Jsou tu maminky, těhulky nebo snažilky z Vysočiny?

mona_mona
7. únor 2014

Ahoj, je tu někdo z vysočiny? Pro různé debaty od ovu testů až po školáka? prostě pro všechny 🙂

ivaflo
8. únor 2014

cauky holky...taktez se pridavam...jsem ze Zdaru n. S.🙂 😉

mona_mona
autor
8. únor 2014

@veronika162 veru tak to moc gratuluji k holčičce 🙂 to je paráda.. byla jsi nejspíš v Brně že? na pohlaví, nebo ti ho řekl doktor tvůj? 🙂

mona_mona
autor
8. únor 2014

@ivaflo Ahojky, vítej u nás 🙂 koukám že máš maličkou holčičku takže se tě nebudu ptát na děti :D Koukám ale že se nám tu plní Ždár.. aby nebylo za chvilku téma Mašková.. a nezjistili jsme že chodíme ke stejné gyndařce :D

ivaflo
8. únor 2014

@mona_mona dekuji🙂)) no...mame ted 7 tydnu...a jsem nezkusena matka🙂)) je to moje prvni. Jinak dr. maskova...no..k ty jsem taky chodila a dekuji nechci.....

veronika162
8. únor 2014

@mona_mona Rekl mi to muj gynekolog 🙂 bylo to i krasne videt ze tam nic neni 🙂))

mona_mona
autor
8. únor 2014

@ivaflo Miminko, ale jdi určitě ti to jde vše od ruky 🙂 Po porodu jsme každá zkušená 😵 😵 😵 Jé tak to je mi líto :( já odešla tedy od staré k mladé jelikož starší M. mi udělala menší sek :( al u mladé Jsem max. spokojená 🙂

mona_mona
autor
8. únor 2014

@veronika162 Tak to je úžasné! Já když jsem chtěla vědět pohlaví tak prostě to nešlo :D Malá se otáčela tak šikovně že nikdy nic nebylo vidět - tajnůstkářka 😵 😵 U druhé to šlo vidět pak také krásně, že tam nic nemá 😀 😀 😀

ivaflo
8. únor 2014

@mona_mona jo, ja byla driv u stary.... ale mlada je pry fajn. No, jdu spat, at jeste neco naspim, nez se mmala vzbudi. Holky, uzivejte, dokud muzete nerusene prospat celou noc!!!! je to k nezaplaceni!🙂 Dobrou noc 😉

mona_mona
autor
8. únor 2014

@ivaflo Dobrou noc... 🙂 Tak to ráda slyším 🙂 s mladou jsem moc spokojená a určitě zas přijď 😵 😵

lenicka07
8. únor 2014

@mona_mona http://www.mimibazar.cz/recepty.php?user=271562
nevím zda se fotky zobrazí v pořádku, něco jsem dávala na MMB, tak je to nejrychlejší, fotky nemám uložené v PC, možná mám něco v mailech...

lenicka07
8. únor 2014

@mona_mona Ty jsi šikulka, jak to všechno zvládáš? Máš to úžasný... já už jsem strašně vyšla ze cviku s těma dortama, většinou jsem dělala jen pro rodinu a známé, na "kšeft" ani né, protože suroviny jsou drahé a práci ti nikdo nezaplatí, protože když bych si řekla o 400 Kč za dort, tak to mi nikdo nedá. Taky už se mi stalo že když mi na tom opravdu záleželo, tak to prostě dopadlo blbě, někomu to zas s tím marcipánem připadá moc sladké, no nevím...

mona_mona
autor
8. únor 2014

@lenicka07 Lení já smekám!!!! Normálně klobouk dolu... ty jsou nádherné! To je pravda ale za 400 Kč mi to přijde ještě hodně levné :Djá si zas myslím že právě z toho marcipánu jsou ty dorty nádherné a i když u nás se moc sladké dorty nejí.. jednou za ten rok si ho každý dá a s chutí 😵 😵 😵 😵 😵 To znám... člověk se snaží a nakonec to je úplně k prdu 😅 Mám to také na MMB ale nevěděla jsme jestli se semka můžou dávat odkazy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Jinak děkuji.. právě nezvládám proto už nepletu .. už je toho prostě moc.... 😀 😀 😀 ale víš jak to je co se v mládí naučíš...... takže až budu v důchodu - jestli tedy nějaké budou 😀 tak budu plést zas 😀 😀 😀

vera_vila
9. únor 2014

@lenicka07 Leni, potahované dorty dělám taky 🙂 na zakázku moc ne, spíš jako dárky k narozeninám... Mám jich pár na svém profilu na FB 🙂

@mona_mona čas to rozhodně ušetří a navíc, jak mám vařit jen pro sebe, tak se mi fakt nechce a naši už toho měli dost, že nemám pravidelně teplou stravu, tak mě k těm obědům z jídelny dohnali, ale je fakt, že je mi líp, mám denně aspoň jedno teplý jídlo, navíc se najím i s malým, když měl starší syn teď pololetky, tak jsme se z té porce najedli oba dva a ještě zbylo pro mladšího... Já si myslím, že pokud manžel vyloženě netrvá na domácí stravě, tak se dají ty obědy objednat dva 🙂 Jinak koukám, že jsi taky všestranná tvořilka 🙂

Jinak teda, abych se ještě "pochlubila", tak kromě pečení chleba a dortů peču taky šperky z polymerových hmot 😀, pletu, háčkuju, moc ráda jsem i vyšívala, na to teď není čas, no a kromě toho z domu na půl úvazku pracuju a pořádám jednou měsíčně kurzy výroby šperků z polymerových hmot... No a pak jsem se dala na charitu a pořádám různé aukce rukodělných výrobků pro různé nemocné a postižené děti...

@veronika162 vítej mezi námi 🙂

krejci1510
9. únor 2014

@lenicka07 Dorty nepeču, ale jinak obecně jdu mnohem raději upéct buchtu než něco uvařit. Teďka jsem si koupila domácí pekárnu, tak se chystám taky péct chléb. Ale zatím nemám čas, v prosinci jsme se přestěhovali do vlastního a teprve minulý týden jsme kupovali nábytek, takže 5 týdnů do porodu tu lítám jak hadr na holi a vybaluji a šúruji 😒 Musím to stihnout do příštího týdne, protože pak budu až do porodu v Humpolci, jelikož chci rodit v Pelhřimově.

krejci1510
9. únor 2014

@mona_mona No pokusím se o to, ale koupím do začátku i balík dva jednorázovek než se do toho dostanu.

mona_mona
autor
9. únor 2014

Krásné ranko holky,
nenaštvalo by vás to? Já se tak dlouho těším na dnešní Neděli jelikož mám po dlouhé době Neděli volnou, těšíme se že půjdeme ven na dlouhou procházku a ono prší 😎 😎 Nejspíš to vyřešíme tak, když bude pršet i odpoledne tak bereme deštníky 😀

@vera_vila Veru to je tak krásné ty ruční věci pro dětičky, tebe musí milovat 😵 😵Opravdu ty pečeš i šperky z těch hmot? Jsi fakt šikulka 😵A pečeš dorty.. holky já když někoho scháněla kdo mi upeče dort tak člověk nemůže nikoho sehnat a tady se to hemží samou pekařkou 😵 S těma obědama máš pravdu, kolikrát opravdu nevařím jen pro sebe a vezmu si jak se říká - co dům dal... když pak má člověk teplé jídlo každý den je pravda že není tak unavený, něco na tom bude že oběd je základ 😀 😀 😀 😀
Jinak děkuji moc... teď tak všetsraně nedělám.. abych pravdu řekla jsem ráda že stíhám domácnost, děti manžela a práci 😀 😀 Ruční práce ostatní jdou momentálně stranou 😵

@krejci1510 Jak budeš zkoušet pekárnu tak jí pořádně zajed 🙂 Jinak malinko závidím že už jste přestěhovaný.. nás to čeká cca za týden... 😀 a vůbec se na to stěhování netěším... sice si člověk zas pořádně protřídí věci, vyháže nepotřebné, defakto udělá velký uklid ale i to mě neteší a na stěhování se netěším 😀 😀 Těším se až ale budeme přestěhovaný v bytě, který jsme si fakt udělali dle našich představ... jen mi to kazí ta představa na to stěhování.. takže tiše ( v dobrém ) závidím že máte nastěhováno 😵 😀

vera_vila
9. únor 2014

@mona_mona teď koukám, že u nás prší taky... A to před chvílí byla jenom mlha, viděla jsem sousedy s kočárkem jít na procházku, tak chudáci asi zmoknou...
Jinak nevím, jestli mě milujou, to asi ne, ale jsem ráda, že můžu pomoct aspoň tak, když finančně nemůžu... Jo, šperky dělám taky, no... však můžeš kouknout... Alba by měla být volně přístupná, tak byses do nich měla dostat... Tady mi je vždycky stopli, tak už to sem ani nedávám... Přitom to vše souvisí s rodinou, protože i ty šperky jsou většinou dělané jako dárečky pro někoho, o háčkovaných a pletených věcech nemluvě... Ale tak dohadovat se s nima nebudu, že...
šperky - http://www.facebook.com/vera.sochorova.5/media_... a
dortíky http://www.facebook.com/vera.sochorova.5/media_...
jinak stěhování nezávidím - my se stěhovali před rokem a půl - asi měsíc před porodem a ještě když jsem byla v porodnici, tak mamka nastěhovávala skříně, abych s tím neměla tolik práce...

krejci1510
9. únor 2014

@mona_mona No já se těšila, protože po 6,5 letech v podnájmech a skladování krabic s věcma po příbuzných, jsme se nemohli dočkat, až půjdeme do svého. Akorát se to podle původního plánu trochu protáhlo, takže teď je to dost náročné jak fyzicky (5 týdnů před porodem se přes to břicho opravdu dost blbě ohýbá, navíc jsem za všeho hned unavená a musím si dělat časté přestávky, o bolesti zad večer nemluvě), ale i psychicky, že to do příštího týdne, kdy pojedu "čekat" na porod na Vysočinu, nestihnu 😒

mona_mona
autor
9. únor 2014

@vera_vila Veru to je nádhera! Jsi neuvěřitelně šikovná! Jinak já když dostanu ručně udělaný dáreček tak mě potěší mnohem více než nějaký koupený za nehorázný peníz 😎 😎 😎 😎
Momentálně u nás přestalo pršet, tak uvidme.. každopádně vytahujeme deštníky.. te´d se jdu vrhnout rychle na prádlo, dodělat jídlo a půjdeme 🙂
Tak to muselo být hodně náročný stěhování takhle těsně před porodem :((

@krejci1510 někdy se to protáhne ale pak je radost, jen tedy i ty to musíš mít náročné.. s bříškem naprosto rozumím, já byla pořád taková unavená a záda - ani raději nemluvit a kdybych se měla stěhovat tak tedy nevím nevím 😀 Opravdu klobouk dolu, ať to zvládneš v pohodě a v co největším klidu 🙂 Hlavně opatrně 😵

vera_vila
9. únor 2014

@mona_mona náročný to bylo, ale zvládlo se to a to je hlavní... No, zase tak šikovná nejsem, ale snažím se 🙂

mona_mona
autor
9. únor 2014

@vera_vila ale jsi! Koukala jsem na výrobky a opravdu nádhera! 😵

Holky tak jaký byl víkend? 🙂 Dneska jsme nakonec ven šli.. ale všude bláto 😠 Když jsme došli domů tak jsem myslela že mě omejou při pohledu na boty a bundy. Vše muselo jít do pračky a boty pod kartáč jnak nevím co by si ve školce pomysleli 😀 😀

vera_vila
9. únor 2014

@mona_mona Víkend nic moc... Včera celý den u plotny, v noci spousta práce, dneska jsem nebyla skoro celý den doma, byli jsme pozvaní k našim na oběd a vrátili jsme se v pět a zase začalo lítání kolem dětí a tak... Teď jsem uspala Kubu a zase se jdu vrhnout do práce... Mám tam toho strašně moc... A to mám ještě dodělávat vzorky šperků na čtvrteční fimo kurz... to asi dneska nepůjdu spát, nebo nevím...

mona_mona
autor
9. únor 2014

@vera_vila koukám plně nabitý víkend 🙂 Ale dnešní oběd tě určitě potěšil když si ho nemusela vařit 🙂 nebo ne? Já měla dost hektickou Sobotu ale dneska - Neděle byla taková pohodová 😵 😵 jen tedy já opět budu pracovat minimálně do 2 do rána.. jako vždy 😀 😀 😀 To už jsem nějak zvyklá :D Veru ty pracuješ při mateřské? nebo myslíš práci jako na ty kurzíky ? 🙂

vera_vila
9. únor 2014

@mona_mona tak já ho měla slíbený už asi týden 🙂 Tak jsem se moc těšila, protože mamčin segedin se ničemu nevyrovná 🙂
Pracuju při mateřské na půl úvazku z domu... a samozřejmě to na kurzy je ještě k tomu navrch...

mona_mona
autor
9. únor 2014

@vera_vila Tak to se ti nedivím.. segenín bych si dala taky 🙂 A když ho ještě někdo umí 😵 😵 😵 mňam 😵 Jo takhle a dobrý? když z domu tak je to fajn vid? nebo naopak? raději by jsi na půl úvazku ale jakoby ne z domu? Já vedla pár kurzu v DDM - dům dětí a mládeže u nás a něco v Ji. pletení z papíru a musím říct že mně to moc bavilo 🙂

vera_vila
9. únor 2014

@mona_mona je to fajn, protože přes den se můžu věnovat malýmu a večer sednu k práci... je to sice náročnější ještě po celým dnu pracovat, ale práci potřebuju (spíš ty peníze)... do kanceláře se vůbec netěším, ale na kancl si ještě minimálně rok počkám 🙂
No, já právě to fimování začala na podzim, zkusila jsem to nabídnout tady v mateřském centru, přijali to, tak uvidíme... Ještě jsem chtěla zavést kroužek ručních prací (pletení, háčkovaní, vyšívání a další techniky podle toho, o co by byl zájem), ale nějak nenacházím vhodný čas a navíc mám obavy, že by nebyl zájem ☹ Možná to chtělo zkusit, ale abych lítala do města jen proto, že mi nikdo nepřijde, to se mi fakt nechce zase... a ještě zajišťovat hlídání... Ale tak třeba to ještě zkusím, nevím... zájem ze strany centra by byl, jen ty lidi nevím, zda by se našli...

loafeer
9. únor 2014

Ahoj holky, můžu se přidat? Jsem Zlíňačka, ale teď už třetím rokem bydlím ve Žďáře nad Sázavou, kam jsem šla za svým manželem 😀 ...Mám chlapečka, je mu 2,5 roku a chtěli bychom další. Taky kvůli práci, před RD jsem pracovala v Brně a ted se bojím, že na Vysočině budu práci hledat špatně...

mona_mona
autor
9. únor 2014

@vera_vila takové shrnutí - všechno má svoje pro a proti 🙂 Ale určitě jak píšeš, práce z domu je přeci jen o něco lepší než lítat do kanceláře, co přesně děláš? nějaké účetnictví? nevím proč zrovna to mě napadlo 😀
Fimování je hrozně moc pěkné, já se k těmhle fimo už nějak nedostala, a trašně jsem chtěla, já co jsem začala úplně poprvé byla decoupage jak na dřevo tak na látku, poté jsem najela na pedig a nějak zároveň na papír.. ten mě držel nejvíc 😵 Hlavně nadchnul nejvíc. Po mateřské jsem byla přesvědčená, že chci vést někde kurzy atd.. nakonec prdy vody.. plést už opravdu nestíhám ani pro sebe ☹ Víš Veru já si myslím že by jsi tohle měla zkusit, já mám tedy strašně moc ráda ruční práci už když jsem byla malá, chodila jsem do kroužku keramika a když někde vidím nějakou ruční práci tak to obdivuji jen je škoda že v dnešní době je ruční práce tak nedoceněná... Mám ráda hrozně ty slaměné věci, nejsem v rodině náboženské ale k Vánocům betlémek prostě patří, já to tak nějak vnímám a nechala jsem si udělat od jednoho staršího pána ( známý mé maminky ) nádherný velký betlém právě z té kukuřice a slámy.. Nádhera!!! A když jsem to zkoumala jak to tam je udělaný, tak klobouk dolu 🙂 😵 😵 V tvém případě pokud by byl zájem ze strany centra, zkus to! 😉 Chápu ale obavy které máš, můžeš se zkusit domluvit s tím centrem na nějaké zkoušce nebo nějaké variantě....například vytisknout letáčky aby byly na přihlášení a uvidíš 🙂

mona_mona
autor
9. únor 2014

@loafeer Ahoj, vítám tě tu a určitě se přidej, budeme moc rádi 🙂 Jinak tedy zároveň držím pěstičky aby se vám druhé podařilo raz dva 😵 😵 myslím si že to není problém jen Vysočiny ale celkově co znám maminky a také co se bavím s maminkami v práci tak opravdu je o práci bída :( :( Ždár je ale moc hezký, na Jaře a v letních měsících tam jezdíme často, my to máme kousek jsem z Polné 🙂

vera_vila
9. únor 2014

@mona_mona Mony, ano, jsem účetní... ono není obecně moc prací, které by se daly dělat po nocích z domu 😀
Jinak ohledně těch kroužků ručních prací - samozřejmě letáčková podpora ze strany centra by byla, to už je i teď na ty fimo dílničky/kurzy (i když ne taková, jakou bych očekávala - např. na místě, kde se nejvíc maminky pohybují, můj letáček není ☹, jen na FB a na stránkách centra, kam zase tolik lidí nechodí), ale já do toho investuju strašně moc do materiálu a nemám šanci, aby se mi to vrátilo ☹ Což je to nejhorší... Já spotřebuju třeba na vzorové šperky 4 kostičky fima, což je skoro 200 Kč a přijdou 3 ženský, spotřebujou mi dohromady 1-2 kostičku a já jsem 150 Kč mínus ☹ a to nemluvím o pomůckách, které mají půjčené a dalších věcech, které jsem musela pořídit, abych ty kurzy mohla dělat... Takže asi tak...