Jméno pro holčičku (prosím)

misina01
27. lis 2016

Ahoj, holky, jdu zkusit inspiraci sem. Moc jsme si s manželem přáli holčičku, minulý týden nám ji na ultrazvuku potvrdili 🙂 prošli jsme snad celý kalendář už desetkrát, teď si ale lámeme hlavu se jménem. Asi tak od 15ti let tvrdím, že moje dcera bude jednou jedině Natálie. Nikdy jsem jiné jméno nechtěla. Bohužel jsme to asi před rokem řekli s manželem ,,rádoby,, kamarádům, kteří mi tvrdili, že se jim cizí jména nelíbí a že oni dají jedině české. My zas úplně ryze české nechtěli, tak jsem neviděla problém jim při pokecu říct, jaká jména máme pro holčičku i chlapečka my.. no, chyba.. Takže samozřejmě jen jsme jim to řekli, 3 týdny na to dali Natálii oni. Teď je mi blbé, abych dávala stejné jméno. Byla jsem hrozně zklamaná, když tohle udělali. Samozřejmě Vám to může připadat jako blbost, mně to bylo fakt líto. Teď už se s nimi skoro nebavíme, ne jen kvůli jménu, ale z mé strany to hrálo roli taky.. ani ve snu mě nenapadlo, že tohle udělají. Ještě když to dali, tak nám řekli, že byli první, tak co. No, to je jedno. Spíš se chci zeptat Vás, na Vaše názory, nápady, tipy na jména pro holčičku? 🙂 strašně moc díky všem 🙂

monasek84
27. lis 2016

Pokud uz se nestykate, dala bych svoje vysneny jmeno a oni at si trhnou nohou.

bbubble
27. lis 2016

ahoj, podla mna sa Natalie ted stejne dava docela dost 🙂 no pokial sa ti odjakziva paci a okrem toho to stejne asi ani nie su nejaki blizki kamarati, tak by som ju dala.. my inak este nevieme co mame, ale tiez sme presli 10x kalendar, a zatial jedine na ktorom sme sa ako tak zhodli, je Julie 🙂

ivpad
27. lis 2016

Já být Vámi dám Natálii, přece si nenecháte zkazit sen kvůli někomu jinému. Já bych jim tu radost neudělala

karlajasmine
27. lis 2016

@misina01 dejte Natalii, stejne jste jim rekli, ze tohle bude jednou jmeno vasi dcery, tak nemuzou byt prekvapeni... stejne na svete nebude jedina Natalie, tak je to snad jedno, jestli bude sdilet jmeno s nejakou znamou, ne? 🙂

veri0007
27. lis 2016

to samé mi známá udělala s Dominikem. My teda čekáme druhou holčičku, ale už u první, kdyby to byl kluk, byl by to Dominik. Také mi to přispělo k tomu, že se již nestýkáme 😉
Natálka je hezké jméno a pokud se ti líbí, nebraňte se mu jen kvůli známm. Nám se teď narodí Klárka, ještě se mi líbí Karolínka 😉

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
ninive211
27. lis 2016

Pokud je to vaše vysněné jméno, nenechala bych se rozhodit a Natálku dala 🙂 Přece se nebudete někomu podřizovat 😉 Jedině, kdy bych uvažovala o jiném jméně, kdyby to jméno dal někdo z nejbližší rodiny (sestra, bratr), tam bych to teda brala jako zradu, pokud by sourozenec o vysněném jméně věděl a stejně tak pojmenoval dítě své (z toho důvodu bych nikdy nedala klukovi jméno Ondřej nebo Vojtěch, obě jména jsou v nejužším výběr u ségry a ta možná v budoucnu uvažuje o třetím, zatím má dvě holky)

bonavoxa
27. lis 2016

Jsem četla, že variantou je Noelie. To se mi osobně líbí. Význam to má úplně stejný ,,dítě Vánoc.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
bonavoxa
27. lis 2016

Taky záleží na příjmení..aby to sedělo.

barulina
27. lis 2016

A ja mam Magdalénku

78marcela
27. lis 2016

Taky bych to dala...navic pokud uz se s nimi nestykate..tak co. Nenechala bych se tim rozhodit.

petrasipkova1
27. lis 2016

Dejte podle sebe, na známou nekoukejte, navíc když už se nestýkáte. Jinak já celý život chtěla Amálku a když mi řekli, že čekám holčičku, tak jsem podvědomě cítila, že tohle Amálka není, prostě mi to najednou nesedělo a máme Stelinku, třeba na nás Amálka vykoukne příště, kdo ví .... 😀

drzticka81
27. lis 2016

Tak moje nej kamoska si taky vzala me jmeno pro kluka (byla maminkou driv nez ja), ale co, ja jsem si nakonec vybrala hezci jmeno, se kterym jsem spokojenejsi 🙂)) a porad jsme nej kamosky 🙂))
jinak bych dala sve vysnene jmeno bez ohledu na okoli 🙂)) takze bych dala Natalii 🙂))

lenatu
27. lis 2016

Já bych taky dala Natálii, kor když se nestýkáte 🙂. A když sis to vysnila a cítíš to tak, ať je to Natálka 🙂. My máme klučíka a pro holčičku jsme měli vybranou Elenu 🙂

78marcela
27. lis 2016

@petrasipkova1 mela jsem to uplne stejne, pred tehotenstvim jsem moc chtela Gabrielu, a jak jsem otehotnela, tak jsem zmenila nazor a mame Alenku.
Mamka mi vnucovala porad Simonku, ja nechtela ani za nic..
Ted jsem chtela zase Darinku, strasne moc..a po otehotneni nic, prestalo se libit a chci tu predtim zavrhovanou Simonku..tak uvidime, co to nakonec bude.

verous91
27. lis 2016

Pokud je to tve vysněné jméno tak dej Natálku taky jednu v rodině máme 🙂 jinak já vždycky chtěla Kristynku ale to my přítel zamítl tak máme Sofinku 🙂 ale pokud by sme v budoucnu měli ještě jednu holčičku tak se mi začla líbit jména Diana nebo Valerie

misina01
autor
27. lis 2016

Právě, že já bych to možná překousla a dala ji, ale manželovi se to tak zprotivilo, že ji dali oni :-/ že ten ji teď nějak extra nechce. Pro mě je to stále krásné jméno, které vedlo. Ale přeci jen mi to taky zkazili, takže nevím, jestli to je to pravé ořechové. Kdyby ji nedali a nesebrali nám jméno přesto, že to věděli, tak asi takhle neváhám. Kamarádi to nejsou, když tohle udělali..Proto teď hledám nápady i tady třeba na jména 🙂 jestli by se nám třeba nezalíbilo jiné 🙂 děkuji moc holky!

lv
27. lis 2016

https://www.modrykonik.cz/blog/lv/article/jmena-th9mn7/
Svoje tipy jsem sepsala, je jich moc 🙂
Gréta je stále vítěz 🙂
@78marcela ty jsi v tom? Druhé děvčátko? Jsem to přehlédla. Simonku jsem chtěla, o fous víc Silvinku, Silvii 🙂

tammm
27. lis 2016

Gréta bych se jako holka jmenovat teda nechtěla 🙂 jen můj názor,je tolik hezkých něžných jmen.Mě se líbí Kristýna třeba nebo Patricie.

lucinka58
27. lis 2016

Já si přeji Lauru 🙂 A doufám, že v bříšku je 🙂

bonavoxa
27. lis 2016

Na mě jde Advent, tak se mi vybavila pohádková jména. Např. Ronja nebo Jorinda.
Nebo se mi strašně líbí biblická jména Salome, Ester, Noemi, Rachel, Rebeka, Miriam, Judit.
Jinak doporučuji knihu Jak se bude vaše dítě jmenovat? od Miloslava Knappové.
My máme Michaelu.

nedbi
27. lis 2016

My máme Emmu a Teu. A strašně moc se mi líbí Stella.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
franerka
27. lis 2016

@lucinka58 už jsi těhu? 😊

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
lv
27. lis 2016

@dzungala vidíš, já si tu Grétu taky říkám pouze nezdrobněle, zdrobnělina se mi vůbec nelíbí. Ale další miminko nebude, tak ji jen udávám jako tip.
Evelína? K Markétě asi ne, jména musí ladit.

lv
27. lis 2016

@dzungala Lada! I Jana.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
odula
27. lis 2016

My meli Theu, Theodoru (Boží dar) pak Tove (holubice) , pak Klaru (jasná) , pak Josefin, pak Rachel, pak Ester, pak Juditu a nakonec vyhrála Miriam. Ale byl to boj. Tak aspoň seznam našich oblíbených 🙂