Jsou tu maminky, těhulky nebo snažilky z Vysočiny?

mona_mona
7. únor 2014

Ahoj, je tu někdo z vysočiny? Pro různé debaty od ovu testů až po školáka? prostě pro všechny 🙂

lenicka07
9. únor 2014

@mona_mona
@vera_vila
Holky já nevím jak to děláte, ale vy jste supermatky 😀 já pořád jen kolem těch dětí a kdybych měla ještě večer pracovat, tak padnu... sice bdím, ale musím si vyčistit mozek 😝 Malý mi v posledních dnech začal šplhat po nábytku a malá se po něm opičí, furt se třesu co se stane, musím jim být pořád za patama. Dělat něco můžu jen když alespoň kluk spí. No prvních několik měsíců pohoda, teď to začíná nabírat grády. Holka sama o sobě by byla v pohodě, ale s tímhle drakem začne lumpačit taky. Dneska jsem s ní byla na dětském karnevalu, tak si to užila, no ale přijdu domů a už se zas motám kolem obou. Oba usnuli výjimečně brzy (kolem osmé), jenže pak manžel dostal hlad, tak jsem v devět šla dělat topinky, pak si řekl o další, sežrali jsme půl bochníku chleba (kupovaného 🙂 a stejně mu to nestačilo, tak jsem mu šla ještě dělat maso a doteď jsme debužírovali 😎

lenicka07
9. únor 2014

@mona_mona
@loafeer
Podle mě s prací taky bída, slyším ze všech stran, i když si myslím že zrovna naše Pelhřimovsko je na tom o trochu líp než třeba Jihlava. Manžel hledal práci loni, a měla jsem velké obavy a přišlo to zrovna když jsme ani nečekali a výdělek víc než jsem jen doufala.... Ale ženský to maj s prací horší než chlapi, většina inzerátů je spíš na chlapské práce... no třeba moje ségra (která má zemědělku a pak dělala v kartáčovnách) teď shání práci a taková ta "nekvalifikovaná" práce (nebo jak to mám říct - když vlastně nic konkrétního neumí) se shání moc špatně.... např. ze zoufalství byla na konkurzu na pokojskou (plat fakt mizerný) a prý 50 zájemkyň...

vera_vila
9. únor 2014

@lenicka07 no, tak on je rozdíl lítat mezi dvěma raubířama a lítat kolem jednoho 🙂 A ty máš děti ještě malé... Já si právě čistím hlavu u toho fimování, ale tentokrát vůbec nestíhám...Kurz mám ve čtvrtek a nemám hotový ještě ani jeden vzorový výrobek ☹ Takže pokud to neudělám dneska, tak musím zítra a to už zase je pracovní den a naběhnou další faktury na zpracování, takže zase budu dělat do práce... Tak nevím... Asi dneska nepůjdu spát (možná až nad ránem), abych udělala všechno, co potřebuju stihnout...

mona_mona
autor
9. únor 2014

@vera_vila 😀 Tak jsem se trefila 😀 No právě mě napadlo toto jelikož sama účetnictví vedu - myslím tím že jsem OSVČ a v tomto týdnu právě zrovna odevzdávám veškeré papíry mé tetě, která dělá právě účetnictví, takže mě napadla tato varianta jen díky mým papírům 😀 😀 😀 Nejsem vědma 😀 😀 😀 😀 😀
Letáček najdu na FB a určitě ti ho sdílím, jinak proč tam ten letáček nemáš? tam kde se maminky nejvíce pohybují? Šup ať už tam je 😀 Já bych ti nabídla že ti vyvěsím letáček u sebe v práci ale zas jsem trochu z ruky 😅 Nevím zda by to mělo cenu, když budeš ale chtít, určitě mi ho můžeš poslat na mail nebo do zprávy , já si ho vytisknu a vyvěsím si ho 🙂 Co se týče toho materiálu, naprosto ti rozumím, cenově to není nejlevnější a když pak ti přijdou opravdu jen 2-3 maminky tak to pak se nevyplatí, jasné člověk když by započítal i zbytek tak to vyjde na už nějaký peníz, že? 😖 Nevím zda tyto materiály se dají koupit v nějakých velkoobchodech, já si materiál kupovala právě ve velkoobchodu takže mě vyšel materiál hodně levně.. ale zas já potřebovala pokladní pásky v obchodě 8 Kč ve velkoobchodě 2,30, lepidla, laky, mořidla atd... vše jsem si kupovala ve velkoobchodě, není nějaký velkoobchod i tady na tyto materiály? Oni jsou nejspíš určené jen jako výrobní pomůcky a tam si právě nejsem jistá.....

@lenicka07 Lení, tak tedy přiznávám, občas bych potřebovala být supermatka 😀 😀 😀 Ale vem si že máš dětičky ještě maličké a tam opravdu se jim musíš pořád motat okolo zadku :D :D Já se holkám motám okolo zadku ve chvíli kdy hrajeme člobrdo a další hry... jinak si defakto hrají samy 🙂 To se ti zdá.. kdyby jsi věděla kolik toho právě nestíhám a chtěla bych 😀 😀 To je náhoda... moje mladší dcerka jak se poprvé postavila na nohy tak všude jen někde lezla, dokonce jednou nám vylezla na poschoďovku.. to jí mohli být 2 roky a my máme hned poličku u toho horního patra postele, jelikož tam spí starší dcerka tak ať si má kam odložit sponečky, baterku atd... no a ta mladší to vzala jako nějakou dráhu a když byl v pokojíčku podezřelý klid, vešla jsem a málem to semnou seklo! Ta mladší lezla po té poličce...přišla jsem právě včas.. od té doby jsme ji museli fakt střežit jelikož opravdu to byl horolezec, te´d jí jsou 3 roky pryč a už pochopila že je to nebezpečné ale je to taková ta holčičkoklouček 😀 😀 😀 My říkáme kluk v růžovém 😀 😀 byli jste na karnevale? Taky se chystáme na nějaký jít, teď budou mít ve školce tak se těší a jinak určitě pojedeme do vedlejší vesnice... 🙂
Druhá náhoda.. moje sestra má také zemědělku a také nemohla najít práci.. vlastně i teď svým způsobem hledá.... je momentálně v hospodě 😎 Opravdu 50 zájemkyň na pokojskou jo??? tak to jsi mi vyrazila dech! 🤐 No jde vidět že o práci opravdu je bída a každý bere to co se nabízí... to je smutné ale ☹

vera_vila
9. únor 2014

@mona_mona umístění a distribuci letáčků si zajišťuje centrum... No a prostě na nástěnce v centru letáček není ☹ A ani na žádné jiné nástěnce ve městě, zatímco na jiné dílničky tam letáček je ☹ No, tomuhle říká paní ředitelka maximální podpora ☹ Jo, ve velkoobchodu se koupit sice dá, jenže tam chtějí min. objednávku 3 tis. a to fakt naráz dát nemůžu a tak hledám po netu nejlevnější obchod, kde mají zrovna akci a tam nakoupím, když potřebuju... Jinak tady u nás žádný velkoobchod není, takže pro mě existuje jen net, protože jinak v obchodě s výtvarnými potřebami to mají strašně drahé (třeba o 8 Kč dražší než v obchodě) a při objednávce třeba 20 kostiček, i když zaplatím poštovné, tak třeba ještě 100 ušetřím...

mona_mona
autor
9. únor 2014

@vera_vila Tak tedy tomu říkám opravdu podpora! 😠 Tak to potom ano, to je škoda že tu není velkoobchod... je fakn, že aspoň na internetu narazíš na slevu 🙂

vera_vila
9. únor 2014

@mona_mona jj, snažím se... hledám prostě aktuálně, co je v akci... jako hodně obchodů má třeba nastavené množstevní slevy, ale i tak mi to pořád vychází dost draho, když mají kostičku běžně za 49 Kč a při odběru 20 ks mají cenu 47 za kus a já seženu jinde na netu třeba 43 za kus, že jo... radši ani nepočítám, kolik už jsem do toho investovala... to by mě chlap asi zabil... Ale v květnu budu dávat skoro vše na prodej, tak doufám, že se aspoň něco (většina, nejlíp všechno) prodá, aby se mi vrátilo zase na další materiál...

mona_mona
autor
10. únor 2014

@vera_vila To musí být pěkná hlídačka na internetu že? Určitě, ono co pár kaček dolu tak při odběru více kusu to pak taky udělá částku, samozřejmě jak píšeš nesmí to být 1 nebo 2 korunky 😀 O těch 6 korun dolu to už je o ničem jiném.
Ty budeš mít nějaký stánkový prodej? Nebo na internetu budeš prodávat? Určitě budu držet pěstičky aby se ti co nejvíce, nejlépe vše prodalo 😵

No já pro dnešek končím, jdu si ještě nachystat věci pro sebe a taky do školky a poběžím do postele 😵 Tak dobrou noc

@lenicka07 Lení copak ty dneska nekomunikuješ? 😀 😀

vera_vila
10. únor 2014

@mona_mona tak spíš si dám vyhledávání a pak jen porovnávám... a není to zase tak často... fakt jen když potřebuju... vidíš, teď jsem si vzpomněla, že ještě honem musím zaplatit objednávku, aby mi to mohli poslat... Kamarádka mi ty výrobky zkusí prodat ve stánku na Padochovské notě, na internet si to moc netroufám dát, zase taková díla to nejsou...

lenicka07
10. únor 2014

@mona_mona Ahojky, no já bych komunikovala 😀 jenže jsem včera nějak totál odpadla a to málo co jsem napsala manžel vrčel že zase klepu do klávesnice 😀 takže v zájmu zachování našeho manželství jsem radši nekomunikovala 😀 😀
No právě ta naše asi bude taky takový holkokluk 🙂 to jste museli mít teda šok, když jste jí tam našli... 😀 ta naše zatím neleze nikam, ona je vcelku zodpovědná... např. včera mě překvapila jak jsme se vracely z toho karnevalu, šli jsme po silnici (není u nás chodník), ale né úplně po kraji, protože tam byl takový marast... pak jelo auto a ona mě táhla na kraj, vlastně až do trávy a říká mi : " Jede auto. Maminko nemůžeš na silnici ! " To mě docela překvapila 🙂 No a na tom karnevalu se zamilovala do DJ, chodila z jedné strany pultu na druhou, pak mu začala nosit nějaký ten bordel co byl na zemi, papírky, prasklé balonky apod. No a když šel na chvíli ven, už metla za ním. Jenže co mě šokovalo nejvíc, on to byl takvoý zjev, starší pán, vlasy mu trčely na všechny strany, kalhoty proklatě vysoko do pasu, obličej jak žába... Tak jsem si říkala, bože jaký ona jednou bude mít vkus 😲 Ona má chlapi radši než ženský, a není to poprvé co se jí zamlouvají zrovna takový divný typy... třeba včera tu byl soused, něco chtěl najít na internetu, on je s prominutím hrozný hajzlík, nesnáší ho celá vesnice, ale v rámci zachování sousedských vztahů ho tak nějak tolerujeme... no naše malá z něj byla nadšená, hned by mu vlezla na klín... když ho šel manžel vyprovodit ven tak povídá "Taťka přijde zase ... a strejda taky "..... 😀

lenicka07
10. únor 2014

@vera_vila A vyspíš se vůbec, když pracuješ tímhle stylem ? Já jsem teda taky sova, když je potřeba vydržím dělat třeba do třech do rána (spíš manuálně, u papírů bych určitě usnula), mám pak ale šílené spánkové resty. Teda jako mě stačí míň hodin než je běžné, když jsem chodila do práce, tak běžně tři až čtyři hodiny spánku denně a naspávala jsem to o víkendu, třeba v sobotu jsem většinou vstávala až v 11. Jenže teď nemám kdy to dospat. Nějak přežívám, někdy se podaří třeba spát i sedm hodin (neříkám že v tahu). Výhoda je že celý den lítám, ale jak bych si sedla, tak bych asi usnula 🙂 A malý se mi budí ráno brzo, teda jak kdy, někdy nechce spát už od pěti, dneska mě nechal skoro do osmi, tak to byla paráda 🙂 No a další šok, já přišla k postýlce, a on tam stál ! 🙂 Teda včera měl nějaké pokusy, že klečel na kolínkách a držel se a pak jsme ho zkoušeli dávat aby se ve stoje něčeho chytil a držel se a on se teda skoro vůbec neudržel a sám se nevyškrabal ani náhodou.. A najednou dneska sám!

lenicka07
10. únor 2014

@vera_vila No a myslíš, že třeba na fler.cz bys něco neprodala, vždyť tam jsou všelijaké výrobky ... Já si teda dokážu představit, že kdybych potřebovala nějaký originální dárek pro kamarádku, tak bych i zájem měla. Já totiž na různé ruční práce vůbec nejsem, mě dost chybí fantazie ... jako to pečení to jo, i ty dorty, to se třeba na nějakou inspiraci kouknu, něco i vymyslím, ale třeba šití, pletení to fakt nezvládám. Maximálně tak spravím oblečení, a to je tak všechno. Dělat nějakou výzdobu třeba na vánoce mě ani nebaví, prostě na to nejsem. Ale když jsme třeba stavěli, tak jsem spoustu věcí dělala sama, naučila jsem se ohazovat, štukovat, obkládat a tak, takže levá snad nejsem 😀 ale prostě ty ruční práce neovládám. To mě víc baví třeba zahrádka (spíš okrasná, zeleninu jen kvůli dětem)

loafeer
10. únor 2014

@lenicka07 to tak byla mamka- to byla ale evrposká krize.....na konkurzu na uklizecku. Delaly snad IQ testy a zajemkyn 200...des! Ja jsem porodni asistentka, tak si rikam, ze treba neco nekde v oboru, al ezdar jak je maly a jak zna kazdy kazdeho a a ja z tama ani nepochazim...ale uvidime....v nejhorsim mam stale jeste msito v brne...ale to bych tam musela bydelt na ubytovne a manzel se synem by byl v ZR

lenicka07
10. únor 2014

@vera_vila musela jsem se podívat, co to vůbec to fimo je (přiznám se že jsem se s tím ještě nesetkala) a je to krásné co se z toho nechá udělat!

lenicka07
10. únor 2014

@loafeer Víš, ale já nechápu, kdekoliv potkám uklízečku, vždycky je to nějaká Ukrajinka a najednou oni chtějí IQ testy?? Jo ale je to fakt tak i dneska že právě o tyhle místa je největší zájem, když to v podstatě může dělat každý ... dneska co jsem vydedukovala jako zatím jediný perspektivní zaměstnání pro ženskou (byly na to i inzeráty), tak je rehabilitační pracovnice... Aspoň u nás mají ty co jsou v soukromu narváno a i v nemocnicích je hledají. S porodními asistentkami nevím jak to je... jestli bude úbytek dětí, tak to bude těžší, teď přece jen rodily ty silnější ročníky. Třeba u naší pelhřimovské porodnice se párkrát říkalo, že by jí prý mohli i zavřít, že budou preferovat ty porodnice kde mají 500 porodů za rok, a tady to bude asi na hraně.

loafeer
10. únor 2014

@lenicka07 No to furt vyhrozuji i s porodnici v Novém městě....a to by mě zajímalo, kam by ty ženy jezdil rodit, protoze havlbrod je autem 45 minut, jihlava k ceduli ze zdaru podobne....to teda chudery.....No s tema IQ testama jsem to mozna trochu prehnala, ale to byla krize a i o uklizecku byla bitka jako by slo o zamestnani snu

vera_vila
10. únor 2014

@lenicka07 no, spím většinou přes poledne s Kubou nebo to naspávám kdy se dá, když třeba chvíli pohlídá manžel přes víkend, nebo jdu spát v osm s Kubou a pak makám další den do dvou do rána... Jinak ohledně fleru, tam moc šancí nedávám, protože ty moje dílka jsou proti těm, které se tam skutečně dají prodat, ubohá... Takže fler bude šance pro ty kousky, které se neprodají na tom festivalu... Uvidíme... Jinak fimo je něco jako modurit, akorát se nevaří, ale peče 🙂 prostě taková plastelína, která se fixuje pečením, aby ztuhla... Však můžeš kouknout na ty odkazy, co jsem dávala Monči, na moje alba na FB, kde mám nějaké ty šperky a nějaké dorty...

lenicka07
10. únor 2014

@loafeer No já myslím že zrušení porodnice může vymyslet jen chlap 😠 asi jim nedochází že na poslední kontroly se musí jezdit přímo do porodnice a taková 50 km cesta pro skoro rodičku je pěkný záhul, nehledě na to že kolikrát může být problém ta doprava. A co když někdo jezdí na monitor častěji než jednou za týden? I ty návštěvy... kolik návštěv se za tebou přijede podívat, když to bude tak daleko.? A zrovna já byla za ty návštěvy moc vděčná. Já v porodnici měla nějakou krizi, asi to byla laktační psychóza 😀 , ale stejně by mi některé sestry úplně nepadly do noty. Některé byly absolutně skvělé, ale asi dvě nebo tři z novorozeneckého byly takové protivné a já to několikrát obulela... Podruhé už jsem věděla co mě čeká a nedala jsem se 🙂 Když tam na mě lítaly, že mám malého budit, že ho mám kojit max. 10 min apod. tak jsem jim řekla že si to budu dělat podle svého (teda jsem to řekla trochu zaobaleně 🙂 A podruhé to bylo opravdu o mnoho lepší, s malým jsme si udělali krásný režim, jak nám to vyhovovalo a odcházel z porodky o 10 deka těžší než byla jeho porodní váha 🙂

lenicka07
10. únor 2014

@vera_vila No já bych přes den neusnula a kdyby někdy náhodou jo, tak mi to vůbec nedělá dobře. Takže když mi náhodou oba usnou, doháním co jsem s nima nestihla.
Jo to já jsem se chtěla hned juknout, jenže nejsem na FB, takže se tam musím někdy přihlásit přes manželův profil, až budu mít manžela po ruce. Dneska šel na noční, takže smolík ☹ Ale zase můžu ťukat do klávesnice, což ho normálně strašně točí, protože chce spát 🙂 Určitě se podceňuješ, Monča ti to moc chválila, tak to určitě je krásné 🙂 Já tady na MK taky blednu závistí 😀 když kouknu do diskuse Marcipánové dorty, nebo Šijeme.... Háčkujeme....

vera_vila
10. únor 2014

@lenicka07 mělo by ti to jít, i když nejsi na FB registrovaná, ta alba jsou veřejně přístupná, takže bys je měla vidět... Zkus to...

vera_vila
10. únor 2014

@lenicka07 já jsem ani při jednom těhu na kontroly do porodnice nejezdila... Akorát při prvním těhu na UZ a pak na pásy, protože ty dr. ještě v ordinaci neměla (teď už tam obojí má).. A vím, že u nás v TR je to tak u většiny mamin snad u všech gyndařů - já sama jsem byla na kontrole ještě týden před porodem, kdy mi dr. udělala Hamiltona s tím, že možná ještě ten den porodím (nakonec si malý od pondělí počkal až do neděle) a říkala mi, že už se neuvidím, a že pokud do neděle neporodím, mám se v pondělí hlásit v porodnici na amnioskopii... I když ono to možná bude tím, že téměř každý gyndař, který dělá v nemocnici má svou soukromou ordinaci... Maminky mimo Třebíč, které tu chtějí rodit, tak ty asi na kontroly do porodky jezdí (pokud nechodí k dr. v TR)...
Jinak si myslím, že v takové situaci by měl být nárok na sanitku, pokud je to taková dojezdová vzdálenost, třeba i se špatným spojením a když nevlastní rodina auto...

lenicka07
11. únor 2014

@vera_vila Tak u nás doktoři předávají pacientky do porodnice na zač. 38 tt., já měla oba porody o něco dřív (9 a 11 dní, takže jsem tam byla v jednom případě dvakrát a v druhém jsem stihla jen jednou). Všichni gyndaři ultrazvuk nemají a pak musí ty jejich pacientky chodit na ultrazvuk do nemocnice. Sanitka je pěkná věc, bohužel to někdy chodí tak, že s tebou sjezdí celý okres, než se dostaneš na místo určení 🙂 (nevím teda jak u těhotných, ale u jiných pacientů to tak bývá). To docela vypadá že jsi pro to, aby nějakou porodnici radši zrušili ... Je pravda že některé ženské od nás třeba jezdí rodit do HB, ale zatím z poslední doby co vím, všechny dávají přednost naší porodnici... Já si prostě nedokážu představit, že bych to absolvovala někde jinde.

vera_vila
11. únor 2014

@lenicka07 Ne, tak jsem to vůbec nemyslela!!! Jen jsem napsala, že právě proto, že jsou tyhle možnosti, tak někoho zbytek nezajímá a klidně nechá porodnici zrušit... Já bych byla pro, aby byla porodnice v každém větším městě, tak aby dojezdová vzdálenost nebyla delší než třeba 40-max. 50 km - což je ale i tak docela hodně... Jenže o tom bohužel rozhodujou jiní páni ☹ A když někde nejsou peníze, tak hledají nejjednodušší řešení a to mnohdy právě zrušení nemocničních zařízení, včetně porodnic... Já jsem se třeba narodila v porodnici, která už taky neexistuje...

lenicka07
11. únor 2014

@vera_vila Mě někdy to hospodaření připomíná, jak kdyby rodina neměla na jídlo a kupovala si kožichy a luxusní auta 😠 No mě to byla divné, že bys byla pro rušení 😀 Teď si vem že kolikrát tam někdo jede i zbytečně, protože si není jistý, jestli se něco neděje... no a taková zbytečná jízda třeba 100 km celkem a více, to teda taky naštve... jenže si to člověk netroufne riskovat.. já fakt byla ráda že to mám prakticky za rohem, tak asi 6 km a taky že jsem měla štěstí na dobré doktory. Je taky pravda, že pak v takové porodnici si rodiček hledí, protože špatná pověst by pro ně znamenala, že ženský půjdou rodit jinam a porodnici zruší právě kvůli malému počtu porodů.

vera_vila
11. únor 2014

@lenicka07 no, bohužel je to tak, no, to se potom fakt nevyplatí... ony opravdu mnohdy malé porodnice přistupují k rodičkám i dětem úplně jinak, než velké porodnice, kde se točí kvanta mamin a musejí je odmítat, že nemají místo...

mona_mona
autor
12. únor 2014

Ahojky holky,
jdu vás pozdravit 🙂 Koukám nějaké psaní pro mně 😀 😀 Ale přiznám se dočtu vás zítra, nějak jsem teď nestíhala za váma nakouknout 😎

Zimní věci - tak jsem si říkala jestli už uklízíte zimní věci 😀 😀 😀 Napadlo mě to jelikož už to nevypadá že by měl napadnout sníh že? Uklízíte nebo ještě máte kombožky atd.. samozřejmě zim. bundu nosíme ale popravdě mám pod ní jen tričko jinak bych se upekla... 😅 😅

lenicka07
12. únor 2014

@mona_mona Ahojky, já zimní a ostatní oblečení nějak netřídím, tedy ani neuklízím stranou. Nějak nemám potřebu 🙂 Ale spíš jsem koukala že by to chtělo jarní úklid, jako umýt okna apod. 🙂 Manžel už taky kritizoval 😠 No, jestli cekne ještě jednou, vyfasuje stěrku a jde na to 😀 Ale jsem za takovou zimu ráda, loňská byla příšerná 😝

mona_mona
autor
13. únor 2014

@lenicka07 Lení, já uklízím kombinézy čepice a takovéhle ty vyložené zimní... 🙂 Jinak dej chlapovi stěrku 😀 😀 😀 Dobrý nápad,.... My jelikož jsme teď rekonstruovali byt a už je hotov tak je to dva dny a umývala jsem okna po malování děs běs!!! Kdyby bylo jen malování ale toho prachu jak se řezali zdi atd - katastrofa.. jedno okno jsem dělala cca 2 hodiny 😀 😀 😀 Vůbec si teď toho hadru uýívám až až.. koupelnu a záchod jsem drhla už taky ale popravdě mám nějak namožené ruce 😀 😀 😀 ještě mě čekají vydrhnout dlažby, všude podlahy a taky ještě topení zacákané od barvy 😝 jdu na to!! je fakt že zima je opravdu mírná spíše není žádná... :( já zas chtěla trochu sněhu aby holky mohla bobovat.. no což tak doufám že bude aspoň krásné léto 😀 😀 😀 😀 😀 máme už objednanou dovolenou - jezdíme zásadně jen po České republice takže doufám že bude krásně 🙂 Moře nemám ráda, vím že tam by jsme si sluníčka asi užili ale zas takové vedra nás taky nelákají 😀 😀 😀

lenicka07
13. únor 2014

@mona_mona No já nemám kam bych to vlastně uklidila... leda o poličku výš 🙂 a to mi přijde zbytečné. Čepice mám v šufleti s různými drobnostmi a zatím mi to tam nepřekáží, místa je momentálně dost. JJ vím co je to uklízet po zedníkám, zvlášť když ten zedník jsem byla já 😀 😀 😀 před několika lety jsme postavili domek (no spíš domeček 🙂 a bylo to nekonečné. I když ten finální úklid mi pak přišel jak lahoda oproti těm hrubým pracem předtím. Po malování se uklízí na nic, pořád se to matlá a je to šmouhaté, do vody jsem přidávala ocet a stejně se to muselo přemýt víckrát. Teď mě napadlo, když píšeš jak miluješ úklid 😀 , mám pro tebe jeden tip. Já ty nové spáry natřela impregnací na spáry od Hagesanu a je to perfektní, pět let to už je a ještě jsem je nedrhla. Mám v koupelnách světlé spárovačky, v kuchyni v mozaice taky, natřela jsem tím i spáry na podlaze a je to pořád jak nové. To se těšíš až se nastěhujete co ? Máš to dobrý v tom, že děti už máš trochu odrostlé a už vám to tolik nezničí 🙂 I když naše holka je v tomhle směru dost dobrá, kluk bude asi raubíř 😀 Znám takové co jim dítě dva dni po nastěhování do novostavby na odrážedle pěkně rozbilo dveře ☹