Kolik měsíčně ušetříte?

esssi
20. zář 2009

My ani ň, spíš nám pár tisíc schází. Platíme hypotéku, úvěr, na jídlo mám 4.000 Kč na měsíc ,na ostatní-drogérka vč.plín, neočekávané výdaje 1.000 Kč. Vymejšlím fígle typu, že tchýně místo blbostí koupí dětem k narozkám boty například. Jedna úžasná maminka mi pravidelně za poštovné posílá věci po svém synovi, zrovna nedávno mi poslala zimní bundu a kombinézu, čímž mi vytáhla celkem slušnej trn z paty.
A co vy, jste na tom hůř-stejně-líp? Jsem vděčná za krásný zdravý děti, za to, že máme kde bydlet a máme se rádi. Jen někdy nostalgicky vzpomínám na časy, kdy jsem si coby svobodná bezdětná po vejplatě šla vždycky koupit něco pro sebe 🙂

babula90
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
babula90
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dai
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dai
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
babula90
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
babula90
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dai
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
babula90
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
babula90
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dai
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
babula90
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kalerat
9. říj 2009

Prosím, držte se tématu, které je "kolik měsíčně ušetříte"

diddi
9. říj 2009

ja mam 194eur matersku na dvojicky....na mesiac potrebujeme 20 krabic Nutrilonu,co vychadza 220eur,60 eur plienky....cize nutny vydavok je 280eur....asi v parlamente nevedia ratat!!!....a to nepocitam lieky pre deti,stravu,vlhke obrusky,oblecenie....a to vsetko pre dvojicky - za 194 eur- nemozne!!!!.....zijeme v BA,kde to nie je najlacnejsie,to kazdy vie....bezne platby-seky mame cca 400eur...cize ak to spocitam,tak je to 680eur.....a stale tam nie je strava,drogeria,oblecenie,benzin,lieky....o rezerve ani nehovorim....kludne mozem napisat,ze pre 4cl.rodinu,kde su dvojicky a zijucu v BA je potrebny prijem cca 2000eur,aby sa mohlo zacat setrit.

lucenek
9. říj 2009

didi to je síla a co tak nákupy v čr???prej se slovenkám oplatí......myslím ty velké

nanika
9. říj 2009

Diddi, my sme chodili na Bebu do Heinburgu, tak som usetrila aj dve eura na krabicu.

diddi
9. říj 2009

chodili sme do madarska,ale vtedy bol forint 300-316,teraz je 270 a navyse zdrazeli....tak sa tam moc ani nevyplati ist....na Morave sme este neboli nakupovat,tak neviem porovnat,obcas na tie vacsie skocime do Rakuska,nieco sa tam oplati kupovat

yukki
9. říj 2009

Nuž, možno ani na dedine v ktorej sú len jedny predražené (logicky) potraviny a po všetko ostatné (benzín, lieky, plienky, doktorka, úrad,drogéria, vlhké obrúsky, oblečenie, Nutrilon)-a nezriedka aj za prácou-treba cestovať do 25 km vzdialeného mesta, nie je až taký lacný život, možno vyššie uvádzané výdavky sa po prerátaní cestovného vyrovnajú 😉 s Bratislavou. Bezpochyby sú v menšom meste lacnejšie služby (za ktorými ale 25km cestujete) a aj ceny nehnuteľností sú nižšie, ale myslím, že výdavky na lieky a potraviny a drogériu a oblečenie a benzín a plienky a Nutrilon..atď....sú zhruba rovnaké.

libka1
9. říj 2009

tato tema je fakt velmi scestna... stretli sa tu uplne ine svety... niekto kto zaraba tisice a niekto kto zije z rodicovskeho prispevku 😔 tazko radit jeden druhemu..

diddi
9. říj 2009

yukki,Bratislava je specificka....tam je predrazene vsetko!...staci mi ist len do 86km. vzdialenych Piestan-a to je kupelne mesto,kde je tiez draho,ale ceny v BA sa nedaju porovnat,rovnako ked ideme na stredne Slovensko,tam su neporovnatelne ceny....ale zial aj prijem

yukki
9. říj 2009

To znamená že plienky Tesco sú drahšie v bratislave ako plienky Tesco v malom meste? Lebo napríklad Rama maslo u nás v obecných potravinách je oveľa drahšie, ako napríklad Rama v meste (aj bez akcie)...tak verím, že aj v Blave je to možné...ale je to naozaj tak? To fakt je napríklad Nutrilon drahší v Blave ako v Piešťanoch? 😨 😨 😨

cairka
9. říj 2009

diddi, no neviem, čo si porovnávala, ale ceny potravín boli rozdielne aj v tescu (martinské a bratislavské) , v prospech bratislavského...nájom je možno nižší o niečo u nás, ale zas moc nie, lebo elektrina a voda a plyn si myslím, že majú ceny veľmi podobné, handry netuším po čom sú u nás, nie to u vás, tak to neviem posúdiť...na druhú stranu ako píšeš platy sú výrazne iné...
draho je na celom slovensku, po nástupe eura je to ešte horšie ako predtým...takže naozaj ak niekto nezáraba extra dobre, tak má pocit, že to je málo a že v inom kraji to je možno lepšie. V v blave máte aspoň výhodu, že máte blízko rakúsko, madarsko...od nás je daleko všade, nedá sa ísť každý týždeň na nákup ku susedom...
a libka, máš pravdu ...

yukki
9. říj 2009

Už som prišla na dve veci, ktoré sú u nás lacnejšie!!!
1: Poplatok za psa 🙂 a asi aj za odvoz odpadu
2: nemáme tu ani fitko ani nijaké aerobiky ani nijakú možnosť služby aupair-ale keby sme mali, tak by sme si to iste raz za čas zaplatili-teda-nie sú možnosti-nevydávam financie.
Tak v tomto musím dať všetkým obyvateľom veľkých miest za pravdu.
Ale tie plienky alebo teda potraviny ma fakt zaujímajú, ako to je....či to je v reťazcoch drahšie v BA alebo v menších mestách?

diddi
9. říj 2009

v tescach som neporovnavala...ale tam by podla mna mala byt rovnaka cena...tesco retazce su v okresnych mestach,nie na dedinach....Nutrilon v BA,v lekarnach stoji v priemere 11,94 vyssie....muz mi nosi Nutrilon len tod z Trnavy,co je 50km od BA - z lekarne dr.Max,za 9,98, v BA v tom istom retazci ovela drahsi....cairka,inkaso bez elektriky v 3izb. byte v Petrzalke,68m stoji 180eur...taky isty byt,z roku 1975 kupis za 3,500,000 Sk...mas pravdu,vyhodou je blizkost madarska a rakuska.....handry su neskutocne v BA predrazene-samozrejme nehovorim o cinanoch,ale napr.o teniskach Adidas....riflach Guess,Hilfiger....

babula90
9. říj 2009

pravda, ja mam Hilfigera u UK nové za 20 libier!!!!!! V BA by som nechcela byvat ani za nič.

babula90
9. říj 2009

dufam, žež som neodbočial od témy 😕 , bodaj by v každej diskusii bola dodržaná téma!!!!!!! pravda je iná.

dada1212
9. říj 2009

Ja neušetrím momentálne nič, kedže sme dvaja z troch členov nezamestnaní, bez podpory v nezamestnanosti :/
Ale boli časy, ked som ušetrila celkom dosť, v priemere 100 až 200€ mesačne. Takže rezeva bola utvorená a to je jediné šťastie, lebo naozaj neviem z čoho by sme teraz žili :/
žijem v regione, kde je najväčšia nezamestnanosť, takže s prácou je to ťažké.
V Tescách sú ceny rovnaké, akurát sú rozdiely, či ide o veľký hypermarket alebo malý hypermarket, lebo majú rozdielne akcie a potom sa môže zdať, že ceny sú rôzne. 😉
A život na dedine je drahý, každý vidí napríklad len to, že inkaso sa platí na dedine menšie, ale to, že v meste zaplatíte viac, ale opravy už nefinancujete, máte to zväčša v tom inkase si neuvedomí skoro nikto.
A tiež je drahá aj doprava do mesta a vo veľa dedinách už nie je ani Jednota, skoro všetko majú súkromnici a aj tie ceny tak vyzerajú, tovar je tam minimálne o 30 percent drahší ako v hypermarkete alebo supermarkete v meste. 😒 😠

dada1212
9. říj 2009

A to nehovorím o základných potravinách, napríklad mlieko za 1€ a chlieb za 1,33€ a to som ešte optimistka.
Samozrejme, že sa snažím nakupovať v meste, ale vždy niečo vypadne a aj takéto malé nákupy u súkromníka dosť zdvihnú celkové náklady domácností :/