Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jste pyšné na to, že kojíte?

baterie
12. lis 2015

Ahoj, mám dnes takovou asi ne úplně korektní otázku vůči maminkám, které kojit chtěly a nemohly. Ale budu vděčná za upřímné reakce 🙂 Mám kamarádky, které mají stejně staré děti a přestali kojit ještě před 6. měsícem. Dokáží si to perfektně obhájit a já jim to neberu, nežijeme v mléčné diktatuře. Ale stejně, připadám si dobře, že jsem se na to nevykašlala, abych mohla s nimi chodit pařit, abych mohla zase pít a kouřit, nebo nechat dítě celý víkend u rodičů a užívat si klidu. A když slyším zase nějakou veselou historku, asi jim chvíli závidím, že se zase vrátily do společenského života a zažívají to, co já už dávno ne. Ale pak si řeknu, NE, jsem lepší máma, že jsem se toho dokázala vzdát ve prospěch svých dětí 🙂

motina
12. lis 2015

Já si myslím, že spousta matek, které přestanou kojit to nedělají jen kvůli tomu, aby mohly chodit pařit. Třeba jim jde o vývoj dítěte atd. Každý má na kojení jiný názor. Ségra přestala kojit asi v roce, protože nechtěla, aby se jí stalo jako kamarádce, které 3 leté dítě sahalo na prsa a sundávalo před všema podprdu, že chce kojit. Nevím, jestli jsem to úplně obhájila, ale myslím, že ne vždy je to z důvodu, které popisuješ. Vydrž do roka a pak si myslím, že je to v pohodě. a můžeš si to obhájit zase jinak.

aninousek
12. lis 2015

Moc nechápu proč bych měla něco před někým obhajovat.Je mi jedno zda mé kamarádky kojí ,nekojí je to každého věc a mě to vysvětlovat nemusí.

bajana
12. lis 2015

Kojenie som brala ako samozrejmost, nastastie to u mna aj samozrejmost bola. Prestala som okolo 9m, ked som otehotnela, mala len parkrat cucla a mala som pocit, ze v jej veku potrebuje omnoho viac mlieka, ako ma odo mna. Presli sme na Sunar uplne v pohode. Nikdy som ale nemala z kojenia nejake euforicke stavy, nemala som pocit, ze kojenim sa vytvara nejake specialne puto ani nic podobne. Mazlit sa s dietatom a prejavovat mu lasku sa da aj bez toho, aby malo v puse bradavku.
Nepaci sa mi, ked zeny prilis stresuju, citaju blbosti, riadia sa divnymi radami a to vsetko casto vedie k flaske s UM. Vobec nechapem zeny, ktore sa o kojenie ani nepokusia. Ked si ale matka odkoji 6m, to dolezite podla mna urobila a to, ze nema dieta na prsniku do 3r vidim skor ako pozitivum nez negativum.
Takze aby som odpovedala na otazku - kojenie som neprezivala, nevnimam sa kvoli nemu ako lepsia matka a nebola som na seba kvoli kojeniu extra pysna.

sara84
12. lis 2015

Kojim rada, prvniho do 2.let, druheho asi kratsi dobu. To odnaucovani bylo narocne, kdyz uz presne vedel, co chce. A taky se pridavam, kojit 3.lete dite se mi nelibi,co bude bobek ve skolce tesknit po prse? Kojim rada, je to pro deti, ale s rozumem! Snad mi kluci ve stari prispejou na zuby 🙂)))

volambenga
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
espada
13. lis 2015

@baterie Nejsi lepší máma, protože kojíš. Někdo nekojí, protože nechce a někdo, protože nemůže. Je to každého věc. Já kojila rok, protože jsem chtěla a bylo mi uplně jedno, co si kdo o tom myslí. Považovala jsem to za akorát. A myslím, že to, že někdo nekojí, neznamená, že je horší matka. Jestli se kvůli tomu, že kojíš cítíš dobře, fajn. Ale to je tak všechno ...

kattyd
13. lis 2015

Kojení nějak extra neprozivam, beru to jako ze je fajn ze v noci nemusím nic chystat jen dam prso a spí se dal, to samé na vyletech, nemusím nic řešit, jídlo pro malého mám vždy nachystane 🙂 také to ušetři peníze proti kupovani UM. Takže bych neřekla ze kdo kojí je lepší máma, proste každy si vybere co mu víc vyhovuje. Teď malému vyrostli dva zuby a začíná kousat, tak uvidím jak dlouho s kojením ještě vydrzim

kaalla
13. lis 2015

@baterie Ne, nejsi lepší máma. Dobrá máma se rozhodně nepozná podle toho, jak dlouho kojí. To je jen zbytečné povyšování se nad ženský, který se rozhodly nekojit ať už z jakéhokoli důvodu. S kojenim se v dnešní době strašně nadělá a to "placani po ramenou" a ujištovani se, že jsem lepší matka protože kojim dítě x let mi přijde trapné.

jerrysskating
13. lis 2015

Já kojim 7 let a jsem na to patřičně hrdá a ano myslím si že jsem lepší matka než ty které kojit nechtějí. Nedokážu pochopit matky které kojit můžou a nekojí.

nonnni
13. lis 2015

@baterie

To vis, ze jsi uplne ta nejlepsi mama, na nicem jinem v zivote ditete totiz uz nezalezi, hlavne ze kojis. Jsi velmi sikovna a mas plne pravo si myslet, ze jsi vic...

Vsak je uplne jedno, v jake rodinne dynamice dite vyrusta, jakymi vztahy je obklopeno, jak se k nemu matka chova krom kojeni, jak je rozvijeno a jakou ma perspektivu...hlavne, ze tece...

espada
15. lis 2015

@jerrysskating Tak jestli si neděláš srandu, tak jsi tak akorát chudák. Protože poměřovat kvalitu matky podle dálky kojení je stupidita. A jestli si proto připadá lepší, tak toho asi v životě moc nemáš 🙂

kacca11
15. lis 2015

@baterie
@jerrysskating

Myslet si, že jste lepší než ostatní proto, že kojíte, je tedy sakra málo. Dobrá máma se nepozná podle toho, že kojí nebo že kojí dlouho, ale podle jiných měřítek. Pokud je pro Vás tohle měřítko na dobré a špatné mámy, tak je to od vás hodně ubohé.

andelka
16. lis 2015

Tak já jsem byla pyšná a šťastná za to, že nám kojení šlo, a vždycky mě potěšilo,když mi někdo pochválil prospívající baculaté dítě, a byl podiven, že to je jenom z kojení. Ale jinak jsme to prostě brala tak, že do 6měsíců bude jiný režim, protože kojit chci, a odstříkat mi stejně nešlo, ani děti nechtěly flašku. Ale jak začaly příkrmy, tak jsem je opouštěla na chvilku velmi ráda, abych taky byla někdy bez nich, sama se sebou, s kamarádkou..(nekouřím a piju výjimečně, takže o to mi nešlo)

barulina
16. lis 2015

Lepsi mama,ze dal kojis,no promin,ale kojeni neni to co urcuje jak kdo je kvalitni rodic.ja se povaziji za dobrou mamu a to jsem kojila jen 3 mesice

jija
16. lis 2015

Nejsem a nebyla jsem. Mala mi malem umrela hlady, protoze mi doktorka nerekla ze malo pribyva a mam dat prikrm ☹ a nez jsem na to prisla bylo pozde a ona nevzala zadne mliko. Porad si to vycitam, ze kdybych to poznala hned a dala nutrilon nemusela malem umrit hlady a ztravit tyden v nemocnici.

krystalka
16. lis 2015

@baterie - já to z pozice mámy, která kojit chtěla, ale prostě to nevyšlo, vidím asi takhle....myslím, že je škoda, když se někde kojení daří a dítko prospívá, toho nechávat jen tak kvůli vlastnímu pohodlí....na druhou stranu zase kojení nepřikládám až tak strašně zásadní význam, jak se o něm někdy píše.....kojila bych ráda, bohužel syn nechtěl, nezdařilo se.....mám kolem sebe maminky, které kojily ostošest a považovaly to za vrcholně důležité.....jenže na tom to prostě nestojí....mám kolem sebe maminky, které kojily nevím do kolika let a přesto jsou jejich děti daleko více nemocné, než to moje.....syn byl asi od 6 týdnů plně na Nutrilonu, částečně dokrmovaný byl už dřív a přesto byl poprvé opravdu nemocný v 5 letech - první ATB na angínu, neznáme záněty středního ucha, nikdy jsme nebyli na pohotovosti, kašel mívá minimálně, občas sem tam rýmu....teď je mu necelých 8, za svůj život byl opravdu nemocný 3x - dvě angíny a jednou neštovice....možná svoje udělalo i to, že jsme byli odmalička pořád venku, že jsme téměř nic nevyvařovali a nedezinfikovali.....těžko říct, ale na kojení to určitě nestojí....a kdybych tenkrát věděla to, co vím dnes, tak bych nás těch prvních pár týdnů oba dva zbytečně netrápila a dala jsem mu tu lahev hned, ušetřili bychom si tak hodně stresu a nervů, když na nás v porodnici i u dětské vyvíjeli nátlak, že musíme za každou cenu zkoušet kojit....škoda, dneska už bych to udělala jinak.....jako, když to jde, tak je to fajn, když to nejde, tak se rozhodně svět nezboří a rozhodně máma, která kojí, není lepší máma, než ty ostatní😉

pavly
16. lis 2015

Ano, jsem na sebe pyšná, zvlášť za kojení druhého dítěte. Od 6ti týdnů bylo kojení pro mne utrpení (pro malého ne), nevzdala jsem to pro své vysvobození, ač jsem věděla,že budu trpět min. do 6ti měsíců. Vyplnilo se to, opravdu nastalo vysvobození až v 6ti měsících malého. Zvažovala jsem, co udělám a vyhrálo kojení, i za cenu toho všeho kolem. Takže ano, jsem na sebe pyšná, že jsem to zvládla.
Ale jako lepší máma si tím nepřijdu. Rozhodně to tímto neměřím, šlo jen o mé rozhodnutí, o můj osobní postoj.
Také jsem obě děti kojila (a kojím) a nemohla tak dát na hlídání, odejít si "zapařit", ale to je též o mojí vůli,ne o tom,že to dělají lepší matky :-/.

Sem začni psát odpověď...

Odešli