Jakou trvanlivost má dětská kosmetika?

helcah
9. črc 2008

Zdravím všechny maminky, chtěla bych se zeptat jakou trvanlivost má dětská kosmetika, jestli jsou to také tři roky jako u normální kosmetiky. Mám termín v říjnu a chtěla bych kosmetiku objednat přes internet zhruba tak začátkem srpna, abych mohla popř. něco dokoupit, kdyby něco nedodali. Tak by mě zajímalo, jestli je to jedno, nebo jestli byste radili radši čekat do poslední chvíle.

lukin
9. črc 2008

Já mám dojem, že je to cca 2 roky. No ale stejně i když to objednáš o měsíc později, tak nemáš záruku, že ten výrobek je udělaný chviličku předtím, ale může být už starý třeba 4 měsíce ... Teda doufám, že jsem to napsala srozumitelně. A dítě stejně skoro žádnou kosmetiku nepotřebuje. Já mám jen Bepanthen, jeden olejíček - teda ještě vzoreček z balíčku z gyndy a pak jsem akorát koupila šampon - to je vše z kosmetiky.

noangel
9. črc 2008

helcah: do data spotreby vydrzi, ale jinak je spotreba vetsinou do 12 mesicu po otevreni, coz urcite vsechno spotrebujes a vsechny veci co sem kupovala i nekolik mesicu pred porodem ma spotrebu do podzimu 2009 (sem kvuli tomu vstala a slad o koupelny 😉)

lukin znam a vim ze je skromna 🙂 ale ja te kosmetiky pro prdolu mam vic a ze vzorecku z porodnice bych tak dlouho nevyzila, malej je porad suchej takze ho mazu 2x denne

ale zas je dobry ze kdyz bys vedela ze ta kosmetika ma projit tak muzes namazat i sebe 🙂

lukin
9. črc 2008

noangel: Vážně mažeš 2x denně? Ty brďo, to jsem netušila. Já jsem mazala asi tak 10x, co je Nati na světě 😀 Ale už raději nebudu přispívat na takováto témata, protože já jsem asi trochu out 😀 Ale ještě se zeptám, jakou kosmetiku vlastně máš? Já krom těch tří věcí ještě nic jiného nepoužila, ani nevím, co by se ještě mělo používat.

lenkabu
9. črc 2008

Když byla Vanda malá,muselajsem mazat ráno i večer protože byla hodně suchá...kosmetika (měla jsem weledu 250 ml) vydržela 2 měsíce.Teď mažu jen večer tak vydrží snad dýl...záleží jak velikou lahvičku máte.

helcah
autor
9. črc 2008

Noangel děkuju že si kvůli tomu vážila cestu do koupelny 😀
Já myslela kosmetiku na zadeček, olejíček atp. a s tím zároveň objednám kartáček na vlasy, lahev, dudlík, borovou vodu, teploměr atp. Všechno to budu objednávat přes net abych to měla najednou.

lenkabu
9. črc 2008

helcah:krém na zadek vydrží měsíc 😉 Používám od Hippu.

cecil
9. črc 2008

Mě krém na zadek předepisuje dětská, je to dělaná mast z lékárny, lanolínka. Dřív mě nestála nic, teď 30 Kč za recept.
Kromě lihu na pupík, Bepanthenu na moje prsa a olivového oleje na promazávání jsem nepotřebovala nic.

noangel
9. črc 2008

lukin: fakt 2x denne, hlavne po koupani ona ta voda celkem vysusuje, pouzivam weledu a neco mam sebamed a prirodni olejicky

helcah: vetsina kosmetiky vydrzi od otevreni 12 mesicu (detska i dospela) ocni kremy 6 mesicu a nektery opalovaci 9 mesicu. na vyrobku vzadu je vzdycky maly logo otevrenej krem s vickem a tam cislo coz znamena ty mesice

klidne to muzes hromadne objednat ja to taky tak udelala akorat nevim tu borovou vodu ta ma kratsi vydrz myslim 2 - 3 mesice a hlavne ocni kapky (opthalmo septonex atd) se po otevreni nemaj dal skladovat, jako pouzivat tech par dni co je treba a pak sup to vyhodit je to dokonce napsano v pribalovym letaku 😉

(ja mam uchylku rada si ty pribalovy letaky ctu ale pssst) 😀

noangel
9. črc 2008

a dobra levna lekarna je i-lekarna.cz maj tam i vyrobky od aventu ale tam nemaj hrebinky a kartacky, ktery teda mam ale jeste sem ani jednou necesala 🙂 tech par vlasku zvladam upravit rukou 😀

helcah
autor
9. črc 2008

děkuju za doporučení 😀