Kočárkárna je plná kol, co se sousedy? Jak na to?

leni78
16. únor 2013

Jak jste řešili využívání kočárkárny v domě se staršími obyvateli, kteří mají v kočárkárně stará nepoužívaná kola ? Rádi bbychom kočárkárnu uklidili, vymalovali. Napsali jsme na nástěnku slušnou prosbu o vyklizení prostoru od nepoužívaných věcí, ale po týdnu je tam starý koberec, plato z auta, stará zaprášená kola. Kočárek taháme do schodů do bytu, protože je tam vážně špína. Co se sousedy dál ? Jak na to ? Mám napsat na nástěnku termín malování a stará kola vynést na chodbu, když si je po upozornění nikdo neuklidil do sklepa ? Napadlo mě, zřídit samostatnou kolárnu, ale slyšela jsem, že například někdo ze starousedlíků využívá takovou místnost pro skladování svých věcí. Přitom sklepy tu máme velké. Budu ráda za vaše zkušenosti a má vůbec člověk oporu v zákoně ? Je někde ustanoveno, k čemu kočárkárna slouží ? Díky za rady. 🙂

buldok
16. únor 2013

Nenaděláš s tím nic, k tomu je kočárkárna určena. K uskladnění kočárků a kol.

veruska007
16. únor 2013

U nas v kocarkarne je taky plno harampadi, kocarky tam holt vmackneme, se spinou nic nenadelas - zas tak otrsla, abych vsem ostatnim vyhazela kramy a pouklizela tam, teda nejsem. A v predchozim dome jsme meli jen pidi-kocarkarnu, vlezly tam max. dva kocarky a jeste nam uklizecka nadavala, ze si nema kam dat kyble, takze nekdo mival kocarek na chodbe (ale musely se vynaset - my teda do 6. patra nevynaseli), nekdo nechaval pod schody v prizemi.

lrg
16. únor 2013

A jaké je tam vlastnictví, družstvo, nebo společenství vlastníků? Kdo o společných prostorách může rozhodovat? Bohužel si myslím, že pokud tam skladuje kola celej barák a ty jsi jediná mamina s kočárkem, tak se na tebe všichni vyprdnou a ty předpokládám nemáš právo bez jejich souhlasu provádět nějaké změny.

berynka
16. únor 2013

U nás byla kdysi situace podobná. V kočárkárně teda nebyly jen kola, ale samozřejmě i spousta dalších věcí. Na schůzi společenství vlastníků se to nadneslo, odhlasoval se termín, do kterého se všechny věci kromě kol a kočárů musí odnést. Když tam něco po té lhůtě zůstalo, tak to letělo do kontejneru 😉 . Místa tam hned bylo o poznání víc. Malování se teda neřešilo, ale já si přes kočárek dávala látku.

kapljhgf
16. únor 2013

pokad tam jsou jen kola tak s tím opravdu nic nenaděláš ae věci jako je koberec tam nemaj co dělat ae i tak ty jelikož nejsi majitel si nemůžeš říct kdy si vymaluješ a vyhodit věci na chodbu to je věc která by se měla řešit na schůzi tudíž můžeš poprosit majitele domu aby se to nijak řešilo pokad budou všici nájemníci souhlasit s vymalováním tak se bude moci vymalovat pokad ne holt máte smůlu ae ten koberce by ti určitě prošel a bylo by tam hned místo na jiné věci jako je tvůj kočárek

leni78
autor
17. únor 2013

Místo tam je, ale do té špíny bych si kočárek nedala ani přikrytý. To ho radši budu skládat do auta. 😒

miaproch
27. bře 2013

@leni78 já dávala kočárek přikrytý starým prostěradlem. Bohužel, s důchodci v baráku se mluvit nedalo ☹ Holt všechno to harampádí potřebovali 😝 držím palce, aby jste to nějak vyřešili