Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

lendy1
7. črc 2008

arvetka, s Reniu na vlasy: nakonec jsem to nezkoušela, hodně se mi líbila tato sada kde jsou i vzorky šamponu a kondicioneru:
http://www.najadashop.cz/index.php?A=detail_pro...

nakonec mám šampuk Ultimate Shine a kondicioner American Cream od Lush a jsem spokojená, ale ten Reniu mě pořád láká 😀

Minulý týden mi dorazili olejíčky od Nobilis: meruňkový jsem nechala Davídkovi a kokosový pro sebe a musím říct, že mě tento kokosáč od Nobilis voní víc jemněji než od Reniu, ale zase ta vůně po chvilce vyprchá než u Reniu

Koukala jsem, že má teď Lush nové stránky, zmizelo vše z fora a recenze 😠 Ale jsou tam ke stažení Lush noviny, takže dnes si je vytisku a v klidu přečtu. Teď čekám, kdy dorazí rodičák a už tam mám připravenou objednávku, jen ji odeslat 😀

s tím mejdlíčkem dej pak vědět, jaké je 😉 , podle mě by stačila jen nějaká voda, ale záleží asi na tobě. Já si někdy na noc dám krém a někdy nic...

arvetka
7. črc 2008

maddlen
dík za recenzi 🙂 mně jde o to, jestli bych nebyla vysušená, kdybych nepoužila krém...

lendy a american cream je dobrý? mám docela jemné a spíš sušší vlasy 😒

lendy1
7. črc 2008

arvetka, mě hlavně hrozně fajn voní 😵 já od kondicioneru zase tak moc neočekávám-hlavně, aby se mi snáze rozčesaly vlasy, takže to zvládne každý kondicioner 😀 A raději si koupím Lush než třeba Panthene a spol., který sice udělá krásné lesklé vlasy, ale je plný silikonů a dalších sr... 😖

maddlen
7. črc 2008

no, právě, že s tim krémem se mi to osvědčilo víc 🙂

arvetka
7. črc 2008

lendy takže lesk jako blesk čekat nemám? 😨

aponchie
7. črc 2008

ahoj mam dotaz.ted sem nekde cetla a v tv na ct1koukala na dokument o kosmetice a paseracich a tech sikmoockach a jeste jinejch podnikavejch lidicek jak napodobuji treba firmu Coty a jine znackove veci v kosmet.prumyslu a ze to normalne davaji do prodeje na net na ebay nasli namatkou chanel a dior kremy ,ktere nejsou origose,ale uplne tak vypadaji jen slozenim a testovanim na to dosli,ze prej jsou mezi tema solidnima i organizovane skupiny ,ktere prodavaji tento produkt za treba polovicni cenu na ebay a lidi to bezne kupuji a nepoznaji to ..prej je fakt lepsi si zajit do parfumerky znackove a ty kremy treba kupovat tam nebo od spolehlive osoby si to koupit v cizine a nechat poslat.tak nevim no ,ale schopni budou napodobit cokoliv a neboji se to davat i do obalu ,ktere jsou k nerozeznani 😝

lendy1
7. črc 2008

arvetka, ale to zase jo, podle mě ty lesklé vlasy u mě dělá spíš ten šampuk, ale samozřejmě, že ten kondicioner ty vlasy uhladí a pak jsou také lesklejší. Já mám hodně vlasů, spíš takové těžké a hrubé a když jsem dřív používala ty obyč. šampony a kondicionery z drogérky, tak jsem sice měla vlasy ještě víc lesklejší, ale totálně rozlítané, hrozně jemné, že s nimi nešlo nic udělat, často se mi mastili...teď mi ta kombinace z Lush vyhovuje, vlasy mám lesklé, jsou jemnější, ale přitom tvárné a nerozlítané.

arvetka
7. črc 2008

lendy:
http://www.pacifika.cz/r_coconut_shamp.html
uáááááááááááááá mám dilema 😅 šampón mi stačí i obyčejnější, ale kondicionér je pro mě důležitý (ten koneckonců vyživuje, šampón jenom myje, takže od něj zázraky nečekám)... přece jen je 360 kaček docela dost a jestli mě reniu zklame, tak se na*eru 😠 😀

lendy1
7. črc 2008

aponchie, ano, na e-bay se prodávají i padělky kosmetiky 😠 , spíš té dražší, co se běžně dost kupuje, např. Lancome, bohužel se to objevilo už i na Aukru 😖 Je to hnus, co ty číňani vše nepadělají 😝

ale třeba na Jahodě strach z padělků nemám, to by si podle mě taková firma nedovolila, i když...

aponchie
7. črc 2008

no prave..ja chtela taky koupit ten idealist na netu za polovicni cenu,ale nasla sem od te osoby tuhle nabidku vickrat na jinejch strankach treba tak si rikam,ze bud to kupuje v cizine za levno(ikdyz zase o tolik to levnejsi neni)nebo je to pasovane,kradene,stare co ja vim nebo ten padelek.premyslim jestli znackove parfumerky delaji treba to co oriflame,ze to chvilkupouzijes a pokud ti to nesedne muzes to vratit.to asi ne co?

lendy1
7. črc 2008

arvetka, tak zkus to menší balení 😉 a když budeš u toho objednávání, tak doporučuji toto:
http://www.pacifika.cz/pf_sugar_rub.html
stačí ten maličký a ten peeling je opravdu bezvadný: ty zrníčka jakoby roztajou na pleti a zůstane po peelingu jen takový jemný film na pokožce a nemusíš se už ničím mazat, stačí to jen opláchnout

asi vyzkouším ten mini šampón s kondicionerem, minule to v téhle verzi neměli a dávat 360,- /ks by byl pro mě risk

arvetka
7. črc 2008

lendy nejde mi to objednat 😲

pimpulka
7. črc 2008

caffte...lendy aj ja pouzivam kombinaciu sampuk /sice iny ako tvoj/ a american cream...so sampukom som spokojna, mam leskle vlasy z neho len neviem mne asi tie kondicioneri z lush asi nesedia, neviem..mam vlasy take krepovite dost...ale ja inak vo vseobecnosti mam s nimi problem, su moc jemne a stiepia sa..na american sa mi lubi moc ta vona len po umyti a vysuseni rucnikom si musim nastriekat kopec vodicky rozcesavacej aby som ako tak mohla vlasy vycesat..mam ich take vlnite cize problem...a momentalne nema ani sajnu co by som mala aku znacku vyskusat..moc nechcem veci z drogerky

lendy1
7. črc 2008

arvetka, jj, to znám 😀 Mě to bohužel taky nešlo-nějak jim ten e-shop nefunguje. Já jsem napsala e-mail na:
info@pacifika.cz , že si chci objednat, ale že jim nefunguje e-shop. Paní se mi ihned ozvala, napsala co mají a nemají skladem, pak mi i volala, že už jim vše přišlo, vše bylo v pohodě, zboží druhý den doma na dobírku, jen už nevím, kolik bylo poštovné.

Tohle byl jediný způsob, jak to objednat a jinde ty šampony nemají (jsem prolezla kde co na netu)

lendy1
7. črc 2008

aponchie, no to asi nejde...
já mám idealist od Verci (má ho na MMB a asi i na Aukru) a je to originál: měla jsem už předtím vzorečky přímo z parfumerky a je to to samé.

lendy1
7. črc 2008

pimpulka a co Tigi? Tahle značka stojí na Jahodě taky o dost méně než tady a ještě se dá koupit i tady:
http://www.lookfantastic.com/ a často tam mají akce na vlasovou kosmetiku 😉

pimpulka
7. črc 2008

lendy dikyyyy 😀 idem pokukat

lendy1
7. črc 2008

pimpulka a ještě mrkni sem, ale ceny nic moc...:
http://www.pro-vlasy.cz/

pimpulka
7. črc 2008

ano o tej stranke viem a aj postovne je dost vysoke ak sa nemylim...no nic..idem ja na staru dobru jahodu...inak lendy, teba sa to uz netyka, ale na jahode zvysili pocet objednavok potrebnych na zlavu ☹ na 10percent treba 20obj, doteraz bolo 10 ze?joj ja som zatial po 5objednavkach len 😖

zanett
7. črc 2008

aponchie, no bohuzel podobne praktiky jsou obrovskej byznis. Tady v UK se dokonce dostanou padelane leky (!!!) do klasickych a 'proverenych' lekaren 😝 uz tady bylo nekolik afer kvuli tomu, ze podobne 'leky' zpusobily u jedincu katastrofalni nasledky. A ani jedinec, zodpovedny za tu lekarnu pry mnohdy nevi, zda ten dodavatel, ktery se tvari solidne a od ktereho nakupuje uz nekolik let, zda prodava originaly nebo padelky...Kdyz uz to jde takhle lehce s medikamenty, tak nejaka padelana kosmetika me vubec neprekvapi. Bohuzel... 😔

lendy1
7. črc 2008

zanett, prosím tě, jak je to s dobou trvanlivosti u kosmetiky, např. krémů? Protože spousta se jich všude možně prodává bez krabičky a na obale najdeš jen údaj např.: 12m, 24m (což chápu 😀 ). Ale jak dlouho třeba vydrží, když bych ho neotevřela? 3roky?

pimpulka, no to je děs...no chtějí vydělat...

zanett
7. črc 2008

lendy, klasicka kosmetika s konzervacnima latkama a parabenama vydrzi dyl nez prirodni, ktera se 'kazi' rychleji. Obecne plati, ze kremy (a jine tekute vyrobky; rasenky, atd) vydrzi max. rok i bez otevreni (ale po otevreni se ten proces nastartuje, protoze ty slozky prijdou do styku se vzduchem), ale i kdyby se neotevrely a neprisly do styku se vzduchem, tak u vetsiny pry plati, ze rok je prumerna delka, protoze potom se zacnou oddelovat jednotlive slozky (vetsinou tuk je na povrchu a zbytek pod nim) - videt je to treba u laku na nehty; ty u nichz je nahore prozek jakoby 'vody' a pod nim ten samotny tmavsi lak, ty uz v te drogerce stoji nejakou dobu...podobny je to u kremu apod. Proto ja radsi vsechno spotrebuju co nejdriv, protoze i kdy nejake baleni neotevru, tak ten vyrobek 'starne' a kdyz uz ho pouzivas a najednou zjistis, ze se jakoby 'rozpada', pac se slozky oddeluji, je cas ho vyhodit, i kdyby byl jeste v 'zaruce'...Jiny je to se suchyma vyrobkama (pudr, praskove ocni stiny, praskova tvarenka atd) - ty neotevrene vydrzi spoustu let, ale jak se jednou otevrou (a dostanou se do styku s bakteriemi a vzduchem), tak se nastartuje proces 'rozkladu 😀 ' a pak po otevreni vydrzi max. dva roky (protoze v praskovem prostredi se bakterie mnozi pomaleji, nez v mokrem prostredi kremu, rasenek, atd) 😉

lendy1
7. črc 2008

moc děkuji 😵 no, u mě nehrozí, že bych něco nestihla spotřebovat do roka 😀 ale právě mě to zajímalo, jak ono to vlastně je - ty víš všechno, zanett 😉

zanett
7. črc 2008

lendy, nevim vsechno, je to jenom moje letite hobby 😀

sylvie
7. črc 2008

Ahojte, ak mozem, tak pridam jeden prispevok o trvanlivosti kozmetiky. Nedavno som to nasla v jednom casaku, tak mozno sa vam zide. Asi sa tam bude nieco opakovat, ale snad nevadi.. 😉

"Púder očné tiene a farba na líca vydržia 3 až 5 rokov, ich nepriateľom je vlhkosť, skladujte ich na suchom mieste.
Otvorený podkladový krém si kvalitu zachová maximálne rok, potom sa oddelia voda a olej a po nanesení na tvár sa robia šupinky.
Rúž a lesk zostanú bez chyby maximálne tri roky. Ak nájdete na povrchu kvapôčky oleja, rúž môžete zahodiť.
Kontúrka a ceruzka na obočie majú životnosť päť rokov. Keď sa na povrchu objaví svetlý film, sú vyschnuté.
Mascara vydrží 3 až 6 mesiacov - pri stálom otváraní a zatváraní sa do nej dostáva vzduch a vysychá.
Pri nákupe uprednostnite kozmetiku v tube alebo vo fľaštičke s rozprašovačom. V porovnaní s dózou sa do tuby dostane menej vzduchu a tým aj menej škodlivých zárodkov a nečistoty."

ALe urcite ze treba sledovat dobu trvanlivosti na konkretnom vyrobku a aj dobu pouzitelnosti po otvoreni. Kazdy vyrobca pouziva ine ingrediencie a pod.

Zanet a do prirodnej kozmetiky sa nepouzivaju konzervacne latky?

zanett
7. črc 2008

sylvie, jeste k tem konturkam a tuzkam na oci/oboci; idealne by se po kazdem pouziti mely ostrouhat, protoze jinak by se na jejich povrchu mnozily bakterie...tak mi to jednou rekla ocni lekarka, kdyz jsem mela ekzem na vicku: je to sice neekonomicke, ale pry by se tuzky nemely nikdy pouzivat dvakrat ci vicekrat po sobe bez ostrouhani...

do prirodni kosmetiky se pridavaji prirodni konzervacni latky (bez konzervacnich latek by ta kosmetika vydrzela max. par dnu a to jeste v lednicce), ale ty nejsou tak odolne, jako synteticke konzervacni latky...Je to znama vec; 100% prirodni kosmetika nesmi obsahovat zadne synteticke latky, ani konzervanty...

sylvie
7. črc 2008

zanet, o tych konturkach som nic take nepocula.. takze dakujem za radu.. akurat neviem co s takymi, co sa vysuvaju.. alebo take tekute linky na oci.. ale tych sa to asi netyka.. 😖

dik a aj za vysvetlenie k tym konzervacnym latkam.. zase som o nieco mudrejsia.. 🙂

sylvie
7. črc 2008

jaj a este som chcela, ze jasne, ze je to neekonomicke, ale ja napr. ked som si neni ista ci nejaky krem, alebo ina kozmetika je este dobra, tak radsej ju vyhodim, ako by som si mala dat nieco, co by mi uskodilo..

lendy1
7. črc 2008

zanett, koupila jsis nakonec ten Clinique Dramatically Different Moisturizing Gel? Jestli ne, tak jdi do něj 😀 Jsem dneska udělala nájezd na parfumerku a prodavačka mi trošku odlila a teď ho mám na sobě: ta gelová textura je moc fajn, je to jemný gelík, ne moc parfemovaný (což je fajn), hydratuje, to jako jo, ale samozřejmě ne tolik jako krém. Mám teď toho moc, takže do něj nejdu, ale tohle mě teda od Clinique překvapilo 🙂

a ještě jsem si vzala vzoreček make-upu od E.L. Double Wear - prý je výborný, tak zítra vyzkouším 😉

zanett
7. črc 2008

lendy, nakonec ne, nakonec jsem si vybrala la Roche Hydrafazi XL (s tou jsem pred lety zacinala) a pak Hydrafazi Light (namisto toho Clinique) - zacali totiz ten LRP ted v UK konecne prodavat...navic ja jsem ted na tom s financema pomerne spatne, tak musim 'setrit' 😔 😝 a ten LRP je levnejsi. ale jako darek jsem k tomu dostala pletove mleko LRP a musim rict, ze je moc prima - krasne hydratuje a naaadherne voni (i kdyz teda neni prirodni a ja bych na telo prece jenom neco prirodniho, ale ta vune je uzasna a tu hydrataci citim jeste ted po celem dni)..tak ted jsem na vazkach...a