Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

mihapiha
11. led 2009

noangel, mě taky MM zásoboval vždy na Vánoce,ale to jsem mu říkala jaký chci, dostávat pořád stejný by mě nebavilo. schválně si kupuji jen 30ml, protože chci hned zkusit něco nového. Vlastně mám od něj 75 ml a pořád ne a ne ji dopoužívat. + další 4 po 30 ml. ale to nic není... znám maniačky, co jich mají daleko daleko více.

Zanett, no, snad ta lékarníce kecala. to se uvidí časem. A díky za ty štětce.

mimap
11. led 2009

Ahoj holky, nemáte některá náhodou zkušenost s krémíky Avene nebo LRP? Doteď jsem používala Vichy a Weledu, ale už nejsem moc spokojená tak bych chtěla prubnout něco nového.... 😉

lendy1
11. led 2009

já doufám, že to s tím Dermablendem není pravda, ale kupovala jsem si ho vždy na netu od jedné prodejkyně za 200,-Kč a nedávno je doprodala a měla tam napsáno, že už je mít nebude, že to jsou poslední ks. A prodávala je opravdu dlouho a ve velkém.

Kdyžtak bych šla do Clinique - Blended:
http://cz.strawberrynet.com/productDetail.aspx?...

a dneska jsem zkusila ze vzorečku make-up Clinique Superbalanced a jakmile mi dojde Normateint, tak jdu do něj 😀
Odsín mi sedl daleko lépe a hlavně: trošku kryje, pleť je po něm hrozně jemná a hlaďoučká, make-upu stačí maličko a vypadá na pleti velmi dobře, navíc si myslím, že i matuje, protože za celý den se ani nehnul. Píšou, že je hydratační a asi jo, protože pořád mám z toho make-up dobrý pocit a necítím, že by pleť byla nějak vysušená jako mi to dělá Dermablend i Normateint. Takže jdu do Clinique, navíc na Jahodě je za stejnou cenu jako Vichy.

mihapiha, TLC píšu na seznam blízké budoucnosti 😀

mihapiha
11. led 2009

Leni,tak to jsem si přesně říkala, že po Vichy zkouším superbalanced, četla a koukala jsem na něj na jahodě a mi se líbí ta široká škála barev co má. ještě zajít do parfumerky pro vzorek a vyzkoušet. jaký máš odstín normateint a jaký ti sedí u Clinique? když jsem se zeptala na omlazení zda clinique anebo tlc,tak jendoznačně TLC,ale tam jsou šílené maniačky... haha

já jsem zvědavá kdo se ještě lapí na ty TLCčka...

lendy1
11. led 2009

miha, Vichy mám 25 (ale liší se odstínově Normateint od Dermablendu) a u Clinique mi sedí Ivory

mihapiha
11. led 2009

tak já mám vichy 15

lendy1
11. led 2009

miha, já bych potřebovala právě něco mezi 15 a 25 (hold Vichy má těch odstínů málo), 15 je na mě strašně moc světlá a na mě taková do šediva, takže si raději kupuji 25 i když to je o něco tmavší než bych potřebovala kor teď v zimě, v létě je to o.k. A ta ivory od Clinique mi přišla akorát-pěkná světlá do béžova.

yenn
11. led 2009

Leni, ze jo? Ja jsme pouzivala vzdycky Dermablend 25, v lete jsem si koupila Normateint taky 25 a je tmavsi....ted ho skoro nepouzivam, protoze je na muj zimni bledy ksicht moc tmavy

mihapiha
11. led 2009

No, já koukala na ty odstíny na jahodě a mi se zdají dost tmavé na tom obrázku, já bych pro sebe tipla super ivory anebo biege chiffon. ale jak vypadají ve skutečnosti nevím. a ted si nejsem vůbec jistá, zda mají clinique u nás v Sephora anebo Douglas, Marinouad taky nevím...

Mi ta 15 vichy docela vyhovuje když ho rozetřu nejde skoro poznat. Zkoušela jsem i od MF lasting performance 01 a to je hodně světlá a totálně splynul s mou pletí. jsem holt bledule a ještě s pihama.... ach jo

mihapiha
11. led 2009

jo a všimla jsem si, že se mi loupe nos a čelo,takže jsem asi přesušená a to si dávám pod make up hydratační krém.ale je si málo hydratační... takže já si píšu na seznam blízké budoucnosti hydrat. krémík...

mihapiha
11. led 2009

možná bych zkusila hydratační masku od avene...

zanett
11. led 2009

..na Garden co uk maji ten fixacni pudr vichy - nejakou dobu nebyl na sklade, ale uz zase je....no skoda, ze mam ted veeeeelmi omezeny rozpocet, radeji bych si koupila nejake do zasoby (pro pripad 'cobykdyby'), no holt musim pockat do dalsi vyplaty 😔

Jinak - lendy - jak ses rozhodla s tim prelivem/melirem? Ja teda nakonec tak, ze si asi nejaky necham udelat, uz si vyhlizim kvalitni salon, protoze ty moje vlasy fakt vypadaji dost nesoumerne a ta moje prirodni blond, co mam u korinku, ta vypada ted v zime dost seda (nesviti slunce), takze to z dalky vypada, jako kdybych byla na temeni plesata 🙄 Barveni jsem se branila zuby nehty a vsechny vlasy obarvit nechci, ale bez nejakeho alespon meliru to asi nepujde...ach jo. Jak jsi na tom ty?

arvetka
12. led 2009

lendy, miha
já střídám normateint a clinique a spokojenost 🙂 🙂 🙂
mám teda stay true, vyloženě matující pro mastnou pleť, u toho superbalanced mě odradila právě ta hydratace, protože mám obavu, že bych byla jako koblížek máslem mazaný 😝
vy jste teda asi dvě bledulky, já mám u vichy odstín gold (č.45) a clinique golden (05).
spokojenost největší 🙂 radši mám clinique, normateint je na mě moc tekutý.
navíc používám jako podklad clinique pore minimizer a mám dojem, že se to s cl. make upem krásně doplňuje 🙂
miha
myslím, že na omlazení je spousta maniaček, který jedou v určité značce, která je momentálně mezi nima "in" a od jiné by si nic nekoupily 😝

lucenek
12. led 2009

kurnik na mě je ta 15 dermablend světlá až až..přitom co jsem ji zkoušela v tom centru tak mi sedla...dělala jsem čárky na obličeji.....radši bych tu 25..ale co s tou 15? chjo požila jsem ji asi 2x....sem blb ukvapený 😔

mihapiha
12. led 2009

Luci, tak zkus tu 15ku doladit tmavším pudrem. na mě je dermablend moc tuhý a krycí. to je škoda..klidně bych si ho koupila od tebe.ale já ho nepotřebuji.

arvetko, a ty máš mastnou plet? já mám spíše smíšenou a klasick. T zonu,taky nepotřebuji být jak koblih,ale zase na druhou stranu ted se loupu, bud je to tím pudrem, anebo mám špatný krém i make up, v tom případě.

lucenek
12. led 2009

miha dávám ho pod oci a u křídel nosu...pěkně vyjasní...tak mám korektor za 590Kč 😀

lucenek
12. led 2009

miha zkouším..ale je to divné....ten výsedek 😝 asi půjdu pro 25 a budu mixovat 😀 ale až v únoru páč nejsou love

mihapiha
12. led 2009

Luci, či tě není, ne???

lucenek
12. led 2009

kurnik ale ted co jedu v diskuzí o nyxáčích a tady tak sem teda ujela finančně pěkně teda...... 🤐

mihapiha
12. led 2009

tak jedna či dvě 12ky to napraví, já mám ted s brigádkou útrum,ale i tak to bylo fajne... ted budu muset déle šetřit, než pořídím,ale mám momentálně vše, až na ten hydrat. krém...

lucenek
12. led 2009

miha jo..ale i tak..únor nic nebru možná březen...a leto je jasné stejně jedem na chajdec sára je ještě malinká na cestování

lendy1
12. led 2009

zanett, na něco s vlasama se chystám ke konci února. Mám je teď už docela dlouhé a přemýšlím o 2variantách:
buď ostříhat na mikádu tak k bradě, ale musela bych ho denně žehlit a upravovat a manžel by mě asi nepustil domů 😀 tomu se líbí dlouhé vlasy
nebo jít na stažení pigmentu ve vlasech, je to melír, ale nijak drastický, jen ti stáhnou tvůj přirozený pigment z vlasů a vypadá to jen velmi jemně, jako vyšislé od sluníčka. Každému to teda chytí jinak, záleží na vlasech, ale odpadá potíž s odrosty, dobarvováním melíru nebo velkými kontrasty barev, zničení vlasů barvením... Už jsem na tom jednou byla a líbílo se mi to. Kdybych šla do klasického melíru, tak bych musela volit nějaký odstín, kde ty odrosty pak nebudou tolik vidět, bo jsem líná chodit pravidleně do kadeřnictví a nechávat tam hromadu peněz 😝

arvetka, já teď hydrataci potřebuji strašně moc, i přez den na sebe stříkám Avene vodu, jinak je to hrůza, jak mám pleť dehydrovanou. Takže hydratační make-up je pro moji pleť teď velké blaho 😵

a k Omlazení a spol...to je fakt, tam vždy někdo přijde s nějakým hitem a všichni to musí mít. Jako ÜMT a JG mě teda fakt nezaujalo. JG mi přijde dost pofiderní a ÜMT-no, neplácala bych na sebe kosmetiku, která je vyvinutá na a pro Asiaty, kteří mají úplně jinou pleť.

mihapiha
12. led 2009

jéžíš, já se asi zblázním, koupila jsem mamce chanel no.5 EDT odstřik (jen) a šílím tady na tou vůni. nikdy před tím mi tak nevoněla jako ted. ale, je fakt, že poslední dobou mi voní pudrové, mydlové vůně...

k té hydrataci. Leni, a co používáš za krém? z Lush? anebo nějaký jiný?
já se nemohu rozhodnout zda jít do LRP hydreane legere, jak mi doporučovala Zanett anebo avéne hydratační krém lehký... na netu jsem objevila i docela dobré ceny a poštovné jen 55Kč.

lendy1
12. led 2009

miha, mám ještě nějaké vzorečky od LRP Hydrophase XL a ta mi sedí nejlépe, takže používám toto + termální vodu + tu masku od LRP a piju a piju (vodu teda 😀 )
Avene jsem zkoušela a nic pro mě, ten krém mi přišel dost mastný a nijak extra nehydratoval, lepší je LRP

lucenek
12. led 2009

holky je rozdíl a teda jakej v parfému a parfémové vodě????

mihapiha
12. led 2009

Luci,na parfém málokdy narazíš, prodává se v malém balení, je bez rozprašovače, dává se pověstné potření za ušním boltcem, parfém bývá nejdrazší.KOncetrace vonných složek v parfému je 15-25%, rozpuštěné v alkoholu, někdy se dělají i parfémové oleje.

EDP paréfmová voda, má koncetraci kolem 8-15%, a EDT toaletka je 4-10%.

lucenek
12. led 2009

jj děkuji.....sem trdlo mám doma film Parfém a to je teda něco...super fil...a tam to tak je...miniampulka a bez štříkáníčka

mihapiha
12. led 2009

jojo, to jsem taky viděla... fajný filmeček

Leni a nemastí se ti po tom hydraphase Xl obličej,asi ne,že když píšeš, že jsi vysušená...
no, mě ty mrazy taky nedělají vůbec dobře...loupu se víc než jindy...

lendy1
12. led 2009

miha, s tím LRP to jde, ty loupající místa zmizeli, mastná po něm nejsem, pěkně se vsákne.

jj, Parfém byl skvělý film 🙂

mihapiha
12. led 2009

tak jsem si objednala termální vodu LRP a zkusila jsem nejdříve ten hydreane legere, zjisitila jsem, že je možný osobní odběr v Ově,takže paráda, supr cena...a bez poštovného...