Jaký kuchyňský robot mám koupit? Jde mi o kvalitu

pet.s
20. led 2011

Tak konečně jsem se rozhodla, že si koupím kuchyňský robot. Potřebuji mixovat první příkrmy, mixovat bramborové kaše, strouhat zeleninu, občas umlet maso. Dost peču, takže i hnětač těsta by se mi hodil. Šlehač je pomalu denní potřeba. Jsme větší rodina. Máme dva puberťáci, co "žerou" za dva a miminko. Na ceně mi až tak tolik nezáleží.Chci kvalitu, co vydrží. Holky, poradíte jaké máte vy zkušenosti s kuchyňskými roboty? Doporučíte něco?

adell2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
beruda
9. bře 2018

Máme Etu Gratussino, má v příslušenství mlýnek na maso. Jinak pokud jde o mixování příkrmů, to jsem dělala ponorným mixérem, nebo sekáčkem, který u něj je.

letadlo13
10. bře 2018

Slíbila jsem, že napíšu jak jsem teda dopadla s výběrem robota. Přistál mi doma Kitchenaid aid, ten střední model Artisan. Nakonec jsem si k němu vzala navíc zmrzlinovač, velkou sadu příslušenství (mlýnek na maso, lis na ovoce atd.), struhadla (obě sady, tedy 6 kotoučů) a třílitrovou mísu. Dokupy max. do 25.000,-
Tak to mnohonásobně překonal moje očekávání. Dala jsem do mísy ztuhlé máslo rozkrojené na 3 kousky, trošku medu a posypala to mletým ovsem a ořechy, a zapla. Začal to tak pyplat hákem, jako by ani nic nedělal a za 5 minut na háku visela kulička krásně utřeného těsta a mísa byla čistá. Luxus!!!
Bílky to ušlehá tak dotuha, že by se z nich dala udělat kulička, šlehačku a tvarohové krémy krásně do pěny. Pomele ovesné vločky na hrubší mouku, brambory na halušky taky krásně. Rovnoměrně pomele mandle i ořechy, jabka na plátky, chlebové těsto na hotovo... jede několikrát denně.
Maximální spokojenost, nemusím vůbec otvírat mísu stěrkou, nic nerozpatlá.
Toto jsem nikdy neviděla a jak je celý kovový, řekla bych, že mi vydrží do smrti.

letadlo13
10. bře 2018

@bayt @apple_tree díky, bez vás bych na nějaký kitchenaid nikde nenarazila, na holky tady je asi drahý, ale to byl fakt dobrý kup. A zmrzlinu dělá skvělou taky.
Manžela ani nemrknul a když ho viděl na prodejně v průřezu, jak je to robustních a opravitelné, objednal mi ho. Ještě kurýrka, co ho doručovala, mi ho pochválila, jak se vždycky pokochá, když to vyzvedává.

35_a_budu_mamka
10. bře 2018

Mám Kenwood a jsem teda spokojená moc. Používám mlýnek na maso, hnětací metly, planet. systém, strouhání, sekání, mixování i odšťavňovač. Ještě by se nám hodil přikoupit zmrzlinovač. Stál asi 7 tis. a nelituji, slouží už 10 let a stále je jako nový.

bayt
10. bře 2018

@letadlo13 ať slouží 🙂

letadlo13
11. bře 2018

@bayt jo, slouží fakt hodně a nezabírá skoro žádné místo, kenwood nebo eta gratus jsou proti němu hodně velké, a přitom mísy to má skoro stejné.

volpina007
15. dub 2018

Snad to ještě bude pro někoho aktuální, ale za mě super zkušenost s kuchyňským robotem Promesso od G21 Vitality. Ta značka možná není úplně známá
- je to česká výroba a zatím musím říct, že je to paráda. Základní vybavení je třeba pro moje potřeby naprosto dostačující a kvalita provedení versus cena je podle mě i třeba ve srovnání s jinými roboty odpovídající.
Psala jsem na něj i na svém webu recenzi, tak se na ni klidně podívejte
a kdybyste se potřebovali doptat, tak napište. Ráda se podělím o více informaci.
https://receptypanicuby.cz/recenze/robot-g21-pr...

donalabuznikova
20. kvě 2018

Ahoj docela dost vařím, takže jsem se rozhodla, že si práci u plotny trošku ulehčím a pořídím si kuchyňského robota, nakonec jsem se na základě recenze na arecenze.cz/test-kuchynskych-robotu/ rozhodla pro ETA 0028 90071 Gratus Fresh. Je to kvalitní stroj za docela dobrou cenu a ještě k tomu jsem podpořila českou ikonickou značku. 🙂

nikolkapech
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
josefina_i
31. srp 2019

@letadlo13 Dobrý den, pročetla jsem tuhle diskuzi a zajímalo by mě, jak Vám slouží robot dneska? Brzo budu mít narozeniny, tak bych si tak nějakého robota přála. 😄

zelenaesmolda
1. zář 2019

@josefina_i
za me bosch i kdyz to skladani je docela slozite,jinak super.
jinak na narozeniny bych si robota neprala,mela bys dostat neco co je pro tebe,pro radost a ne pomucku do domacnosti,ta by se tak jak tak musela koupit 🙂

letadlo13
15. lis 2019

@josefina_i slouží dokonale,a to jede denně. Peču chleba, struhadla jedou taky furt. Nic se neporouchalo, k ničemu nemám výhrady. Hodně oceňuji, když peču koláče. Na hody jsem zadělávala těsto v 11 a v půl jedné jsme odjížděli z baráku i s tvarohovým a povidlovým koláčem. Já jenom sypu suroviny do mís a ty mísy měním v roboru, jak zrovna potřebuju. Kynuté těsto je hladké, chleba i marcipán to udělá na hotovo, perníkové těsto taky. Prostě nasypu všechno do mísy a zapnu, pak jen dosypávám zbytek mouky. Na struhadle melu ořechy a dole už mi to zároveň tře máslo s cukrem. Mám tři malé děti a péct koláče s miminem v ruce a vařečkou by bylo nemožné 😉 Kudy chodím, tudy chválím. Ale u mě to byla opravdu investice do jednoho pořádného stroje. Pořád něco peču nebo vařím, a fakt to šetří čas a práci. Výborně to vyšlehá bílky, to je opravdu minuta a můžete je pomalu krájet nožem. Teda jednu vadu mám, furt mám mísy v myčce, mám dvě a potřebovala bych ještě aspoň jednu.

dadinkav
8. pro 2019

@letadlo13 Dobrý den, můžu se zeptat jaký typ přesně máte, taky uvažuji o vánočním dárku o robotu....a zaujal mě kitchen aid....koukala jsem, že mají výkon 300 a 500 W...a u jiných robotů je příkon přes 1000 W....moc nerozumím rozdílu příkon výkon...tak by mě zajímalo, jestli utáhne těžší těsta chleba, těsta na cukroví...zda jste spokojená? Děkuji případně prosím i ostatní o zkušenost

letadlo13
9. únor 2020

@dadinkav robot utáhne všechno, dokonce musím dávat pozor, abych neudělala něco moc husté. Nerozumím těm 300w, nejsem technik a fyzika je pro mě sprosté slovo. Ale prý utáhne tolik, protože má přímé mechanické převody, na prodejně jsem viděla i jeden vykuchaný, fakt krásný železný stroj. Manžel, když to viděl, tak mi ho bez mrknutí oka koupil. I s příslušenstvím to bylo kolem 25 tis. Nikdy jsem se u nikoho nesetkala s ničím lepším. Holky mají stroje s vyššími W, a stejně domíchávají těsto rukou, když stroj už nemůže. Který typ mám ani nevím, ten trošku menší. Oproti jiným vypadá i moc hezky na lince, mám ten červený. Na hody jsem s ním udělala koláče včetně 3 nádivek a posypky asi za hodinu, jenom jsem sypala do mís a měnila je ve stroji. Udělá mi najednou kynuté těsto z kila mouky (cca 2 kila těsta). Hlavně sněhové těsto (laskonky, piškotové korpusy), to má vyšlehané fakt za minutu. Dělám v tom všechno: Těsto na bramborové knedlíky, halušky, palačinky, polevu na perníky, bábovky, chleba, ovesné sušenky (to je fakt pekelné lepidlo). Těsto na chleba to udělá tak, že ve skoro čisté míse visí na háku koule těsta. Omlouvám se za pozdní odpověď, chodím sem zřídka.

dadinkav
12. únor 2020

@letadlo13 Děkuji moc za odpověď.

ingridka5
15. bře 2020

Zdravím https://www.modrykonik.cz/blog/letadlo13 a všechny ostatní. Jsem ve fázi že si hodlám pořídit nový kuchyňský robot Kitchenaid. Přečetla jsem si celé dlouhé diskuzní vlákno. Můžu poprosit o uvedení přesného typu, který jdi si pořídila? Asi by mi vyhovoval stejný na stejné potřeby, a mohla by ho pak podědit některá z mých dcer😉. Začala jsem péct kvaskovy chleba a stávající robot to moc nezvládá. Děkuji předem

dadinkav
15. bře 2020

@ingridka5 zdravím já mám Artisan 175 teprve měsíc, ale jsem naprosto spokojená. Těsto na chleba zvládá v pohodě, teprve se chleba učím 🙂 dělala jsem pšeničnožitný, kmínový, housky na hamburgry, vánočku a pak samozřejmě různé lité buchty, bábovky a vše s přehledem. Z příslušenství mám kovový mlýnek na maso a starší typ kruhadel na zeleninu a taky spokojenost.

ingridka5
15. bře 2020

@dadinkav moc děkuji za info

iulia
15. bře 2020

Já jsem přemýšlela nad kitchenaid (dlouho se mi líbil), ale nakonec jsem pořídila ETA gratus - a po 1 roce užívání - musím říct, že je dostačující - mixer jsem používala i na masové příkrmy, mlýnek na maso perfektní, kynuté těsto umí fakt dokonalé, jediné, co mi k srdci nepřirostlo je nástavec na strouhání (je to plastové, nestabilní, sýr vůbec nenakrájí - technicky je špatně navržené - dokonce jsem nastavec musela reklamovat). Nastavec na krouhání má lépe navrhnutý kitchenaid. Zpětně mě to mrzí, protože jsem nebyla limitována cenou. Ale říkala jsem si je to v každém OC, mají náhradní díly, super servis a přístup v obchodě.

letadlo13
16. dub 2020

@ingridka5 taky 175, stačí bohatě. Po každodenním používání mam jedinou drobnou výhradu, a to že hák a ten základní nástavec jsou natřené na bílo a trochu se omlátila barva, ale to je moje chyba, spadlo mi to tisíckát na dlažbu, děti to berou a myju v myčce, ale jede to i 2x denně a fakt každý den, takže po 3 letech mám jen tuhle “hovadinu”. Kosmetická vada, na funkci nemá vliv.