Kde spí otcové, když je miminko malé?

majdula
15. bře 2009

Maminky, chci se zeptat, jak praktikujete s titinky spani v dobe, kdy je miminko opravdu malicke. Nebo spis - jak to praktikuji oni. Spi s vami v posteli anebo se stehuji do obyvaku nebo jinam?

U nas uz to je totiz ozehava otazka - oba chceme, aby drobek spal s nami alespon nejakou dobu v loznici, mame predstavu takoveho toho balkonku u nasi postele (prirazena postylka bez postranice k nasi) kvuli nocnimu kojeni a vubec vzajemne blizkosti. O tom uz nedebatujeme. Jenze manzel tvrdi, ze s nama spat asi nebude moct, protoze ma lehke spani, potrebuje se vyspat do prace a miminko bude urcite rvat a blabla... no zkratka ze si radsi ustele na gauci v obyvaku. To podle me neni reseni, urcite ne dlouhodoby, stejne ho budu budit, kdyz budu trajdat okolo nej kvuli prebalovani a tak. Muzete mi poradit, jestli si na pritomnost miminka chlap zvykne anebo je to utopie a fakt bude muset spat jinde?

spevacka
4. led 2010

aj náš ocinko spí v obývačke, vyspí sa aj on do práce aj my, lebo nemusíme počúvať jeho chrápanie 😀 a on sa tvári, že mu to nevadí, tak sme všetci spokojní

daduda
4. led 2010

ahoj po prvním porodu spal tatínek v obýváku až do roka dítěte, pak šel zpátky do ložnice
po druhém spí taky v obýváku - ještě nevím jak dlouho

je spokojený, protože se vyspí do práce, malá je taky spokojená, obě děti totiž spaly semnou v posteli,

syn teď spí od 2 let ve svém pokoji a malá bude taky do dvou s náma v ložnici, plánuju, že od roku ve své vlastní posteli a od dvou pošupajdí k bráchovi a my zas budem manželé se vším všudy 😀

jankaw
4. led 2010

My spime normalne v manzelskej posteli a postielku mame prirazenu k posteli bez prednej steny a ked ze nekojim tak manzel ma sluzbu do tretej do rana a ja od tretej, iba si vymenime strany v posteli. Len by skusil vyparit sa do obyvacky... 😀

babullka1
4. led 2010

my spime tiez vsetci spolu,ja a manzel na posteli a maly pri nas v postielke a je to tak od narodenia...a kedze nekojim tak sa striedame pri vstavani k malemu....manzel robi na smeny a tak vstava k malemu ked ma 😉 volno ,alebo poobednu a ja ked ma nocne a ranne-aby sa vyspal.

lucyje.k
11. led 2010

My se s manželem střídáme ob den v ložnici u malý, protože stále stáváme i 8x za noc. Takže jeden den se vyspí mamča a jeden den taťka.

majdula
autor
30. zář 2010

Tak jsem vystrachala tohle stare tema, psala jsem sem naposledy v lednu a ted chci akorat dodat, ze se od te doby nic nezmenilo, stale spime vsichni tri spolu v loznici a co vic, postylka je uz davno nepouzivana a prcek se prestehoval uz nastalo k nam do postele 😅 a nam to nevadi, je to naopak mily. A zaciname se tesit na spani ve ctyrech 😀

weri1
30. zář 2010

já s malým spím v ložnici ve velké posteli a manžel v obýváku, aby se manžel vyspal

sanies
1. říj 2010

Dobré ránko,tak u nás spí tatínek s maminkou a děti jedno od 5 měsíců a druhé od 3 měsíců společně v pokojíčku. Když byli mimi,tak tatínek vždy vstával se mnou,nebo jsme se střídali,a tak to funguje do teď.Takže velké díky táto!!!Když jsem kojila,tak se nám sem tam zadařilo spát všichni spolu. No,ted bych občas chtěla,aby dětičky spali se mnou a tulili se,obzvláště,když má taťka službu,ale oni moc nechtějí,jsou zvyklí spát spolu a na svoje postýlky! 😝

mamkanec
1. říj 2010

tatínek spí různě, ovšem jeho spaní nemá jakoukoliv souvislost s prckem, neboť prcek spí celou noc a i kdyby ne manžu to neprobudí, to spíš on svým chrápáním budí nás všechny takže se ho snažíme izolovat do obyváku 😀

bubelko
1. říj 2010

u nas spal tatik v spalni, ja som sa zakazdym na pol roka vystahovala k detom do izby. ale ked bolo treba v noci ponosit, nosil aj on. ale to skor pred spanim, nakolko chodil a chodi spavat dost neskoro 🙂 starsi syn rano vzdy dorazi k nam do postele, ale len na to, aby nas z nej vyhodil, ze uz treba vstavat. 😀