Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

andira001
8. led 2010

jemine, soráček, teď vidím, že na ty pigmentové skvrny se neptala monkula, ale samsa 😨

sisstin
8. led 2010

andira: pigmenty jsou ty oční stíny 😉 ty tě taky neberou? Já je miluju 😀 😀 😀

monkula
8. led 2010

andi, v pohode....
siss a to sa patlá prstami ,alebo štetcom? 😀

sisstin
8. led 2010

mon: co? Pigmenty? Jasně, že štětcema 😉 😀

monkula
8. led 2010

siss, počuj, čo stojí jedna tá krabička tých pigmentov? Ty máš nejaké přebytky? 😀 vieš, že by som ich vyskúšala... , čo to s mojím ksichtom spraví 😀

monkula
8. led 2010

siss, ja sa teraz moc nemaľujem, ja to nepotrebujem, aj som krásna aj bez toho, ale nejako ma to láka 😀
ale nie, ja mám tmavé aj obočie, aj mihalnice, takže to nie je také hrozné, keď vyleziem bez malovátiek.... teda zatiaľ ešte nikto neutiekol 😀

sisstin
8. led 2010

mon: já jedu jenom v samplech, je tam toho mrtě 😉 a při mém výběru barev to nemám šanci spotřebovat..záleží, jak která značka..nejlevnější jsou NYX...tam 5g stojí asi 2USD 😀 sample MAC jsou tak 2USD a Pure Luxe po dolaru 😉

monkula
8. led 2010

siss a na naše? ja neviem, aký je teraz kurz...

sisstin
8. led 2010

mon: no u nás je doláč od 17-20Kč 😉

sisstin
8. led 2010

ted u Lenky čtu, že MAC zdražil 😉 takže odsypek bude skoro za stovku 😕

sisstin
8. led 2010

mon: pro začátečníky doporučuju ty NYX http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29685022&tab=2

monkula
8. led 2010

noo, to je super cena.... 😀

sisstin
8. led 2010

mon: hlavně tam toho je mrtě, 5g je skoro nespotřebovatelné 😝

valim do peří, dobrou 😉

monkula
8. led 2010

je, to sú krásne farby... 😵 😵
A ešte blbá otázka, aký odsypek?

sisstin
8. led 2010

mon: ty NYX jsou plná balení, jinak si objednáváme prostě malej vzorek odsypanej do kalíšku 😉 třeba na plný balení MAC fakt jako nemám prachy 😉 a fakt to vydrží dlouho 😉 , kor když máš hodně barev..

tak už fakt jdu 😀

zanett
9. led 2010

monkula - ano, ja jsem zkousela oblicejovou gymnastiku (od Evy Fraser), zda se dobra, ale mne prave za posledni rok dva hodne vystouply licni kosti, coz je na jednu stranu prednost, protoze tady mezi tema Anglacama s plochyma oblicejema vypadam exoticky 😀 , ale na druhou stranu me to zbavilo tuku na obliceji a kuze jaksi 'prilnula' k lebce a mam ji 'tesnou'......jezis ted to zni jak zprava od patologa 😀. No a ta Eva Fraser tam hodne cviceni zaklada prave na vychozi pozici, ktera ma mimo jine 'zostrit' licni kosti, tudiz pro me je to uz mimo, ale ty kulato-oblicejovy Anglanky to asi uvitaji ha ha 😀

andira - Bare Ess. mineralni makeup je velmi znamy a oblibeny, ale bohuzel neni moc kvalitni, v USA je to drogerkova kosmetika.

Jinak - rano jsem byla u kadernice nechat si prebarvit vlasy a vsimla jsem si, ze mela uplne naaadherny gelovky 😵 Hned jsem si vzpomnela, jak jsme to tu nedavno probiraly. Mela kratsi tvar s krasnym, tmave cervenym, hodne lesklym lakem, no vypadalo to proste uzasne luxusne 😵 Tak jsem na chvilku zavahala, zda bych si je zase nemela na chvili vyzkouset, protoze to vypadalo skutecne exkluzivne 😵 No pak me to preslo, kdyz jsem si uvedomila, ze bych se zase pul roku nervovala s vlastnima nehtama, ale posteskla jsem si, ze tak krasny nehty se svyma vlastnima nikdy neudelam 😔

sisstin
9. led 2010

zanett: tak on se ten oddech nehtům dávat nemusí nutně...já už bych to potřebovala, ale po 6letech..do porodu jsem neměla žádné problémy s nehty 😉

zanett
9. led 2010

sis, jaky mas nehty? Myslim tim, jaky pouzivas laky (barvy) nebo mas klasickou francii?

zanett
9. led 2010

jsem zapomnela: mne bylo 'doporuceno' dat nehtum oddych (asi 9 mesicich s umelyma), a jsem rada, ze jsem to udelala, pac si neumim predstavit, jaky bych ty nehty mela, kdybych jim oddych nedala, to by mi snad upadly 😀

sisstin
9. led 2010

zanett: já si většinou nechávám gelovat...ale mám pár Opíků 😉

monkula
9. led 2010

zanet, to bolo naozaj, ako správa od patológa, ale pochopila som Ťa... 😀

ivulienka22
9. led 2010

baby zíram ako sa vy vyznáte 😲 klobúk dolu!! idem poprosiť o radu. Tu spomínate make-upy, mne akosi za svet nevie nijaký sadnúť,tvár mám zmiešanú,čelo mastné. Teraz som investovala do Collistar,ma ukecali vo Fann, pôvodne som chcela Clinique,ale tie sú vraj nič moc. Collistar ako som zistila nie je vôbec pre mňa, je ťažký, a aj keď píšu že zmatňuje na mne sa leskne. Vyhovoval mi Loreal ale chcela som niečo lepšie,čo by fakt držalo celý deň?

aponchie
9. led 2010

dik za odkaz 😎

zanett
9. led 2010

ivulienka - jaky je tvuj dotaz? Ktery makeup vydrzi cely den? Ja myslim, ze kazdy funguje u kazdeho jinak a je drina vybrat si spravny, ale mam taky smisenou plet s mastnou T zonou a jeste kdyz jsem pouzivala makeup (ted pouzivam uz jen tonovaci hydratacni krem + korektor), tak se mi osvedcilo pouzivat kvalitni hydratacni krem (mastna kuze je casto dehydratovana a produkuje tim tak v 'sebeobrane' vic mazu), nechat ho vstrebat a pak pouzit vybrany makeup (ten je ovsem vysoce individualni) a PORADNE HO ROZETRIT. Na zaver muzes pouzit fixacni pudr. Takhle mi makeup vydrzel cely den jako pribity. Kdyz jsem se behem dne leskla (na cele, na nose atd), tak jsem jen prilozila papirovy kapesnicek tam, kde jsem se leskla a vyreseno 🙂 ).

Ale myslim, ze zaklad je spravny makeup (s tim ti nikdo neporadi, holt musis vyzkouset sama, ktery ti bude nejvic sedet) a hlavne kvalitni aplikace - kdyz ten makeup rozetres v tenke vrstve, nechas ho 'sednou' a pak pripadne pridas trosicku vic na mista, kde potrebujes a dokoncis to fixacnim pudrem, tak ti urcite vydrzi cely den. Kdyz ho ale nerozetres spravne, nebo si aplikujes zbytecne silnou vrstvu, tak ti jakoby sedi na povrchu kuze a vypada to neprirozene, hlavne kdyz mas nestejny typ pokozky na obliceji (tzn. mastne celo, smisene tvare atd). 🙂

ivulienka22
9. led 2010

Zanett dík, no chcela som vyskúšať nejaký "lepší" a drahší make-up, ale zisťujem že dobre mi robil loreal a asi zostanem pri ňom. Používam hydratačný aqua od lancome na zmiešanú pleť a ten robí dobre.
Baby a chcem sa spýtať to glyco funguje???

samsa
9. led 2010

Sisstin, Andira, díky za rady 🙂

andira001
9. led 2010

Zanettku- no já jsem v us žila a troufám si říct, že Bare Esc. není úplně drogérková kosmetika, ta pudrová báze
stála min. 30 usd (před nějakou dobou teda) a kupovala jsem to tam v Sephoře anebo v Ultě, v drogérce určo ne.
Dokonce to byl dlouhou dobu nejprodávanější produkt Sephory z těch top 6. Ale možná se situace změnila, nevím, no. Je fakt, že od té doby, co jsem to zkusila a nevyhovovalo mi to, tak už jsem to přestala sledovat.

Ivulienka - určitě je dobré, jak píše Zanettek si vyzkoušet co nejvíce make-upů, který ti sedí.Třeba v Sephoře ti udělají malinký vzoreček zadarmo skoro od čehokoliv. Já si myslím, že Loreal nemá špatný make-upy a viděla jsem osobně, že s ním Fencl líčil i Leonu Machálkovou (s True Match) a bylo to na přímý přenos v TV. Já mám doma ten Loreal True Match a myslím si, že je fakt skvělý. Střídám to ještě s Helenou Rubinstein Color Clone a zdá se mi, že jsou kvalitou skoro stejné. Řekla bych ale, že kromě konstistence je strašně důležitá i správná barva, která ti perfektně padne a jsou firmy, který mají skvělý make-upy (třeba Chanel), ale pro mne tu správnou barvu nemají. Když mám nějakou special příležitost, tak používám Estee Lauder - Double Wear anebo Prescriptives - Virtual matte, ale ten se u nás nedá sehnat, někdy na jahodě. Každopádně ti vřele doporučuji zmatňující papírky od Clinique, pokud se leskneš, super vše odsají a nemusíš nanášet další vrstvu pudru a dělat tím nápadnější podklad. Ježkovy voči, jsem se fakt rozepsala 😅 😅

zuzka11
10. led 2010

cauki kecalky!

Vratila jsem se z hor a ani nestiham docitat🙂))Troufnu si trosku naředit tema kosmetiky.....urcite nas delaji krasnejsi i dobre padnouci džíny....jake mate oblibene znacky a typy?

Jinak koukam na tema make up- ted jsem si moc oblobila Bobby Brown, nedam na ni dopstit, i co se tyka ocnich korektoru....mam maleho teroristu a bez těchto veci by to moc neslo...... 😀

zuzka11
10. led 2010

Holky, jeste se zeptam na radu, ted jsem hledala ty vase typy - exfoliation wash a ian marini.....da se to nekde - Nemecko neboCechy koupit v kamennem obchode? Zkousela jsem jahodu (jsem zacatecnik, je to jahoda.cz, nebo com? 😔 😕 )a tam nic nebylo.......Moc diky za radu.....

andira001
10. led 2010

Zuzanko - je to www.strawberrynet.com nebo zkus perfektní eshop www.beauty.com, ale tam je trošku dražší pošta, ale zato mají mnohem větší sortiment, seženeš tam prakticky vše, co nejde nikde sehnat 😉