Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

ella1
8. srp 2008

no ja lush,od kedy o ňom viem,čo je cca od jari objednávam asi raz za mesiac.a tiež tak za cca 1000 sk.

a to som kedysi najviac míňala na kozmetiku 😝 kúpila som si nohavice raz za rok,a to kvôli tomu,že také malé čísla u nás vtady nemali.
ale kedže teraz je to s oblečením ok,tak najviac peňazí ide tam,potom do bytu a nakoniec kozmetika.asi je to tým,že aj tak používam,väčšinou tie isté farby tieňov a oveľa menej kozmetiky ako kedysi.už ma to tak nebere.len také to najhlavnejšie a sem tam ma niečo zláka.
ale okedy som povyhadzovala plné krabice kozm. lebo som to aj tak nepoužívala,tak rozmýšľam,čo si kúpim.
ale je pravda,že lush je drahší ako normál kozm. ,ale zas na druhej strane vidím,že mám z toho lepšiu pokožku,vlasy ,tak prečo vyhazdzovať peniaze na niečo lacnejšie,čo aj tak nepomáha.

ale buffy som ako pemzu ešte neskúsila.dnes to asi napravím 😀

pimpulka
8. srp 2008

caff baby 😀
ja detto to iste...na kozmetiku moc moc minam...ale vravim si, je to vec co si davam na plet, tak si pozriem aby to skor pomohlo a co najmenej uskodilo.
Z lush sa nemienim zbavit sampuku, nech stoji co stoji, coalface...masky co ma aj lendy- magnaminty, tez ju nie a nie minut, a este pojdem do tej vasej oblubenej pletovky ak mi bioderma skonci...ostatne veci ozeliem...buffy pouzivam iba ked si nan spomeniem, je fajn ale ked sa ponahlam tak ho vynecham...takze ani ten mi neberie vela koruniek.
Snazim sa kompenzovat to velke minanie na kozmetiku "prieskumom trhu" 😅 a teda vacsinou kupujem veci na nete a tym aspon co to usetrim...vzdy si poviem: nefajcim, nepijem, a este si aj od seba mam odtrhat?? no nieee 😀 aj to moje mega minanie na drahsiu kozmetiku je suma fuk oproti tomu co ini daju denne na cigu a drinky. Teda proti gustu ziaden disputat, mne je jedno kto na co mina, ja to neodsudzujem, ja minam na kozmetiku 😎

lendy1
8. srp 2008

já teď raději utrácím za kosmetiku než za hadříky 😀 Nechodím do práce, kde jsem musela být nafintěná a dle předpisů 😝 Na jízdy s kočárem stačí mikina, botasky a kšiltovka a je to. Stejně, když si koupím něco hezkého, tak teď nemám moc možností se v tom ukázat, tak raději ať vypadám dobře díky kosmetice 😀

zanett
8. srp 2008

no devcata 😀 , tak ja jsem z vas nejhorsi 🙄 , myju si vlasy denne (jinak to bohuzel nejde 😢 ) a radeji bych si cely rok nekoupila ani ponozku, nez abych setrila na kosmetice. Ja totiz asi neumim setrit, napr. kondicioner nemuzu pouzit 'trochu' (tzn. stejne mnozstvi jako samponu, pac kondis nepeni a musi mi pokryt vsechny vlasy, jinak nevidim vysledek. Tzn. radeji ho nepouzivat vubec, nez jen trosku....takze ho pouzivam dost a taky mi vydrzi max. mesic).....no vidim to tak, ze k tomu budu muset zacit pristupovat trochu analycteji, ze a zacit vic setrit s tim mnozstvim a kupovat jen to, co opravdu potrebuju. Na druhou stranu OPRAVDU potrebuju potrebuju vsechny ty sampony,kondicionery,kremy na plet,pletovy mlika a masla atd. Paradoxne ale posledni dobou utracim hodne za veci na ustni hygienu (pac mam cca 2 mesice rovnatka 🙄 ), takze ty specialni zubni nite, pasty, ustni vody, kartacky atd me vyjdou pomalu tolik, co to ostatni 🙄 ....ptala jsem se na to proto, ze od minulyho mesice nepracuju (dala jsem vypoved z pomerne zavaznych duvodu, nechci zabihat do detailu) a financne se musim hlidat, dokud nenajdu dalsi job...a az teprve ted vidim, kam vetsina penez sla (jde) 😔 😅 🤐 ....ovsem nic mi nebrani se projit po drogerce jen tak, abych se nabazila pohledem na vsechnu tu kosmetiku - to je nastesti zdarma 😀 (sice v drogerce normalne nenakupuju, ale kdyz vidim JAKOUKOLIV kosmetiku, dostavam se do stavu tranzu 😀 ...jsem asi zavislak, no 😅

sylvie
8. srp 2008

aj ja minam na kozmetiku dost vela.. mam jej plnu kupelnu.. zo vsetkeho niekolko druhov.. napr. piling mam zvlast na tvar, na telo, na ruky, na nohy.. kremov na nohy mam asi 5 druhov.. masky na vlasy detto.. a pod. 😉

zanett
8. srp 2008

jo a jeste jsem zapomnela; lendy - ohledne barev stinu, jakou mas barvu oci? Ja mam tmave zelene a kdysi mi bylo porazeno, ze by ke mne sly zlatave odstiny, jenze ja mam radsi svetle hnedou nebo zelenou (coz mi udajne nesedi), ze zlatavou si pripadam jako kralovna diskotek a la 80. leta Jenze pry hneda (at uz svetla nebo tmava) pry sedne malokomu a zelena (ackoliv si myslim, ze mi slusi, je-li spravny odstin) pry neni dobra volba prave proto, ze mam zeleny oci (pry barva stinu by mela byt vzdycky jina, nez barva oci... 😝 ...takze posledni dobou nepouzivam zadne, jen, kdyz jdeme vecer ven, nebo je nejaka vecerni akce, tak si dam telove s jemnyma trpytkama...).

Kdyz mi bylo 18, tak jsem byla u jedne vizazistky a ona me nalicila ruzovyma stinama (nebyla to zadna rvava ruzova, takova jemna, ale stejne mi to vubec nesedlo)...takze ackoliv jsem byla 'profesionalne' nalicena, tak jsem vypadala jako namalovana na vesnickou diskoteku...takze ja radsi - co se stinu tyce- sazim na vlastni cit. Jak jsi zvolila barvu stinu ty (vy)? Asi jde o to zkouset jich co nejvic, az narazis na ten spravny, ze?

zanett
8. srp 2008

sylvie, fakt jo? 😵 Tak prece na tom jeste nejsem tak spatne 😀 Jediny vyrobek, ktery mam asi v deseti odstinech je rtenka....mam jednu v koupelne, v kabelce, v aute, v obyvaku, v pracovne a mivala jsem jeste jednu v praci v kanclu 😀

ella1
8. srp 2008

zanett-ja si myslím,že tento prežitok aké tiene na aké oči už je dávno pasé.ja mám tiež zelené,mám aj také tiene,ale moc ich nepoužívam,ale vyzerajú pekne.ja najviac používam hnedé,pristane mi aj modrá,ale väčšinou používam len ceruzku tmavo modrú.
a mám rada zlatú,mám taký zlatý púder od HM,ale používam len na oči.pekne to rozžiari.ale samo,že na večer.

sylvie
9. srp 2008

zanett, tak co sa tyka ruzov, tak tie vobec nepouzivam.. pouzivam len lesk na pery a to vacsinou bezfarebny alebo nejaky bledy, lebo mam uzke pery, takze aspon z toho mi stacia len nejake 2-3 ks 😉

a ja mam hnede oci a pouzivam aj hnede tiene, mozno aj najcastejsie zo vsetkych.. ja sa v nich citimdobre a podla mna to vyzera fajn.. pouzivam este fialove, sede, ruzovo-staroruzove a obcas zelene.. a kupila som si aj zlaty, ale to len tak obcas na doplenenie k tej hnedej..

sylvie
9. srp 2008

jejda, pomylila som sa.. tie jedny mali byt spravne staroruzova s baklazanovou.. 😉

sisstin
9. srp 2008

zanett: já používám všechny možné barvy stínů až na modré 😉 k zeleným očím jdou nejlépe zlaté nebo fialové 🙂

lendy1
9. srp 2008

tak já mám modro-zelené oči a vždy pokud použuji nějaké barvičky, vynikne jedna z těch barev víc. Takže úplně nejvíc používám vše možné odstíny hnědě až do zlatova, do žluta a to mi zvýrazní tu modrou. Jednou jsem měla nalíčené oči hodně tmavě hnědou a na fotce jsem vypadala, jak kdybych měla pomněnkové oči. A zelenou mi zase zvýrazní fialová, korálově červená, oranžová barva.
Líčím se vždy 2 barvami-do vnějšího oko dám tmavší nebo tu výraznější barvu a do vnitřního jemnější nebo nějakou neutrál. A když se mi někdy jooo chce, tak si s tím vyhraju a ještě pod stíny dám do vnějšího koutku trošku černého stínu a na to pak klasické stíny-tam, kde jsem dala pod to tu černou, je barva stínů pak samozřejmě tmavší a vypadá to moc pěkně. Ale málokdy na to mám čas-ráno musím mít komplet make-up maximálně za 10minut 😝 A s očima si dám nejvíc práce-podklad, stíny, tužka, řasenka.
Mám ráda i kombinaci růžové a tmavě šedé nebo hnědé, zelená a hnědá, hodně tmavě modrá s šedou...ale vůbec mi nesluší modrá barva-snad jen ta hodně tmavá a to zase není na denní nošení.
Díky těm nyxům jsem vyzkoušela barvičky, do kterých bych normálně nešla a řekla bych, že mi slušet nebudou a ono jo 😀
Myslím, že hnědá sluší snad každému... Já mám nejraději zlato-hnědou, takovou do bronzova a čokoládově hnědou.

Na rtěnky nejsem vůbec-za to mám asi 7 lesků na rty a z toho je jich 6 růžových 😀

sisstin
9. srp 2008

lendy: já taky jen leskuju růžově 😅

lendy1
9. srp 2008

ještě jsem něco chtěla:
koupila jsem si na Aukru nedávno odličovací tamponky na oči od Artdeca a musím říct, že jsou naprosto dokonalé-odlíčí absolutně vše z očí. Já nemusím takové ty 2-složkové odličovače na oči, jelikož mě po tom pálí oči (asi díky těm olejům, co v nich je nebo nevím...) a celkově pak nemám ráda takový ten olejový pocit na očích a okolo 😝

sisstin
9. srp 2008

lendy: vid, ty dvojsložkový..to jsem vždycky jak angorák 🤐

lendy1
9. srp 2008

siss, no právě a já navíc nosím ještě čočky, takže tyhle odličováky fakt nee

sisstin
9. srp 2008

lendy: já se odličuju mlíkem od Garnier..to mi vyhovuje 🙂 🙂

noangel
9. srp 2008

hlasim se po dlouhe dobe 🙂 jen sem vas smirovala abych byla v obraze

dobrej odlicovak oci je od juveny

a musim jeste doporucit masku od doliva sem z nouze koupila cistici neb mask of magnaminty dosla ☹ a pekne me prekvapila krasne vycisti pekne voni a vubec nestahuje a nevysusuje jak ostatni hlavne netvrdne na obliceji a da se s ni na ksichte i mluvit 😀 a cena vice nez uzasna 30ml za cca 90 kc

http://www.docsimon.cz/zbozi/doliva-olivova-mas...

zanett
9. srp 2008

diky vsem za ty stiny 😉 ..tak ja budu pokracovat s tou svetle hnedou...proste se mi libi a myslim, ze mi slusi, takze vsechny barevny typologicky tabulky mi muzou vlizt na zada 😀 Jenom me prekvapila ta fialova k zelenym ocim, kdyz se nad tim zamyslim, uznavam, ze jsem o tom urcite nekde slysela a docela bych mela chut to vyzkouset (ne zadnou sytou fialovou, neco jemnyho pro zacatek), ale uprimne; neumim si predstavit, ze by mi ta barva sedla, pac fialova neni moje oblibena (na druhou stranu jsem dostala v cervnu k narozkam tyrkysove modry tricko...myslela jsem si, ze je to priserna barva, ktera mi absolutne nebude sluset...a jo! Krasne me ta tyrkysova rozzarila...tak treba to bude s tema fialovyma stinama podobny 🙂 )

zanett
9. srp 2008

jeste jsem chtela napsat; ja mela v detstvi (teda, spis v puberte) kamosku, ktera nemela absolutne cit pro barvy a chodila zmalovana jak plakat, pouzivala syte modry stiny a hlavne nemuzu zapomenout na tu jeji sytou fialovou rtenku 😀 ...tak mozna mam tu averzi k fialove od ni 😀 😀 😀

sylvie
10. srp 2008

zanett, aj ja som sa branila fialovej, tiez tu farbu nemam rada.. ale dala som sa nahovorit a zistila som, ze sa celkom pekne sa hodi k hnedym ociam..pekne v nej vyniknu.. takze treba urcite vyskusat.. 😉
kamoska mala fialkove svadobne saty, ked som to prvy krat pocula ake bude mat saty, tak som si povedala, no s bohom.. ale ked som ich potom na nej videla,tak v nich vyzerala naozaj super.. 🙂

a tiez si myslim, ze sa netreba strikne drzat nejakej typologie, kazdy nech si nosi to, v com sa citi dobre.. ak to samozrejme nie je taky pripad ako ta tvoja kamoska z detstva.. 😀

lendy1
10. srp 2008

zanett, já fialovou taky nemusím 😝 ale na očích je moc fajn 😉

noangel, nemáš náhodou zkušenost s E.L. - Advanced Night Repair?
http://www.krasa.cz/obnovujici-pripravek-advanc...
samozřejmě ta cena v českých obchodech je strašná 😝 , na Jahodě je za 1/2 a na e-bay určitě i za míň.

sisstin
10. srp 2008

já se fakt neumim namalovat modrejma stínama 🤐

arvetka
10. srp 2008

čau holky 🙂
k těm stínům: mám zeleno-modré oči, barva se mění podle světla, počasí, barvy stínů, oblečení... 😅 od jasně modré po zelenou. nesluší mi teplé barvy, s hnědou vypadám jako těžce nemocná, to samé s růžovou ("tys brečela?" - "ne, proč???" - "máš takový unavený oči" = měla jsem jemně růžové stíny 😀
na den používám jenom šedou tužku, když si chci dát záležet, dávám zlatou a prodloužené černé linky, nebo černé kouřové oči 🙂

noangel
10. srp 2008

lendy mela sem vzorek ale nejak me moc nezaujal ze vsech tech "vylepsovaku" pod krem mam nejradsi ceramidovy kapsle od E. Arden

a LRP dela hydratacni masku hydraphase taky dobra baleni je dva maly pytliky kazdej tak na 2x za cca 50 kc

sisstin
10. srp 2008

arvetka: růžová sluší hlavně blondýnám a modrým očím, na těch hnědých může být fakt "uřvaná" 😝

pimpulka
10. srp 2008

caffte baby 😀
noangel a ta doliva maska nie je skor pre suchu plet? mozem si ju dat na svoju zmiesanu plet- t.j. Tzona silne mastna?

noangel
10. srp 2008

pimpulka nepisou pro jakou je plet jen ze je cistici 🙂

pimpulka
10. srp 2008

noangel diky 🙂 vyskusam...ved je dobre striedat masku, raz magnaminty, raz dam tu dolivu

noangel
10. srp 2008

pimpulka je fakt prijemna s magnaminty kdyz je skoro sucha a promluvim tak me to opada tahle uplne nevysicha tak nedela "bordel" 🙂