Kočka po kastraci - je hravá a divoká

pocestny
7. čer 2018

Ahojte mám ročni kočku britku ,po kastraci asi tak měsic.Problem je že je pořad taková divoká moc hravá.Mam ji v bytě.Hraček má snad vice než malé dítě umi.aportovat Škrabadlo má na kterým si hraje denně jsem sni doma když třeba odejdu tak je schopná rozbit vazu z poličky.Prosim vas kdy se už zklidni popř co by mohlo pomoct ji zklidnit diky moc

pocestny
autor
7. čer 2018

Podotykam že I zničeho nic ke mě přijdeba kousne mě I škrabne

marii90
8. čer 2018

Tohle je o povaze kocky. Kocky jsme meli vzdy a kazda je jina. Kastrace je zmeni vetsinou jen malicko. Jedna byla hlucha a divoka temer do posledniho dne a naopak ta soucasna je line 🐖 od zacatku. Uplne dva odlisne extremy.
Takove jsou proste kocky 😃

lamiaaa
8. čer 2018

Je tu skupina Chováme kočky, tam spíš budou lidi, co mají s tím zkušenosti, napiš tam.

milusina
8. čer 2018

@pocestny A byla taková i před kastrací?

taya244
8. čer 2018

@pocestny nasa bola divoka ked mala 1-2 roky teraz ma 4 a parkrat denne chce aby sme s nou aportovali potom si lahne a spi, takze divokost tvojej macky sa vytrati s vekom. 🙂

pocestny
autor
8. čer 2018

@milusina ano byla

milusina
8. čer 2018

@pocestny Tak to už taková nejspíš zůstane.Možná se uklidní s věkem,až ji přejde kočičí puberta 😉,ale myslím,ze pořád bude trochu divočejší.Kastrace totiž bohužel neodstraní chování, které mají kočky osvojené už před ní.Proto se třeba kocouři mají dávat kastrovat dřív než začnou značkovat.

martinakosnerova
8. čer 2018

A to by ti bylo jako milejsi, kdyby se doma jenom valela,byla tlusta a byla z toho nemocna? Logicky, kdyz mam v byte kocku, nemuzu mit vazy na polici kam se dostane.

kacikac1
8. čer 2018

@pocestny mám taky roční kočku po kastraci, je ale venkovní. Těšila jsem se jak zkrotne, ale je to pořád stejný blázen 😀po chvilce hlazení začně škrábat a kousat.. asi už bude taková 🙂

sthanina
8. čer 2018

@pocestny A co pořídit kámoše? U nás to klaplo...

marii90
8. čer 2018

@martinakosnerova Nase kocka je treba tlusta rada 😑😅 Byt uzpusoben lety praxe pro kocici radeni a tlustoska je rada, ze vyskoci na okno 😂 A to ji neprekrmuju, ma tu 140 m2 a stejne celej den nekde chcipe... jsou to svine kocici 😂😂😂

martinakosnerova
8. čer 2018

@marii90 tak hlavne, ze ti to prijde vtipny...

marii90
8. čer 2018

@martinakosnerova No prijde. Protoze tu ma takovejch kockoblbin a stejne se nejradsi vali. Asi ji vezmu k fitnes trenerovi... domlouvani na ni ocividne neplati.

martinakosnerova
8. čer 2018

@marii90 hele me je to uplne jedno, proste jen vim, ze kdyby mela kvalitni jidlo, tlusta nebude i kdyby provalela pul dne. Je to tvoje vec, kdyz ti nevadej mocove kameny, klouby v pr.deli, atd...co na to rict, je to tvoje kocka. Reagovala jsem na zakladatelku, aby byla rada, ze ma aktivni kocku, ktera bude nejspis dele zdrava. Je to hodne o povaze a temperamentu, ale taky o kvalite jidla a zivin.

marii90
8. čer 2018

@martinakosnerova Kdyz myslis. 😉

vitezove
14. čer 2018

@pocestny vysloveně hormony po kastraci vyprchavaji tak čtvrt roku. Pak by se mohla zklidnit. Ale má prostě málo vybití. Kočky v bytě potřebují větší zábavu, musíš se jí víc věnovat. Jinak bude nešťastná.

vitezove
14. čer 2018

@martinakosnerova my měli kocourka. resp dva kocoury. Krmili jsme je stejně a na rozdíl tady od lidí jsme je netrápili doma. Lítali pořád někde venku. Měli velmi kvalitní jídlo, nikdy jsme na nich nešetřili. Jedli úplně stejně, dostávali stejně porce. Jeden byl hrozně hubený a druhý skoro tahal bříško po zemi. Nevím čím to bylo, měli oba prostě jinou postavu, jiné rodiče...

martinakosnerova
14. čer 2018

@vitezove Taky jsme meli dve kocky, taky byli krmene stejne. Bytovky, takze jsme vedeli co kde "ulovi" mimo. Jedna byla jako lunt, druha byla poradna. Kdyz se nam zdala uz moc tlusta, zmenili jsme ji jiselnicek a vic rozhejbavali.Je jasny, ze kazda kocka je jina, povahou i stavbou tela. Ale abych byla pysna na to, ze moje kocka je tlusta, ze sotva vyskoci na okno, to mi proste prijde smutne a hloupe.

gabuse778
13. črc 2018

Taky jsem slyšela že je dobré pořídit kamaráda 🙂