Jak zvládáte s dítětem úklid? Pomáhá vám někdo?

helcah
6. říj 2008

Zdravím všechny maminky na mateřské dovolené (haha). Zajímalo by mě, jak stíháte s mrňousem běžný úklid domácnosti, praní, žehlení a občas větší práce jako je mytí oken apod. Najde se tu někdo kdo využívá třeba paní na úklid? Nebo se to dá zvládat v pohodě? Není třeba lepší ten čas věnovat sobě než uklízení?

vercaberca
13. říj 2008

sis, 😀 (papír se někdy může protrhnout 😀 😀 - už s tím končím 😀 ).
zpátky k tématu - paní na úklid by se mi taky hodila, ale manža zatrhl a podlahy pulíruje sám - občas jako bonus vycídí něco na víc. chtěla jsem jenom ty podlahy, zbytek celkem stíhám a baví mě.

sisstin
13. říj 2008

jako já závidím holkám, který úklid baví...páč pro mě je to ta nejhorší činnost na světě 🤐 🤐 a to u nás též byly a jsou uklízecí soboty..ale já to fakt nenávidim 🤐

nesnášim špínu na sobě...tj. špinavé oblečení, neumyté vlasy atd, ale jako poházené věci jsou mi nějak šumak 😅 jako 10cm vrstvu prachu bych taky nerozdejchala...ale např. moje specialita je křeslo zaházené týdením oblečením 😔

vercaberca
13. říj 2008

sis, taky uklízím jenom, když mám náladu. a přiznám se, že to je tak nějak jediná činnost, kterou teď dělám, a výsledek je hned vidět. pak se starám o malou a tam jaksi plody své "práce" uvidím až za pár let 😅 . a já nějak potřebuju i "něco" hotového vidět hned 😅 . jinak do porodu jsem úklid mezi své oblíbenosti neřadila...

sisstin
13. říj 2008

veru: právě MP je úplněj ouchyl 😅 když vaří, tak si průběžně okamžitě umývá veškeré nádobí ...aby měl pořádek...vytírá po sobě tu vanu..a dalších sto tisíc kravin, který jsem předtim v životě neviděla...se u nich bojim i umejt, aby náhodou někde nebyla kapka vody 😅

elitera
13. říj 2008

já stoleček nemam a i kdyby, to bych musela mít hrudník z vody, ne? Když do vany, tak vyhřát se celá, na běžný mytí je sprcha 🙂
A vanu po sobě teda rozhodně neutíram. Nicméně v DM teď prodávají celkem dobrou houbičku na vanu - je to jako rukavice, z jedný strany jako mikrovlákno, z druhý strany jakoby jelenice. I zaschlý kapky vodního kamene s tím jdou dolů celkem ochotně 🙂

sisstin
13. říj 2008

elitera: že bych to dala MP k Vánocům? 😅 😅

zanett
13. říj 2008

sis, tak presne takova je moje matka - uklizi i na navsteve 🙄 Loni jsem se docela stydela, kdyz nasi jeli na navstevu do UK a nejdriv jeli navstivit segru, ktera tehdy bydlela v Oxfordu (tak pry jim tam matka chvatne zametala kuchyn, myla nadobi - meli mycku!- a chtela vysavat 🙄 ). Pak se nasi se segrou presunuli na samotne vanocni dny ke mne do L'Spa a matka zase chtela uklizet - chtela mi tady vysavat byt a lestit kuchyn 🙄 🙄 🙄

elitera
13. říj 2008

No moje mamka, než onemocněla, tak tohle dělala taky. Ale jen u mě a u ségry, u někoho cizího by si to nedovolila. A to je ještě spíš tím, že bydlíme obě daleko a když přijede na pár dní, tak občas musíme do práce, tak se nudí. Když jsem měla promoci, snažila jsem se ji vyšachovat (musela před transplantací hodně odpočívat), jediný, co jsem neuhlídala, že mi vyžehlila koš prádla. No, a teď na to prostě nemá sílu, vyluxovat barák je pro ní akce na celej den a to jí ještě někdo musí vynést vysavač do patra ☹

vercaberca
13. říj 2008

sis, můj muž má umytý i motor v autě 😀 .
eli, nad rukavicí z DM uvažuju.

elitera
13. říj 2008

dobře se s tím myjou i okna 🙂

zanett
13. říj 2008

No elitero,u nas je to spis tak, ze matka byla vzdycky v poklusu a nic si nevychutnala, takze pokazde treba ihned po obede nabehla a uklizela kuchyn (my ostatni jsme jeste dojidali a ona nam za zadama bouchala hrncema a skrabala pekac 🙄 ). To se bohuzel nezmenilo, a kdyz tu loni nasi byli, tak jsem uvarila veceri a kdyz jsme dovecereli, tak jsem chtela jeste v poklidu donest dezert a kavu atd, kdezto matka jakmile dojedla posledni sousto, tak vystrelila do kuchyne a zacala lestit plochu vedle sporaku a oplachovat talire atd (podotykam,ze to byla stedrovecerni vecere) 🙄 Takovej pristup cloveku uplne zkazi ten pozitek, ktery by z toho obedu jinak mohl mit...u nas nikdy neslo o to neco vychutnavat, jidlo bylo jen prostredek k tomu,abychom zustali nazivu 😀 a po chvatne konzumaci jsme se vsichni vratili do prace - tzn. k uklidu 🙄 🙄 🙄

elitera
13. říj 2008

zanett, to je vážně lehce sick...

petra2204
13. říj 2008

Uvítala bych pomoc na žehlení prádla a mytí oken. Jinak žijeme přirozeně v přirozeném nepořádku. Já měla jednu babičku uklízecí a druhou neuklízecí. Ta uklízecí nade mnou stála u stolu a čekala až mi upedne drobek, aby se ho mohla zmocnit. Ta neuklízecí to nějak neřešila...měla plný barák harantů, když bylo sucho, lítali jsme v botách ze zahrádky až do kuchyně a poklidla až večer. Hádejte, kde se mi líbilo víc? 😉

Nic se nesmí přehánět....řídím se dle hesla "šťastné dítě - bordel v bytě"

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
helcah
autor
13. říj 2008

Tak to jako docela čumim, po štěrdovečerní večeři jít mejt a utírat nádobí....no k tomu se nedá ani nic říct snad. U nás zas mamka kmitala celej den jak blázen - kromě toho naklízení se vyvářela svíčková, což bylo na celý den. To já na Štedrý den tak max. osmažim řízky a kapra, salát už je v lednici a užívám si nic nedělání.

zanett
13. říj 2008

gedren, jako dite jsem vubec cely Vanoce vnimala dost negativne, hlavne kvuli matce, ktera byla vzdycky utahana, nervozni a vystresovana ze vseho toho predvanocniho uklidu, nepamatuju si, ze by tu radost nekdy prozivala s nama (teda, my ostatni jsme to ani moc prozivat nemohli, protoze pohled na otraveny oblicej matky vzdycky zkazil radost i tem nejvetsim optimistum 😒 ) Po rozbaleni darku jsme museli ten vanocni balici papir poskladat (!!!) na dve hromady; na jedne byl ten uz nekolikrat pouzity a urceny k likvidaci a na druhe byl ten, ktery se jeste na presrok dal znovu pouzit. 😝 Tu radost z darku mi kazilo matcino zaveleni 'Tak, a ted to uklidime!' (mysleno - darky uklidit tam, kam patri podle sve povahy, tzn. obleceni do skrine atd), balici papiry poskladat a roztridit a sebrat spadane jehlici ze stromku (pri rozbalovani darku se u toho stromku fotilo a pripadne zavadeni o vetvicku casto zapricinilo, ze spadlo nekolik jehlicek na zem 😀 )

My jsme svatecni nadobi ani dalsi stul nemeli jen proto, ze na to nikde nebylo misto, ale babicka (z matciny strany) to tak mela; obrovsky jidelni stul v obyvaku, ktery se rozdelaval jen jednou za rok a po zbytek roku na nem vystavovala svoje hackovany decky - pamatuju si, ze to bylo takovy mrtvy misto toho obyvaku, protoze 364 dny v roce se kolem toho stolu muselo chodit opatrne a vubec ho nepouzivat (aby se neposkodila vystavka tech hackovanych hruz 😀 )

elitera
13. říj 2008

nádobí po štědrovečerní večeři jsme naštěstí myli vždycky až po dárcích. Mě vytáčelo akorát, že jsme musely se ségrou hrát a případně i zpívat koledy, případně si táta přidával ještě (určitě schválně!!!!) řízek z kapra 😀 A dneska to mamka prostě nahází do myčky a jde se.
U nás se nedělá ani kapr ani salát (myslím tím mou nově založenou domácnost), protože to ani jeden z nás nemusíme. Zapečem si lososa s mandlema, k tomu vařený brambory a listovej špenát se smetanou, jako zákusek pak nějakej pohárek nebo něco 😵 Už se fakt těšim 🙂 A nádobí rozhodně taky požere myčka 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
zanett
13. říj 2008

hm, tak to ja mam hruzu z vanoc dodneska, protoze MP jezdi pravidelne s deckama do Londyna, kde maji rodinu (a je proste jejich rodinna tradice, ze vsichni pribuzni se tam pokazde sejdou a travi nekolik dnu VAnoc), ovsem ja pozvana nikdy nejsem (asi je to i lepsi), takze bud travim Vanoce sama 😒 (stalo se mi v roce 2005), nebo s nasema, coz je snad mozna jeste o trosku horsi...uz nejakou dobu si planuju, ze si na Vanoce odjedu nekam na Bali na tyden a vyhnu se tomu shonu 😀 😀 😀 😀

helcah
autor
13. říj 2008

Jo myčka je výbornej vynález. Já jsem nikdy bezprostředně po jídle nebyla schopná ho umejt a při vaření docela nadělám takže to u nás vypadalo jak po výbuchu. Takhle tam člověk ten bordel schová a je to. A dárky se u nás odjakživa nechaly rozložený pod stromem až dokud si to prostě každej někam neodtahal. A schovávání balícího papíru je teda taky perla. Teda mam takovej pocit že maminky Gedren a Zanett by se měly seznámit. 😀

helcah
autor
13. říj 2008

Zanett a manželovi nevadí že tráví Vánoce bez Tebe?

elitera
13. říj 2008

gedren, dělala to moje bývalá potenciální tchyně jen tak a my jsme z toho udělali vánoční krmi 🙂

do zapékací mísy dam kusy lososa (nakrájený porce z filetu - nemam ráda kosti), shora se to posype mandlovýma lupínkama, lehce zakápne citronem a zapeče. Je možný to trochu posolit, ale klidně až na talíři. Já maso z lososa miluju i jen tak. Špenát dělam listovej s trochou česneku a vegety (bez glutamanu) a zjemním smetanou. A k tomu brambory vařený ve slupce nakrájený třeba na kolečka, aby to vypadalo pěkně. Úžasně jednoduchý a fantastický!

zanett
13. říj 2008

helcah - ja mam pocit, ze se nase matky mozna uz znaji 😀 , to prece neni jinak mozny, aby dve na sobe nezavisly osoby byly tak strasne podobny...Gedren, mne by zajimalo, jaky ma tvoje mamka postoj dnes? Moje matka to bere tak, ze jsem se nevyvedla, kdyz jsem nepochytila nic z jeji uklizeci masaze a stale uklizi jako smyslu zbavena a pri konfrontaci mi proste vzdy na vsechno odpovi, ze 'Uklid je potreba; vzdy byl a vzdy bude' Ona se proste nikdy nezmeni....cely svet se meni, jen ona je porad nekde vzadu a pouziva temer stredoveke uklizeci praktiky (napr. tu automatku porad nema a dokonce jsem si delala nedavno legraci, ze ji koupim k VAnocum necky 😀 )

zanett
13. říj 2008

Helcah - my nejsme manzele 😉 Asi mu to vadi, taky rikal,ze by je chtel travit se mnou, ale ja bych proste nerozdychala ty decka (uz nevim, co je horsi, jestli travit Vanoce s mou matkou, nebo s pritelovou drzou a nevychovanou dcerou 🙄 ). Ale me uz to zacina stvat a s jednim znamym se uz dlouho hecujeme, ze si spolu vyrazime na vanocni dovolenou 😀 (on s pritelkyni travi Vanoce u jeji rodiny, kterou nemuze vystat)...uz jsem to rikala i MP a tvaril se, ze by mu to nevadilo, ale ja myslim (doufam), ze nadsen by nebyl...letos mi to bohuzel nevyjde z financnich duvodu, ale co neni, muze byt..... 😀

elitera
13. říj 2008

zanett a gedren, a jakou mají vaše maminky profesi? Moje byla učitelka v MŠ, tak jsem si myslela, že by to mohlo být taky trochu tím. No a pak dělala asi 15 let v německu uklízečku, aby nás udržela na škole. No a dneska je na neschopence a za chvíli půjde do invalidního důchodu... 😅
Nicméně taky si myslí, že jsem nevyvedená dcera (moje ségra je možná ještě ujetější na uklízení, než mamka 🙂)

zanett
13. říj 2008

moje je ucitelka 😝

elitera
13. říj 2008

áááááha. A Gedren, tvoje? 🙂

danae
13. říj 2008

Já jsem to s úklidem řešila tak, že jsem si objednala pro malou hlídání a mezitím si uklidila. S paní na úklid nemám moc dobré zkušenosti. První byla přes agenturu a druhá přes kamarádku, která ji ale také měla přes agenturu. Obě uklízely dost špatně.

Před narozením dcery jsem na úklid moc nebyla, ale teď si to někdy vysloveně užívám, protože je to něco jako psychický relax, při čem můžu myslet na spoustu jiných věcí a neřešit bobečky apod. 😉 Dcerku teď dávám na pár hodin týdně do školky a ty hodiny věnuju úklidu, praní a vaření. Zas ale plánuju zkusit na úklid jednu agenturu. Uklízeli nám po výměně oken a byli úžasní. Tak doufám, že nám někoho brzo pošlou a že to bude dobré.

kyri
13. říj 2008

páni, uklízecí návštěva - no, tak tu bych viděla ráda 😀

siss: to se hezky čte, jak ty bordelaříš a tvůj přítel uklízí 😀

aponchie
13. říj 2008

jj moje mati zamnou prijela do UK na navstevu a vecer pri prijezdu z letiste sem sla uelat vecu a neco na relax bylo asi 20hodin a pak sem sla s brachou chrapat a moje matka prosim!!!celej byt vsecky koberce vypucovala mokrou hadrou aby nas nebudila vysavacem,vsecko vypiglovala mezitim si zapalila par cigaret a pak nad ranem spokojene usnula to sem nepochopila 😲