Jaká je trvanlivost domácích přesnídávek a marmelád?

karotky
1. črc 2009

Mám navařené ovocné přesnídávky a marmelády z loňského léta a zajímalo by mě,do kdy jsou poživatelné,aniž by způsobyli člověku/dítěti střevní potíže?

titkovamiriam
1. črc 2009

ved otvor a uvidis no myslim si ze este rok budu ok,mne sice tak dlho nevydrzia -decka ich do roka zjedia-no ked ich mas v suchu a v tme nemalo by sa im este nic stat

karotky
autor
1. črc 2009

Takže cca po 3.letech skladování by zavařená děstká výživa měla být nezávadná?

ukana
1. črc 2009

karotky, musis otvorit a skusit, ak je chutovo dobra, nezapacha, tak v klude zjest 😉 ak je zle zavarena, tak to vidno hned po par dnoch, ze zkysne alebo splesnivie........u nas vydrzia tiez tak max. rok, vsetko zjeme 😅

titkovamiriam
2. črc 2009

karotky ja mam dzemy aj 5 rocne a taky odlezany slivkovy-uz ho mozes krajat nozom je najlepsi.inak mi nic neostane viac ako rok dva,tak neviem dokedy je maximum ze je to ok-no treba otvorit a skusit,inak ak sa zacne kazit to uvidis aj viecko ti dvihne tak aj zacitis 😝

many
2. črc 2009

jééé taky děláme přesnídávečky,ale teda nevydrží ani půl roku 😀 😀 😀 no letos musíme nadělat víc a víc 😀 😀 😀

karotky
autor
2. črc 2009

No,já jich totiž loni nadělala mraky a před Vánocemi mi to Adam přestal jíst.Letos se na to vykašlu a ovoce si dám raději do mrazáku. 😉

jozkasisi
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janzi
15. črc 2009

holky prosim vas ako sa robia domace presnidavky?? doma sme ich nikdy nerobili a tento rok je veeela ovocia tak by som malickej narobila......