Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

aurecon
25. pro 2009

Máte nějaký tip na hodně silnou slupovací masku? Mám hodně černých teček na čele a nose a mám jednu masku z Avonu, ale ta nějak není účinná. Potřebuju nějakou masku, která je fakt silná a s odlepením se mi sundají i ty černé tečky. Existuje vůbec něco takového?

zanett
25. pro 2009

aurecon - ne, bohuzel, zadna maska ti cerne tecky nevytahne. Na to je nejlepsi osetreni v salonu (saci mikrodermabraze) a pravidelna pece, ale pokud trpis na komedony, tak je to boj s vetrnnymi mlyny. Ja se s tim bohuzel potykam taky a i kdyz si je necham osetrit v salonu (maji na to pristroj, ktery ty komedony jakoby 'vysaje' - jako vysavac), tak do tydne jsou zpet. Je to totiz zpusobeno zvysenou produkci seba. Na to je treba pouzivat pravidelne adekvatni kosmetiku, zobat zinek a snizit spotrebu tuku (predevsim tech 'spatnych' nasycenych)...problem sice nezmizi uplne, ale zlepsi se to. Ja mam treba hodne tecek na nose, ale od te doby, co s nima bojuju 'na vsech frontach, tak se mi pory dost stahly a zakryju je i tonovacim kremem (nepotrebuju ani makeup ci dokonce korektor). Plet nebudu mit holt jako miminko nikdy, ale viditelne se to zlepsilo... 😉

soanpe
25. pro 2009

arecon
zkus si sehnat od Yves Rocher masku se saunovým efektem. Já si je nasyslila, protože se blbě shání. Pleť se pod maskou jakoby spotí a rozpustí komedomy. A světe div se , ono to funguje 😎

aurecon
25. pro 2009

zanett: To jsi mě moc nepotěšila. Už jsem z té mé pleti fakt nešťastná.

soanpe: Kde ji můžu sehnat a kolik stojí?

aurecon
26. pro 2009

Máte ještě nějaké jiné zkušenosti?

esssi
5. led 2010

Zdar matky, obracím se na vás zkušené s dotazem. Sháním pořádně modrou řasenku. Používávala jsem od Constance Carroll, leč tato kosmetika se k nám přestala dovážet. Teď mám od Rimmelu, ale přivítala bych intenzivnější. Netušíte někdo, které řasidlo je pořádně eleketrizujícně modré? Díky

lendy1
5. led 2010

Tday máš modrých...hafo...
http://www.cherryculture.com/cosmetics/makeup/l...

já si to teda na očích nedokážu přestavit...modrá řasenka 😲

esssi
5. led 2010

lendy no já mám tmavý vlasy, řasy i obočí a nosím brýle, v černý řasence jsem vždycky vypadala divně,ta modrá bych si troufla říct mi sluší 🙂

lendy1
5. led 2010

já jsem taky tmavý tip, ale právě že černá krásně zvýrazní. Je fakt, že s brýlemi líčení dost zaniká, to znám...mě by se třeba líbila tmavě fialová nebo zlatavá na konečky řas 🙂 Kdyby jsi chtěla objednat nějakou tu modrou, tak písni do IP.

zanett,
neznáš tuto kosmetiku?
http://www.ddfskincare.com/
jsem si teď objednala tento čistič s kys. glykolovou:
http://www.ddfskincare.com/p-15-ddf-glycolic-5-...
tak jsem na to zvědavá...na Jahodě stál pár kaček, 35 dolarů nevim, nevim, jestli bych za to dala 😖
Zaujalo mě u nich více výrobků, ale vůbec tu značku neznám...tady v ČR prostě nic není 😠

pancake
5. led 2010

ahojte. aj ja by som potrebovala radu. potrebujem riasenku ale dobru a nie drahu. 😀 😔
aku by ste mi odporucili? uz som vyskusala fakt vela ale nie som nadsena ani z jednej. 🙄

nguyen
5. led 2010

najlepsia je hypnose od lancome, neviem co je pre teba draha, ale riasenka je podla mna vec, do ktorej sa oplati investovat 😉

frida330
5. led 2010

Pancake ja pouzivam Maybeline volume a som s nou velmi spokojna a nie je draha.

pancake
5. led 2010

nguyen od lancome mam make-up a je uzasny.nikdy som lepsi nemala.

pojdem si vyskusat obe a rozhodnem sa. vdaka. 😉

lennik
5. led 2010

pancake: Infini Curl od YSL, je úžasná!

juliettte
5. led 2010

soanpe chces povedat ze maska so saunovym efektom este existuje? ze ju neprestali vyrabat? ja mam take stastie ze ked sa rozhodnem si nieco kupit tak to prave prestanu vyrabat, alebo zeby iba dovazat? a to mam pocit ze to je vascinou u dobrych vyrobkov, co ma mrzi,

a tie olejicky zo saloosu- tiez rozmyslam ci nevyskusam, ale radsej si necham poradit, mam v podstate problematicku plet-chvilami je to horsie, chvilami lepsie, nemam problem s ciernymi bodkami, ale skor s tym ze nemam hladku plet, ale nedostatky nemam na povrchu ale skor podkozne, to ked si niekedy z nervozity pri uceni rozdrbem, tak samozrejme sa mi to aj zapali, jazva.... a tak, cize potom dlho cakam kym sa to zregeneruje, ☹
dik za radu,

juliettte
5. led 2010

teoreticky je logicke pouzivat olej v zime, ked sa neodporucaju hydratacne kremy, lebo zhorsuju plet,

soanpe
5. led 2010

julliette
ty masky jsem kupovala asi před rokem a nevím, jeslti je seženeš 😉
já se ted přeorientovala na kosmetiku mary kay, protože je cenově celkem dostupná a mají výborný minerální make up a peeling.
jestli máš problematickou pleť, tak bych v tvém případě zašla do prvního obchodu,kde se specializují na Clinique
a začala bych čistící fázovou péčí - dělí se do 4 skupin dle pleti. Pokud nemáš vyloženě mastnou plet (že ti doslova kape olej na čele 😀 ) tak bych šla do č.2 je to na norm.až smíšenou pleť.Nusí se koupit všechny tři kroky péče
(mýdlový gel, čistící alkoholová voda, která rozpustí černé tečky a suchou zrohovatělou kůži a aby si pleť ošetřila a opět se nezamastila,je důležité nanést žlutou hydratační péči)
samozřejmostí je peeling aspon 1x týdně a pak kvalitní krém.Krémy jsou taky označené 1,2,3,4 podle typu pleti
Jinak hydratační krémy se používají i v zimě, protže technologie zpracování je jiná než před x lety,kdy hydratační krémy doslova zamrzaly na obličeji 😀 😝
Na noc každopádně nějaký pěstící krém, at už proti vráskám nebo hydratačí a přes den nějaký ochranný.
Přímo v prod. Clinique ti dají vzorečky a nemusíš se jich bát, protože do nich nehrabou zákazníci špinavejma prackama, ale kosm.poradkyně pomocí špachtle 😉
Jinak tato kosmetika byla původně určená jen pro lékařské účely
Před těhu.jsem dělaal v kosmetice

juliettte
6. led 2010

ja som tu masku chcela kupit pred viac ako rokom a uz vtedy povedali ze sa nebudu vyrabat, mozno v tych krajinach kde sa to objednava cez poradkyne to este slo objednat, ja som to chcela kupit v cechach, tu su len obchody,
inak myslela som ze skusim nejaky tej olej od saloos ked si spominala ze dobre regeneruje nedostatky, som myslela ze sa mi zahoja jazvy, ze sa odlupnu, neviem ,aj by som skusila ked radis klinik, viem ze treba vsetky tri kroky, ale ja zatial na noc nepouzivam krem, aby si prilis plet nezvykla a "nezlenivela" v regeneracii, mozno tak o rok dva, krem pouzivam len rano, tak teraz fakt neviem co by bolo lepsie, tiez nerada kupujem nieco co nemam vyskusane, aby som to po case nemusela vyhadzovat, ale ked vravis ze daju vzorky tak by som to mohla skusit, inak peeling tiez nepouzivam, raz za cas si dam v podstate masku s jemnymi ciastoskami, ale ked mam nedoliecene jazvycky tak by som nemala, lebo ciastocky ich opat rozdrazdia a vascinou sa zas zapalia,

inak DAKUJEM za radu,
snad sa nejak rozhodnem, lebo mi to uz lezie na nervy, ked mam pravdu povedat, nemyslim si ze samotna kozmetika v mojom pripade moze zmenit plet k lepsiemu, bohuzial mi zatial vyhovoval len krem od yvesrocher, aj ked som pouzivala z lekarne biodermu, tak to nebolo podla mojich predstav,

aurecon
6. led 2010

Já jsem si teď koupila zinkovou mast na mou problematickou pleť - mažu se teprve od včera, takže výsledky ještě žádné, ale pak poreferuju.

pancake
6. led 2010

lennik a kolko tak stoji??? 😕

zuzka11
6. led 2010

cauki holky!

tak ja chci podekovat soanpe - saloos opravdu super, levandule zabrala, plet se mi o hiodne moc zlepsila, dneska jsem si koupila jeste ylang ylang, toz pak zase poreferuju🙂))

A slysela jsem jen dobre na Effaclar Duo, ted nekdy je to pry novinka....kdyztak si v lekarne reknete o vzorecky, ja to taky jeste neudelala....

A rasenky? vecny problem...zkousela jsem snad vsechno a prijde mi, ze lancome, Dior, teda aspon u me mely stejny efekt jako Max factor 2000calories a ted mam poprve zkusebne Dermacol a jsem moc spokojena, s obema posledne zminenyma.....nevim, jak vam, ale me u kazde rasenky trva, nez se "naucim" ji pouzovat, takze nemuzu rozhodne hodnotit po prvnim pouziti.......

zuzka11
6. led 2010

Jooo, a fialovku - nekdo to tu resil, jsem mela super od Schiseida, byla takova jemnejsi nez cerna, na den parada.....ale nevim, jestli ji delaji, mela jsem od nich i stiny a tuzku a uz nejsou k sehnani ☹

soanpe
6. led 2010

zuzka11
ráda slyším odezvu a ke všemu pozitivní 😵

juliette
tak na den zkus ten Clinique a na noc levandulový olej od Saloos 😉 taky se na něj chystám.

juliettte
6. led 2010

skusim, bude mi to velmi vrtat v hlave, aspon viem kde ten saloos maju za internetove ceny, ten clinic budem musiet pohladat ked bude volno,

lennik
6. led 2010

pancake, ja jí koupila na cheapsmells.com, měli jí ve speciální akci za 10liber

zanett
6. led 2010

lendy, ahoj 😉 Jak je?

Tu kosmetiku bohuzel neznam, divala jsem se na ty stranky, zda se to byt dobra znacka, urcite bych si neco vybrala.

Ten exfoliating wash zni dobre 😉 Ma jen 5procent kys. glykolove, tak to ti urcite neuskodi, ja pouzivam ten od Jan Marini, ten je teda jen o chloupek silnejsi a je fakt, ze po cca 9 mesicich pouzivani mam tu plet mnohem hezci 😵 Jednak se mi nedelaji jebaky (teda, rozhodne ne tak moc jak driv), a plet vypada vyhlazenejsi a jakoby sjednocena. Vrasky teda jeste nemam (zatim), jen jednu takovou slabulinkou, tenounkou na puse od smichu, ale ta bude mimicka, ale i ta se zda byt ted temer neviditelna a hlavne jsem rada, ze mi to jakoby 'vyhladilo' rozsirene pory. Neumim to presne popsat, samozrejme (a bohuzel), ze ty pory mam porad rozsirene, ale zdaji se o dost mensi a povrch pleti je ted mnohem je jednotnejsi a lip odrazi svetlo (na rozdil od porovite pleti, ktera je hruba a svetlo neodrazi tak dobre) - asi vis, co myslim 😉

Ja jsem dostala k Vanocum poukazku na laserove osetreni (N-lite) v 'mem' salonu, uz jsem objednana, na prvni ze tri osetreni jdu pristi tyden, uz se tesim 😵 Ted uz to bude treti rok, co pujdu na ten N-lite a fakt musim rict, ze mam plet ve svych 26 letech hezci nez ve 20 😵 Je to holt beh na dlouhou trat, ale ten laser myslim hodne pomaha - kdyz porovnam mou - puvodne ne moc hezkou plet- s pleti mych vrstevnic (ktere treba nikdy netrpely na akne, rozsirene pory atd), tak musim rict, ze si vsimam, ze moje vypada lip - jsem rada, ze se ta letita a neustala pece vyplaci, i kdyz moje dermatolozka mi rekla, ze rozdil nebude moc videt do cca 35 let, ze teprve potom plet zacina viditelne starnout...Jeste teda musim vychytat ten cukr - ja mam totiz moc rada sladke, jenze bohuzel pry jednoduche cukry urychluji starnuti 🙄 , ...zrovna jsem mela kousek dortu 😅

Lendy, mas nejake dalsi nove vychytavky? 😉 Ja jsem si konecne po letech snazeni vypestovala dlouhy vlasy 😵 (fotka v pasu je stara tak dva roky 😀 ), takze se ted hodne zameruju na vlasovou kosmetiku, zrovna testuju Silver sampony na blond vlasy - bohuzel teda si je nechavam barvit na blond, i kdyz jsem si prisahala, ze se k chemickymu barveni uz nevratim. 🤐

lendy1
6. led 2010

ahoj zanett,
tak ty jsi na blond a ještě dlouhovláska, jo? Ty jo, to jsou změny...

Ten exfoliating wash jsem koupila 7%-on je ve starším balení, to na ofiko stránkách už je novější balení a už jen 5%. No, jsem na to zvědavá.
zanett, myslíš, že bych mohla používat toto + k tomu i 1x denně Glyco A? Tam je 12% glykolový kys.

Jinak nic nového nezkouším, musela jsem úplně skončit s Mask of Magnaminty, měla jsem na ni hroznou alergickou reakci, nechápu proč...tak jsem přesedlala na uhlí:
http://www.lushcz.cz/e-shop/produkt/20614-dark-...
a to mám jako jemný peeling, není to tolik hrubý, tak mi to nijak nedráždí pleť.

Pak jsem si pořídila Payot hydratační masku:
http://kosmetikapayot.cz/index.php?main_page=pr...
efekt stejný jako u LRP hydra masky.

letos snad poprvé nemám potíž s pletí v zimě-vždycky jsem se loupala, děsná dehydratace, ale teď jsem našla svoje oblíbené produkty a při pravidelné péči je to znát...

jinak s těmi vráskami-já nemám ani jednu, myslím, že první budou kolem očí, ale zatím je tam vidím, jen když se směju, jinak ani ťuk (jo, to jsou ty výhody mastnější pleti 😅 ), ale byla jsem s kámoškou na kafi a pak jsem ji líčila na party. Pleť měla vždy stejnou jako já a jelikož o sebe v téhle oblasti vůbec nedbá, je to opravdu znát (její kosmetický vrchol je hydratační Nivea)- vrásky dost hluboké kolem očí, pleť měla jak struhadlo, červený fleky...a zaboha si nedá říct, aby ze sebou něco dělala. Vytrhávání obočí prý bolí, make-up je divnej, krémy jsou drahý a pod...a přitom se líčí, stěžuje si, že nechce být stará, ale neudělá nic...

jo a teď jsem si vzpomněla ještě na jednu vychytávku, co mám: Sephora make-up vajíčko:
http://www.sephora.com/browse/product.jhtml?id=...
vždycky jsem se líčila jen prsty, poprvé jsem zkusila něco jiného a nadchlo mě to, make-up je s tím vajíčkem o maličko lepší, na pleť se dle mého dostane jen slabá vrstva díky tomu, že se to jako ťupá do pleti. Jsem s tím strašně spokojená, tou zaoblenou částí dělám větší plochy a tou do špičky takový ty místa, kam se hůře dostává.

soanpe
6. led 2010

ahoj lendy 😉
mám dotaz, ty máš na mmb inzerát, že objednáváš zboží z "jahody"? já totiž toužím po šamponu a masce od kerastese age recharge.
ted mám od shiseida přímo z Japonska šampon a kondic s olejem tsubaki a je výbornej. v čr vyjde 200ml obyč. bez oleje na cca 700,- a já je mám možnost sehnat 550ml za 950,- 😎 vlasy jsou po něm jak hedvábí, lesklý, neelektrizujou.

andira001
6. led 2010

Soanpe, jestli toužíš po Kerastase, tak je to výhodnější na www.lookfantastic.com, už tam nakupuji hodně dlouho.
Jahoda je taky dobrá, ale spíš na kosmetiku + parfémy. Super obchod je taky www.cheapsmells.com 😉

soanpe
6. led 2010

andira
díky 😉