Jed na myši. Mohl by dítěti ublížit?

sonije
26. únor 2009

Asi tak před hodinou jsme byli v obchodě, Adík zahučel pod nějaký regál, kde jsem ho viděla hrát si s knoflíčkem, tak jsem ho nechala a radovala se, že si aspoň v klidu prohlédnu tepláky, pro které jsem šla. Asi po třech minutách mě prodavačka, která na nás celou dobu koukala, upozornila, že je pod regálem i jed na krysy! Hned jsem Áďu vyndala, v puse nic neměl a ani když jsem se ho ptala, říkal, že ne. Asi to teda nejedl. Ale znáte batolata, řeknou že ne, jen aby nebyl průšvih. Název granulí jsem na krabičce nenašla a nikde neměli ani upozornění, že tam někde jed je! Teď ale nevím, mohlo by mu to nějak ublížit? Máte s tím nějaké¨zkušennosti? Byly to takové ty červené granule...

astrane
26. únor 2009

Zkušenost mám jen se psem....Kápni mu preventivně vitamin K.Je na srážení krve a ty jedy způsobují krvácení...to K je protijed.Jinak by bylo fajn,aby se radši vyzvracejl,ale pokud to vypadá že to nejedl,to K bude stačit.Psovi jsme dávali asi 5 kapek 2x denně....pár dní.Mrkni radši na příbalový leták...A je potřeba sníst něco,kde je aspoň trochu tuk-vitamin K je rozpustný v tucích...

aponchie
26. únor 2009

sonije proc nezavolas lekari na pohotovost a nezeptas se ho?jako ja bych neplasila nemusel nic snist,ale pokud mam podezreni na jed na krysy tak nebudu psat na net,ale jedu do nemocnice 😎

evinka
26. únor 2009

Tohle jsem našla na jiných stránkách a v jiné diskusi:
Toxikologické informační středisko

Dejte si holčiny do mobilu následující číslo: 224 91 92 93 nebo 224 915 402.
Je to do Prahy na toxikologii, už jsem tam párkrát telefonovala. Volají tam dokonce i z nemocnic, když se přiřítíte, že Vaše ratolest zblajzla nějakou né právě obvyklou specialitku. Ono totiž je někdy potřeba vyvolat zvracení a jindy to naopak dítě ještě víc ohrozí, někdy se dává pít mlíko a jindy se nesmí... Každopádně si kupte do lékárničky balení živočišného uhlí, právě to bývá velice často doporučováno při spoustě otrav - má schopnost vázat na sebe jedy z organizmu.

No každopádně Vám přeji, ať do té Prahy radši nikdy volat nemusíte.

Nebo si zavolej na dětské do nemocnice, lepší, když mu třeba vypláchnou žaludek, než aby mu pak bylo ještě hůř. S tím bych neotálela.

astrane
26. únor 2009

Zvracení-případně výplach žaliudku je samozřejmé...jinak se ani nezjistí zda to snědl...a kolik...
jedna granule by mi strach nenahnala-na to to K stačí.Být jich víc jedu do špitálu....
Tyto jedy způsobují vnitřní krvácení orgánů,proto je protijed vitamin K.

garfieldmail1
26. únor 2009

Souhlasím s astrane, přítel je deratizér, tak jsem ho teď vzbudila u tv a vyslechla 😉 Podat Kanavit - vitamin K, pokud máš jistotu, že snědl opravdu max. jednu dvě granulky. Ale musíš si být jistá, jinak se raději obrať na lékaře, raději zbytečně než.... ☹

skuli
26. únor 2009

No není to žádná sranda a doufám,že jsi s Adámkem jela na pohotovost.

sonije
autor
27. únor 2009

Tak jsem na pohotovost ještě večer volala, ptali se, jestli měl něco v ruce nebo puse a pak mi řekli, že mám jen sledovat a kdyby něco okamžitě vyjet. žádné zvracení výplach... Zkoumala jsem mu bobek a nevypadalo to, že by tam něco měl, ale pro ten Kanavit asi radši zajdeme k naší doktorce. Ale fakt nechápu, že to v tom krámě nemaj napsaný...

skuli
27. únor 2009

sonije-No snad nic nesnědl a bude to dobré.Mě zaráží,že na vás ta prodavačka asi 3 minuty čučela než vám to řekla 😠

sonije
autor
27. únor 2009

skuli: no to mě taky vytočilo, ona podle mě koukala, jestli třeba nekradem či co, i když nevím, kam bych to dávala a až pak jí došlo, že tam jsou ty návnady. Naší doktorku to taky vytočilo a řekla mi, že bych to měla nahlásit na hygienu, aby se to nestalo dalšímu dítěti. Podle mě jen koupili krabičky a neutráceli zbytečně za deratizaci, proto tam neměli ani papír s upozorněním..
Jinak pokud by někdo hledal toto téma, tak tady je závěr naší doktorky. Pokud batole (11 kg těžké) sní jednu, dvě granule (červené), nic se neděje. Aby se jednalo o otravu, musel by sníst celou hrst (což bych určitě poznala). Dospělého člověka by zabila až tak 2 kila těchto granulí, takže tam toho jedu moc nebude (všechny informace si doktorka ověřovala na toxikologii v Praze). Po podezření se musí dítě sledovat, jestli nemá změny v chování, není malátné nebo nezvrací. Otrava se může projevit i za několik dní (takže pořád sledujeme) pozná se podle krve ve stolici či moči. Až v tomto případě se podává vitamín K, preventivně prý nemá smysl, pokud se opravdu neví, že se otrávil. Jinak na řadu jsme se dostali až v půl dvanáctý a mudra říkala, že to už bysme určo poznali, přeci jen to bylo 18 hodin od události. Problém trochu je, že je pořád ukňouranej a chce nosit, což chce i když se špatně vyspí nebo má bolení zoubků, ale jinak je veselej, takže člověk nepozná, jestli ho něco trápí nebo ne..
Dnes pro změnu Adík spadl na střep, plnou ruku bahna... Tak jsme mastili honem domů vyčistit a zalepit, ale aspoň jsem zjistila, že krvácení jde zastavit, takže ten jed asi opravdu nesnědl.
No snad budeme v pohodě, ale ten pocit hrozného strachu se nedá jen tak překonat. Dávám si pozor doma, kde mám vše zabezpečené, na návštěvách, všude.. A pak nějaká blbka z krámu není ani schopná vyvěsit upozornění a ohrozí mi dítě..

simour1
27. únor 2009

sonije,máme v podstatě téměř staré děti.Pokud říkáš,že se jednalo asi o dobu 3 min.,co měl malej k tomu jedu přístup,pochybuju,že za tu dobu by dokázal toho sníst a rozkousat nějaký větší množství.Spíš asi zkoumal jen pohledem nebo prstíkama.Rozhodně by jsi viděla,že něco žmoulá v pusině.Člověk to samozřejmě nemůže podceňovat,ale po poradě s MUDr. a delší dobou,co se tohle odehrálo,bych už byla v klidu.Tak držím palce,ať se nic neprojeví a hlavně neopakuje. 🙂

sonije
autor
27. únor 2009

simour1: jo jo, já si taky myslím, že nic neslupl, ale znáš to, s tím mateřským strachem se dá bojovat jen těžko, prostě tě to přepadne a i když ti 20 lidí řekne, že je to ok, stejně tě nepřesvědčí. Myslím, že ještě tak zítra budu jako na trní, ale pak to ze mě snad opadne. Do toho krámu už vkročím leda sama.. Aspoň ale člověk ví, že musí dávat pozor i na těch nejnepravděpodobnějších místech.. Jen se z toho nezbláznit..

holacka
4. zář 2022

prosim radu davala jsem jed na krysi okolo baraku ,a zapomela jsem si vzit rukavice ,muze se neco stat? dekuji za odpoved

l01991
4. zář 2022

@holacka pokud jsis je umyla tak ne a ani tak si nemyslim že by se něco stalo,stara diskuze ale piše se tu že dospěleho zabije až 2kg,takže bych byla v klidu... jen pozor na děti,zviřata ať to u toho baraku nenajdou,nesní.

holacka
4. zář 2022

dekuji to si ted nevybavuji jestli jsem si ruce umyla hned ,stalo se to vcera odpoledne ale teda cely odpoledne jsem uklizela mala ma kovid tak jsem vse brala savem ,barak mame zaplocenej a psa a kocku nemame .

l01991
4. zář 2022

@holacka to bys poznala,věř mi... tak male množstvi co ti zbylo na rukou by (si myslim,po přečteni diskuze) neubližilo ani ditěti.Ale chapu,taky bych byla nervni kdybych nevěděla.