• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ježíšek / Santa. Kdo nosí u vás dárečky?

3. prosince 2009 
Ahoj -předem se omlouvám pokud tu již taková diskuze vznikla ,ale ja hledala a nic nenašla :wink:

Otázka je jasná blíží se Vánoce a ja bych chtěla znát váš názor kdo vám " nosí dárečky" ?
Pro mě osobně je to jednoznačně ježíšek ....nevim mě se nelíbí už ten fakt že se na nás o devšat valí ten "červený strejda" a tím vlastně ničí naše pojetí Vánoc :frowning2: Ovšem každý má jiný názor ..

Takže malá ANKETKA :slight_smile:

1-Kdo k vám příjde na Vánoce?
2-A proč?
Moc děkuji za vaše názory..
23. lis 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jasně že Ježíšek, protože to je zažité a hezké. Fakt je ten, že jako ateista bych možná raději Santu a ten příběh okolo, jakože bydlí na severním pólu, pomáhají mu skřítci, jezdí na saních tažených soby, chodí komínem, apod :dizzy_face: Ale Ježíšek je Ježíšek, no, zvyk je železná košile.
23. lis 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježíšek, samozřejmě...co je to vůbec za otázku? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. lis 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježíšek ......bez debat!!!
23. lis 2009 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježíšek ......jsme snad normální Ćeši, ne?
23. lis 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď jsem si představila, jak se své dcery ptám: "Copak ti asi přinese Santa?" :grinning: :grinning: :grinning:
I když nějak jí asi bude muset vysvětlit ty červený pajďuláky, kterými si lidi po "emericku" zdobí domečky. :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. lis 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No ja jsem byla pravě v šoku protože už i dětem ve školce cpou do hlav že děti nosí santa -dcerka pravě přišla ze školky a řikala že darky nosí Santa že si o tom povídali ve škoce :frowning2: Tak sem ji to musela celé zase vysvětlovat s ježíškem -nejsem sice velká věřící ale přece jsme Češi a taky nemám ráda ten "Americký styl Vánoc" a do školky kor české bych spíče chtěla ježíška :grinning:
23. lis 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Svým způsobem obojí... Jak píše ygreen, zvyk je železná košile, takže u nás dárky jako takové vozí "pán v červeném". Ale jedno bych chtěla upřesnit, ta představa, že my máme Ježíška a jinde Santu a stavění proti sobě až tak neodpovídá skutečnosti. Týká se to totiž pouze toho "fyzického rozvozu" dárků :wink:
23. lis 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prostě Ježíšek v českém pojetí je "superdítě", co zvládne všechno, někde jinde ten rozvoz místo něj dělá Santa, ale není to tak, že by Ježíška neměli a neoslavovali (a teď nemám na mysli jen silně věřící, kde je samozřejmě ještě další rozměr )
23. lis 2009 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já už se těším, až budeme s malou chodit do kostela na jesličky a zpívat koledy o Ježíškovi :slight_smile: :slight_smile: Já jsem pohan, ale vánoce a velikonoce mne dojímají :slight_smile: mám je ráda. Kdepak, Santa u mne nemá šanci :wink:
23. lis 2009 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. ježíšek
2. protože českým dětem nosí dárky Ježíšek

když jsem byla malá, tak jsme se nikdy s kamarády neshodli, jak vlastně ten Ježíšek vypadá...takže v pozdějším vysvětlováním mám jasno...Ježíšek je tak šikovnej, že ho ještě nikdy nikdo pořádně neviděl, za to Santa je břídil...všichni ví, jak vypadá :wink:
23. lis 2009 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
abych to upřesnila...někteří si mysleli, že je ještě dítě, ale já si ho spíš představovala jako dospělého...zato Santa má jasnou podobu
23. lis 2009 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás to bude rozhodně jen Ježíšek. Já na něj taky věřila. A věřila jsem hooodně dlouho. Když jsem byla totiž malá, tak jsme s tátou na Štědrý večer vyhlíželi Ježíška z okna a shodou okolností letělo v dáli letadlo a jak blikalo, tak mi táta řekl, že už letí a že musíme jít jíst, aby mohl přinést dárky. No a pak ještě než jsme šli ke stromečku, tak vždycky nenápadně taťka zacinkal zvonečkem a to bylo znamení, že ježíšek už je pryč. Víte, jak se mi všichni vždycky smáli, když jsem si stála za tím, že Ježíšek existuje, protože jsem ho viděla na nebi a blikal na mě??? :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak jsem si ho představovala jako malé dítě, jak je v jesličkách. nějak jsem nikdy nepřemýšlela nad tím, jak dostane ty dárky pod stromeček :confused: :sweat_smile:

Jo a taky jsem mu vždycky psala dopis, co si přeju a dávala ho večer za okno :wink:
23. lis 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasněže Ježíšek...
24. lis 2009 v 06:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jednoznačně Ježíšek. A nevěřily byste, holky, kolik práce dá sehnat čokoládového mikuláše.... Santů je všude šest půlek (neboli tři pr..le :grinning: ) ale aby to byl mikuláš, s mitrou v ruce, to ne....
24. lis 2009 v 07:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježíšek...........Santa stejně jako nápisy Happy birthday na narozky sem nepatří.
24. lis 2009 v 07:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jezisek...kazdopadne a jedine :slight_smile: ....Pepi...ale verila! Pro decka kupuju kazdy rok takovyho toho velkyho Mikulace, Certa a Andela, ale letos jako kdyby se to zeme propadli. Vsude Santove, proste to nevypada jako Mikulas (Cert se teda sehnat da), Andelu je malo a jeste ke vsemu je problem, aby to opravdu bylo z mlecne cokolady. No budu hledat.
24. lis 2009 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
K nám chodí jedině ježíšek...neznám nic trapnějšího, než červený figury oběšený na balkonech celýho sídliště....
24. lis 2009 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky všechny píšem Ježíšek ale koukněte do alb co lidí má děti na váncoe převlečený za soby nebo Santa Klause :sweat_smile:
24. lis 2009 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenko...bingo! Z toho jsem taky vzdycky na palici..... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...prijde mi to uplne jety!
24. lis 2009 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
....Helco.... :grinning: ....jojo, to je fakt....
24. lis 2009 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
maart, já zatím nesehnala.... ale co, malej je ještě hodně malej, koupila jsem advenťák s krtečkem, toho má rád, a čtvereček čokoládky cca 2x2cm denně mu neublíží....
24. lis 2009 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
K nám domů Santa nesmí pouštíme jenom Ježíška :grinning:
24. lis 2009 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jedine ježiško :dizzy_face:
24. lis 2009 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
A holky, copak vám přinese Anta? :grinning: :grinning:
Jsme v ČR, tak nechápu, proč by měl nosit dárky Santa, že? Pěkně na Ježíška kloučka učím, těch amerikanismů si v životě užije dost a dost :wink: Honzíkovi říkám, že budou vánoce, že přiletí digestoří (nemáme komín :grinning: :grinning: :grinning: ) Ježíšek, který je hodně podobný jeho tatínkovi, akorát, že má bílé vousy :grinning: :grinning: :grinning:
24. lis 2009 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
gtver : jo jo máš recht.
Ale co si pamatuju, tak jsem si jako dítě ježíška představovala jako dospělýho chlapa...Asi jako děda mráz :grinning: , páč o Santovi jsem neměla ani páru.

Jasně, že amíci mají i Ježíška v jesličkách a Santa je na rozvoz dárků a jemu se o ně řiká. :slight_smile:

Mmch u nás je taky Santa Klaus a taky nosí dárky :grinning: , ale je to 5.12. a je k tomu jiná tradice (včetně jiných hadrů atak)
Santa Klaus je totiž Svatý Mikuláš (Nicholas, Klaus)
24. lis 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nas taky Jezisek :slight_smile: Santu moc nemusim :sweat_smile:
24. lis 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak my to mame slozite, snazim se ji navodit na Jeziska, ale asi da nakonec prednost anglickemu panovi Father Christmas, taky je to stary v cervenem odeny muzik, vlastne bych rekla, ze anglicky Santa anebo cesky Mikulas. Holt k videni je vsude, takze ne vsechny ceske tradice a zvyky je mozne v cizine udrzet :unamused:
24. lis 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky máte pravdu poslední dobou sehnat na mikuláše čokoládového "opravdového" mikuláše je děs plno santů ale tet už začínají -co sem viděla postavičky sobů čokoládových což mi připadá úúplně ujete :frowning2: Jo a musím se pochlubit dnes jsme dostali od ježíška dopis :slight_smile: opravdu koupila jsem dcerce tu soupravu dopisní pro ježíška (možná ste to viděli v obchodech nebo na poště-nebo taky poslali) a dnes opravdu odepsal i s dárečkem který k dopisu přišel dcerka byla u vytržení :grinning: Radostí :slight_smile:
24. lis 2009 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
petruna, presne jak pises Mikulas je Santa Claus. Ja jsem si jako dite predstavovala, ze Jezisek je cely ze zlata :confused: a hrozne malinky mužíček
24. lis 2009 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
peppaping- ja si ho představovala podobně malý mužíček celý ve zlatem a ma zlatou korunku ( později jsem si všimla že jsem si ho vlastně představovala jak to malé pražské jezulatko a takhle nějak si ho představuje i dcerka :slight_smile:
24. lis 2009 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek