Jsem příliš úzkostná matka, když chci monitor dechu?

smardik
4. kvě 2009

ahoj holky, zakládám tuto diskusi kvůli tomu zda jsem fakt příliš úzkostná a moc se o syna (6měsíců) bojím a moc to přeháním jak mi to dneska řekla kamarádkal Tady je situace proč mi to řekla, jde o monitor dechu:

Monitor dechu používáme od narození ale ted musíme koupit nový protože stávající musíme vrátit a jak jsem to říkala kamarádce tak sice ne přímo ale řekla že jsme blbí že mu chceme kupovat nový monitor, že je na to velký, že je to zbytečné vyhození peněz. A zakončila to slovy kdo se bojí nesmí do lesa. Tak se chci zeptat na váš názor zda je tak divné se bát o své dítě , nechat ho očkovat prevenarem, koupit jedině sporták který jde do lehu, v 6měsících ho nedávat na nočník a že neuvažuju o tom že bych mu v půl roce dala na jídlo zelí a knedlík a chtít koupit kvalitní autosedačku (Maxi cosi nebo römer) a ne tu nejlevnější v hypce? jen chci váš názor na věc, my s máme jasno že je pro nás náš poklad a že ho budem chránit tak jak to jen jde, ale jsem zvědavá na názor jiných

kristi
4. kvě 2009

vzdyt je mu 6 mesicu, je snad nad slunce jasne, ze sportak do lehu nebo aspon do co nejvetsiho sklonu, autosedacka je taky vec, do ktere se rozhodne vyplati investovat, knedlik mu nedavej a na monitor se uz vyprdni, nic se mu nestane.

cazadora
4. kvě 2009

smardik myslím, že jsi úzkostná asi tak stejně jako každá prvo mamka,ale včem má kamarádka pravdu je to, že půl roční dítko už je na monitor velký za chvilku začne točit pořád na bříško,ak sedat,klekat, stoupat takže budete mít zbytečné poplachy a nervy nadranc, jinak s ost. věcma vpodstatě souhlas, u toho monitoru je to spíš už otázka praktičnosti pro tenhle věk.

gedren
4. kvě 2009

Jedna vec je uzkost, a druha vec pece o dite. Z toho, jak se staras o sve dite a co mu davas k jidlu a jaky kocarek, se nemusis nikomu zpovidat, nikdo neni kompetentni k tomu Te hodnotit, je to vec Tveho materskeho citu, informovanosti, starostlivosti.

Uzkost je druha vec. Pokud se o sve dite nadmerne bojis, neveris sama sobe, ze poznas, ze nedycha, tak mas mozna problem. Ale to neposoudim ja ani Tvoje kamaradka, to posoudis Ty, podle toho, jak se ve svem zivote citis. Jestli bys treba radsi, aby se Ti tolik starosti v hlave nehonilo. Jestli bys radsi, kdybys vedela, ze sobe, svemu diteti, manzelovi, a vubec lidem okolo, muzes vic verit, spolehnout se na ne.

Ale to je otazka, ktera fakt nesouvisi s konkretni vybavickou pro dite. Pokud mas pocit, ze bys radsi nektere veci citila jinak a mela mene starosti, jsou ruzne cesty, jak toho dosahnout. Ale pokud jsi naprosto spokojena, neni duvod na tom nic menit a uz vubec do toho nic neni Tve kamaradce.

beruska2x
4. kvě 2009

taky jsme meli monitor pujceny, vraceli jsme ho nekde v 5,5m a v pohode... taky kupuju malymu kvalitni veci, jsem opatrna, nechala jsem ho ockovat atd atd ale ten monitor uz bych v tomhle veku nehrotila, pokud dite nema nejake zdravotni potize, neni rizikove tak je to uz o.k. 😉

zuzik03
4. kvě 2009

prehnane uzkostna nejsi, to co pises je normalni, ale na monitor bych se uz taky vybodla, ale pokud ti to ulehci spani, tak proc ne, kazdemu vyhovuje neco jineho 😉

janulle22
4. kvě 2009

kocar a sedacka s tebou souhlasim... knedlik nee a monitor bych taky nekupovala... my jsme ho nemeli od zacatku a zvladli jsme to... 🙂

neboj uskostna nejsi...

amina
4. kvě 2009

naprosto souhlas s kristi a cazadorou.

dukie
4. kvě 2009

Já myslím, že je normální se o dítě bát. Pravda, monitor dechu jsme nepořizovali, ale lhala bych, kdybych řekla, že jsem nechodila, občas celá vystrašená, kontrolovat, jestli malej dýchá... 😀 Teda je fakt, že v tomto věku bych už být Tebou druhý nekupovala. Ale pokud koupíš, nemyslím si, že by to znamenalo, že jsi příliš úzkostná...

Ber to takhle... za dob našich maminek nebyly sedačky ani monitory dechu... dneska jsou, ale monitory třeba ještě pořád nejsou běžné... a naše dcery už je budou považovat za zcela normální součást výbavičky... je to jen otázka

smardik
autor
4. kvě 2009

holky mám v okolí dvě rodiny které monitor neměli, jedno dítě umřelo v 9měsícíh a další v 8 takže do monitoru jdem a kromě toho příští měsíc začínáme pracovat na druhém dítěti takže se pak nechá pro něj

kristi
4. kvě 2009

kdyz budes klidnejsi,je to jen a jen tvoje vec. My monitor nemeli a to se narodila mala v 37+2tt a taky jsme to zvladli. myslim,ze i s monitorem to ve vetsine pripadu nicemu nepomuze....

dukie
4. kvě 2009

...pardon, dítě mi to odeslalo, aniž bych to měla dopsáno... 😀

...je to jen otázka toho, kdo co považuje za standard... a co považuje za příznak "úzkostlivé" matky. 😎

No a když to tak vezmu kolem a kolem, tak bych asi taky musela být úzkostnou matkou, páč Prevenarem jsme očkovat nechali, sporťák taky máme takový, co jde nastavit do úplného lehu, na nočník ještě nedáváme, sedačku máme Römer a knedlíky se zelím malej ani neviděl, natož aby to jedl... 😀 Akorát nemáme ten monitor dechu, no. 😀

smardik
autor
4. kvě 2009

dukie 😀 😀

gtver
4. kvě 2009

smardiku, nic z toho, co píšeš není nijak extrémně přehnané, ohledně monitoru, my ho máme teprve od 9 měsíců.
souhlas s gedren, ohledně úzkosti jde spíš o to, jaké máš ty sama pocity, něco jiného je normální starostlivost (která celkem odpovídá tomu, co píšeš) a něco jiného jsou úzkostné stavy (ale ty se neprojevují "jen" starostí o sporťák a monitor)
kristi, konkrétně malýmu by monitor pomohl, kdyby nebyl u mě 😉

gtver
4. kvě 2009

jinak, všechno, co píšeš, splňuju taky, až na to, že ten monitor nemáme od narození (to u případného druhého v každém případě bude) 🙂

smardik
autor
4. kvě 2009

holky nějak jsem to nezvat musela a nic jiného mě nenapadlo tak jsem to nazvala jak jsem to nazvala 🙂

aurecon
4. kvě 2009

Nezdá se mi, že bys byla úzkostná matka. Podle mě je to naprosto normální.

Mě strašně točí, když mi tchyně pořád říká, že se strašně bojím o malou. Má rok a tchyně ji dala na hraní dospěláckou vidličku, ale ještě takovou tu starou s ostrými a dlouhými hroty. Malá s ní šermovala kolem očí a já se už na to nemohla dívat, tak jsem řekla tchyni, ať ji dá raději lžičku. Nehledě na to, že se tchyně vůbec na malou nedívala a kecala s jinými. Na to mi odpověděla, že se o ní furt jenom bojím. A pak další příklad. Když tchyně jde s malou na procházku, tak ji ani za nic nechce připoutat v kočárku. Když ji řeknu, ať ji připoutá, tak se mi vysměje, že to nemusí a že z kočárku nevypadne. I když už se mi stalo, že dcera se postavila na nohy v úzké židličce na krmení a tak si umím představit, že může v klidu vypadnout z velkého prostoru, který je ve sporťáku.

ducky
4. kvě 2009

Tak my taky máme stále monitor a nehodlám ho dávat zatím pryč. Je ale pravda, že když jsme jeli na víkend mimo domov, tak jsme ho sebou netáhli.

Aurecon to je děs co popisuješ a já mám strach, že tchýně bude to samý. Ona je hrozný generál a vždycky má pravdu 😝 . Uvidím, jak to s ní půjde, ale pokud nebude dodržovat naše pokyny, tak tam malou nikdy nenechám samotnou a omezím návštěvy na minimum 😠

kristi
4. kvě 2009

ono si casem zvyknete i na to, na co byste nikdy dobrovolne nepristoupily. Ja napr. malou necham u tchyne na vikend kdyz je potreba a jen co zavru dvere, neptam se, nepatram, nezjistuji co delaji, co mala ji, jestli se koupala ve studeny koupelne apod. Protoze vim, ze to nikomu neublizi, ze by mi tchyne stejne asi trosku lhala a tak to proste necham byt....

susik77
4. kvě 2009

Ahoj, ja si taky pripadam dost uzkostliva, porad se bojim, kdyz male neco je, kdyz napr. hodinu v kuse place , nebo kdyz mela ted 2 mesice zacpu-vzdy si predstavim nejhorsi scenar(a hledam na netu a jsem jeste vic nervozni 😝 )
uz fakt nevim co s tim, nekdy me napadne, ze skodim tim nejvic sama sobe ☹ Uz aj nase pediatriocka si dela legraci, aj mm, ale nejak si nemuzu pomoct...mozna aj proto, ze jsem zdravotnik a vlastne jsem to studovala 9 let...
Co se tyka toho monitoru dechu, ja jsem ho pouziv. asi 3 dni v porodnici, potom jsem prestala, lebo mala mi pripadala takove dost"zivotaschopne ditko 😎 , nevim, nemela jsem vubec strach, ze by mohla mit zastavu dechu, mam pocit, ze ma silny korinek 😎

susik77
4. kvě 2009

jeste-co se tyka te autosedacky-tak si myslim, ze to neni uzkost, kdyz chces vybrat kvalitni-my jsme kupovali taky romer. spis je blbost kupovat nekval. autosedacku. ty ostatni veci jsou taky spravne-jak uz tady holky psali-tak je to spis spravna pece o dite(kvalitni stravovani, spravny vyber kocarku a pod... ja si rikam, ze pokud muzu, tak rada koupim pro dite co nejkvalitn. jidlo, kosmetiku, kocarek, boty a pod. samozrejme, nemusi to byt nic luxusni-to je zbytecne, spis zdravot. nezavadne...

aurecon
4. kvě 2009

Jednou mi kamarádka řekla, proč kupuju tak drahou autosedačku. Romer za 4 000. Taky mě považovala za paranoidní úzkostlivou matku. Ale teď jsem nestačila zírat. Má desetiměsíční holčičku a koupila ji nějaký šunt z hyper za 700 Kč. Ta její autosedačka nemá ani vlastní pásy a pásy od auta ji šly přes krk a každou chvíli ji musela Eva posouvat nahoru, protože její holčička neustále sjížděla dolů. Tak pak si říkám, kdo z nás je blbý. Jako nic netřeba přehánět, ale někteří lidé mě fakt štvou.

sisi.v
4. kvě 2009

tak jsem si vás holky přečetla a myslím, že jsme všechny normální 😉 Na druhou stranu vás můžu ujistit, že mezi sedačkou romer (kterou máme taky 🙂 , a dalšími typy (ne těmi za 700,- z hyper...) není žádný rozdíl, kromě velmi dobře dělaného marketingu. platí to i pro spoustu dalších věcí, včetně monitoru dechu, ten jsme tedy neměli. dnešní globální ekonomika je založená na tom, že aby výrobce prodal, musí u lidí vytvořit novou potřebu - a tak potřebujeme pořád něco novýho, lepšího atd. to samozřejmě neznamená, že jsou to všechno zbytečnosti, ale skutečně občas řeší neřešitelné 😉. možná by víc osvětlila statistika úmrtí s a bez použití monitoru dechu, ale jde přece o to, abychom se cítili ok my 🙂