Kdy jste vybrali jméno pro miminko? A shodli jste se?

clear301
25. kvě 2017

Zajímá mě, kolik lidí dalo jméno, které mělo vysněno už třeba několik let? Kdo dal jméno, které měl vybráno dávno a kdo dal jméno, které vybral těsně před porodem? A shodli jste se v pohodě? Jak jste řešili případné neshody? Kompromisem? Braly jste ohled i na rodinu a okolí - a říkali jméno dopředu a chtěli slyšet i názor ostatních? Ráda si počtu, jak jste to s výběrem jména měli 🙂 Předem všem díky za příspěvky!

cherris
25. kvě 2017

jméno pro holčičku mám vybrané už asi od patnácti s manželem jsme se na ní shodli. Máme ale kluka a pro toho nám byl kalendář malý, shodli jsme se až na jméně, pro které jsme si museli vyjednat výjimku. Prarodičům už bych příště nezvyklé jméno dopředu nehlásila, to bylo keců, nakonec si ale zvykli, patří k našemu výjimečnému chlapíkovi😀

bekyc
25. kvě 2017

Už na začátku těhotenství jsme projížděli kalendář a já si napsala pár jmen, která se nám líbila. A když se pak jedno muselo vybrat, napsali jsme si každý na papír 10 jmen a které se nám bude shodovat, to dáme. Jenže se nám jich shodovalo asi 6, takže jsme pak známkovali. :D Nakonec jsme ale oba dali jedničku k Antonínovi a máme ho. 🙂 Takže vlastně kompromis.

finlaa
25. kvě 2017

Začínám 33. týden a jméno pro holčičku ještě sto pro vybrané nemáme. U nás v tom ale hraje velkou roli, že se bohužel stále rozhoduju, jestli dát příjmení po otci nebo nechat svoje, tak aby se to pak k sobě i hodilo. Po pravdě mi ale začíná být líto, že malou v bříšku ještě tím pádem nemůžu konkrétním jménem oslovovat 😢

monaluza
25. kvě 2017

@cherris tak se pochlubte 😉

listopadka1
25. kvě 2017

No jámám vybrané jméno pro kluka tak od dvanácti let a pořád se mi líbí, manželovi taky, takže na něm jsme se shodli. Jenže máme holku, to jsme se dlouho nemohli dohodnout a nakonec jsme vybrali z oblíbené knížky. Teď čekáme druhé a jestli to bude kluk, je to jasné. Jestli holka, tak to bude zase boj 😀

kaja2016
25. kvě 2017

@clear301 Vybrané jsme měli oba, ale nehodila se k prijmeni a ani bysme se neshodli. Já jsem chtěla, aby manžel prostě navrhoval jména a někdy v osmém měsíci navrhl jedno, které se mě líbilo. Takže má vlastně dojem, ze to jméno vybral sám a je spokojený🙂

normalnimatka
25. kvě 2017

dlouhý léta jsme měli vybraný jméno pro holčičku, ale čekali jsme kluka, tudíž nám to bylo na houby. vlastně kluka jsme předtím taky nějak nazývali, ale když přišlo tvrdý na tvrdý, muž si postavil hlavu, že to je blbý. (pokud budeme mít i druhýho kluka, prej ho tak pojmenujem:D)

vybrali jsme jméno nevim....nějak docela brzo vlastně po tom, co jsme zjistili pohlaví. takže asi nějakej 4. měsíc🙂
shodli jsme se v pohodě, to jméno nám padlo do oka oběma. měli jsme oba výběr pár nejlepších a k tomuhle nás to táhlo oba nejvíc.
nebrali jsme ohled, jméno jsme řekli, nikdo do toho nekecal a i kdyby kecal, bylo by nám to jedno🙂

izz76
25. kvě 2017

S první dcerou to bylo složité,chtěli jsme být originální a zároveň normální,taky jsme se dlouho nomohli shodnout na jménu které by se líbilo oběma,na názor zbytku rodiny jsme vůbec ohledy nebrali,to by jsme snad nevybrali nic 😀 S druhým dítětem to bylo naopak naprosto jednoduché,jasná volba a potřeba udělat radost babičce, jméno se nám všem líbilo,rozhodnuto bylo hned po tom co jsme znali pohlaví.

hanih
26. kvě 2017

Jméno pro klukaj sme měli vybrané už dlouho, oba jsme se na něm shodli. U holčičky (která se nám nakonec i narodila) to bylo o mnoho těžší - půjčili jsme si knížku o jménech, vybírali jsme, co by se nám líbilo a zároveň se hodilo k příjmení, a aby tohle jméno neměl nikdo v rodině. Každý jsme měli jiné favority a vůbec se nám nelíbila jména, která vybral ten druhý. Nakonec jsme se shodli na třech jménech a nemohli se pohnout dál, takže jsme je dali budoucím prarodičům a poprosili je o názor. Kupodivu se všichni celkem shodli, takže jméno bylo vybráno. To jsme si alespoň mysleli. Nakonec na poslední chvíli manžel přišel s tím, že se mu zalíbilo úplně jiné jméno a byl tak výmluvný a měl spoustu argumentů, že mě přesvědčil : D

normalnimatka
26. kvě 2017

@hanih a jaký bylo to původní vybraný?🙂))

hanih
26. kvě 2017

@normalnimatka Alžběta (Bětka)

normalnimatka
27. kvě 2017

zajímavý je, že pak se na to dítě podíváte a to jméno, co jste mu vybrali, se na něj prostě hodí:D a emma ej prostě emma a bětuška by bylo divný:D
podle mě si děti vybíraj děti sami:D ;)

hanih
28. kvě 2017

@normalnimatka Přesně tak to je. V první chvíli, co jsem dceru viděla, bylo mi jasné, že to prostě je Emma a byla jsem ráda, že manžel na poslední chvíli prudil se změnou 😀 Asi měl nějakou jasnovideckou chvilku 😀

babanci
31. kvě 2017

@hanih určitě to tak je. Moje dcera měla celé těhotenství vybrané jméno pro syna - Theodor. Moc se nám všem líbilo, pak doktor třikrát potvrdil kluka. Chtěli jsme moc holčičku, ale což, bude příště, jsme si říkali. Poslední týden před porodem měla živý sen, že volá na syna Mikuláši a tak to to změnila. Bylo kolem toho spousta řečí, zvlášť její tchyni se to nelíbilo. Jaké bylo naše překvapení, když se nedalo ani jedno. Narodila se nám totiž Anežka.