Jméno pro holčičku. Co myslíte vy?

holubitchka
4. pro 2023

Ahoj, zajímal by mě názor širší veřejnosti. Vybíráme jméno pro dceru a líbí se nám: Beata, Lea, Nina, možná i Thea. Příjmení bude Holubová . Narozena bude na konci dubna. Beata je moje stálice. A jedine, co mi u manžela prošlo. On chce Leu. Ale přijde mi to dost jednoduché a špatně se vyslovující. Co myslíte vy? Mate děti s tímto jménem nebo jste samy nositelkami? Jsou to častá jména ve vašem okolí? A líbí se Vám nebo mate úplně jiné nápady ještě? Moc děkuji za Vaše názory.

Beata Holubová
Lea Holubová
Nina Holubová
Thea Holubová

jaja01k
4. pro 2023

Nejvíc se mi líbí Nina, ale i ostatní jsou pěkná. K příjmení se hodí všechna, jen ta Lea se trochu hůř vyslovuje. Častá jména to nejsou. Znám jednu malou Beatu a jednu Ninu. Leu ani Theu v okolí nemáme.

swan42
4. pro 2023

@holubitchka Ja jsem zastance "normalnich" jmen, takze z tehle se mi nejvic libi Nina. A i k prijmeni se mi hodi nejvic. Ostatni jsou jak pest na oko.
Ani jedno jmeno neni v mem okoli caste, znam jen jednu nebo dve Beatky

levandule_k
4. pro 2023

@swan42 Já znám jednu Beatu od dětství, takže já ji mám v kategorii normální jméno a víc netradičně na mě paradoxně působí Nina, ale Ninu holčičku znám taky.

Mně se mi nejvíc líbí Beata, nejmíň Thea. Kdybychom volili Leu, tak bych volila delší tvar Leona, ale to je trošku něco jiného než to, co chcete...

veruuu_kubesovic
4. pro 2023

Nina

izz76
4. pro 2023

Mě se líbí Thea a Lea,Beata taky není špatné,Nina se mi nelíbí vůbec.

pampeliska1313
4. pro 2023

Thea.)

antoinet
4. pro 2023

Všechny jsou pěkný 🙂 Vyberte, co se vám líbí!

rozitta
4. pro 2023

Mám v okolí Leontýnu (Leontinu) Říkají ji Lea, Lei, Týnka, dá se i Ina (podobnost s Nina). Ber to jako tip jak spojit favorizovaná jména vás obou 😉

sigyn
4. pro 2023

Beata/Nina zní fajn. Zbylé dvě jsou takové těžkopádné.

pilzzee
4. pro 2023

@holubitchka Vsechny se mi libi 😍

ninive211
4. pro 2023

Asi nejmíň mi k tomu jde ta Thea, ostatní jsou fajn a v pohodě. Častá vůbec nejsou, za mě na prvním místě NIna, tak by se druhá holčička, kdyby byla (máme páreček). Beátka je taky fajn, takové vznešené

eldoradoh
4. pro 2023

Nejhezčí je Beata

trilien
4. pro 2023

@holubitchka od detstva poznám niekoľko žien s menom Beáta a Nina. Beáta sa mi páči viac. Možno je to tým, že všetky Beaty sú veľmi fajn. Prikláňam sa tiež k Leontynke, skrátene môže byt Lea, Tynka, Leonka.

kleio
4. pro 2023

Beata a Nina se k příjmení hodí nejvíc, Lea Holubová má ta L moc u sebe se mi zdá. Nina, i zkrácený a zdrobnělý verze, se mi hůř vyslovujou a Thea se mi moc nehodí k typicky českýmu příjmení (to leda třeba Teodora). Takže mně přijde nejlepší Beátka 😊

boarh
4. pro 2023

Nejvíce se mi k tomu hodí Nina.

sunrain
4. pro 2023

Jména za mě pěkná a netradiční... nejvíce se mi líbí Nina

zlataberta
4. pro 2023

Nina

sorboni30
4. pro 2023

@holubitchka mě se k příjmení líbí nejvíce Beata.. ale vyberte dle sebe. Každý má jiný vkus a každé jméno ti řekne něco jiného. My si s manželem vybírali jména pro dceru..Sofie, Nikol.. a nakonec přišli synové, že chtějí doma Barunku a ještě k tomu jel v tv film Babička, u něj jsem se dořvala, že je to znamení když jsem viděla Šafránkovou jako Barunku.. tak máme doma Barunku. Prostě to nech plout.. a ono si to samo sedne, sama ucítíš, které jméno budeš vnímat, že je to pravé 🙏😉

maxulekapcule
4. pro 2023

@sorboni30 u nás to stejny, pořád to měl být Mates. Den před porodem jsem koukala na účastníky zájezdu, no a tak z toho vznikl Maxík 🤣

elfka21
4. pro 2023

@holubitchka znám jedinou Beátu, jednu Ninu a jednu Theu. Všechny ty jména mi připadaly zvláštní, ale jak jsem si zvykla, spojili se mi s osobou a líbí se mi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru