bordel tak mě to prostě rozčiluje. Ale zase si myslím, že to nepřeháním. 😅

myschka
13. říj 2008

překlep, v nepořádku se necítím dobře 😅 😀