Jakou knížku právě čtete?

kukinka
2. kvě 2007

Mate rady knizky a taky za ne utracite majlant jako ja?Co prave ted ctete?

etuska
24. bře 2008

😢 😢 😢 -bol to skutocny pribeh?

martinadt
24. bře 2008

áno etuska a ten chalan žije

od detstva sa venoval hudbe a študoval dokonca aj v banskej bystrici, pochádzal odniekiaľ z Čiech už si presne nepamätám a okolo tej 20ky sa nešťastnou náhodou u svojich známych napil toho oleja či čo to bolo

poleptalo mu to vnútornosti a žalúdok a potom v tej knihe opisoval ako mu cez ústa pchali do žalúdka nejakú hadičku s balónikom a snažili sa mu to nafukovať
asi rok žil s hadičkou voperovanou cez brucho či ako a stravu si mixoval a cez tu hadičku vpichoval ihlou teda striekačkou a nakoniec po roku ho operovali tuším a dali mu umelý žalúdok alebo čosi také a pri konci knihy opísal nádherne že už myslel že v živote nepocíti, ako chutí prehltnúť jedlo 😵 bolo to ozaj nádherné, naozaj silná knižka

priznám sa že ja som ju čítala v nemocnici keď som nemala čo robiť a vďaka tejto knižke som si uvedomila, že moje problémy boli ešte nič oproti tomu, ako dlho ten chlapec bojoval o život a koľko zákrokov a operácií podstúpil a aké bolesti (pre mňa nepredstaviteľné) musel prežiť
taký človek má u mňa veľký obdiv a dokonca sa mi zdá že ešte stále je hudobne činný

etuska
24. bře 2008

ano,uz si pamatam,pisali o nom clanok myslim v casopise Zdravie

monkula
24. bře 2008

maťka, tá kniha musí byť perfektná..

Ja som raz čítala knihu, bohužiaľ si nepamätám názov, ale je to o chlapcovi, ktorého týrala vlastná matka, nútila ho jesť pokakané plienky, teda obsah plienky po mladšom bračekovi, nechávala ho celé hodiny ležať v ľadovej vode atď, aj to je skutočný príbeh, má to ešte dve pokračovania, ale nečítala som ich

a spomenula som si na názov, dieťa zvané "TO"

etuska
24. bře 2008

Monika- ☹ ,ja by som take knihy nemohla.Uz dost mi je smutno,ked citam o tych chlapcoch z Ciech,ktorých tyrala vlastna matka+dalsi "blizki ludia" ☹ 😠 😠 😠 -a je mi z toho nanic 😠

martinadt
24. bře 2008

tak tú knihu ozaj odporúčam ..

Moni mne pomohla dosť keď som si myslela že ja som na tom "najhoršie" 😅
ináč tá kniha musela byť brutálna, asi by som pri nej viac plakala ☹

etuska
24. bře 2008

ja zase nadavala 😠

monkula
24. bře 2008

veď preto som nečítala pokračovanie...

V knižnici som mala v ruke knihu od tej Arabky, čo ju podpálili bratia, lebo neviem čo, ale radšej nie... Ja nepozerám ani správy... 😅 😅 😅

etuska
24. bře 2008

niekedy lepsie nebyt informovaný,no ked mne to neda 😅

etuska
24. bře 2008

Baby,padam od PC-manzel musi pracovat.Mrknem neskor 🙂

martinadt
24. bře 2008

Moni niekedy sa správy bojím zapnúť aj ja 😔
keď vidím ako napr. mamičky zabijú či hodia do smetiaka dieťatko 😠 akurát teraz sa hádam na jednom fóre s jedným primitívom o potratoch (je tam téma, že vláda chce donútiť doktorov aby vykonávali potraty aj proti svojej vlastnej vôli ak to nechcú) 😠

mimakro
24. bře 2008

Ja najradšej Terryho Pratchetta a jeho Úžasnú zeměplochu. Ohromná zábava a hlboké pravdy. Bábätká v smetiakoch tiež nemusím, ani mučené ženy. ☹ A potraty? Najviac ma zaráža, že o tom vo vláde rozhodujú muži.

martinadt
24. bře 2008

mimakro presne tak 😠 a tá pani Tutková či ako sa volá je asi tiež dobre zvrátená

etuska
24. bře 2008

Baby,som spat-manzel si xhce este zdriemnut 🙂
Martinadt-aka pani Tutkova???

martinadt
24. bře 2008

etuska neviem kto to je ... nejaká riaditeľka
24.03.2008 18:58 - BRATISLAVA
Vláda chce vnútiť všetkým nemocniciam povinnosť vykonávať umelé potraty, tvrdí riaditeľka Centra pre bioetickú reformu (CBR) Jana Tutková. Podľa nej ministri odštartujú zavedenie takejto povinnosti Národným programom ochrany sexuálneho a reprodukčného zdravia, o ktorom by mali rozhodovať na rokovaní vlády v stredu.....................atď

monkula
24. bře 2008

etuš, to je teta, čo je v nadácii pre zákaz potratov, tí, č orobili ten nechutný bilboard s potrateným bábenkom...

martinadt
24. bře 2008

moni zákaz potratov?

oni nevedia čo chcú 😠 najskôr zákaz teraz donútenie? to je sila

etuska
24. bře 2008

No to hej 😠 😠 😠 -uz ma to vsetko okolo tejto temy rozculuje.Kazdy si len robi politicku kampan.Im je tak sum a fuk co tie zeny prezivaju.

martinadt
24. bře 2008

u chlapov .. no k ním sa nevyjadrujem ale tá žena? neviem či jej ide len o peniaze v živote alebo čo vlastne chce dokázať 😠 ale videla som aj tie billboardy a keby sa ma moja maličká opýtala čo to je asi tažko jej to len vysvetlím ..či by som jej povedala že je to mŕtve dieťatko ktoré jeho mamička nechcela?
podporiť projekt boja proti potratom sa dá podľa mňa zachytiť aj iným obrázkom 😠

etuska
24. bře 2008

martinadt-suhlasim.A mna sa aj moja dcerka pýtala,ze preco ma babatko "bibi" ☹ -ona sama na to prisla,ze je to babo

etuska
24. bře 2008

hmm,ale asi sme riadne odbocili od temy 😀

mimakro
24. bře 2008

Myslím, že je dobré, ak je možnosť ísť na potrat. Jediné, s čím v tom zákone nesúhlasím je vykonanie potratu u vážne geneticky poškodeného plodu v ktoromkoľvek mesiaci tehotenstva. To akože v 8 mesiaci? Nie je však riešenie potrat zakázať. Skôr by bolo treba vytvoriť také podmienky, aby mali ženy čo najmenej príčin ho podtúpiť. Pre mňa (teraz) neexistuje dôvod, že by som naň šla. A tiež je blbosť, prikázať doktorom ho robiť. Veď lekár má životy zachraňovať, nie ich mariť. Iné je, ak je vážne ohorzený život matky. Napr. také mimomaternicové tehotenstvo. Kamoške takto rupol vajcovod. Keby neprišla včas do nemocky a nerobili jej hneď laparoskopiu, neviem, ako by dopadla.

martinadt
24. bře 2008

etuska ale je to hnus 😠 proste pre mňa je to hrozné 😔

teda fakt sme odbočili od témy

etuska
24. bře 2008

neskocime do inej?-len netusim kam-dajte tip a mozme pokracovat v debatke

martinadt
24. bře 2008

môžeme ísť do pokecu pre mamičky ak chceme kecať ďalej 😉

mimakro
24. bře 2008

Však, že čo čítame, nie, No ja mám rada toho Pratchetta. Poznáte? A mám rozčítaného Harryho Pottera( môj syn ho volá helikoper 😀 ). Trošku infantilné, ale načo myslieť na kdejaké problémy. Únik mimo realitu, to je moje.

etuska
24. bře 2008

No baby,tak asi budeme skakat z temy do temy 🙂 ako vzorne "kobylky" 😀 😀 😀

martinadt
24. bře 2008

mimakro toho pratchetta nepoznám ale poznám človeka čo prečítal všetky knihi harryho 🙂

etuska
24. bře 2008

Mna laka "Pan prstenov",lebo sme preberali pozadie tychto knih na výške/studovala som English language 🙂 -Filmy som videla,no laka ma kniha 🙂

martinadt
24. bře 2008

etuska na pana prstenov som raz bola v kine 😀 tak ma bolel zadok že ho už nechcem ani vidieť ani o ňom počuť 😅