Je tu maminka s 1,5 ročním děťátkem, rodící v listopadu?

lucka662006
26. zář 2013

Najde se tu maminka s 1,5 ročním děťátkem, která čeká další mimi na listopad? Ráda bych si pak povídala o zkušenostech, zážitcích, poradila se apod.🙂

michaela_2
26. zář 2013

ahoj dceři je 20 měsíců a 4. listopadu čekáme chlapečka 🙂

lucka662006
autor
27. zář 2013

ahoj, naší Karolínce bude v půlce listopadu 20 měs. a v té době čekáme taky chlapečka🙂 - tak to je super, že jsi se ozvala. Jak se jmenuje malá? Popravdě jsem tohle založila hlavně proto, že mám strach, jak to vše zvládnu... Péče o malou mě dost zaměstnává i teď, ani tak ne krmení, přebalování a uspávání, ale hlavně věnovat se jí ve volných chvilkách.... A malou ještě ráno a večer kojím. Denní režim má hezky zajetý, ale po narození mimi to asi bude horší. Co myslíš, zvládneme to dobře, tak, aby nám děti moc nebrečely? Odkud jsi, já z Rokytnice nad Jizerou, Liberecký kraj....

michaela_2
30. zář 2013

@lucka662006 My jsme od Prahy. Malá se jmenuje Adrianka. No a přesně tak jak píšeš, největší zápřah je právě to věnování se a vymýšlení programu na celý den. Bohužel už mi přes den nespinká. Prakticky od narození krásně spinká v noci, takže když jsem ji přestala budit na kojení asi ve 3. měsících, vydržela už tehdy až do rána. S jídlem nedělala nikdy problémy ( no občas má vztekací den a to pak bojkotuje všechno 🙂), ale jinak papá hezky. Kojená už tedy není. Je naučená usínat sama.
Ale samozřejmě už vyžaduje pozornost a je zvyklá mít mě jenom pro sebe a pořád po ruce 🙂. Já navíc v tomhle nejsem zase tak důsledná, takže jelikož je velký mazlík a chce i často chovat, tak jí v tom vždycky vyhovím, chci si taky ještě užít ty poslední týdny, kdy mám čas jenom na ní 🙂. Ale bojím se, že si bude zvykat delší dobu na tu novou situaci............Další věc které se bojím jsou naše schody k nám do 3. patra bez výtahu 😀 ale to je asi náročnější teď na začátku 9. měsíce, Adrinka je sice schopna je vyjít, ale někdy se prostě šprajcne......

Určitě to zvládneme 🙂 zezačátku to asi bude mazec, ale to se postupně ustálí......Akorát jsem zvědavá na sebe, jak budu snášet ty nevyspané noci, protože jak už jsem psala, tak malá spala od narození krásně a kromě pár nocí kdy měla třeba rýmu nikdy neponocovala. Takže vstávání k ubrečenému miminku pro mě bude premiéra 😀 nepředpokládám totiž, že bychom měli stejné štěstí dvakrát po sobě 🙂)

mm_mm
30. zář 2013

Ahojky, mojí holčičce bude za měsíc rok, ale týden před jejíma narozeninama se jí narodí bráška. To zvládnem, neboj! 🙂

lucka662006
autor
30. zář 2013

Ahoj, koukám, že máme všechny holčičky a narodí se bráškové🙂

lucka662006
autor
30. zář 2013

@michaela_2 Ahoj, no mě zase malá spí špatně v noci od narození a přes den jakž takž. I teď se v noci stále budí a musím jí hladit a utěšovat, naštěstí už ne kojit, to jen ráno a večer. Už vůbec nevím, čím to je. V kuse spí tak jednu noc za 14 dnů, to máš dobré, že spí hezky🙂 Ale i to večerní a ranní kojení přestane, až budu v porodnici, pokaždé když jí teď kojím, tak na to musím myslet. Také spí se mnou v posteli...bude si muset zvyknout spát s manželem nebo sama v postýlce, to by bylo nejlepší, protože manžel brzy ráno vstává do práce a já bych k ní musela přecházet a malého nechat v jiné místnosti nebo brát s sebou, prostě komplikované.... Ale metodu vybrečení prostě nedáme, nemáme na to srdce. S jídlem také potíže nemáme, malá papá hezky od prvních příkrmů do teď. Někdy také samozřejmě ne, ale to je normální. Až budu v porodnici, tak se mi po ní bude hrozně stýskat! My bydlíme v RD, schody naštěstí nemáme. Zato budu muset dávat děti spát ven do kočárku nějak napřeskáčku a to oblékání bude mazec, pamatuju si to z první zimy, kdy se malá narodila, a teď bude k tomu ještě jedno mimi... Ale zvládneme to!!! A máme krásné děti, to je největší dar🙂 Zatím ahoj...

lucka662006
autor
30. zář 2013

@mm_mm Ahoj, tak přeju hladký porod a jsem ráda, že je tu další maminka, se kterou si pak budeme předávat zkušenosti a rady🙂

lucka662006
autor
11. lis 2013

Ahoj holky, uz se vam ti mali mazlici narodili? Tady zatim nic, uz se trochu zacinam bat prenaseni. Jak se mate?

michaela_2
14. lis 2013

Ahoj holky, 5. listopadu se nám po rychlém a krásném přirozeném porodu ( s dcerou jsem měla sekci 🙂) narodil František. Zatím sem nebudu psát víc, jsme teprve pár dní doma a nechci vás nějak vyděsit 😀 . Přeji krásný zbytek těhotenství a pohodové porody 🙂

lucka662006
autor
1. pro 2013

Ahoj maminky, mně se 22.11. po spontánním a docela rychlém porodu narodil Honzík. Už dva dny před tím jsme skoro jeli do porodnice, ale šlo o poslíčky. S malou jsem také měla císařský řez. Začátku spontánního porodu jsem pomohla celodenním pitím "kořeněného" nápoje ze skořice, hřebíčku, sporýše a zázvoru po 2 dny a zabralo to🙂 Doktoři mi hrozili vyvoláváním porodu nebo další sekcí. Porod bolel, ale je to i silný zážitek v pozitivním slova smyslu. To nejhorší trvalo od 1 v noci do 8 do rána, ale pak ta úleva, když se malý narodil a vše se podařilo! Doktoři i sestřičky byli všichni moc hodní a profesionální. Měla jsem jen 1 steh a to vážil 3 860 g🙂 Zatím jsme 4 dny doma, tak nemá žádný režim a hodně pláče, to mě trochu mrzí, ale snad se to bude zlepšovat! Těším se na další zprávy🙂

michaela_2
11. pro 2013

Ahoj maminky, tak jak to zvládáte? 🙂 U nás už se situace pomalu zlepšuje - i když každá noc je úplně jiná, někdy vydrží spinkat i 4h, někdy je po 2h vzhůru na kojení a někdy potom neusne a je vzhůru půlku noci.................Od dcery to vůbec neznám, ta spala jako dudek pořád a celonoční spánek jí vydržel 🙂 takže naštěstí nemusím v noci lítat ke dvěma dětem!!

Rána a dopoledne jsou u nás trošku chaotičtější, odpoledne se snažíme chodit ven - kvůli Adriance. Podvečer je takový nejlepší z celého dne - to si malá vydrží i hrát sama, no a večery jsou hrůza 😀 Fanoušek totiž zásadně neusíná před 11 až půlnocí, ty večery mívá hodně proplakané, takže vykoupu nejdříve malou, ta usne hned ve 20h a potom se vrhám na koupání a uspávací maraton s malým 🙂 ......Kdyby tak usínal alespoň do těch 22h budu maximálně spokojená 🙂

lucka662006
autor
12. pro 2013

Ahoj, to je zajímavé🙂 U nás jsou rána také chaos, nevím koho oblékat a krmit dřív...vstávám kolem 5té, protože v 6 musí manžel odjet do práce a stěhuju se k malé do ložnice, kde s ní spal manžel. Je totiž navyklá spát s námi ve velké posteli a kdyby tam zůstala sama, tak by z ní spadla nebo nás hledala. Pak nás opět budí malý, to je někdy v 6, někdy v 7 hod. Noci jsou docela v pohodě, i když i malá ještě někdy v noci chvíli pobrekává. Malý usíná kolem 21 hod. - u mě v posteli a pak ho přendavám do koše (spícího🙂) a vzbudí se 2 - 3x za noc, vždy nakojím, ale přiznávám se, že u toho usnu i já a vracím do koše později během noci. S malou spí manžel. Podvečery a večery mívá uplakané, je hodně vyspalý za dopoledne a po obědě a zase vklidu vzhůru dlouho ještě nevydrží. Jo a co mě docela mrzí, že malý vůbec nesnese kočárek, nosím ho venku v šátku! Hodně ublinkává a vrací se mu mlíčko, možná je to tím, nebo vážně už nevím proč... Takže u nás noci docela ok, ale rána a večery chaotické. Přes den mám taky co dělat, abych dala malou spát do kočáru a aby se tam vyspala, protože je navyklá na houpání a to mi teď moc nejde, pokud malý doma spí, nemůžu nikam jet... Celkově bych řekla, že bohužel nechávám malého občas prostě chvilku brečet, protože větší dítě taky musí jíst, přebalovat se, oblékat, spát apod. Snad vydrží časem déle vzhůru bez breku. Pomáhá Vám někdo? K nám chodí občas děda nebo babička, je to docela fajn, že se také mohu věnovat starší nebo že tolik nežárlí. Zdravím a těším se na další zprávy🙂

lucka662006
autor
30. pro 2013

Ahoj mamči, jak zvládáte? U nás je vpravdě každý den jiný. Jediné, co je stejné, že se snažím každý den dát malou po obědě spát, a že malá chodí spát cca ve 20 hod. Ale to spaní po obědě v kočárku mi začíná poslední dny nějak bojkotovat, musím s ní jezdit před barákem a trvá jí déle, než usne. A večer taky někdy nemůže dlouho zabrat. S tím kočárkem nevím, čím to je. Možná viděla, jak vozím malého, tak se chce taky vozit a ne být jen zastavená za domem? Je to vůbec možné? Přitom celý den vzhůru nevydrží, už dvě hodiny po obědě je strašně rozmrzelá, polehává, klopýtá o hračky apod. Potřebuji se spolehnout alespoň na nějaký režim a ona mi to trochu bojkotuje. Malý režim zatím žádný nemá, i spát do kočárku jde pokaždé v jinou dobu, podle toho, zda jsem sama doma, zda mi někdo přišel pomoct, jestli spí, když dávám ven malou, jestli jde do šátku nebo do kočáru, jak ten den spí apod. Malá začala trochu víc zlobit, buď je to věkem, nebo trochu žárlí. Na malého je hodná, hladí ho, vědomě neubližuje. V poslední době jsem moc nedala domácnosti a vaření, chci být také s malou, když je chvilka času. To mě trošku štve, ale co se dá dělat... Malý už byl taky opruzený, vyléčili jsme Imazolem. Dáváte dudlík? My jen když už by moc brečel... např. při přebalování, to nemá moc rád. Nebo někdy večer, asi ho trochu trápí kolika. Vánoce byly celkem fajn. Jak u Vás? Těším se na zprávy.