Nemůžeme se shodnout na holčičím jménu

ivussska
13. črc 2015

Ahoj holky, sice ještě nevíme jestli čekáme holčičku či chlapečka, ale já jsem tak nějak vnitřně přesvědčená, že to je holčička. Vybíráme jména a líbí se nám jméno Nina, Elena, Soňa, Terezka - všechny jsou pěkná, ale žádné není TO ONO. Příjmení by bylo Markvartová, tudíž nemůžeme dát nic děsně dlouhého a ani vyloženě cizí jméno... Mě se ještě hodně líbí Adina, Stela a Hana, ale na to už muž neslyší a jemu se líbí ještě Renata a Simona - což už se zas až tolik nelíbí mě 😖 Co byste navrhovaly vy? Můžou být i jiná jména než jsem uváděla, ale prosím žádnou Ameriku 😉

maroussia
13. črc 2015

Mně se teď začalo líbit jméno Silvie 🙂

hohe
13. črc 2015

Markvartová je hodně tvrdé příjmení... Volila bych tedy nějaké zjemňující jméno... mě se hodně líbí Nina Markvartová z toho co tady máš... Vybírala bych ze jmen, na kterých se shodnete... nejlepší je sednout si se seznamem a ať každá napíše 10 top,.. a z těch které jste napsali oba vyberte... My se taky hodně hádali ohledně jména holčiček u kluka bylo jasno hned...

naomi6
13. črc 2015

@ivussska K vašemu příjmení mi jde hezky ta Nina 😉. Také jsem o tomto jménu uvažovala, ale doma mi neprošlo. Držím palce

shine2015
13. črc 2015

Z toho co mas taky nevím....heled a co Lenka ?

zanri
13. črc 2015

Adina je super, a taky by se hodila Amálie, Anna, Adéla, Ema...

werik153
13. črc 2015

Vybrala bych buď Soňa nebo Nina 🙂

scruffy
13. črc 2015

Moc se mi líbí Adina a Stela, ale taky mi přes přítele neprošla, ale musíte se shodnout vy dva nebo udělat kompromis.

bunny123
13. črc 2015

Z nabidky Nina, ale zkus si prosadit Adinu.

ivussska
autor
13. črc 2015

Holky já fakt nevím, Silvii a Lenku mám neteře tak nemůžem, jinak Lenka se mi líbi taky hodně. Asi Nina, pokud nás ještě nenapadna něco jiného...

maxinkaa
13. črc 2015

my máme Julinku 🙂

evcann
13. črc 2015

mě se líbí Nina 🙂

ivussska
autor
13. črc 2015

Holky Adinu bych chtěla, ale manžel prej neví jak by jí jako měl říkat. Tak určitě třeba Áďo, Adi ... Mě se líbí, protože je to staré české jméno a mezi Sofinkama, Amálkama a Klaudinkama i neobvyklé...

maroussia
13. črc 2015

@ivussska My teda máme Nelu 🙂 Z vyběru se mi líbí Stela, co třeba Aneta? Nebo Anežka?

viridie
13. črc 2015

My jsme se o jménu pro holčičku dohadovali jako blázni asi půl roku. Manžel je více "klasik" než já,já bych byla trochu střelec (ale např.jméno Otýlie vymyslel on,hrůza !) a najít průnik byl boj. Nakonec jsme si stanovili ultimátum,že do toho a toho data se prostě musíme dohodnout . Ve hře byla Alice,Stela,ale pořád nic moc.....Asi 5 hodin před vypršením mne napadla Magdalena- předtím moc neprobírané jméno a ejhle-manžel odklepnul a bylo...🙂 Doporučuju se tedy vytasit s něčím novým, jméno pro dítě by opravdu mělo sednout vám oběma... 🙂

jersika
13. črc 2015

Já miluju Adinu, ale k příjmení Markvartová mi vyloženě sedí Nina. Fakt to zní dobře.

evulina77
13. črc 2015

já hlasuji pro Ninu 😀

seshira
13. črc 2015

sedí mi u vás ta Nina. Dříve se mi líbilo jméno Kamila, ale teď jsme se s manželem shodli na Veronice.

ivussska
autor
13. črc 2015

Holky a ještě mě napadlo Inna?

kvakuska
13. črc 2015

@ivussska když jsem viděla vaše příjmení, okamžitě mne napadla Lea ... Lea Markvartová mi zní dobře 🙂

werik153
13. črc 2015

@seshira jojo, Veronika je dobrá :D 🙂

frndafrrr
13. črc 2015

Elana je krásnái Adina,ale na tu asi chlapi neslyší u nás ji taky táta odpískal i s Ladou, která se mi děsně líbí a furt kecá o Nelince.... K Markvartová by se mi asi nejvíc hodila ta Sona, ,Lada, Inna, Ida ..krátké jméno 🙂

mimi1004
13. črc 2015

Mně by se líbilo k tomu příjmení Lucie, Lenka, Lada 🙂

kvetinka84
13. črc 2015

za mě nejvíc Stela

seshira
13. črc 2015

@werik153 Akorát to naše přijímení. Veronika Hromádková. Nejdřív mi to přišlo dlouhé ale co. Stejně na ni všichni budou volat Veru, Verčo

jaja01k
13. črc 2015

Z vašeho výběru se mi nejvíc líbí Soňa. Jinak třeba Jana, Věra, Andrea.

marrei
13. črc 2015

Já bych dala k tomu příjmení taky něco "měkčího", takže za mě Naďa nebo Nina.

bajana
13. črc 2015

Z mojej skúsenosti radím netlačiť na rozhodovanie a nechať tomu voľný priebeh....to správne meno sa časom ukáže 😉 ...hlavne teda ak si v 13tt

seshira
13. črc 2015

souhlasím, na začátku a před těhu jsme měli vymyšlené úplně jiné jména, než chceme te´d dát. A to mě nikdy nenapadlo, že bych chtěla dát miminku jméno Veronika.

mandala
13. črc 2015

I já se přikláním vzhledem k příjmení k něčemu krátkému a měkkému bez R , např. Ela, Iva, Ema, Nina, Elen, Lucie... Veronika a Tereza se mě k příjmení už moc nehodí, dlouhé a samé R 😉

milmic
13. črc 2015

@ivussska Mě se moc líbí Adina a Stela. 😵
Ale uvidíš, že TO ONO ještě přijde. My jsme ve 13.týdnu nikdy nevěděli, jak s ebude miminko jmenovat. To až tak v druhé půlce těhotenství přišlo "to ono". Máme holčičky Klára a Edita a vždycky trvalo nějakou dobu, než jsme na ta jména přišly.
A třebas jméno Edita jsem vymyslela já a manžel byl strašně proti, že jen přes jeho mrtvolu. A nakonec Editu máme a je spokojený. 😉