Elena nebo Stela. Jak se představujete a jak Vás oslovuje okolí?

liss_qr
8. črc 2020

Prosím o názor jaké jmeno zvolit . K prijmeni jsou obě. Je tu nějaká nositelka , jak se představujete ? Nebo maminka a jak oslovujete , nebo okoli? V okoli nemáme a tak nevím jak se nositelkam líbí .

maci299
8. črc 2020

My máme v rodině Elen,jsou jí čtyři roky,a říkáme ji Eli,Elčo,Elenko.A když je potřeba zvýšit hlas,tak Elo!
Ale až bude dospělá,tak se asi představí Elen
Se Stelou jsem se nesetkala,zatím

nazka
8. črc 2020

@liss_qr my zase máme v rodině Stelu, bude ji 7. Říkáme ji Steli, Stelinko. Obě jména jsou hezká

ponikmonik
8. črc 2020

Rozhodně Stela...😎😍

ponikmonik
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
8. črc 2020

@liss_qr
ani jedno,jmena jsou sice hezke ale hlavne Stela zacina byt posledni dobou strasne proflakla

te_reza
8. črc 2020

Mám Elen. Říkáme jí Elenka, Elča a když mě nas. .... Tak kricim Eleno 😂

jjasmina
8. črc 2020

Vybrala bych si Stelu

piskoteka
8. črc 2020

@liss_qr Obě jsou pěkná. Ale Elena se kvůli zdrobnělinám může plést s Eliškou. Stela je prostě Stela. Ale zas to jméno je takový tvrdý no. Nevím. Musíte si sami představit jak holčičku oslovujete a jak vám to sedí 😊

krtcice
8. črc 2020

Z těchto dvou se mi více líbí Elena. Kamarádka má Elenu a říká se jí Eli, Elčo, Elenko, Elinko, Eluš... když zlobí tak Elenice 😀

lucca0
8. črc 2020

Mame Elenu. Rikame ji El, Eldo, Elinko, Elo, Elenko, Elajs, Elino.. Stela se mi nelibi..

jaja01k
8. črc 2020

Mám neteř Stelu. Říkáme jí Stelinko, Steli, Stelčo, Steluš, Steluško.
Manželova sestřenice je Elena, říkáme jí Eli.
Já osobně bych si z těchto dvou jmen vybrala Elenu.
A moc bych nepřemýšlela nad tím, jak budeš dítě oslovovat, to přijde samo, až se narodí. Aspoň já jsem to tak měla. Pro prvního syna jsme vybrali jméno Roman. Vůbec jsem nevěděla, jak mu budu říkat. Až když se narodil a začala jsem na něj mluvit, najednou mě napadaly spousty podob a zdrobnělin jména. Pro druhého syna jsme vybrali jméno Josef, mluvili jsme něm jako o Pepíčkovi, ale když se narodil, nikdy jsem mu Pepíčku neřekla ani jsem o něm tak už nemluvila.

maci299
8. črc 2020

A jak mu říkáte,Jozífku?

puhelin
8. črc 2020

V okoli mam obe jmena, jsou ted veeelmi popularni. Z tech 2 se mi vic libi Elena, klidne ve variante Elen, Ella, Eliana apod.

dk123
8. črc 2020

Máme Stellu, ale je to poslední dobou akové dost časté jméno. Jinak říkáme jí Stelli nebo Stellinko a to jméno se nám pořád všem moc líbí.. Mně osobně se Elena moc nelíbí. Elen je mi sympatičtější.. Elena mi přijde jak z Ruska.. (omlouvám se, jen osobní pocit)

lolidolly
8. črc 2020

Z těchto dvou asi spíš Elenku 🙂 Stela nevím proč mi přijde jako koňské jméno

misadan11
8. črc 2020

Mame Stelu...Steli, Stelco, Stelinko, Steluliku, Stelouchu, Stelci...myslim, ze od maminek se meze nekladou:D

95newmommy2020
8. črc 2020

Já měla na základce spolužačku, a ta se jmenovala Stela. Je to hezky jméno. Akorát to nemělo moc měkkcich tvaru mno. Tak se ji říkalo Steli.

elsy3
8. črc 2020

Já mám dceru Elenu. Říkáme ji Eli, Elenko, Elis, Elouši, Elo, Elinko, když zlobí, tak Eleno. Myslím, že je to dost tvárné. Já sama sem Eliška, oslovují nás podobně. Přítel chtěl, aby se jmenovala po mě, to jsem odmítla, ale musel být nějaký kompromis 😀

liss_qr
autor
8. črc 2020

@jaja01k dekuju , to mas pravdu, a cely den tak nějak spis vidím tu Elinku , ale v životě by mě nenapadlo , ze manzel projde s takovym jménem ... zdrobnelin má spousty , určitě vyberu co mi půjde do pusy , u syna jsem taky nevěděla a teď jsem rada , tak zas dávám na manžela. Pamatuju jak jsem koukala na jmeno Elena , říkám co to dali ? No neznám ho ... ale byla by jediná a ais není úplně špatný . Eli , elca - dá se říkat hezky . I v praci muže být pak Eli a oficialne řekne Elena ..

liss_qr
autor
8. črc 2020

@misadan11 😀 jezis to je super vysklonovana stelinka 👍👍👍

liss_qr
autor
8. črc 2020

@elsy3 asi máme tedy vybráno , má opravdu moc hezkých podob a rada vidím ze ji tolik maminek s láskou dalo . ❤️ A ze se dává ? Tak aspoň sw jmeno líbí ... 🙂 dekuju

liss_qr
autor
9. črc 2020

Ještě jsou na seznamu další jména , ale i tak to pomůže . Dekuju 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru