Kam s hračkama, když už si s nimi děti nehrají?

bimmka
21. kvě 2017

Ahoj holky, určitě to spousta z vás má stejně. Děti rostou s hračkama si nehrají a doma se kupí uložené v krabicích. Kam je dáváte, když už si s nimi nehrají? Vyhodit je mi líto fungující a pěkné hračky, existuje nějaký spolek (kojenecký ústav,....) kam by se daly darovat? Jak to řešíte vy? Díky

betelgeuzz
21. kvě 2017

@bimmka ty zachovalé prodávám na bazárku, něco jsem dala do mateřského centra, kam chodíme na kroužky, něco do školky, zbytek hážu do kontejneru, kam se dává oblečení, boty a píšou, že i hračky.

journals
21. kvě 2017

Moje zkušenost je taková, že kojenecké ústavy a azylové domy mají hraček habaděj, ani si toho děti neváží. Třeba bude někde, v nějakém menším ústavu situace jiná, ale nám známá hračky z azyláku nosila pro psy, protože se v tom děti topily a prý si jich vůbec nevážily. Hlavně po volbách tam prý bylo přehračkováno ☹
Pokud už, tak bych vybrala nějaké malinkaté a zapadlé kojeňáky a nebo vytipovala tábor utečenců, případně by ty horší hračky udělaly radost i ve psím útulku.
Jinak myslím, že byla i nějaká sbírka hraček pro děti uprchlíků, nevím jestli to organizovala charita, nebo kdo. Možná by nebylo ani špatné obrátit se na nějakou sociální pracovnici, jistě má vytipovanou rodinu, která by hračky uvítala a peníze na ně nemá. Také berou hračky hasiči - dávají je dětem při nehodách, aby předešli šoku u dětí a odvrátili trochu pozornost - to by mohlo fungovat 🙂

bimmka
autor
21. kvě 2017

@journals díky za tip

journals
21. kvě 2017

@bimmka Rádo se stalo, tohle mě napadlo jen tak v rychlosti. Přeju ať hračky udělají radost a dostanou se přesně tam, kam mají 🙂

blogin
24. říj 2019

@bimmka Tady sbiraji hracky do skol v Africe https://www.facebook.com/toys.to.help/