Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

vilca
11. srp 2009

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, co používáte nebo děláte pro to, aby se vám nerozmazávala tužka na oči (konturka)... Asi je to tím, že pořád dělám nějaký grimasy a křením se, ale pořád ji mám rozmazanou... Která konturka vydrží? Díky za rady 😵

vilca
11. srp 2009

Ještě jeden dotaz... Manželovi nějak začaly řídnout vlasy, tak dostal k narozeninám takovou vlasovou kúru od Vichy...ono to asi nepomůže, ale má pocit, že s tím aspoň něco dělá... 😝
Tahle kúra je přímo pro muže... Existuje něco podobného i pro ženy? Máte vyzkoušeno něco, co pomáhá zhustit vlasy? 😕

lendy1
11. srp 2009

zanett, aha, ty máš tenhle tekutý, já potřebuji ten v tom kelímku, trošku hutnější jen sem tam něco zamaskovat.
jj, u moře mám taky super pleť, chodím bez make-upu, tam je mi to šumafuk, doma bych takhle nevylezla 😀
A na večer jen minerání make-up a bude to. My letíme za pár dnů na Kypr, tak už se nemůžu dočkat 😀

vilca, chce to voděodolnou tužku na oči a pod ni ještě bázi a budeš mít pak co dělat dostat tužku dolů a nehne se ti celý den 😉

vilca
11. srp 2009

lendy1, bázi? co to je? 😕 😅

lendy1
11. srp 2009

vilca, no to je báze pod oční stíny, lépe ti na té bázi drží, neslévají se stíny do čárek, nerozmazávají, prostě ti oční make-up vydrží celý den tak, jak jsi se ráno nalíčila. Trošku to i zvýrazní barvu stínů. Když na to dáš tužku, tak to má stejný efekt. Těch bází je spousta, hodně dobrá je od Artdeca. Je to maličký kelímek, stojí 209,-Kč, ale vydrží minimálně 1/2roku i rok.
No a používá se to tak, že prstem naneseš slabou vrstvu na oční víčko, rozetřeš a je to, hned se můžeš líčit. Jako je to fakt super věcička, nechápu, jak jsem bez toho mohla být tak dlouho 😀
Takhle to vypadá:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=22763709&tab=0

vilca
11. srp 2009

lendy1, díky, mrknu se po tom 🙂

lestep
11. srp 2009

jakoubka- já jí právě mám, celkme dost věcí a jsem moc spokojená. ztratili se mě žilky na obličeji, prostě paráda\.pleť mám nádherně vyhlazenou, bez jediného pupínku. spíše mě zajímají názory druhých lidí. 🙂

ikatarina
11. srp 2009

kočky, a sú nejaké účinné prostriedky na celulitídu?

reisi
11. srp 2009

dakujem za rady. A zase som v uzkych. Skusim zohnat, co mi odporuca zanett- dermalogicu. Neviete ani v cechach sa neda kupit? A veru my sme teraz boli dva tyzdne pri mori a taku super plet som mala, az sa mi nechcelo verit ze je moja. No a par dni doma a vyzeram klasika, to je do jedu.

bellada
11. srp 2009

dermalogica ma naozaj super recenzie, ale da sa zohnat len na nete a mozno v nejakych kozmetickych salonoch lebo aj tie s nou pracuju, skus to vygooglovat 😉

lendy1
11. srp 2009

dotaz na zanett:
http://www.viscoderm.cz/viscoderm_pearls/index....
co ty na to? Myslíš, že se ty látky, co to obsahuje opravdu dostanou tam, kam je potřeba? Nějak si nedokážu představit, jak to může obsahovat kyselinu hyaluronovou a jak to může účinkovat, když ji jakoby pozřu 😅 To nemá moc efekt, ne?

a co třeba transdermální kolagen, koupila by jsis to?

já nechci být stará 😀 😅 😝

luucia
11. srp 2009

Holky, máte někdo zkušenosti s galvanickou žehlikou na pleť?? Kámoška mi jí děsně doporučovala a je fakt, že nemá jedinou vrásku ve 33 letech 😕

luucia
11. srp 2009

ikatarina, mě na celulititdu pomohly lymfatický masáže a drenáže 😉 krém žádnej a to jsem jich vyzkoušela 😅

zanett
11. srp 2009

lendy, mrkla jsem na to, zni to slibne, i kdyz sama tomu nemuzu moc uverit, protoze taky nechapu, jak to muze ucinkovat, kdyz se to ji, to uz mi pripada ucinnejsi jist potraviny s vysokym obsahem nenasycenych mastnych kyselin (ryby, avokado, orechy, olivy/olivovy olej), na druhou stranu ja pouzivam Perfectil http://birdsfootpharmacy.co.uk/acatalog/Perfect... (doplnek stravy pro plet, vlasy a nehty) a pokukovala jsem po Perfectilu Platinum (je na strance niz) - ne ted, ale az za par let...jsou to podobne pripravky (i kdyz ten Perfectil neobsahuje tu kyselinu hyaluronovou), ja si to prave neumim vysvetlit a jsem dost skepticka, protoze neverim tomu, ze by byla veda tak daleko, ze by stacilo slupnout denne jednu piluli a clovek by mel krasnou a pruznou plet 😒 Protoze treba ten Perfectil je prima, ale sama vim, ze kdyz nejim zdrave, delaji se mi na nehtech bile flicky, takze asi zadna pilule neni vsespasna, ale narovinu priznam, ze az se mi prelomi magicka 30, tak na nejaky 'heavy-duty' doplnek asi najedu a zrovna ten viscoderm by se zdal byt jako moznost, i kdyz zazraky bych necekala... 😔

Jj, lendy, taky nechci byt stara...to bude moje smrt 😒 Vsude kolem budou ty mlady, hezky kocky, po kterych budou chlapi pokukovat a ja budu stara (nebo staci jen 've strednim veku') a na odpis..brrrr, ani na to nechci myslet.... 😝

vilca
12. srp 2009

Holky, ještě dotaz... Mám dlouhé rovné vlasy... Jak docílím takových těch přirozených delších vln? Když použiju kulmu, tak se mi udělá "cosi" u konečků a jinak žádná vlna, na natáčky nemám trpělivost...

lendy1
12. srp 2009

vilca, zkus tuhle kulmu:
http://www.pro-vlasy.cz/p/remington-ci151-kulma...
je hodně široká, dělá takové ty přirozené velké vlny jako z velkých natáček
pak Braun:
http://www.pocitace-sestavy.cz/braun-kulma-ec-2...
ta mi přijde lepší, není tolik široká jako Remington, teď ji mají i v některých obchodech v akci za 1000,-Kč
anebo zkus úzkou žehličku na vlasy-zkoušela jsem to, jde to, jen to chce dost trpělivosti. Na youtube jsou videa, jak se s tou žehličkou dělají vlny.

zanett, mě bude 30 za měsíc a celkem to na mě už doléhá 😖 Na ten odkaz mrknu odpo, teď letíme ven....

pimpulka
12. srp 2009

jeeej lendy, aj ja mam za mesiac 30 😅

monkula
12. srp 2009

lendy, ale vôôôôbec na tých tridsať nevyzeráš..... včera som Ti mrkla do alba, si krásna baba 😉 😉 😉
tipla by som Ti tak 23 maximálne.... 😉

Ozaj, zaujala si ma tým vlnením žehličjou, to sa dá? 😕 😕

bellada
12. srp 2009

ja mam 30tku uz za sebou nejaky ten rok a tragedia to pre mna bola skor pred tym, ako som sa k nej blizila, ako teraz po... citim sa stale na 20 😀 a ziadne zmeny k horsiemu som nespozorovala, tak sa vekom uz netrapim, ak sa clovek mlado citi - aj mlado vyzera a ak ma aj dobry geneticky zaklad + nejaka ta starostlivost o seba = dlha mladost a netreba robit paniku 😉 😀

zanett
12. srp 2009

bellada - jenze my s lendy to mame nastaveny trochu jinak 😉 . Navic, je sice prima, ze clovek je udajne tak stary, na kolik se citi, ale kdyz se v padesati budu citit na 20, tak fajn, ale rozhodne jako dvacitka vypadat nebudu - to je ten problem...Ma sefova, ktere je 57, se pry citi na 28, ale vypada na tech svych 57, takze jenom pocit sam o sobe moc nezmuze...

bellada
12. srp 2009

samozrejme, ze je to tak, ako pises Zanett, ja som to myslela len ako odlahcenie 😉 ak sa budeme privelmi trapit vekom, tak nam to narobi este vacsie vrasky a ovela skor 😀 na druhej strane v mojej kupelni by si nasla kvantum vseliakych veciciek proti vraskam , ja som na taketo kremiky, sera a spol uplny magor, staci, ze tam napisu anti aging a uz to skumam, ci by sa to nehodilo do vybavy...a ked zbadam co i len malicku mimicku vrasocku uz to na nu patlam 😀 /to inak robim aj ked nic nezbadam 😀/ a budem vdacna, ak tu napisete nejake super tipy, momentalne hladam nejake denne aj nocne serum pod krem 😉

lendy1
12. srp 2009

bellada:
na tohle jsem slyšela chválu:
http://www.docsimon.cz/zbozi/fc-botoceutical-se...
a tohle si vyzkoušela:
http://oth.strawberrynet.com/skincare/estee-lau...
ten Lauder mě teda dostal a určitě, až bude potřeba půjdu do něj. V parfumerce mi to prodavačka zkoušela jen na ruku, ale krásně to pleť vyhladilo, vypnulo, vůbec nebyl vidět reliéf kůže, prostě super.

pim, fakt jo 😅

monkula, díky 😵
jj, fakt to vypadá dobře, přirozeně, ale chce to takový chmat u hlavy a pak jen táhneš tu žehličku dolů přez natočený vlasy nahoře na žehličce-no to je popis 😀 ...ale líp je to vidět z těch videíí. K Remingtonkám dávají i DVD s návodem a tam to taky je, jak na ty vlny.

monkula
12. srp 2009

lendy, no tak to som teda vôbec nepochopila..... 😀 😀 ja mám žehličku na vlasy, myslím, že to je remington,
mám aj kulmu, ale bolia ma ruky, keĎ si to natáčam a okrem toho, ja mám husté vlasy, tak kým si všetko natočím 😝 a aj tak, kým natočím jednu stranu, druhá je spadnutá 😠 😠 😠

zanett
12. srp 2009

lendy 😀 chmat u hlavy 😀 😉

bellada
13. srp 2009

lendy- presne na tieto som pozerala aj ja 😉 mne sa este pozdava aj
http://www.docsimon.sk/tovar/fc-laserceutical-s... - tu je vyborne, ze v baleni je aj na den aj na noc
a potom sa mi pozdava od nich emulzia http://www.docsimon.sk/tovar/fc-rapidoceutical-...
teraz sa neviem rozhodnut 😀
to Estee Lauder je aj trosku drahsie, ale hlavne sa mi zda, ze je to uz naozaj na zrelu plet, mozno az po 40tke? a ja mam navyse mastnejsiu plet, nebolo by to tazke na nu?

k zehlickam /kulmam/ na vlasy - aj mna z toho bolia ruky, mne to totiz dlho trva a efekt aj tak nic moc, po par pokusoch som sa nato vykaslala, som proste leniva a asi aj nesikovna na take nieco 😀

monkula
13. srp 2009

bellada, podobne s tou kulmou... mám aj difuzér,a le po ňom nemám vlasy vlnité, ale mám na hlave výbuch.... MM mi hovorí, že vyzerám ako lev 🙄 😀 😀
ten hmat u hlavy by ma zaujímal.... 😀

lendy1
13. srp 2009

já vám ten chmat najdu 😀

Bell, jj, ten Lauder je až pro starší.

Jinak má vlasy musím žehlit pořád, když si je nevyžehlím, tak si je stáhnu do culíku nebo nasadím kšiltovku jinak bych vypadala, jak kdybych vyběhla ze křoví. Mám teď nově druhou Remingtonku a je super, jde to s ní jedna radost.

Jelikož mi došel nedávno šampon od Lushe, tak jsem si koupila šampon a kondiš od Redkenu All Soft a hrůza děs. Šampon ještě jde, ale ten kondicioner to je jeden sillikon. Stačí ho mít na hlavě 10sec. a vlasy mám sice heboučký, ale když uschnou, tak je to hrůza-rozlítaný, nic s nima nejde. I když je vyžehlím, tak všude lítají a hlavně se mi potom strašně rychle mastí vlasy. Normálně si meju vlasy s Lush 2x týdně a s tím Redkenem až 3x.
Ty silikony jsou fakt hnus.

Jinak jsem našla dobrý seznam těch silikonů, když je ten rozpustný, tak to není tak strašný, ale horší jsou ty, co ve vlasech zůstávají a vymít nejdou.

A.Rozpustné ve vodě
Amodimethicone (&) Trideceth-12 (&) Cetrimonium Chloride
Dimethicone Copolyol
Lauryl Methicone Copolyol

B.Částečně rozpustné ve vodě
Behenoxy Dimethicone
Bisamino PEG/PPG-41/3 Aminoethyl PG-Propyl Dimethicone
Cyclopentasiloxane (&) Cyclohexasiloxane
Cyclopentasiloxane (&) Dimethicone
Cyclopentasiloxane (&) Dimethiconol
Cyclotetrasiloxane- Cyclomethicone D4
PEG/PPG-20/15 Dimethicone
PEG-12 Dimethicone
Stearoxy Dimethicone

C.Nerozpustné ve vodě
Amodimethicone- Trimethylsilylamodimethicone
Cetearyl Methicone
Cetyl Dimethicone
Cyclomethicone (&) PEG/PPG-20/15 Dimethicone
Cyclopentasiloxane (&) Trimethylsiloxysilicate
Dimethicone (&) Laureth-4 (&) Laureth-23
Dimethicone (&) Trimethylsiloxysilicate
Dimethicone
Dimethiconol (&) Sodium Dodecylbenzenesulphonate
Diphenyl Dimethicone
Hydrolyzed wheat protein/hydroxypropyl polysiloxane and cystine/silicone co-polymers
Phenyl Trimethicone
Polysilicone-18 Cetyl Phosphate
Simethicone
Stearyl Dimethicone
Trimethylsiloxysilicate

D.Rozpustnost ve vodě neznáma
Amodimethicone (&) C11-15 Pareth-7 (&) Laureth-9 (&) Glycerin (&) Trideceth-12-
Bis-Phenylpropyl Dimethicone
C30-45 Alkyl Dimethicone
Cetyl PEG/PPG-15/15 Butyl Ether Dimethicone
Cyclopentasiloxane- Cyclomethicone D5
Cyclopentasiloxane (&) C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer
Cyclopentasiloxane (&) Dimethicone/Vinyldimethicone Crosspolymer
Diisostearoyl Trimethylolpropane Siloxy Silicate
DEA PG-Propyl PEG/PPG-18/21 Dimethicone
Disiloxane
PCA Dimethicone

monkula
13. srp 2009
monkula
13. srp 2009

jaj, fakt, čo s idávate na vlasy pod žehličku? Ja, keď som s ižehlila vlasy, tak som si striekaal ,priznávam sa, a jkeď teraz asi niektoré z vás porazí, obyčajným vlasovým mliekom z Lidlu, 😅 😅

lendy1
13. srp 2009

jj, to je ono 😀
já nedávám pod žehlení nic, jen po žehlení používám tekutý krystaly-krásně to vlasy uhladí a jsou pěkně lesklé. Je to takový olejíček, dám si to na ruce a jen tím projedu přez vlasy a konečky.