Jméno Thea

toterka
28. bře 2017

Zdraviim... chtela bych se zeptat zda mate doma nektera holcicku jmenem Thea? Je s tim problem? Jak na to reaguje okoli? Dekuji za jakoukoliv odpoved.

lentilkah
28. bře 2017

@toterka Proc by mel byt problem? Pokud se vam jmeno libi a hodi se k prijmeni, tak se neohlizejte na okoli a holcicku tak pojmenujte.

absintka19
28. bře 2017

@toterka je to vase dite, takze vase volba, vase pravidla 🙂 kdyz se ji nebude libit tak si ho muze zmenit sama 🙂

annasmyckova
28. bře 2017

v rodině nemáme, ale znám jednu 9. letou slečnu a líbí se mi to na ní -říkají ji Thea, Theuška

kituska20
28. bře 2017

Kamarádka má roční Theu 🙂

buldrik
28. bře 2017

kamaradka ma a mne se moc libi.

luckapol
28. bře 2017

Dobrý den, vidím na Vašem profilu, že máte Tobiase a myslím, že Thea se k tomu dobře hodí.

luska__
28. bře 2017

@toterka aspon je to originalni 🙂

toterka
autor
28. bře 2017

Me se prave jmeno moc libi ale nechci aby s tim mela problemy, treba ve skole nebo aby se ji lidi ptali jak ze se jmenuje? O to mi slo. 🙂

lentilkah
28. bře 2017

@toterka V dnesni dobe to jmeno neni zas tak neobvykle, myslim, ze muzes byt v klidu.

kattyd
28. bře 2017

Take si myslim ze v dnesni dobe to je uz uplne normalni jmeno. Do kurzu s nami chodila Thea, rikali jsme ji Teuško, krom ni tam byla jeste Matilda, Felix, Alan... V dnesni dobe uz jsou ve skolach zvykli snad na vsechno 🙂 a pokud se to hodi k prijmeni, proc ne.

kassandra1
28. bře 2017

@toterka Známá dala holčičce Theodora, to ,,h,, se nevyslovuje, takže jí říkají Teuška (což je teda děs) nebo Tea (trošku pro pejska). Okolí jméno nechválí ani nehaní, rodina s tím ale problém měla. Pokud se vám líbí, dejte ho. Bude muset teda samozřejmě vysvětlovat, jak se jméno píše, jestli s h nebo jako čaj 🙂

babanci
28. bře 2017

Moc pěkné, taky jsme měli v užším výběru a dneska mi nepřijde ani nijak neobvyklé. Vždyť dneska je takových zvláštních jmen a je to dobře. Mám dávno dospělou dceru Johanu a když byla malá, neznali jsme jedinou. Jednou se jí jedna paní zeptala , jak se jmenuje a ona řekla,,,Johanka, jako Johanka z Arku a ta paní pravila...a to je kdo? 😀Čím jsem chtěla napsat, že lidé jsou různí a že to třeba někdo nepobere, to Tě nemusí trápit. Máme nyní malou vnučku, rozkošné stvoření a jmenuje se jako hudební nástroj a nám se to neskutečně líbí - jmenuje se Viola.

izz76
28. bře 2017

Znám jednu malou Theu,říká se jí Teo,Teuško. Mě se to jméno líbí,nedá sa hloupě komolit,nemá ho každé druhé dítě a nemyslím,že by vyvolávalo údiv,není neznámé,exotické 😉

kassandra1
28. bře 2017

Ještě teda samozřejmě záleží na příjmení. Třeba Thea Homolková je směšná, ale umím si to představit k nějakému vietnamskému příjmení. Thea Chong Duy je zajímavé. Takže pokud je manžel Vietnamec, šla bych do toho 😅

summer2012
29. bře 2017

Mě se Thea moc líbí a vůbec bych nekoukala na okolí... navíc myslím, že dneska už jsou lidi na méně obvyklá jména zvyklí 😉 sestra dala holčičce jméno Freya a setkává se spíš s kladnými ohlasy 🙂 občas k tomu někdo něco měl když byla ještě těhotná, takže u druhého už dopředu jméno říkat nebudou 😉

babanci
29. bře 2017

@summer2012 Tak to je zajímavé jméno a moc se mi líbí. O jméně pro dítě by člověk prostě přemýšlet měl a ne, že si Honza s Janou řeknou, že teda neví a tak dají Honzu a Janičku. 🙂 Opravdu takové znám, ale nakonec... samozřejmě si každý může dát, co chce.

babanci
29. bře 2017

Na reakce okolí bych rozhodně nedala. Už jsem to někde psala, ale já dala svojí dceři před 31 lety jméno Adéla. Všichni byli na zhroucení, že jsem úplně střelená. Smáli se... takové divné jméno, prý! A dneska? Úplně obvyklé a dokonce hodně časté.

puncinka
29. bře 2017

My máme Teu, kvůli čskému přijmení bez h. A je to to nejkrásnější jméno, které jsem mohli dát, stále víc se mi líbí 🙂 Dá se na ní volat i Teiko 🙂 lidé jí říkají Teuško, nebo Teunko 🙂

flickr11
30. dub 2017

My máme taky Theu (27m). Když jsme s tím přišli poprvé tak babičky se zhrozily, nejraději by totiž měli Vendulku. Jsme spokojení. Říkame ji: Thei, Thejko, Theuli, Theunko, Theulino, Theus. Těch podob je strašně moc, až se sama divím. V těhotenství me nic kromě Theusky nenapadalo :D

puncinka
30. dub 2017

@flickr11 a jak se bude jmenovat druhé dítko? 😀 Marně hledáme pěkné jméno na chlapečka 🙂

flickr11
30. dub 2017

@puncinka druhá bude opět holčička (červenec 2017) a to jméno je oříšek. Líbí se mi Ina, Adina, Beáta nebo Emily. Manžel se přiklání ke jménu Timea a to mi moc nejde přes pusu. Takže jsme na bodu nula :D
Chlapeček je taky oříšek. Švagrová mají prvního Vincenta a teď čekají Artura. Mě se moc libí Oskar, Oliver nebo Albert.

toterka
autor
1. kvě 2017

Tak my uz mame Theusku na svete 🙂 a jsem spookojena, i rodina si zvykla. Kdyz pradeda uslysel co mame za jmeno tak rekl proc jsme nedali Marii nebo Ludmilu ...to je prej celosvetove :D tak jsem se pobavila.
@puncinka jinak my mame prvorozeneho syna Tobias bez hacku, libil se nam Oliver, Dominik. Ale to asi moc k Thei neladi.

@flickr11 me se libi Emily a Timea ta by sedela k Thei, ale takx me nenapada jak ji rikat ze. Ale pujcte si Knappovou tam jsou i zdrobneliny jak ji rikat k tomu jmenu 🙂

puncinka
1. kvě 2017

@toterka moc gratuluju,at se malé Theice dari a at je zdrava 🙂

edwardovna
12. zář 2017

Ahoj, my máme 15 měsíční Theu 🙂 nejdřív rodina koukala, ptz to je nezvykle. Původně jsem byla pro Theodoru. Ale manžel si prosadil zkratku a jsem za to ráda. Pro nás je to krásné jméno

toterka
autor
13. zář 2017

@edwardovna dekuji my mame 5 mesicni theu na svete a jsme s jmenem moc spokojeni!! I rodina byla proti a ted si krasne zvykly. A okoli se me pta jak?? Tak uz jsem zvykla opakovat :D

edwardovna
15. zář 2017

@toterka taky jsme museli opakovat 🙂 pak se našli i takoví, kteří ji přirovnávali k čaji....