Kolik měsíčně ušetříte?

esssi
20. zář 2009

My ani ň, spíš nám pár tisíc schází. Platíme hypotéku, úvěr, na jídlo mám 4.000 Kč na měsíc ,na ostatní-drogérka vč.plín, neočekávané výdaje 1.000 Kč. Vymejšlím fígle typu, že tchýně místo blbostí koupí dětem k narozkám boty například. Jedna úžasná maminka mi pravidelně za poštovné posílá věci po svém synovi, zrovna nedávno mi poslala zimní bundu a kombinézu, čímž mi vytáhla celkem slušnej trn z paty.
A co vy, jste na tom hůř-stejně-líp? Jsem vděčná za krásný zdravý děti, za to, že máme kde bydlet a máme se rádi. Jen někdy nostalgicky vzpomínám na časy, kdy jsem si coby svobodná bezdětná po vejplatě šla vždycky koupit něco pro sebe 🙂

kocurik16
1. říj 2009

dúfam,že čím skôr,aj keď ja mám aj zdravotné problémy tak si iba veľmi ťažko nájdem prácu žiaľ.

macka01
1. říj 2009

teraz si aj zdravý nevie nájsť robotu,tak sa nediv,ak máš neaké obmedzenie zo zdrav.hľadiska.Živiť malé deti je iné ako veľké,to je chladnička asi stale prázdna,však?je to niekedy ozaj ťažké,nezávidím nikomu čo musí otočiť úplne každý centik než ho pustí ☹

renatkas
1. říj 2009

tak my platime 500 Eur na uver, 200 Eur na najom, manzela prave prepustili takze je veselo. Vo februari pride mimi tak bude este veselsie, ked moj prijem klesne len na matersku. A to nehovorim o tom, ze po pol roku budem musiet ist do prace aby sme ako tak utiahli domacnost.
Takze setrenie nehrozi... a este k tomu studujem a netusim ako zaplatim letny semester 😒

mirustek1
1. říj 2009

mne sa podari skoro kazdy mesiac odlozit asi 100eur,a potom ich miniem na dovolenku,alebo na nieco.Podla mna je ale dolezite,aky ma rodina mesacny prijem,a naklady,lebo z mala a este aj usetrit sa dnes asi neda.

zdenka26
1. říj 2009

jak vás tak holky čtu tak na Slovensku je opravdu asi draho 😒 😕

cairka
1. říj 2009

mesačne idem do mínusu...a dlhy sa len a len zväčšujú...a ked si mylsím, že je všetko poplatené, tak príde niečo dalšie...takže žijeme ako kocúrikovci z ruky do šekov...a nájsť prácu v dnešnej dobe je sakra ťažké...

dai
1. říj 2009

kocurik,
mas naozaj velke deti... teoreticky by si uz mohli zacat privyrabat na brigadach 😒

macka01
1. říj 2009

renatka tak to ti nezavidím,ale ak sa muž nezamestná tak môže nastupiť na materskú on a ty do práce ak si ju mala dobre platenu,či nie?

renatkas
2. říj 2009

manzel moze poberat matersku? ja tak viem ze len rodicovsky prispevok...

a teraz to este k tomu vyzera tak, ze mozno budem PN 😒

macka01
2. říj 2009

neviem presne to je na opýtanie sa na soc. oddelení ti povdia presne

katrin21
2. říj 2009

ludia ja som bola vcera v banke, zriadit si inernet banking a taky chalanisko - fin. poradca od nich mi urobil akoze snimku financneho zdravia.. som mala istotu, ze som na tom super, lebo tretinu prijmu setrim, a prijem nemam maly( z vyzivnym cca. 1000€) a to teda niektorí alebo vacsina hlavne na severe a vychode slovenska maju pre 4 clennu rodinu...
Tak sa ma pytal na moje vydavky( byvanie, telefon, auto - nafta, strava a ine, mesacne setrenie na knizku, existujuce uspory..) dost ma zarazilo, ze mi vyslo, ze podla toho ich systemu je minusom, ze mi zostava " len " 190€, ked vsetkpo poplatim, usetrim a najem sa... podla mna je to praveze super.. a este tam vyslo, ze nemam ziadnu zivotnu poistku... no .... ja ju ani nemienim mat, ked uz zomrem, tak uz mi bude na nic, radsej si tie peniaze uzijem teraz a setrim dost na to , aby ani dcera nezostala bez koruny ale uvazujem, ked tak, dat si nejaku dobru urazovu poistku.... ale nic vysoke..

to je ale sila, ze v podstate, ja, co si myslim, ako sa mam dobre, tak este mi vyjde, ze mam " male " rezervy mesacne... no nech idu do prdele s takym prieskumom. 😝 . co potom by vyslo inym??? he he he 😀 je mi tp fakt smiesne !

kozinka
2. říj 2009

Tak to my když poplatíme veškeré věci, mohla bych ušetřit ty 2-3tisíce měsíčně, ale vždycky, ale opravdu vždycky!!!!! se najde něco, na co ty ušetřené penízky musíme dát ☹ proto tomu neříkám ušetřené peníze, ale peníze na každo měsíční zvláštní výdaje 😀 😝

katrin21
2. říj 2009

to by som aj ja mohla, ale vzdy nieco este lupim... teda mohla by som okrem 300 eru usetrit este mozno nejakych 70.... ale to by som uz fakt potom nic nemohla mat zo zivota... radsej si uz zvysok uzivam, ved setrim bokom dost 🙂

ciatko
2. říj 2009

katrin, nepanikar, oni su na to profesionalne vycviceni a presne vedia co ti maju nakecat..a ich cielom je, aby si tu poistku u nich uzavvrela😉 hned ti ponukali papiere, nie?😉

katrin21
2. říj 2009

niee. ved v banke poistky neriesia. pokial viem.. teda nie zivotne... ni nie... to mi neponukal.,

katrin21
2. říj 2009

ciatko: ja nepanikarim, hned som chalanovi povedala, ze aj ja som robila financneho poradcu jeden cas, atkze vidi , ako kje to vsetko dobre nauceny( robila som hypoteky s takym sporenim cez amsliko) a ine veci..

aponchie
2. říj 2009

usetrim hodne na poplatcich bance pac zadne nemam 😎 teda banka zadne nedava ..super vec ..driv jsem dala na konci mesice cca180-250kc na poplatcich zmetkum 😝

esssi
autor
2. říj 2009

Katrin můj muž v bance pracuje a ano, nabízejí i pojistky, ptž spolupracují s jistou pojišťovnou, jejíž produkty přímo nabízejí 🙂

nanika
2. říj 2009

Brat mi povedal, ako to, ze budete mat dalsie babo, ved uz teraz zivorite. Tak, tri deti, z nich jeden pubertak, ale vsetko prezijeme. A to muz musel teraz nastupit na vysku, inak by ho vyrazili z roboty. Zatial nekradneme, deti maju poistky, byvame vo svojom. Usetrime ako kedy, posledny mesiac ani vyndru :( Buduce dva snad par stoviek, skoncila jedna pozicka a jednoducho musim setrit muzovi na skolu a mat rezervu na necakane vydavky, lebo sme sa momentalne uplne vyflusali. Tak, este skoro styri roky a uz aj dobre u nas bude 🙂 Na dovolenky nie su peniazky, na znackove veci, ci z casu na cas sa napapkat v restauracii, no, mozme snivat. Byt je povodny stav, treba ho komlet prerobit. Este bonus, muz zaraba 1100 Eur :(

dzio2
2. říj 2009

nanika no dobry hnusni brat 😠

aurecon
2. říj 2009

My ušetříme měsíčně asi 5 000, ale je pravda, že nekupujeme moc kravin. Na dovolené nejezdíme, oblečení koupíme jen občas značkové, jinak já spíš u vietnamců.

nanika: Kolik je u vás na Slovensku průměrný plat? 1100 Eur se mi zdá jako super plat, můj nemá ani polovinu.

macka01
2. říj 2009

No 1100 eur nie je priemer,v našom regione je skôr normálne,že ženy zarábajú minimálnu mzdu,muži čosi lepšie,záleží kde robia,sme v pohraničí ta ☹ kže ČR to istí,tam dochádzajú za prácou

vieraj
2. říj 2009

nam dokonca chyba, muz zaraba okolo 350€ takze 100 € je perfektne, len nemozes mat hypoteku. a my ju dokonca mame........ ☹

vieraj
2. říj 2009

oprava 1100€

bibula
2. říj 2009

auri-priemerna mzda sa len hovori,ale nie je to pravda....
mas hornu vrstvu -cca 10 000 obcanov po 150 000sk /ospravedlnujem sa za staru menu/, 30 000obcanov po 100 000sk,60 000obcanov za 90 000 a 500 000 za 15 000sk-kolko vysla priemerna mzda? 🙂
samozrejme je to len priklad nasej drahej bratislavy 😀

ale vraj je naozaj 1000eu 😖

katrin21
5. říj 2009

nanika: 1100€ je nahodou dost dobry plat! vacsina ludi zarobi tak okolo 500 - 800€---

macka01
5. říj 2009

a to musia mať šťastie,inač sa zarába tak okolo 300-400eur niektorí aj menej no to by si musel vedieť čarovať aby si ušetril,sú veľmi veľké rozdiely medzi ľudmi,niektorým teda nie je čo závidieť a jsť chcú všetci,však? ☹

jalao
5. říj 2009

Macka, vcera sme boli v Oscadnici, na Dedovke, normalne sa mi vybavilo, ked som videla, ze Cadca tolko a tolko km, ze tam je jedna holka z Konika 😉 😉 😉
A aby som bola v teme, na Dedovke sa veeeelmi zle setri 😀 😀 😀

macka01
5. říj 2009

môj muž je odtiaľ,ale z centrumu,o tých kopcov chodíme na výletiky stale sa nestčímčudovať ke všade sú ľudia schopný bývať si to neviem predstaviť,síce v lone prírody ale ďaleko od všetkého 😉

dai
5. říj 2009

bibula,
no v ba asi bude tych 1000€ priemerny plat - teda v hrubom urcite ( v nasej firme je taky nastupny plat 😔 )