Koresponduje podoba děti s tím, po kom mají kr. skup.?

Syn zdědil krevní skupinu po mně, respektive po mé matce. Kromě toho je jak vzhledově, tak povahově "celá babička" - takže mě napadlo, jestli mezi těmito faktory neexistuje nějaká bizarní souvislost..? Jak je to u Vás? Koresponduje podoba Vašich dětí s tím, po kom má krevní skupinu?

(Berte, prosím, tuto otázku s nadhledem - nehodlám na toto téma psát dizertaci! 😉 )
Strana
z3
Dolů
PředchozíStrana
z3
pepibubu
14. lis 2008
no, taky by mě to zajímalo, ale ještě se mi nepodařilo dokopat Honzu aby si nechal zjistit krevní skupinu... Já jsem "matematický paradox" - 0 rh - 🙂 a Pepča je A + tak kdo ví co koluje v žilách Honzovi 🙂
kacka.va
14. lis 2008
pepi, tak to má manžel Ačko
olise69
14. lis 2008
dieta má krvnú skupinu po jednom z rodičov . Ale to ma ešte nenapadlo, po kom má- či sa aj podobá. Preveríme ! 😉 😉
kitty68
14. lis 2008
tak moje mati ma taky 0- ja mam 0+ co ma ellun netusim
babalalaautor
14. lis 2008
Krevní skupina dítěte by měla být uvedená na Zprávě o novorozenci z porodnice.. 🙂
kitty68
14. lis 2008
divala js se a neni to tam, my nebydlime v cr
lukin
14. lis 2008
pepibubu: Tys nepotřebovala vědět skupinu manžela v těhotenství?

Nikdy mě nenapadlo spojovat si povahu skrz krevní skupinu 🙂 No ale já, manžel i dcera máme všichni stejnou - čili 0-.
bielanevesta
14. lis 2008
Tak my s manželom máme obaja 0+ a aj malá má 0+ 😃 ...tak teraz neviem 😃
kacka.va
14. lis 2008
lukin: pokud není problém, tak není potřeba znát krev. skupinu otce 🙂
lukin
14. lis 2008
kacka: Ano, ale já myslela, že už mínusky je to potřeba, tak nic no 😃
kulicka
14. lis 2008
Babalo : ja mam krevni skupinu po mamce a jsme obe stejni nervaci (teda ja se snazim s tim neco delat, takze snad nejsem takova semetrika 😃 ) Ale co je vetsi sranda a jeste vetsi zahada, ze mam skupinu i typ, nejakej ten Kell a dalsi ukazatele uplne stejny jako moje tchyne :-o 🙂
kulicka
14. lis 2008
Lukin : u matky minusky to potreba je, pac kdyby byl tatka + a mimi zdedilo + tak by mohl byt problem s donosenim mimi. Takze na to bacha. Nekdy se delaji i transfuze in utero kdyz je mimi + a matka - prave aby se tehu udrzelo, pac jinak matka rozezna mimi jako vetrelce a... :-S
slunicko552
14. lis 2008
Tak moje mamka má - já měla celou dobu taky - co mi dělali testy u dětské potom v těhotenství a po porodu mi řekli,že mám +,dělali mi testy 3x a vždycky vyšlo +.Takže buď se celou dobu pletli nebo jsem unikát 😃
lukin
14. lis 2008
kulicka: Jo, já to vím, ale právě že mě překvapilo, že pepibubu neví krevní skupinu svého manžela, když ona má mínus.
kyri
14. lis 2008
hoj babo,
tak já jsem celej táta a krev mam po něm, brácha je víc po mámě a krev má po ní.
ségry maj obě stejnou skupinu, bůhví po kom, páč jejich rodiče (tátu maj jinýho, než já s bráchou) jsou oba 0 😃 jedna je víc po mámě, druhá tatíka nezapře.

naše dítě je rysama po mp, ale barvou po mně - a krev nevíme :-N

jo, babo, chystám se dát do albíka foto svýho pupku, budeš se moct přesvědčit, že už je fakt obří 😉
lukin
14. lis 2008
kyri: Krevní skupinu má dítě napsané v očkovacím průkazu 😉
babalalaautor
14. lis 2008
Kyri - těším se!

Sluníčko - problém nastane, až když negativní matka nosí druhé pozitivní dítě a po tom prvním nedostala protilátky.
slunicko552
14. lis 2008
Tak snad jsem pozitivní prcek je totiž +
kyri
14. lis 2008
lukin, jo? tak asi ne každý dítě 😉
kacka.va
14. lis 2008
my to očkováku nemáme, ale měli jsme to na propouštěcí zprávě.
No třeba se pepi netvořilo tolik protilátek.
caira
14. lis 2008
ja mam A+ co ma dite a manza netusim.. :-N ale podobna je na tatinka...
kyri
14. lis 2008
... my to nenašli ani na tý propouštěcí...
kacka.va
14. lis 2008
tak třeba vám to nevypsali 😉. my to měli mám dojem až někde úplně dole, že jsem to málem taky přehlídla.
draga
14. lis 2008
já mám 0Rh pozitivní, manžel má 0Rh pozit. a Dalí samo taky 😃 takže u nás to je bez nějaké záhady 😃

já teda mám napsanou krevní skupinu Dalíčka v tom jeho zdravotním průkazu.. tak kecám nemám ale měl to ve zprávě z porodnice 😉
andykov
14. lis 2008
A po kom ji mám teda já? =-) Mamka AB, taťka 0 a já A+ =-)
babalalaautor
14. lis 2008
Andykov - u jednoho z vás museli udělat chybu s určením. Anebo.. - ale to se bojím napsat.. =-)
jabber
14. lis 2008
Krevní skupiny se dědí takhle:

Rodiče A X A - Dítě - A nebo 0

Rodiče A X B - Dítě - A, B, AB nebo 0

Rodiče B X B - Dítě - B nebo 0

Rodiče A X 0 - Dítě - A nebo 0

Rodiče B X 0 - Dítě - B nebo 0

Rodiče AB X AB - Dítě - A, B nebo AB

Rodiče AB X A - Dítě - A, B nebo AB

Rodiče AB X B - Dítě - A, B nebo AB

Rodiče AB X 0 - Dítě - A nebo B

Rodiče 0 X 0 - Dítě - pouze 0
kitty68
14. lis 2008
no a je po zahade 😃
byyz
14. lis 2008
andykov neboj, nemuseli, klidně můžeš bejt A, neplatí, že dítě má krevní skupinu po jednom z rodičů, ale každej rodič dá jeden gen krevní skupiny a jejich spojením vznikne skupina dítěte, někdy stejná jako u rodiče, někdy ne
tobě dala maminka A, taťka 0, což dohromady dělá A (prostě maminka ti nemohla dát A i B, abys i ty mohla bejt AB....snad je to srozumitelný)
jinak já jsem taky Rh- a manža si šel zjistit krevní skupinu sám od sebe, když jsem byla asi 30tt, jak mi řekla moje doktorka, už se většinou otec nezjišťuje, jen se všechny - maminy víc hlídaj, otec je vždy nejistý (pro doktory)
blka
14. lis 2008
Andykov: není to chyba s určením, máš ji míchanou mamka+taťka.

S krví je to takhle: A se skládá z A a 0, B=B+0, 0 je 0 a AB = A+B.
Strana
z3
PředchozíStrana
z3