Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jaký olejíček do aromalampy, aby to neškodilo dětem?

vendeta
26. lis 2009

Chtela jsem do aromalampy olejíček ale am strach aby to nevadilo dcerce,když to bude v bytě cítit. Mate nakej tip?

jakoubka
26. lis 2009

já kdyř malýmu chci pomoci od rýmy ,tak dávám eukalyptový olej . 😉

soanpe
26. lis 2009

třeba od saloos:mandarinka,klementinka, citron, mateřídouška, eukalypt, máta kadeřavá (peprná je moc ostrá), levandule
dělají i kompozice s názvem Pro děti, Na spaní

ale pozor! musí být 100% a jen nízké koncentrace 😉
klidně napiš do IP pro víc info 😉

kristi
27. lis 2009

tak nad tim jsem nepremyslela, mam olej takovej jemne vanocni od Marks ů spencer a nikdo si nestezoval

simlenka
27. lis 2009

U nas pinda cela rodina,takze si tady vonim po obede,kdyz mala spi venktu a pavel je v praci. mam rada levanduli a ylang ylang,ten je bozi!

minea
27. lis 2009

Byla bych dost opatrná, před dítětem pálím jenom borovici a levanduli. Sama mám ráda patchuli nebo ylang ylang, ale to bych v přítomnosti dcery nedala.

kristi
27. lis 2009

a cemu by to jako mohlo vadit? 😕

minea
27. lis 2009

Kristi, je to jako s bylinkama, stimulujou některé funkce a každá jinak. Spousta lidí nerozlišuje, jestli pije bylinkový nebo ovocný čaj a to není dobře, mělo by se po nich sahat cíleně a s respektem. Třeba šalvěj může zastavit tvorbu MM. Vdechování silic je jen jiná forma ovlivňování organismu, i to, že po aromalampě máme "lepší náladu", je důkaz jejich působení. Ještě k těm příkladům, např ylang ylang je afrodiziakum, proto pálím radši borovici 😎

minea
27. lis 2009

Vendeta, našla jsem olejíčky přímo pro děti, jsou to různé směsi, dej si do vyhledávače Aromaterapie KIDS LINE

eppik.m
27. lis 2009

vendeta: my používáme při rýmě Respirol (při dýchacích potížích) - (máta peprná, nivouli, rozmarýn, smrk)
nebo Dětský gripol (pediatrická směs) - (revansar, citron, eukalyptus, kleč,niavuli)
dále, mandarinku, citrón, pomeranč, eukalipt .... vše 100% přírodní silice 😉

aponchie
27. lis 2009

ja mam brcal a to je namina..ale jen obcas..voni jak cerstve kvetiny v obchode velmi cerstve a pak levandule

vendeta
autor
27. lis 2009

holky moc vam děkuji

soanpe
27. lis 2009

apon, brčál je syntetický olej.nelze ho vyrobit jako 100% přírodní.ale vůně je to dokonalá 😎

aponchie
28. lis 2009

to asi urco jo ale ja to jednou citila v kytkarne a musela sem to mit .a levandule je dobra ne?a co opium,santal,ambra_

soanpe
28. lis 2009

opium zajímavý,ale ne dětem
santal má dokonce antirevmatický účinky a ambra je na mě těžká,ale prodávala se mi skvěle.jinak miluju růžový dřevo a hlavně v sauně.

soanpe
28. lis 2009

apon a zkus i břečťan, mech nebo zelený čaj

aponchie
28. lis 2009

ja ti nevim co mam dat provonet bytem..nechci kupovat ty srajdy do zasuvek ani ty gelovky to neprovoni a zase porad zapalovat svicku v lampe me neba vecne na to zapominan leda tak vyhoret 😝

soanpe
29. lis 2009

apon, pokud máš dobrou aromalampu s velkou miskou a čajovou svíčku z ikea (ne tesco atd.) tak ta voda ti vydrží tak 2-3hodiny a ta svíčka 5-6hodin. stejně to nemůžeš pálit celej den. já používám saloos oleje a na provonění obyváku s kuchyní cca 70m2 mi stačí tak hodina 😉 dám asi 8kapek oleje

Sem začni psát odpověď...

Odešli