Jaké roušky do školy?

2veverka
6. dub 2021

Maminky, hovoří se teď o tom, že žáci by se měli rotačně vrátit do škol. Jaké budete dětem dávat roušky? V posledním období se nosily hl. respirátory, takže člověk má pocit, že obyčejná látková rouška zas tak nechrání. Ale ne všechny respirátory dětem sednou (např. Spurtexy jsou mým dětem velké). Prosím o dobré rady a tipy.
PS: Jinak se Spurtexem mám dobrou zkušenost pro dospělé.

evulenacz
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
blondynka400
6. dub 2021

@2veverka rouška nechrání, a látková už vůbec ne. Když už musí mít tento "nesmysl", tak buď nano roušku a nebo respirátor. Mrkni třeba sem, mají dětské a hezky sedí: https://www.ochrannerousky.cz/detske-ffp2-respi...

aneta_v
6. dub 2021

@blondynka400 žádné dětské respirátory nemají certifikaci ffp2, pouze KN95 a to už může mít na obličeji klidně kapesník....

blondynka400
6. dub 2021

@aneta_v to není pravda. Tyto jsou FFP2. A nejsou na trhu jediné. Dá se najít, když se chce .-)

2veverka
autor
6. dub 2021

@blondynka400 Třeba Spurtexy nebo Respilony něco vydrží, i dezinfekci v troubě. Ale co tyhle dětské barevné, ty jsou na pár použití? To bych se nedoplatila...

evulenacz
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
2veverka
autor
6. dub 2021

Já ano, věřím, že 1. stupeň rotačně půjde, uvědomili si, že 3.-5. třída skoro nechodila do školy. A jsou určitě i upozorňováni na problémy u části žáků.

blondynka400
6. dub 2021

@2veverka za mne je každý respirátor max na pár hodin. Já ho nosím fakt minimálně a stejně pak hned letí do koše. A stejně tak to praktikuji u mých děti.
@evulenacz já to nějak neřeším. Osobně si myslím, že ano. Spíš je otázka, jak dlouho tam vydrží...

mamikry
6. dub 2021

@2veverka Detem bych dala nanorousky. Delaji se detske a maji dobry zachyt.

marcicek84
7. dub 2021

@2veverka dite do skoly bych v respiratoru neposlala,i pro dospeleho je narocne to udychat,trpi pak bolestmi hlavy,malo vzduchu a soustredeni nejde dohromady,koupila bych normalni rousku s obrazky ne latkovou
Znicit diteti zdravi bych nemohla,ani detske respiratory se nevyrabeji,protoze se pouzivaji pri praci a pouzivaji je dospeli.Nechat decko v respiku 8 h je pro me jako rodice nepochopitelne.

pexi
7. dub 2021

@2veverka já bych hlasovala pro nanoroušky. Od doby, co jsem těhotná, jsem měla těhotenskou rýmu a najednou mi dělal problém respirátor, který ale v práci potřebuji. Přešla jsem na nanoroušky a nanorespirátory a jsem maximálně spokojená. I je dezinfikuji (sprejem).

aneta_v
7. dub 2021

@blondynka400 ne, nejsou. V Evrope je prace deti zakazana, takze zadna norma pro detske respiratory neexistuje (ffp2 je primarne urceny pro praci). To, ze je tak nekdo prezentuje, neznamena, ze to tak je

blondynka400
7. dub 2021

@aneta_v jojo, psali na internetu😂. Hezký den

aneta_v
7. dub 2021

@blondynka400 🤦🏽‍♀️ Tak si ty normy najdi a pak nám je sem vlož, ty “psali na internetu”

izz76
7. dub 2021

@evulenacz Vždyť v pondělí jde do školy první stupeň. Nectes zprávy, nekoukás na TV?

klea81
7. dub 2021

Žádné, bude doma.

2veverka
autor
7. dub 2021

@mamikry Máš prosím nějaké osvědčené? Já jsem zatím jela kombinace látková + chirurgická anebo třeba do obchodu dospělácké respirátory, větším už celkem sedí...

mamikry
7. dub 2021

@2veverka pro deti mame rousky od SpurTex. Kupujeme na nanospace.cz, ale urcite se daji sehnat i jinde. Delaji se i nanonakrcniky pro deti i dospele, ale mne osobne moc nevyhovuji.

2veverka
autor
7. dub 2021

@mamikry A Spurtex pro děti myslíš jednorázovky? Nebo jsou i "recyklovatelné"?

evulenacz
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
2veverka
autor
7. dub 2021

@mamikry myslela jsem ty s kapsou a filtrem, máš s nimi zkušenost?

2veverka
autor
7. dub 2021

@pexi Můžu poprosit o doporučení konkr. značky? Hledám pro děti.

konidana
7. dub 2021

@2veverka ted jsem koupila myslim na nestonej.cz detske nano rousky vel. S pratelne

mamikry
7. dub 2021

@2veverka Jsou jednorazove, ale daji se dezinfikovat a vzit opakovane. S latkovymi nemam zkusenost.

pexi
7. dub 2021

@2veverka já jsem dceři koupila z breasafe, ale zda bych ji doporučila nevím... nepřijde mi, že by jí tak dobře těsnila, mě tesní lépe, místo drátku má pro děti lepítka. Ale na druhé straně je dcera školkového věku a prakticky by jí asi nešla (netěsnila) ještě žádná, tak jsme vzali pro školní děti a jen zkrátili gumičky. Účel pro nás plní dostatečně.

veronikav31
7. dub 2021

Já ač jsem dospělá,tak mi respirátory nevyhovují, špatně se mi v nich dýchá,tak jsem si koupila nanorousku pratelnou, chlap má nanosatek.strikam to speciální dezinfekci a peru v ruce.mame zatím malé děti,ale pro ně budu taky nanorousky pratelne kupovat,upravím jen gumičky.sice jsou dražší,ale než je pořád vyhazovat,to je raději vyperu

2veverka
autor
7. dub 2021

@mamikry Ano, ale maximálně třikrát, je to tak? Ptám se takto blbě, protože mám více dětí a přemýšlím, abych se doplatila.

2veverka
autor
7. dub 2021

@veronikav31 A můžu poprosit o radu ohledně značky u té pratelné nanoroušky?