Kočka v bytě. Jak jí vychovat?

popelka.miri
25. kvě 2009

Zajímalo by mě, jak to udělat, aby kočka chovaná v bytě byla opravdu klidný mazlíček a ne žádný divoch! Aby byla hodná a přítulná k dětem. Já měla kocourka od malinka a byl strašně divoký a taky hodně útočil hlavně na nohy a taky škrábnul a děti se ho docela bály. Když jsem potřetí otěhotněla tak jsem ho musela dát pryč, právě pro jeho útočnou povahu ☹ ..Čistotný sice byl, ale ráno zá mnou lezl až na palandu 😀 , dostal se prostě všude, takže by skočil určitě i do postýlky. Máte nějaké zaručené typy, jak správně vybrat kočičku do bytu, aby byla opravdu klidný přítulný mazlík? 😉 Dodám, že si bohužel nemohu dovolit koupit nějaké drahé plemeno, spíš se ujmout kotěte atp. 😒

popelka.miri
autor
19. čer 2009

Tak to se máš! Hlavně nezapomeň, že je první noc bez mámy, tak si ho vem k sobě a pořád ho mazli, ať to nemá tak těžký brouček...Jak mu budete říkat?
Ty moje koťata jsou čím dál větší mazlové, hlavně ten druhý, ten přijde, opusinkuje mě, natáhne se na záda a já ho musím drbat na břiše a on u toho přede...dneska nějak prdí 😀 a smrdí 😝 ten druhý neprdí 😅

lucija
19. čer 2009

Popel, nebude první noc bez mámy, Šímův tatínek ho už má týden doma 😉 A to že tu bude první noc, no tak to je jasný, že bude nynynkat se mnou 😵
Jak mu budu říkat, se dozvím asi až ho uvidím, co mi na něj bude sedět 🙂
No a cca za dva týdny si domů přivedem to druhý, tak nějak jsem už rozhodnutá 😉

popelka.miri
autor
19. čer 2009

Tak jsmetě přwsvědčili? 😉 Tak to se budeš mít dvojnásob dobře! Já jsem taky nechtěla a teď bych neměnila 😎

lucija
19. čer 2009

Tak asi za půl hodiny budu mít to nové ,,mimi" doma 😵 Čím víc se to blíží, tím víc se těším 😀 Jdu si nabít foťák 😀 😀 😀
Já jsem fakt magor. 😅

popelka.miri
autor
20. čer 2009

Lucija: tak jsem hoď nějakou fotečku toho miminka kočičího 🙂 Jaká byla noc a co malý na kotě?

lucija
20. čer 2009

Ahoj Popel, fotečku hodím až za chvilku, noc dobrý, ale já se ráno probudiola v křeči, páč jsem musela spát na zádech, miminko se mi uložilo v klíně 😀
A reakce Šimona ráno byla výborná. Nejdřív radost, že je tu táta a pak přilít do obýváku a vykulenej stojí a říká ,,košiška" 😀 No a pak hodinu v kuse si hrali se střapcem na gumě. Už se těším na to druhý 😀
Jen malinko trpím, když kotě začne lítat po sedačce se zaťaýmy drápky 😒 hned v pondělí jdu pro škrabadlo 😉

lilike
20. čer 2009

Zdravim,tak mame za sebou prvu noc,cicka je uplne skvela,ani som necakala ze to bude take super.Jedine co jej troska vadilo bola cesta autom,nechcela byt v kosiku,ale tych 17km nejako prezila.Prisla domov dala som jej vodicku,ukazala kde ma papnie,potom sa presla po chodbe a dlho ju skumala,potm som ju vlozila do zachodika,neskor este asi 2x,som ju tam dala.Asi za hodinku sa tam sama vybrala,zacala hrabkat a zrazu prizmurovala ocka,reku ta si pomylila zachod z postelou.A ona sa moje zlaticko vicikala,pekne zahrabkala a vyskocila von.No je uplne ukazkova,na to ze sme ju zobrali od maminky a je este velmi malicka,typujem 9 tyzdnov.Spinkala asi hodinku vecer,potom zaspala o pol jednej na sedacke,o pol tretej som ju bola kuknut,bola zalezena medzi dielmi sedacky na zemi na parketach,a krasne spala,ani nemukla.Rano som ju o pol siedmej musela s toho ukrytu lakat von.A uz sa aj chodi mojkat a je hrava,ma mysku s ktorou sa blazni asi hodinu.No je uzasna,a ja som stastna ze je taka ucenliva,hrava a pritulna...snad jej to zostane 🙂 Tak zatial tolko.Zdravim vsetky macickarky.

lucija
20. čer 2009

Ahoj Lili, tak koukám, že jsme měly v noci obě premiéru 😉

popelka.miri
autor
20. čer 2009

Lucija, já škrabadlo z obchodu nemám (jelikož je dost drahé), ale mám na ten strom odspodu omotany silným provazem, jako škrabadlo 😉 Vzala jsem koťata a ukázala jim na sobě, jak se to škrabe, normálně jsem ho začala sama hezky nehtama škrabat, koukali, ale pak se taky začali snažit kluci 😀 Kočky jsou náhodou moc chytrý 🙂
Já kocoury do obýváku moc nepoušštím, jen večer a na noc, když tam jdeme s malou spát (spíme v obýváku) a to většinou chrní taky...takže jim tam škrabat nedovolím...můj první kocour mi rozdrandil sedačku řádně 😖
Mimochodem, taky máte pocit, že ty kupované kočičí konzervy smrdí? 😝 Kapsičky ani tak ne, ale ty konzervy 😝 Granule mi potvory nežerou, ani navlhčené ☹

lilike
20. čer 2009

ahoj luci,no tak sme dve ako vidim s novou macickou.
popelka,ta nasa zasa chce zatial len granulky,dala som jej aj konzervu aj hovadzie masko uvarilamale to len tak pooblizovala a isla na granule,no ja neviem aku znacku granuliek mam,lebo mi to odsypala teta chovatelka,ale tie smrdia priserne,ovela viac ako konzervy 🙂 .ale jej chutia tak som rada ze aspon nieco papka...

lucija
21. čer 2009

Ahojky, máme naávštěvu, tak se sem moc nedostanu.
První noc v pohodě a druhá, byla horší, páč v obýváku spí kamarádka s malým a ten jak se v pět ráno vzbudil na mlíko, tak kočka si usmyslela, že už je ráno a tak jsou od pěti vzhůru 😅
Jinak mi žere granulky, včera dostala kapsičku , koupila jsem krky, srdíčka... no a holt ji teda budu zvykat na pestrou stravu. Zatím žere ty grnulky a kapsičku. 😉

popelka.miri
autor
21. čer 2009

Lláucija, já když v noci šla malou kojit, jelikož začne pokaždé řvát, tak jsem malou našla, jak stojí v postýlce a čeká a na polštáři ležel Macek 😅 a předl o 106! Ten si taky myslí, že už je ráno a chce se hned mazlit, takže já kojím a drbu u toho kočku 😀
Jinak, já se bála, že jí kočky nebudou mít rády, když je na ně neopatrná a jak je vidět, asi jí rádi mají 😉 když u ní spí!
Mně moc krky nechtějí, ale kuřecí obíračku si dají, ale na krky jsou líný...moc si zvykli na kapsičky, jenže to by mě lzrujnovalo, tak si musí začít zvykat i na granule...mají je tam, občas kousnou, ale jinak furt žebrají maso 🙄

lilike
21. čer 2009

luci,tak moja dnes konecne zjedla rano stvrt konzervy kuracieho maska.Granulky som kupila dnes ine,menj smradlave,ale este ich nejedla ponevadz chrní uz 3.5 hodiny 🙂 .Aj tvoja tolko spinka?Je to ako male babo,furt spi...Potom sa zobudi,napije napapa,vykaka,vycika a beha ako sialena,hra sa zo vsetkym co jej pride do cesty.Unavi sa a zasa spi...No krasny zivot,menila by som. 🙂 Inak nasej sme dali meno Mimi,dlho sme nevedeli ake dame,ale ked som zbadala ake miminko to je bolo rozhodnute.A je to krizenec britskej modrej po cesky teckovanej,neviem ako je to po slovensky.Ale vyzera ako cistokrvna,len ma vasie uska a nema tak vyfarbeny chvostik,a ma sivo modre oci,nie hnede ako britky na fotkach co som videla.

popelka.miri
autor
21. čer 2009

Lilike: ty moje miminka taky pořád spí, kočka prý spí až 18hod. denně!!
Jen se vzbudí, jdou se najíst, pak záchod, pak nějaký lotrovinky, unaví se, přijdou se pomazlit a chrní dál, i několik hod. v kuse 🙂

draga
21. čer 2009

holky naše kočka právě chytla na okně mouchu a jak si pošmákla 🙂) to jen tak mezi řečí 🙂
jinak vám ty kočičí miminka závidím...to je takový krásný chlupatý mimi 😎 😉

těším se na fotečky 😉

popelko ty máš tři dětičky, ty jo a ještě dvě koťátka to tě obdivuju a všechny v bytě 😀 😎 jsem si prve nějak těch třech dětí nevšimla 🙂 😀

popelka.miri
autor
21. čer 2009

Draga: já zase nechápu proč se každý diví, že mám tři děti, dvě kočky a jsem na to sama 😉
Já bych se asi jinak unudila, kdybych neměla pořád co dělat 🙄 😀 ..upřímně, kdybych měla větší byt a víc peněz, tak bych jim pořídila ještě jedno kotě z útulku-kočičku, ale to už by bylo v tohle chvíli asi moc...stačí, kolik stojí očkování a krmení 😒 Ono totiž, když jsou dvě, tak si vyhrajou sami spolu, tak to tak náročné není 😉

sueanek
22. čer 2009

Neco z jineho soudku, aneb jak to konci, kdyz se to se zachranovanim kocek prezene (a neumistuje se):
http://www.kocky-online.cz/clanky/vy-moje-prtin...

popelka.miri
autor
22. čer 2009

Tak dneska jsem si udělala radost přes koťata...koupila jsem jim nový pelíšek a každému kočičí obojek s rolničkou-jeden modrý a druhý fialový...jsou k sežrání 😀 aspoň až se mi zase ztratí, tak je alespoň uslyším 😉 přidala jsem jim i míček s rolničkou 🙂
uvařila jsem jim kuřecí srdíčka, olizovali se, už přiletí na zavolání. Bylo vidět, jak jsou z pelechu nadšený, oba se rozvalili a lehli si na záda jak čuníci a předli 😀
Dneska jsem se dozvěděla, že moje bývalá tchyně dneska dala pryč teprve 4 týdenní koťata !!nové majitelce 😠 😠 to je šíleně brzy, chudinky malinký...ona je v důchodu a ty koťata jí asi přidělávají práci, či co 🙄 Neumím si představit, jak byli maličký ☹

lucija
23. čer 2009

Dobré ránko, tak po dvou dnech, kdy kočka vstával o půl páté a chtěl si hrát, a po zavření na chodbě mňoukala a dožadovala se vstupu do obýváku, tak dnešní noc byla ukázková, eda je pravda, že jsem se snažila ji do půl noci udržovat ve bdělém stavu, ale pak jsem ji nechala na chodbě, mňoukla jednou a do rána jsem o ní nevěděla 😵 😵 😵
Já su tak ščastnééé, už jsem si myslela, že košišku nebudu mít ráda 😅

popelka.miri
autor
23. čer 2009

Lucija: až jí pořídíš kámoše, tak bude klid a zabaví se spolu i v noci, i když můj Macek spí se mnou v obýváku a Mourek v pokojíčku, ale k ránu kolem 5h. se zase do sebe pustí a už jsou spolu
Je sranda, jak ty mí koťata na sebe žárlí, Macík přijde a mazlí se se mnou jak o život, čím dál víc 😵 , okolo tváře se mi otírá a tak, pak přijde Mourek, začne mňoukat, tak si ho vemu taky na sebe a oni se začnou prát 😅 , aby se jeden neměl líp, než ten druhý 😀 ..jak malé děti 🙂

renda71
23. čer 2009

tak se k vám přidávám do klubu 🙂 mám 10 týdenní kotě britské modré,je to kocourek a říkáme mu Damián(Damísek) 😵 mám ho od pátku a už si u nás krásně zvyká,je to brouček už teď kolem něj všichni skáčem 😀

lilike
23. čer 2009

renda,vitaj v klube.vidim ze piatok bol na maciciky velmi plodny 🙂 .My sme vsetci z malej uplne hotovi...tak ta chapem 😀 .Tiez mame britske modre,teckovane ale krizenceka...

renda71
24. čer 2009

holky chci se zeptat,kotě mi vůbec nejí granulky,pouze kapsičky,paštiky a konzervy ☹ už jsem vyskoušela tři druhy a ani se jich nedotkne.volala jsem i chovatelce od které ho mám a prý takhle malá koťátka o granule nestojí,že prý časem na ně přejdou automaticky sami 😒 ale já mám strach,aby se nenaučil jen na ty kapsičky ,to by mě pak vyšlo pořádně draho 😀 jak vám papkají koťátka granule??

lynnka
24. čer 2009

Renda, nám naše kotě baštilo granule od mala, neslyšela jsem o tom, že by koťátka granulky nejedla a začala až časem. Jak máte staré koťátko? Je pravda, že jsem si nikdy nemyslela, že kočka může být mlsná, ale naše lady co se týče jídla je absolutně nesnesitelná 😀 Granule baští všechny, to naštěstí jo, protože jinak by byla asi hlady. Ale jinak pozře pouze jeden druh kapsiček nebo paštik a to je značka Felix a ještě jenom rybí (losos, tuňák). Jinak nic. A to jsme jí od mala zkoušeli všechno možný, ale Athena prostě ne. Pozná i když jí do Felixe něco přimíchám, prostě to nechá v misce a škaredě se na mě dívá. Zkoušeli jsme drahé značky, no name kapsičky, ale nefugnuje nic. Jo vlastně fungovalo, Pro plan paštička, 32 korun za pidi konzervičku. Z vařenýho jídla pozře akorát uvařené filé, jinak nic. Maso nechce, dokonce ani šunku si nevezme. Zatímco naši mají problémy odehnat kocoura od misky a od talířů, jelikož jim chce ochutnávat od oběda, tak my bojujeme takto. De facto je naše milady z 90% na granulích.

renda71
24. čer 2009

lynnka Damiánkovi je 10týdnů,tak tedy nevím,jak ho na ty granulky naučit,mám ho nechat vyhladovět?? ☹

lynnka
24. čer 2009

Tak to je ještě maličkej, my si naši Atku brali až ve 13 týdnech. Možná opravdu takovej drobeček granulky nechce, ale třeba brácha má teď 8 týdenní koťátko a to taky baští všechno. Vyhladovět asi ne, to by pro kočičí miminko nebylo dobrý. Spíš mu prostě nechávej granulky pořád v misce, aby mohl kdykoliv uzobnout a masíčko nebo kapsičku po troškách třikrát denně....ale fakt nevím, kočičí odborník nejsem, spíš jen co jsem vypozorovala na naší Atce a kočkách co máme v nejbližší rodině 😔

popelka.miri
autor
24. čer 2009

Tak moje koťata o granule taky moc nestojí. Mají je sice v misce, ale nijak se k nim nemají. Kapsičku jim dám jen ráno a pak jim dám vařené drůbeží (hřbety,krky,srdíčka..)to žerou, ale konzervy jim moc nedávám, jelikož dost smrdí, jsou taky dost drahé a oni je moc nechtějí. Jen ty kapsičky.
Na ty granule zkus nalít trochu vývaru z masa...já to zkusila a trochu to žrali, ale když jim nechám jen granule a nedám jim maso, tak mi sáčou na nohy a žebrají, tak jim to maso musím stejně dát 😅
Četla jsem v odborné knize o kočkách, že kuřecí krky, pokud se je kočka naučí správně žrát, jim dodají veškeré potřebné živiny...u nás je žerou, ale vždycky je roztahají po kuchyni a já pak furt zametám 😀
Koťata obecně o granule moc opravdu nestojí, leda je navlhčit, ale i tak jak které...třeba Whiskas junior mi nechtějí vůbec 🙄
Ale na šunku bych číču moc nezvykala, pokud nemáš majlant 😀 Já jim včera dala kousek eidamu a olizovali se dost 😉

renda71
24. čer 2009

lynnka já bych ho hladovět nenechala,teď jsem mu skusila dát kapsičku a do ní jsem přimíchala pár granulek,jenže on vyžral jen to masíko a na ně se vybod 😀 ví co je dobrý 😀
dnes mi přišlo škrabadlo s odpočívadlem,tak mám radost.

lynnka
24. čer 2009

No já ji na šunku rozhodně nezvykám, ale říkala sem si, že by si třeba dala. Leda houby pohrdla i tím. Takže nevím, jestli bych musela předložit kaviár na zlatém podnosu nebo co vlastně.)))
Uvařený kuřecí mi taky nechce jíst.

popelka.miri
autor
24. čer 2009

Mně taky nejdřív kuřecí nechtěli žrát a teď jsem ho můžou užrat...ovšem je pravda, že kapsičky vedou Friskies, když jsem jim dala srdíčka, tak to se jim líbilo, že je to kus masa a Mourek ho vzal do tlamy a vrčel jak šelma a ježil se, že nepustí 😀