• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kde kupujete zeleninu? Som z Bratislavy

2. července 2009 
pre deti? Som z BA, nemam vlastnu zahradku a neviem si predstavit, ze dam babatku mrkvu z Tesca :grinning: Mate nejake ine zdroje, odkial nakupujete ovocie, zeleninu, prip. aj maso?
22. čer 2009 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co je špatného na mrkvi z Tesca?Tak kupuj bio,když se ti nelíbí normální
22. čer 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
kijo.. nic akorat je plna dusicnanu :sweat_smile:

jaroe ja varim malemu jen z mrazene zeleniny... Bonduele, Nowaco, Ardo, a jeste jedna ted si nemuzu vzpomenout, tak se sklizi v sezone neni proto tolik hnojena a dusikata :wink:

dela to tak spousta holek.. nebo potom vychytat kdy je nejaky trh se zeleninou kde prodavaji primo pestitele :slight_smile:
22. čer 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Od jara do podzimu kupuju zeleninu a ovoce přímo od zahrádkářů a pěstitelů, jen těch o kterých vím že nehnojí skoro vůbce (i když na 100% to není jisté nikdy :frowning2: ) a jinak nakupuju všechno v kvalitě bio. A to ještě nemáme mimčo, až ho budeme mít tak budu ještě horší maniak.
Vím, že spousta maminek bude říkat, že na hnojeném vyrostla a nic ji není, ale já nechci sobě ani mé holččice cpát do těla jedy.
23. čer 2009 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
NO jo, vyrostli jsme na tom, ale taky se podivejte na nasi generaci, ze? Vsichni mame nejaky problem a nikdo neni stopro zdravy.. Staci blby ekzem a uz to o necem svedci...
23. čer 2009 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja si myslím, že zelenina s supermarketů sice není nijak extra kvalitní, ale zase nemůže uškodit.
2. črc 2009 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
kupuju bud bio nebo mraženou zeleninu, občas něco pošle babička z vlastní zahrádky
2. črc 2009 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja myslim ze staci kvalitni, bud cerstva, z vlastnich zdroju nebo mrazena, zase bio je podle me blbost, pestuje se na stejnych polich kde jeste nedavno bylo hnojeno a pritom odbourava se to az 10 let :sweat_smile:

navic az pujdou deti do skolky tak tam bio mit 100% nebudou :confounded:
2. črc 2009 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já na první příkrmy kupovala BIOmrkev v Plusu,než jsem si vypěstovala vlastní.Jinak brokolici,brambory,cibuli,česnek,............kupuju v Kauflandu.Neřeším zemi původu,ale to,jak tak zelenina vypadá.
Jinak BIO zelenina je sice asi míň dusíkatá,ale to neznamená,že je zdravější.Mnozí zapomínají na to,že BIO znamená nechemicky ošetřené a tudíž je riziko,že bude víc prolezlá plísní a hnilobou-bude se rychleji kazit. :rolling_eyes:
2. črc 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja tohle nikdy nak neresila zeleninu a ovoce na prvni prikrmy mi zavarovala babca a bylo to od nich ze zahradky a jin ak jsem kupovala normalne klidne i v tescu.obcas nakupuji bio potraviny ale ze bych na tom byla ujeta a myslela si buh vi co nekupuju to ne..nic se nema prehanet
2. črc 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
karotky: taky nakupuju v Kauflandu, tam je asi ze supermarketů největší výběr zeleniny a normální ceny a bývá hezká, jen když se mi nezdá mrkev nebo je zažlotlá a zapařená brokolice tak kupuju baby směs mraženou, ale většinou ted jak je pěkná mrkev a brokolice,tak si koupim třeba deset kilo a nakrájim do mističek a zamrazim, kvůli tomu jsme ted pořizovai navíc pultovej mrazák :grinning:
2. črc 2009 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek