Klub maminek "zaostalých" dětí

karotky
25. led 2008

Zdravím všechny maminky,které mají pomalejší dítka ve vývoji.Jsem jedna z Vás,která má momentálně 9.měsíčního chlapečka,který zatím(i přes to,že se mu snažím max.věnovat a podporovat ho v pohybu 😉 )jen sedí a postaví se na všechny čtyři.Jiné děti v jeho věku už lezou a dokonce i chodí. 😖
Vím,že to není kdovíjaká tragédie,ale občas to člověka zamrzí,když se jiná maminka chlubí,jak má šikovné dítko.
Chtěla bych tu s Vámi probírat "úspěchy"(ikdyž budou sebemenší 😉 )našich dětí,abysme si vzájmně posílily sebevědomí. 😵
Teším se na Vaše příspěvky. 🙂

sisstin
16. dub 2009

misule: spíš je zajímavý, že ve světě nikdo o žádným Vojtovi nic neslyšel 😕 ..ale zas je pravda, že my jsme tady v tomhle na dobré úrovni..a dá se nějaká případná chyba podchytit včas 😕 ...já si třeba neumim představit, že bych Vojtu s tím našim hysterikem cvičit musela..to by byla teda asi síla 😒

misule27
16. dub 2009

sisstin: no to mi povídej 😀 já malý ani nedokážu udržet ruku, když ji chci ostříhat nehty.. co teprve zformovat ji do určitý - pro ni nepříjemný - polohy.. byla jsem úplně vyřízená - jak fyzicky, tak psych. 😖 myslím, že teď už bude posilovat svaly sama.. tím jak se plazí a přetáčí a taky příští týden začínáme plavat, tak snad ji to bude bavit.. jsem celkem zvědavá 😅

anke
16. dub 2009

ahojte, trochu jsem docitala zpet a souhlasim se siss, ze je to dnes nejak divny ... Dadulka je na tom zatim asi podobne jako Petko od Siss .... dlouho se nic nedelo, pak se zacal plazit a az v 9. mesici zacal opatrne lozit a hned potom sedet, stoupat v postylce zacal az v 10. mesicich ... doktorka nam tvrdila,ze je zhruba o mesic pozadu ... ale nastesti neni cvok a nehoni nas po rehabkach, Davidek je proste trochu tezsi vaha a motoricky holt musi dost makat, i ted jeste nema zpevnene zadove svaly natolik, aby sam chodil - chodi s oporou o jezdici zidli a tak ... ja se i tak na doktorku osklibala, ze jako jaky mesic, ze me to nevzrusuje ... ptala jsem se na cviceni a pani instruktorka rikala,ze je to blbina,ze je moc sikovnej a stejne je porad dulezitejsi lezeni nez chozeni ...

presne chapu, ze kdyz treba je jasna predilekce nebo nejaky problem, ktery zavani opravdovou moznou vadou, tak je cviceni na miste, ale jak tu obcas ctu na MK diskuze typu - jak naucit dite lezt, sedet ... dneska chce mit doma kazdy supermimino, ktere mluvi, chodi na nocnik a beha na pul roce 😀 (to samo prehanim, ale dnesni svet fakt tlaci - a pak holky v 10ti letech resi diety a svoji postavu a po miminech se chce tabulkovy vyvoj .. uaaaa)

ja jsem si teda nikdy nepripustila, ze by bylo neco spatne - dokonce nas videla neurolozka a napsala do zpravy - vyvoj odpovida veku (byli jsme z duvodu tresu, ne kvuli motorice) ... asi mame stesti na rozumne doktory

tak vsem co Vojtovku musi tak preju hodne zdaru a at to pomuze a brzo se ji zbavite

keba
16. dub 2009

ahojky..holky tak my máme zase o další problém postaráno!!!Neli se naučila zvedat v kočárku do sedu!!ach jo ☹ musím ji mít v leže připoutanou aby se mě nepřitáhla..ale to zase řve jak pardál a vztéká se že mě je až trapně na městě...jinak se prostě přitáhne chytne se madla a je spokojená jako nikdy!!čučí a čučí..vím že každej říká neposazovat ale co nadělám když si sedne sama??to abych sní raději nechodila ven...

elisbet
17. dub 2009

Keba:Já jsem tedy Barču vozila v polosedu i když ještě neseděla,mám sporťák který nejde úplně položit a hluboký už jí byl malý,takže nebyla jiná možnost,ptala jsem se na to rehábky a říkala,že to neva,když má za sebou nějakou oporu 😉 Takže bych to tak neřešila,kor když se ti tam vytáhne sama,alespoň zaposiluje břišní svaly 😀

keba
17. dub 2009

elisbet:to my taky musely dát sporták protože do hlubokýho se mě nevešla už v zimě!!ale zatím to bylo O.K.nikdy se nevytahovala...tedkom jí mám na lehnutí a ona se vytáhne a sedí prostě...tak nevím jestli jí mám zvednout opěrku jako na sed abyměla oporu...ikdyž jí dám opěrku do polosedu tak se vytáhne do normálního sedu,nechcemě být v polo...tak nevím,jestli se o tom mám vůbecna rehab.zminovat ..a tobě se elisbet malá z toho polosedu nevytahovala??

anke
17. dub 2009

keba: nas mrnous si sednul v 9. mesici, ale posazovali jsme v kocaru do polosedu uz od 6. mesice - porad lepsi polosed s oporou nez sed bez opory - si myslim 😉

kokaka
17. dub 2009

keba: naše malá to začala dělat taky a jak je šťastná, že vidí ven, ale taky ji musím dávat zpět

keba
17. dub 2009

koka.přesně jako u vás!!! 😉 a když jí dáš zpět tak jí to neva?to u nás je děsný vztekání a stejně jde zase do sedu...

kokaka
17. dub 2009

holky jsou jak dvojčata mi přijde, dělají vše stejně, samo že jí to vadí, za chvíli zase sedí, včera jsem ji dala zkusmo na chvilinku do jídelní židle a tak spokojený výraz už jsem dlouho neviděla, ale ještě stále krmíme v autosedačce

elisbet
17. dub 2009

keba:samozřejmě že se mi vytahovala do sedu,tak jsem ji nechala a raději jsem ji zvedla opěrku,aby měla ty záda podepřená a v jídelní židličce taky tak,tedy pokud máte tu polohovací,tak jsem ji dala do polosedu,přikšírovala a obě jsme byly spokojené 😀

plechajda
23. dub 2009

Ahoj holky 🙂

Tak zitra mame prvni rehabky a mates se nam nejak tak trosku rozplazil...pozde ale prece, technika silena ale postupne se zrychluje 🙂 Uvidime co nam teda zitra rekne, ty predni ruce stejne pouziva jen ze se s nima natahuje tak treba zamakame na nich 😉

keba
24. dub 2009

plechajde.tak gratulujeme!!Matýsek je šikulín!A s tou technikou uvidíš co ti na rehábce řeknou...my se plazíme así 3týdny a pořád to všechno táháme rukama!k odstrkování používáme jen jednu nohu... 😢 a zvedá se ti malej do vysoké opory?myslím jestli odlepí bříško od země?

plechajda
24. dub 2009

keb kdepak....tohle je jediny co dela, odstrkuje se nohama a rukama se jen naprahuje....tedka se zacal jen jednou rukou zvedat jakoby na boku, to dela taky asi tyden...jinak nic...

rehabky jsem blbla, jsem tele...spatnej cas, takte si dame repete ve stredu 🙂

kokaka
24. dub 2009

ahoj holky, včera jsme byli s malou plavat na ukázkové hodině, polovinu probrečela, v ruce musela mít pořád hračku a večer měla vyrážku na břichu a dneska jí vystoupl nějaký exémek, tak asi nebudeme chodit
dneska jsme byli na rehabce, sestra říkala, že by se měla už dostat na 4, plazí se špatně, oběma rukama a tahá jednu nohu za sebou, přidala nám cvik-šikmý sed, tak už máme 4 cviky

keba
24. dub 2009

koka:i my jsme kvůli ekzému vzdali plavání!!nebydlíme ve velkém městě takže nemám dostupnost bazénu ze slanou vodou..tak jsu zvědavá na léto to chci vyzkoušet koupaliště...pak bysme možná i začli chodit znova když to bude O.K.
Jinak i nám říká na rehabce že by se už Neli mohla dostat na čtyři když je hezky ve vys.opoře a bříško zvedlé..alepořád nic 😖
Koukám že to máte hodně ze cvičením náročné?my cvičíme jeden cvik a mám toho až až..teda ted máme do Po.pauzičku,vždycky po nějaké době nám ji dáva...míváte taky pauzy?

kokaka
24. dub 2009

keba: do plavání zavolám a poptám se ohledně toho exému
přestávky ve cvičení nemáme, ale musím přiznat, že ne každý den nám vyjde cvičit 3x, protože občas jedeme něco zařizovat a tak cvičení vynecháme, jaký máte cvik?my cvičíme:
na zádech-mačkám bod pod bradavkou a má zvedat nožky k bříšku
na boku-držím pokrčenou spodní nohu a tlačím na horní lopatku, aby se snažila mírně nadzvednout hlavu a chtít se jakoby otočit
na břichu-ruka blíž ke mně podél těla, druhá pokrčená, hlava otočená ode mě, moje ruka přidržuje záda a hlavu a druhá přitlačuje pokrčenou ručku, aby zabírala do podložky
nový cvik-šikmý sed
nejvíc brečí u cviku na bříšku ☹
zkouším před malou dávat různé překážky jak radila andulka v tématu-vojtova metoda- krabici, aby na ni vylezla a dostala se na 4, nebo srolovanou deku, ale spíš se překážky zalekne, než aby ji překonala, nebo ji odsune

keba
28. dub 2009

kokja my máme jen ten na reflex.lození...na bříšku,nožičky skrčený a jedna ručka podél těla a druhá pokrčená podel hlavičky,hlava natočená ode mě a mačkám reflex.bod na lokti ..nejhorší jeale udržettou jednou rukou celý zádíčka...Nela je má hrozně dlouhý tak mě prostě pořád utíká,když se soustředímna nožky jak pracují a držím záda tak mě zase uteče hlavičkou 😒 ale na rehábce říkaj že cvičí hezky prostě ji tam uměj dobře sformovat do polohy a hlavně ji v ní udržej!!!

plechajda
30. dub 2009

Bry den 🙂

tak jsme vcera byli na prvnich rehabkach a vysledek takovy, ze az na ruce vse OK jen je pomalejsi. Takze jsme dostali dva cviky na to, aby se zacal opirat o ruce a nevypadal porad jak lachtan 🙂 😀

keba
30. dub 2009

Plechajda.a co máte za cviky na ty ručky???my taky do skoro 11měs.nedali vysokou oporu!!!!myslím že to trochu pocvičíte a bude to O.K.jestli nemáte nic jinýho než slabší ručky... 😉

zanys
30. dub 2009

keba, ještě k sedání v kočárku. Vojtíšek dříve taky seděl, než lezl, i když je to špatně, ale záda udržel pěkně rovná, a dokonce jsme to měli schválené od RHB a neuroložky. Důležité je, aby se zádíčka nekulatila. Malý je taky ekzematik (na ty proškrábané a probrečené noci kvůli svědění v délce asi 3 měsíců nikdy nezapomenu), teď to má stabilizované, tak jsme začali zase s plaváním, před plavčem ho natřu modrou indulonou (je hodně mastná), má na sobě takový ochranný film, po plavání zase a zatím je v poho.

keba
1. kvě 2009

zanýs ještě jednou díky...dnes jse mě malá začla zvedat i z úplného lehu...vždy se jí to povedlo jen z pololehu...dneska se zvedla tak že se jednou rukou chytla boku kočárku a druhou se podepřela ze zadu...a už seděla..jak na to přišla tak je jasný že měv lehu nevydrží...na rehabce nám řekla že zádička křivá nemáme...nahoře je páteř úplně schovaná teda jestli mě chápeš co chci říct..ale dole jí oár obratlů vylízá ...sestra říkala že je to proto že tyzáda nejsou na sedění připravená ale taky že to některým dětem zůstává....tak nevím a prej jí mám když už sedí podepírat,prostě zvedat opěrku at ty záda nedrží sama....

plechajda
4. kvě 2009

ahoj 🙂

Keb no lezi na boku, jednou rukou mu drzim bok a tlacim jakoby do podlozky a druhou rukou ho chyrtnu za ruku a jen ho jakoby v boku pritahnu a on se tou spodni rukou opre ....

druhy cvik je taky na boku, zas ho tlacim do podlozky a trosku smerem k sobe, druhou ruku mu pridrzim jakoby rameno na boku a dlani tlacim do lopatky a trosku dopredu...takze jo jakoby kroutim....on tim prej posiluje krcni svaly a lopatky atd....

kokaka
4. kvě 2009

plechajda, ten druhý cvik máme taky a ještě 4 další, ale ve třech z nich ji už správně neudržím ☹ , zrychluje plazení, ale pořád stejně -obě ruce najednou a jedna noha, sezení v kočárku a i v autosedačce máme jako nelinka u keby, pořád se snaží zvedat do sedu, ale je pořád slaboučká na sezení ve volném prostoru ☹

plechajda
13. kvě 2009

ahoj holky,

koukam, ze to tu nejak umrelo...nebo se Vam vsechny deticky rozplazily a rozchodily ? 🙂 😉

my jsme dneska vyfasovali dalsi cvik a je to teda sila, spis mi to prijde jak muceni, ale je fakt ze se po nem hned vyhoupnul na vsechny 4, poprve v zivote jsem ho tak videla i kdyz to bylo asi na 5vterin 😉

no musim jeste vymyslet kde to doma budem cvicit pac mu musi jedna pulka tela viset pres stul...jojo bude to boj a toho revu, socialka na nas prijde 😠

kokaka
13. kvě 2009

plechajda: my jsme na tom pořád zhruba stejně, na kolínka se zatím nedostane
jaký jste dostali cvik? můžeš ho popsat?my máme taky asi podobný, ale jen jedna noha visí přes stůl a druhou pokrčím a tlačím na bod u kotníku
malá bude asi hooodně opatrná, protože z bříška na záda se bravurně otáčí pouze na měkkém, tedy na posteli, na koberci to neudělá

plechajda
14. kvě 2009

mno mne se malej pretaci v pohode a plazi se, silenym zpusobem ale plazi...ten cvik vypada asi takhle :

polozim ho na hranu stolu, tak ze mu nohy visi dolu, tu rucku co ma u me dam podel jeho tela, hlavu otoci od sebe a pridrzim ji tim, ze se nad nej naklonim, druhou ruku mu zvednu jakoby nad hlavu tak, ze ma loket soubezne s uchem, predklonim se a svuj loket dam pred ten jeho aby se ani nehnul...nacez mam obe ruce volny a capnu mu jednu nohu kterou mu skrcim a podsunu pod brisko tak ze si na ni kleci a úres stul je jen paticka a druhou rukou dorovnam panev do vodorovna...taze ta druha nozka by se mu sama mela podsouvat k tomu, aby sel na vsechny 4....no jako je to sila ho udrzet teda 😒

keba
14. kvě 2009

plechajda tak to smekám...já bych neměla malou šanci v takový poloze zvládnout!!!! 😖 dokonce ho u nás na rehábce ani nikdy s náma necvičili......my taky nemáme nic moc pokroky....ikdyž na rehábce se pomalu raduje že se nás zbaví....teda já myslím že to tak hned nebude.....uvidíme...malá už se dokáže z vysoké opory úplně odlepit od koberce-bříško a podaří se jí dostat i na kolínka,ale není ještě stabilní tak spadne...ale aspon že to zkouší... 😉

plechajda
14. kvě 2009

keb tak to je super, tohodle mam pocit ze se nikdy nedockam....snad nekdy 😅 za dva tri ctryri roky 😀 😀

keba
14. kvě 2009

Plechajda:neboj!!nezapomínej že my jsme taky o dva měs.starší..ve vašem věku jsme se ani neplazili... 😉 a taky než se na kolínkách pořádně stabilně udržíme může trvat fůru času....chce to trpělivost...