Jak zvládnout sestřinu svatbu? Co říct při svatební řeči?

megy
5. črc 2009

ahoj holky, zakládám nové téma, jelikož kromě rady ráda přivítám i další postoje a osudy. V červnu jsem se po 2 a půl letém manželství rozvedla s manželem, se kterým jsem byla celkem 8,5 roku. Jsem ráda, že jsme se rozvedli v dobrém, že nemáme žádné zápory proti sobě. Moje sestra se bude příští rok vdávat týden před mými narozeninami, mám ji jít za svědka, stejně jako ona šla mě.Vím, že je to hodně daleko, ale mám pocit už teď, že to nezvládnu, pokud nebudu mít při sobě nějakého partnera. Jim to tak moc sluší, jejich vztah je úplně jiný než dřívější můj - mám pocit, že ji vše vychází.Nedovedu si představit, že za ní budu stát a dívat se na to vše, když mě to nevyšlo. Mám hrůzu i ze svatební řeči, kterou budu pronášet. Co se vlastně při řeči říká?? Vůbec nemám potuchy

petruci6
5. črc 2009

v akom ste vztahu so sestrou?
ja mam tiez starsiu sestru,ale naopak od teba ja by som jej stastie iba priala a bola by som stastna,ze ona je stastna
ked si to nedokazes predstavit,tak jej to radsej slusne odmietni,inak vas to bude boliet obe

teodorka
5. črc 2009

megy ...pokial to tak zle prezivas [myslim Tvoj predosly vztah a rozchod]tiez by som sestre vcas vysvetlila ze jej za svedka nemozes ist lebo to nezvladnes .Nie je na tom nic zle ,urcite Ta pochopi ze Tvoj rozchod je prilis cerstvy a potrebujes viac casu sa s tym vyrovnat

jindri
5. črc 2009

megy: co ty víš, příští rok třeba budeš zamilovaná po až uši 😉 Soustřeď se na přítomnost, nemá smysl přemýšlet co bude ...... protože to stejně bude úplně, ale úplně jinak 😀

megy
autor
5. črc 2009

já jsem neřekla, že ji to nepřeju, já jim to moc přeju, přeju jim taky hlavně, aby to vyšlo a podstoupili umělé oplodnění v pořádku, když už jim zadrbal péči doktor.Je asi hodně čerstvé ten rozvod, ale musím říct, že jsem se s tím tak nějak vyrovnala. Ale musím přiznat, že mi moc chybí ta bezpečná náruč plná lásky bez výčitek

asitka
5. črc 2009

megy...téma sa mala volať úplne ináč 😀 je viac o tebe ako o názve 😀 ale prosím neber to v zlom....

neni to ani tak o strachu...zo svadby, ako to tam zvládneš....čo ako povieš...ako o tom, že sa cítiš sama...že momentálne nikoho pri sebe nemáš..ale aj to prejde...a niekde na teba...ten pravý čaká 😉 prajem veľa šťastia.... 😉

avanka
5. črc 2009

Megy, ja by som to este neriesila..ja som sa v roku 2003 vydavala po 4 a pol rocnom vztahu a po roku som sa rozvadzala ako 23 rocna....s ex sme sa v dobrom nerozisli, mala som tazke depresie, nevedela som si predtavit, ze raz budem stastna 😝
a o 7 mesiacov po rozchode s byvalym som sa uplnou nahodou zoznamila s mojim terajsim manzelom a ver mi, bola a je to laska ako tram......hned prvy den sa ku mne nastahoval (ako on vravi, prisiel a uz neodisiel) 😀 a sme spolu uz 4 roky, z toho 2 manzelia....

hlavu hore, nikdy nevies, kde na teba ten tvoj caka...

megy
autor
5. črc 2009

teda avanka - to je bomba - supeeeeeer, tak ještě aby do mě nějaký chlap vrazil a bude to 😀

hasleerka
5. črc 2009

megy držím palce aby nejaký chlap do teba čo najskôr vrazil, len mu treba nohu podstrčiť 😀

kaktusik007
8. črc 2009

megy - presne viem akych pocitov sa bojis... rozvadzala som sa v marci 2006, v auguste 2008 sa mi vydavala kamoska (hodne blizka) a aj ked som si myslela, ze to zvladnem, zistila som, ze velmi tazko tuto svadbu nesiem... nemala som partnera, mala som iba kamarata, s ktorym som si bola blizka, inak nic.... no a potom... zrazu... taky blesk z jasneho neba, mna a aj tohto kamarata osvietilo, zistili sme, ze sa lubime, a v marci tohto roku sme sa vzali 🙂 a.. mozem povedat, ze je to laska ako tram 🙂
proste to neries... ak ti ta svadba nema spravit dobre, tak je jedno ci jej budes svedcit alebo nie, pretoze uz len samotna tvoja pritomnost ti bude vadit.... lenze.. je to este daleko, a dovtedy fakt mozes stretnut pana dokonaleho.. v najhorsom si tak mesiac pred svadbou pohovor so sestrou - ze este nei si z rozvodu este vonku a ze preto aj ked ju lubis na svadbu proste ist nemozes - sestra to isto pochopi...

darina77
8. črc 2009

Kaktusik, neviem či by to pochopila, mne by to asi vadilo že len preto že nikoho nemá mi sestra nepríde na svadbu.
Megy, ten pravý príde vtedy ked to budeš najmenej čakat.