Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

pimpulka
15. dub 2008

ahoj lendy...kukam ze si si dala paradnu domacu ulohu...ano ta bioderma je fajn, ja konkretne mam tzv. micelarnu vodu, sensibio, pletova voda ...tiez na tamponek, a odlici vsetko...na citlivu plet cize to moze pouzit hockto...asi 2 mesiace dozadu bola ta micelarka pribalena v Emme? abo Eve? nepamatam, komplet balenie, ne vzorka tak som si hned kupila 2casaky, taka akcia sa len tak casto nevidi, ta micelarka stoji v lekarni okolo 400skk 😲

no ja mam strasne fajn pocit z toho pudru, antiperspirantu z lush..parada...kupila som si ten coconut, ale nesmrdi nasladko velmi, len tak decentne,...ano prplacka rano po sprche ked si musim puder vysypat do dlane trosku a natret pokozku ale potom parada celyyyy den, sucho, a hlavne fajny pocit ze nemam pod pazuchou chemikalie...

dalej som skusala toto mydlo na tvar http://www.lush.sk/detail/42066/039001....ja som spokojna, plet krasne zbavi vsetkeho nahromadeneho mazu....este ma caka vyskusat ten dalsi antiperspirant, ten tuhy, potom vam zreferujem, ale puder parada...jaj a ani zelene tricko co som dnes mala na sebe som zvnutra nemala zapudrovane, sice ja som sa pudrovala hned po sprche, potom trosku este pobehala po byte, balila a tak a az potom som sa obliekla

lendy ja by som sa bala v tvojom veku pouzivat agresivnejsie pripravky....az ak by si z mala viditelne vrasky...prirodnu kozmetiku nechces radsej skusit? ci ta by asi nemala take ucinky ake ocakavas?

nire55
15. dub 2008

pimpulka,tak daj referencie o tom antiperspirante,ja mam docela tazku alergiu na tieto prpravky,momentalne nemozem pouzivat nic lebo si mazem podpazusie antibiotikami a leto sa blizi

pimpulka
15. dub 2008

oki nire, zajtra teda skusam toto http://www.lush.sk/detail/42237/040002 potom dam vediet....ale potom aj ty nabehnes do lush a vypytas si z neho vzorku 😉 ja tiez momentalne este pisem skusenosti zo vzoriek, jedine ten puder som si kupila a balzam na vlasy, ten az cez vikend skusim

lendy1
15. dub 2008

nire, no ty pěny z lékárny jsem chtěla testnout, ale už jsem koupila toto a za ty peníze je to super 😀
Biodermu zase tak nastudovanou nemám, tak ani nevím, jestli nějakou pěnu mají, budu to muset prozkoumat... 😉 A ta Vichy je podle druhu pleti nebo je to jedno?

pimpulka, jj, mám tu micelárku a taky z časáku, u nás byla v Marianne. Vrásky zatím nemám, mám smíšenou pleť, takže to je dobrý, to se ani v nejbližší době myslím žádná neobjeví 😅 , ale raději bych byla připravená a rozhodně bych chtěla tak za pár let nasadit trošku účinnější péči. S tou přírodní kosmetikou na vrásky, nevím...ani netuším, co by bylo přírodní a účinné 😖

mě balíček z Lush dneska nepřišel 😠 Zase si ho vozí pošťáci v autě, aby jim to tam vonělo 😀 To už mi udělali minule, že prý mají 5 dnů na to, aby mi to doručili 😠

pimpulka
15. dub 2008

lendy aj ja mam zmiesanu plet...kupovala som si teda kremy na T zonu....vichy, la roche atd...naposledy YR...potom som sla ku kozmeticke, vyskusat cistenie pleti ultrazvukom...hned na zaciatku mi takou ceruzkou? 😅 namerala hodnoty na licach a cele...no a potom zacala hiikat ze jeeezisi vy mate dehydratovanu pokozku!! ze normal je namerat ak sa nemylim nejak 50 a mne namerala 30 na licach! no tak mi to kurou vtedy napravila a hned jak ma naplasila, kupila som si od nej krem z tejto rady..http://www.syncare.cz/
cize teraz pouzivam pokial sa mi neminie YR na zmiesanu plet, nanasam len na T zonu, a na oci a lica si davam ten cesky krem...som zatial spokojna, plet ho dobre znasa a je jemnulinky...

nire55
15. dub 2008

pimpulka,ja som v lush dostala len vzorecky mydiel,vobec ma nenapadlo ze by tam mali atiperspiranty,to by som brala skor,ja som z tej alergie zufala
lendy,tu biodermu som nasla myslim niekde na nete,skusim to pozriet a ja som s touto kozmetikou viac spokojna ako s vichy,jedine co som si oblubila je tato cistiaca pena,je to vlastne oligo 25,na rozjasnenie pleti,nepisu ci je konkretne na nejaku plet,pre mna je uzasne ze urobim len jeden krok na odlicenie a potom uz len krem

nire55
15. dub 2008

aj na tom oligu od vichy je napisane cistiaci pripravok

pimpulka
15. dub 2008

no nire tak si myslim ze uz mas po problemoch lebo naozaj maju v lush pestry vyber roznych skupenstiev deodorantov, pevny, alebo puder abo aj puder s trblietkami....fantazia..uz teraz sa tesim kedy miniem krem na tvar a nabehnem do lush kupit ten na T zonu, celkom prijatelna cena okolo 500skk... 😅

lendy1
15. dub 2008

pimpulka, také mám smíšenou a přitom dehydrovanou pleť 😝 . Krémy na smíšenou nebo mastnou pleť to byla hrůza-měla jsem z toho totálně vysušenou pleť. Takže používám jen hydratační krém - mám Vichy Thermal Aqualia sérum a spokojenost, před tím jsem měla Thermal Fix krém a taky dobrý. Vyloženě na smíšenou pleť nic nepoužívám, jelikož mi to vždy akorát ublížilo, jen mám mycí gel od Vichy Normaderm-ten je na problematickou pleť, ale to je tak jediné, co z této řady snesu a používám ho jen ráno.
Syncare znám, co přesně máš za krém?

pimpulka
15. dub 2008

lendy este stale mi neprisiel prvy balik z jahody, objednavala som predminuly vikend, cize odvtedy ubehlo uz 7pracovnych dni 😖 este asi nemam panikarit ze? dnes som sa uz aj s postarkou skamaratila ale vravela ze baliky nosi jej kolega 😕 totizto ja som si to dala poslat do prace, ved cez den ked baliky nosia, nie som vtedy doma tak som to chcela mat u seba cim skor

nire55
15. dub 2008

no baby,ja mam to iste🙂 a tiez som to vyriesila hydratacnym kremom ako lendy,a hlavne normaderm ma totalne vysusoval

aponchie
15. dub 2008

je ten Vichy normablend krem na pory a nerovnosti fakt tak dobrej?ja mam mastnou plet a zkousim co se da.jo a dalsi dotaz je mozne ,ze jsem se osypala pupinkama po nocnim kremu ,ktereho jsem fakt dala asi vic nez obvykle? 😅

nire55
15. dub 2008

a co ten syncare?ake mate skusenosti?prave tu smejdim a hladam nejaky krem,lebo clinique mi dochadza

pimpulka
15. dub 2008

lendy pisem ti co citam na tube kremu syncare:
nicream s aloe vera, SPF 10, pro denni osetreni citlive pleti

lendy1
15. dub 2008

nire, díky, já jsem mrkla na stránky Biodermy
http://www.bioderma-cz.com/default.asp?strankaI...
a tam píšou, že to je jako čistící přípravek, tak myslíš, že to funguje i jako odličovací? Já právě potřebuji něco na odlíčení ve formě pěny, mycí/čistící gel mám právě ten od Vichy 😉

nire55
15. dub 2008

aponchie,mne to nevyhovovalo,chvilu to fungovalo ale mala som potom hrozne vysusenu pokozku a nemohla som naniest ani make up,ale baby hot u chvalia,pre mna je prijatelnejsia bioderma sebium

pimpulka
15. dub 2008

nire ja na tvojom mieste idem do lush a pytam vzorku kremu na T zonu a ten antipersp., a pak ak vyhovuje kupim cele balenie..ak ne skusila by som ten syncare, na stranke pisu same fajn veci tak dufam ze sa nesklames...ja som spokojna, vravim, davam len na lica a oci...neublizil mi 😅
inak ja ked pridem domov,prve co spravim je, ze utekam do kupelne umyt ruky a potom tvar...neznesiem ten pocit mastneho cela, nosu....a v praci asi tak poobede si vreckovkou papierovou pretriem celo, nos aby som trosku zjemnila ten ligot 😠

nire55
15. dub 2008

no neviem,budem musiet skocit do lekarne a spytat sa,lebo aj na tej pene vichy je to napisane ale mozno si myslim spatne

nire55
15. dub 2008

asi tak aj urobim,hlavne ten antiperspirant,a ktory to mas?

aponchie
15. dub 2008

nire55 hmm toz to prave nechci aby vysusoval nejak extremne moc,ale dostala sem vzorek a to nestaci..jen me zajima jestli muzu mit cistici pripravky treba oriflame a denni krem vichy a nocni zase oriflame treba a tak?

nire55
15. dub 2008

pimpulka,uz som to nasla 🙂

nire55
15. dub 2008

v tom ti asi ja neporadim lebo tiez to striedam jedno cez druhe 🙂

pimpulka
15. dub 2008

nire 😉

lendy1
15. dub 2008

ježíš, holky, já nestíhám číst a psát 😀

aponchie, ten Normablend dost vysušuje, zkoušela jsem denní i noční. Naštěstí jśem to poznala hned během používání vzorečků. Zkus si skočit do lékárny a ať ti dají alespoň 3, ať to můžeš zkusit tak týden. Jeden ten vzoreček je tak cca na 2x-3x. Ale lepší na problematickou pleť je spíš LRP nebo Biodermy (obojí též v lékarně a taky dávají vzorečky)
a s tím nočním krémem to je možný, jelikož jestli je hutnej a dala jsi ho moc, tak ti to mohlo udělat nějakou paseku na obličeji, ucpat póry nebo jsi citlivá na nějakou složku toho krému.

pimpulka, nevím jak u vás, ale tady v ČR díky tomu, že lidi blázní díky kurzu koruny a objednávají z ciziny cokoliv, tak nestíhají vyřizovat na jediné 😠 celní poště balíčky a i když to z Jahody dorazí za 3 dny do Prahy, tak to tam pak leží klidně měsíc 😠 Prý to je jen přechodné a řeší to povoláním víc lidí na třídění balíčků. Tak vydrž, ono to dorazí.

nire, Syncare: slyšela jsem, že je to srovnatelná kosmetika s Vichy, ale osobní zkušenost nemám.

nire55
15. dub 2008

mne ked nechceli dat viac vzoreckov v lekarni tak som ich obehla viac a mala som docela dobru zasobu 🙂

nire55
15. dub 2008

som zufala ☹ asi sa vratim k bioderme,a co Dr.Hauschk ?

pimpulka
15. dub 2008

lendy no veru aj u nas to bude asi tak nejak s tou postou

pimpulka
15. dub 2008

nire hauschka nepoznam, neviem

nire55
15. dub 2008

a co Babe?