Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

monkula
13. srp 2009

ježiš, ja to akurát skúšam, čakám, kým sa mi rozpáli žehlička..
tekuté krystaly? no, ja som trošku mamut na tieto novinky, tak ma pouč... 😝 😀

jakoubka
13. srp 2009

Leni-to mě nenapadlo si dát před žehlením tekuté krystaly 😉 vyzkúšám 🙂

Tak ten hmat ,no nevím,bych si polámala ruce 😅

jakoubka
13. srp 2009

jo a před žehlením si dávám sprej Mark Hill 😉

monkula
13. srp 2009

kua, nejde mi to....
asi si budem musieť najprv umyť vlasy.... 😀

vilca
14. srp 2009

Holky, já si teda zatím vlasy nežehlím, ale chtěla bych zkusit ty vlny žehličkou. Žehličku si půjčím od ségry, a když to bude tak úžasný, tak si nějakou koupím 😵
Akorát si vždycky po mytí dávám na vlasy pěnové tužidlo Wellaflex, ony my ty vlasy díky němu tak nezplihnou a nelítají mi, jak se jim zachce. Bez něj je to hrůza a děs. Teď ale nevím, jestli si ho můžu dát, i když budu používat žehličku. Mám strach, že se mi to na ni nalepí a mám po parádě... Jenže když tam nedám nic, tak mi to bude lítat... 😕

vilca
14. srp 2009

Můžu použít to pěnový tužidlo? 😕

jakoubka
14. srp 2009

vilca-tak proti tomu jsou i ty spreje na žehlení 😉 Jen si nekupuj Wellu,mastí(aspoň mně jo) 😉

lendy1
23. srp 2009

zanett, mám dotaz ještě k tomu korektoru od Vichy-k tomu tekutému: dáváš ho pod make-up nebo až na něj jen tam, kam je potřeba? Je ten korektor hodně pigmentový-jestli jako fakt hodně kryje i když přez něj pak dáš make-up?
Mě přišel Vichy korektor ten tuhý, je dobrý, jsem s ním moc spokojená, hlavně jsem perfektně trefila odstín, ale ještě bych si příště objednala i ten tekutý korektor.

Teď jsem moc spokojená s korekotory i make-upy od Everyday Minerals-jsem se do těch minerálních make-upů zamilovala 😵 Ale na zimu zase nasadím klasický tekutý.

Jo a ještě jsem objevila pro mě naprosto skvělou věc. Mám citlivější pleť, vždycky, když jsem použila nějaký čistící gel nebo cokoliv spolu s vodou, tak mě ta voda totálně stáhla obličej, vysušila, úplně se mi loupala, naskákali mě červený fleky-jako hned vše zmizelo, pokud jsem použila větší vrstvu krému, ale stejně trvalo nějakou dobu, než se to ustálilo. Tak jsem na radu vyzkoušela Jarischův roztok z lékárny a musím říct, že mě to neuvěřitelně spravilo pleť-po citlivosti ani památky. Používám ji 2x denně-ráno a večer po vyčištění pleti místo pleťové vody. Na noc se teď ani ničím nemažu, jen si dávám oční ceremidové kapsličky od E. Arden a na pleť nic a je to hrozně znát, jak se to zlepšilo. Ten Jarishův roztok stojí pár korun-já platila za 250ml necelých 40,-Kč, udělají jakékoliv množství. Jen to chce si ho nechat zhotovit na počkání v lékárně, protože ho udělají bez parabenů, ty co jsou hned k prodeji jsou s parabeny. Bez těch parabenů sice vydrží ten roztok jen měsíc, ale za tu cenu je to minimální investice.
Fakt doporučuji pro citlivou pleť a i to prý pomáhá na ekzémy a akné.

lucenek
23. srp 2009

Leni jariše znám z dob začátků praxe ve špitlu....jsme si s tím myly ksichtík... 😀

zanett
23. srp 2009

lendy 🙂

Tekute krystaly: od segry jsem k svatku dostala oranzove tekute krystaly Black. Rikala, ze ona je s nimi strasne moc spokojena a ze budou idealni i pro moje vlasy. No urcite to myslela dobre, ale mne proste nevyhovuji 😒 Do vcerejska jsem mela melirovane vlasy, vcera jsem byla na barve (tmava blond) a kadernice mi doporucila teply olivovy olej proti trepenim konecku, je pry lepsi nez jakykoliv komercni vyrobek. Ja jsem s tema krystalama bojovala nekolik tydnu, vlasy mi to vzdycky tak nejak nepekne pokroutilo a nakonec jeste vic vysusilo, ze jsem to pak vzdala. Je to skoda, protoze spousta lidi si ty krystaly chvali, ale k memu typu vlasu to asi nejde (mam jemne rovne, delsi. vim, ze se ty krystaly aplikuji v malem mnozstvi na konecky, ale ackoliv mam sve vlasy hrebikovate rovne, ty krystaly mi je vzdycky tak nejak nepekne pokroutily, ze to byl boj je zase narovnat...).

Korektor Vichy: Lendy, je hodne (opravdu hodne) pigmentovy, prekryje vsechno, ale je to krem, takze neni moc hutny, da se hezky rozetrit. Kdyz jsem jeste pouzivala makeup, tak jsem to delala presne tak: nedriv jsem zarkyla nedokonalosti tim korektorem (pupinky, zarudla mista a kruhy pod ocima) a pak aplikovala makeup. Ted to delam opacne, pac nepouzivam makeup; aplikuju tonovaci krem a pak jen male mnozstvi toho korektoru na kruhy pod ocima a nejaky ten pupinek, vsechno to musim ale dobre rozetrit 'doztracena', aby to vypadalo prirozene a vypada 😉

Lendy, k tem ocnim ceramidovym kapslickam: pouzivas jeste ocni krem? asi jen rano, ze? A jak jsi s nimi spokojena?

lendy1
23. srp 2009

zanett, díky moc.
Tak já příště prubnu i ten tekutý Vichy korektor, brala jsem ten tuhý tady, byl za lepší cenu než na Garden:
http://www.pharmacyathand.co.uk/gbu0-prodshow/4...
Sice mě stálo trošku nervů ohledně zpětného vrácení poštovného, ale balíček mi přišel kurýrem a se spoustou vzorků od Vichy, LRP, Avene.

Hm, tak asi ty krystaly fakt nejsou pro každého. Já mám prvě vlasy jak křoví-hustý, hrozně pevný, když je vyžehlím, tak mám na hlavě helmu, ty krystaly mi udělají poloviční hřívu a to potřebuji 😀

Já používám jen ty kapsličky, tady je mají za super price:
http://www.cheapsmells.com/viewProduct.php?prod...
oni jsou jako olejíček, takže krém už není potřeba. Krásně se to vsákne, hned mám po nich pocit, že se něco děje 😀 a že fungují. Dávám je na noc i na den, ale to střídám s hydratačním očním krémem od Lush.
Ta jedna kapslička mi vydrží několik dní, není to na jedno použití, protože je toho dost a dost, určitě to balení vydrží tak 1/2roku, stačí fakt maličko toho olejíčku.
Někde jsem četla, že to je až pro starší kolem 40let, jenže mě tak moc vyhovují, že je už nedám z ruky.

zanett
23. srp 2009

lendy, no uplne jsem koukala, ze jsou ty ocni kapsle mnohem levnejsi nez vsude jinde 😲 To je bargain! 😉

Jinak - asi to sem nepatri - ja mam (uz rok!) strasny problemy s usima (dirkama) a zacinam byt zoufala. Nechala jsem si je nastrelit loni v cervenci, slo to vicemene dobre, dodrzovala jsem instrukce (cisteni atd), po sesti tydnech jsem je vymenila za hypoalergenni (z titanu), jak mi bylo doporuceno, ale kratce na to se zacaly dit veci: ty dirky mi krvacely a myslim, ze byly velmi mirne zanicene, tak to slo az do jara, kdy se mi vedle leve dirky utvoril jakysi vacek s hnisem (jinak bych to nenazvala), sla jsem k dr. a byl mi doporucen krem s antibiotiky. Ten trochu pomohl, ale ne moc, tak jsem tam minuly tyden nakracela zase. Dal mi silnejsi antibio krem a doporucil, at vymenim nausnice za zlate. Takze jsem vcera zakoupila male zlate nausnice (9kt) a dnes jsem je menila - a byla to zabijacka! 😝 😢 Po roce uz bych ty dirky mela mit zahojeny, ale evidentne ne, protoze pri vymene tech nausnic trochu krvacely a dost to bolelo. Do uterka mam jeste pouzivat ten antibio krem, ale uz ted tusim, ze se to asi hned tak nespravi. Ted uz jsem zoufala a fakt nevim, co bych na to mela dat (nechat si ty dirky zarust a zacit znovu rozhodne nechci). Kdosi mi uz driv doporucil framykoin, ale ten je tusim taky antibio, ne? Tady v UK ho nemaji, musela bych si ho nechat poslat z CR, ale ja uz jsem vuci vsem medi kremum skepticka a ted premyslim, ze bych zkusila neco alternativniho (tak jsem to totiz vyresila s ekzemem na nohach: mesice jsem chodila k MUDr. ktery mi na to daval nejruznejsi maste a pripravky, ktere pomohly jen castecne a pak jsem si poridila prirodni krem od lavery a do tydne bylo po problemu!). Jenom premyslim, jestli nema nekdo podobnou zkusenost...uz jsem ochotna zkusit vsechno (podle hesla: tonouci se stebla chyta....) 😒 😔

tictac
23. srp 2009

zanett, obyc TCP jsi nezkousela? ja mela problemy po propichnuti nosu dost dlouho (jasne, usi jsou citlivejsi), ale TCP pomohlo me a taky vsem ostatnim po nastrelovani.... Nebo potirat slivovici, to taky pomaha, ale pali 🙂

soanpe
23. srp 2009

zanett
zlato je bohužel taky alergen, protože je v něm spoustu dalších příměsí. když bych uvažovala o zlatu,tak aspon14kt
a co tea hree, nebo levandulový olej-je protizánětlivý, řepíkový odvar vysušuje a má hojivé účinky,růžové dřevo taky hojí rány. Mně se osvědčil olej, teda ona je to pryskyřice ředící se s lihem, benzoe. Hojí to všechny otevřené rány
koukni na www.salus-mh.cz

lendy1
23. srp 2009

zanett, měla jsem podobný problém s dirkama, když jsem jako puberťačka vyndala zlaté naušnice a narvala tam různé plastové a levné šmejdy-totálně mě to odrovnalo dirky, hnisalo to, krvácelo...no hrůza...pomáhal mi na to jedině Framykoin a léčilo se mi to hooodně dlouho, nenosila jsem žádné naušnice a jen jednou za čas jsem projela dirky zlatými naušnicemi, aby nezarostli.

zanett
24. srp 2009

holky, moc diky 😉
tictac - co presne je TCP? 😅
soanpe - presne tak, ja taky myslela, ze zlato je silny alergen, a proto me prekvapilo,kdyz mi dr. sdelila, ze mam vyndat (hypoalergenni) titanove nausnice a vymenit je za zlate - jen si mam pry davat pozor na nikl (ale podle soucasne platne legislativy se nikl do sperku pridavat uz nesmi)...no prezila jsem prvni noc s temi zlatymi a zatim to na alergii nevypada (to musim zaklepat). Tea tree olej mi doporucili v lekarne, pouzivam ho obcas, ale mam po nem pocit, ze mi jakoby 'prilepi' nausnici k te dirce 😒 Ale diky za ten link, urcite se na to podivam 😉
lendy - no prave, ja bych je vyndala a nechala uzdravit, ale ty moje prave jeste nejsou uplne 'udelane' a bojim se, ze by se mi zavrely 😒 Ale diky moc, zkusim ty oleje a domluvim se s nekym z domu, jestli by mi nemohli prubnout ten framykoin....

tictac
24. srp 2009

zanett, ja myslela, ze TCP znas 😀 koupis to v lekarne, takova vodicka, hrozne smrdi, tusim do hneda. Ale na tyhle veci je jedinecna a za par liber.

tictac
24. srp 2009

nebo i normalne v Tescu, Sainsbury`s atd, udajne je to lepsi nez masticky, ale kazdy ma tohle jiny nazor. Kazdopodne za zkousku nic nedas, rozhodne to muzes mit koupene driv, nez treba ten framykoin.

http://en.wikipedia.org/wiki/TCP_(antiseptic)

zanett
24. srp 2009

tictac - TCP fakt neznam 😅 No ale kouknu po tom, diky 😉

tiburcia
24. srp 2009

Holky potřebuju radu......chci řasenku, voděodolnou (nebo déle trvající, stává se mi že u klasické se mi rozpíjí dolní řasy 😠 ), opravdu brutálně černou (mám skoro průhledné řasy 😖 ) která vypadá na očích dobře i po několika hodinách a ne jen do uschnutí.... 😵 děkuji

soanpe
24. srp 2009

zanett a co úplně obyčejný 60% líh?
u nás se tím potírají miminům pahýly po pupeční šnůře a fakt,že za 4-5 dní je rána zahojená a bez náznaku živé tkáně. já když byla na mammolastice,tak jsem si ty jizvy měla taky potírat lihem,aby zaschly a zároven se dezinfikovaly

bellada
25. srp 2009

tiburcia: Lancome - Amplicils Waterproof - Full Dimension Volume
Max Factor - Lash Lift Waterproof Mascara, Black
YSL - Everlong Lengthening Waterproof Mascara, No 1,
Diorshow Mascara Waterproof alebo Diorshow Black Out Mascara Waterproof - Kohl Black
vsetky su ciernocierne 😉

Lendy - Jarisch roztok je fakt super vecicka, mne pomaha na cervene skvrny pri nose, ktore sa mi tam raz za cas ukazu a svrbia, ako slak 😠 nejaka alergicka reakcia, len stale neviem naco

ikke
1. zář 2009

zuzana2706 • Dnes o 14:36
White objective od biodermi
nemate niekto s tym skusenost? naozaj to pomaha alebo je to iba reklama a stoji to kopec penazi? pomoze to aj na pehavu tvar ktora je dedicna?

adrika3800
5. zář 2009

Ahoj,vyskúšala som niekoľko krémov na odstránenie pigmentových škvŕn vrátane tejto kozmetiky - nič nepomáha.Mám veľkú škvrnu na čele,tak nosím ofinu,ktorú som nikdy v živote nemala,a ani po roku si stále neviem zvyknúť.darmo, 32 rokov bez ofiny,asi si už nezvyknem a ešte mám aj veľmi jemné vlasy,čo je nevýhoda.

lubka131
6. zář 2009

babeny okolo 25rokov, ake pouzivate cez den kremiky?mam zmiesanu plet, sem-tam, akne, neviem s akym kremom zacat...dakujem.

janbari
6. zář 2009

Začni najprv ľahším.....uvidíš, ako ti ho pleť prijme.....ja mám 30 a už cítim, že iba hydratačné krémy mi nestačia, stále mám ešte suchú pleť, tak používam trochu mastnejšie s obsahom mandľového oleja....

zanett
12. zář 2009

ahoj, jsem tu jen v rychlosti na skok; mam dotaz na lendy (nebo kohokoliv, kdo ma zkusenosti s oleji od Saloosu); hydrofilni odlicovaci olej ylang-ylang a regeneracni olej ylang-ylang (pouziva se udajne misto hydratacniho kremu) - mate zkusenosti s temito konkretnimi (nebo jakymikoliv jinymi)? Pokud ano, jake? 🙂 Diky moc, dnes se sem uz nedostanu, ale zitra se na vas mrknu... 😉

susik77
12. zář 2009

lubka" ja mam tiez zmiesanu, par rokov uz pouzivam Myokine od Vichy=cez rok na normalnu plet, v zime na suchu plet. On nie je moc mastny, lahulinko decentne vonia, pekne hydratuje a nemasti 😉

bellada
12. zář 2009

zanett - ja som sa na Saloos dala zlakat na zaklade tu uverejnenych prispevkov a musim povedat, ze nelutujem.
Mam oba tie olejceky ylang-ylang + tea tree manuka (ylang mi lepsie vonia 😀 ) odlicovac vyborne odlicuje a nedrazdi oci a regeneracne olejceky pouzivam na navlhcenu plet (mineralny sprey LRP) namiesto nocneho kremu, plet sa mi pekne upravila, mala som problem s mastnou lesknucou sa pletou a paradoxne olejceky pomohli 😅
nezanasaju sa mi pory a celkovo ju mam cistejsiu, ja rozhodne odporucam a navyse je to 100% prirodny produkt bez konzervantov, farbiv atd.

bellada
12. zář 2009

este chcem dodat - na den by som ich ale nepouzivala, lebo make-up by na tom asi velmi nedrzal a mne osobne staci nieco lahke na vodovej baze, najlepsie so zmatnujucim efektom, co tieto olejceky nemaju 😉 na noc ale supeeer