Jestli něco nepochopím

magdalenax
29. srp 2016

Děvčata, já se omlouvám, netýká se mi to a týkat nebude (jedině snad u vnoučete, ale to bych ty mladý asi zabila...). Nemůžu se už možná tři týdny smířit s tímto:
Nebudu se příliš rozepisovat, takže asi takhle. Dáma, která si vykračuje dnes a denně po městě, obleze kdejakou "kulturní" akci, která neví coby dříve, tak není schopná koupit dítěti nové vybavení do školky? Dopustily byste snad něco takového, že půjde vaše dítko do "neznáma" a bude mít otahané bačkorky, zástěrku atd.? Když jsem to slyšela, tak mi šly slzy do očí. - Nehtíčky, ano, jasně, támhle kávička...., ale nemá na to, aby koupila dítěti, přičemž to samozřejmě předem ví, věci do školky - nebo do školy? Nové? To je takový problém si nechat na straně nějakou korunu každý měsíc, místo chození na koncerty, či na modeláž nehtů a koupit dítěti nové? Hanba by mne fackovala, přivést dítě do školky, nebo do školy první den, aby bylo jak vytažené ze second handu, protože ani nevěřím tomu, že pokud by finanční situace nebyla nějak závratná, tak snad na nové bačkory, jednu teplákovku, tričko se peníze najdou.
Vzpomínám si, jak jsme jako děti milovaly, - narozdíl tedy od rodičů, nákupy před začátkem školního roku. Chtěly jsme mít to nové, i když to používané bylo jako nové. Já jsem měla trojúhelník s ryskou ještě na střední škole a pak ještě i můj syn. Věcí jsem si vážila. Ale ten pocit, budu mít nový penál, nebo jen cvičky...., prostě ten pocit...!
Toho dítěte je mi líto předem, všechny dětičky budou mít ty bačkůrky, voňavé ještě z obchodu, ty zástěrky, tepláčky, tričička a najde se černá ovečka, která si obuje ušmudlané bačkory a bude.....

scai
30. srp 2016

@zuzineckah tak psala jsem obrazně, bačkůrky neměla nově 1 září.... měnila jsem v průběhu roku, a jelikož jí stále jsou...jdou ádl. V pohodě, noha jí rostě normálně 🙂 A kupovala jsem prostě větší 🙂

magdalenax
autor
30. srp 2016

@almara2 Jasně, to máš pravdu, také jsem synovi nedávala módní trendy a co si budeme povídat, stane se, že koupíš něco nového, levného a vydrží to jako nové, nezežmolkuje to atd..., ale to bychom se dostaly v debatě jinam.
Sama chodím do práce ve věcech nic extra, protože bych tam vše prostě zničila a bylo mi to řečeno od vedoucích dopředu.
Na malého jsem také spoustu věcí dostala, to neodsuzuji.

@almara2 O nových botičkách si to dítě může nechat leda tak zdát.....

magdalenax
autor
30. srp 2016

@jamia
@panickatlamicka Děvčata, vyjádření k vašim příspěvkům jsem si nechala, - jak se říká nakonec. Zaprvé nechápu, proč se jamia do mne "naváží", - proč to děláš, to mne tak hlídáš, nebo jak? Já zde reaguji na příspěvky ostatních naprosto ke všem stejně a nepotřebuji vytahovat to, co kde napsaly, to za prvé a za druhé, co je na tom tak špatného? Já mám čisté svědomí, a ty Tvé zkopírované odkazy, - kdybys je četla, tak se mne týkají. Ale to je jedno. Nech mne prosím svobodně vyjádřit se a svobodně podat svůj dotaz. Kdybych se měla něčeho obávat, tak to dělat rozhodně nebudu.
Jinak @panickatlamicka, nepotřebuji opravdu hlášení, zda se ptám kvůli tomu či tomu, zda se jedná o kamarádku, či o sousedku. Já mám přátel mraky, to ještě neznamená, že je však vídám denně, či týdně. Mimochodem, můj muž má několik nevlastních sester, - pro mne to nejsou švagrové, ale pokud se s nimi stýkám, tak nevlastní sestry mého muže, nebo kamarádky.
Ani jedné z vás jsem nic neudělala a byla bych velice ráda, abychom tu diskutovaly v symbióze a nenapadaly jste mne. Děkuji

jamia
30. srp 2016

@magdalenax 🙂 Hlavně v klidu. Právě, že tě nesleduju vůbec, ale už v minulosti mě zaujalo množství tvých témat založených na tom, že nějaká kamarádka dělá tohle nebo tamto a co si o tom jako myslíme. Svobodně jsi podala dotaz, mraky holek ti tu svobodně napsaly svůj názor a já se stejně svobodně podivila nad tím, s jakou energií řešíš lidi kolem sebe.

magdalenax
autor
30. srp 2016

@jamia To je v pořádku, také jsem to napsala. Respektuji názory ostatních. Jak jsem napsala, byla jiná doba a dnes se všechno změnilo, i když né o tom oblečení pro děti na ven ve školce, ten názor mají - tedy rozumné učitelky stejný (děcka tu lezou po kolenou, nedávejte jim nic nového). V případě, o kterém jsem se zmiňovala jde hlavně o to, že mamina toho dítěte nekoupí ani ty bačkorky. Jak bačkorky, tak boty onošené po cizích dětech, a to mne zaráží. Beru v potaz Tvůj názor a jak píšeš, v klidu. Lidi kolem sebe neřeším, to by ses možná divila, ale ten dotaz má opodstatnění v jiných kořenech a to je to, abych to nepsala veřejně a nechám si jej pro sebe. Nevím, jestli mi rozumíš, ale vytahovat to nechci

almara2
31. srp 2016

Myslela jsem, že je to diskuzní fórum a paní se přece může zeptat na co chce. Pokud se to někomu nelíbí, nemusí odpovídat 🙂 jinak, neodsuzují nošení bot po někom,pokud vypadají slušně. Na druhou stranu nase rozhodnutí,ze budou mít děti nové boty má důvodů víc, formuje se jim noha, starší trochu smajda,... Pokud dítě nosí použité a vysmajdane boty, tak to je na pováženou