Kousání nehtů

lucisa
21. led 2007

Holky, mám problém se svou dvouletou dcerou. Asi před 3 měsíci si začala okusovat nejprve kůžičku kolem nehtů, teď už přidala úplně brutální kousání nehtíků. Jsem z toho nešťastná, starší dcera tohle vůbec nedělala a nedělá (ta si spíš vrtá v nosku a pak "ochutnává", ale to asi spousta dětí 😖 ), takže vůbec netuším, jak na to.
Už ji neustále vyndávám prstíky z pusy, upozorňuji ji, vyhrožuju pepřem, solí, česnekem a asi to fakt udělám, ale zdá se mi to trošku kruté. Jednou už si totiž ukousla nehtík až na to lůžko a pak brečela, že to bolí. Myslela jsem, že si to bude pamatovat, ale druhý den zase. A když si do toho živého ještě představím pepř.
Máte někdo něco nebo mám počkat, až se to časem srovná, jak mi radí mamka. Tvrdí totiž, že mladší dcera je do rodiny mého tatťky a je po mě - já si taky jako dítě kousala nehty, můj taťka i jeho máma. Můj otec si dodneška nehty sice nekouše, ale drbe si kůžičku kolem nehtů. Je to hrozné, ale fakt nevím, jak na dvouleté dítě, když ještě asi pořádně nerozumí tomu, proč to nemá dělat.

katrin21
29. čer 2009

ja som si nechty obhrazala asi do 14r... potom som si ich zacala na radost vsetkych uciteliek 😀 lakovat a ncerveno a bol pokoj... uz je to 18 rokov a terz si ich sice nekušem, ale cast ich ma oz zvyku v ustach a rypem si tie košticky... ale musim ich mat stale nalakovane aspon priesvitnym lakom, ako nahla ich nemam hladke, tak ich rýpem.... teraz mam uz podl roka gelove, ale mam asi blbe nechty a zacinaju sa mi odchlipovat po bokoch, tak sa mozno vratim k svojim.,.. inak som ich mavala uz pekne dlhe, len sa mi dost lamali.... takze moja rada znie - lakovat.. co sa u deti moc neda.... ale kazdopadne ani v 14 nie je neskoro... nechty mam pekne.. 😉

bielanevesta
29. čer 2009

Holky je normálne aby si ani nie ročné batoľa ohrýzalo nechty?? 😕 A to až tak, že som jej vobec už viac ako 2 mesiace nemusela strihať nechty na rukách 😕

bielanevesta
29. čer 2009

2 ROČNÉ BATOĽA som chcela napísať...ospravedlňujem sa

brisilda
30. lis 2009

ahojte mamicky este pred nedavnom sme takyto problem riesili aj my doma a dnes slava 😀 okusovaniu nechtikov je koniec !
Ak vam mozem poradit tak dieta na to neupozornujte proste aj ked mu to poviete milion krat aj tak vas nepocuvne u nas sa okusovali nechtiky neustale cize som bola s toho cela hotova .Toho roku sme boli na dovolenke po ktorej maly strasne tuzil 😉 odreagoval sa aj on aj ja aj manzel a cuduj sa svete ohryzanie bolo zo stresu !Pretoze po navrate som si ani ja ani maly nechty neohryzali a drzi nas to doteraz 😉 teraz sa predbiehame komu narastu dlhsie 😀 😀 😀 Cize mozno mate v okoli niekoho kto si ohryza nechty a vase dieta ho len napodobnuje alebo je v strese pricin je vela no verim, ze tak ako ja aj vy pridete na pricinu ! u nas som zrejem bola na pricine ja kedze som si nechty tiez ohryzala no nie az tak drasticky ako maly

leniciatko
30. lis 2009

toto mám doma aj ja. Julko si okusuje stále,doma ,v školke. na rukách má úplne okúsané, ked už tuto nemá nič,ide na nohy- ešte že je taký chudý, aspon sa lepšie ohne. 😀 dcéra si okusovala,ale na šťastie prestala.

Teraz len čakám,kedy sa synovi podarí,úplne si nechtík zalomiť, a začne mu hnisať a bude po srande....

renatalen
22. lis 2012

Také se přidávám do klubu. Absolutně nesnáším, když si někdo kouše nehty a teď si je kousají obě moje děti 😖 . Z ničeho nic začal Domík, teď se přidala i malá, které jsou dva roky. Nůžky na nehty jsme už měsíce nepoužili.
Je hezké, že to holčičky odnaučí v pubertě, ale co kluci??? Mám švagra, který má neustále prsty v puse... 🙄

sarushkaskua
19. srp 2013

Ahoj,já jsem si nehty kousala od 1 třídy myslím si že to mám od rodičů a příbuzných.Ale ti dokázali přestat.Já jsem si je přestala kousat asi před půl měsícem sice my nějak nerostou protože jsem si minulou noc okousala prsteníček na levé ruce mám je docela dobré nemám je až moc krátké ale nedávno než jsem s tím přestala jsem zkoušela rukavice které mi doporučil děda ale nosila jsem je asi 1 týden a pak jsem cítila že mám ruce zpocené a tak jsem je sundala pak jsem se koukla na nehty a začala je hryzat pak jsem najednou začala brečet, bylo mi mizerně.Zkoušela jsem i to že jsem s mamkou zašla do lékárny pro ten proti kousací lak na nehty sice jsem pořád říkala že je hnusný ten lak ale pak jsem si na to zase zvykla a hryzala jsem si je dál a dál. 😨 .Zkoušela jsem pepř a sůl ale protože jsem si dokázala kousat až do krve hrozně to štípalo a bolelo.Zkusila jsem i náplastí ale ty jsem okousala kolem dokola a pak i nehty.Vše jsem zkusila a myslela jsem že se toho nikdy nezbavím.Dnes ráno jsem si ale na zrcadlo napsala větu:MÁM KRÁSNÉ A DLOUHÉ NEHTY.Ta věta mě inspirovala Celý týden si nehty udržuji krásné.Matce své jsem vzala všechny věci potřebné k manikúře a koupila jsem si krásné laky od známé značka O.P.I teď si je lakuji a líbí se mi.Koukám se pořád na nějaké diskuze a fotky před a po kousání nehtů a že je někdo měl horší než já a to mohl být i starší člověk než já a má je zrovna teď krásné a dlouhé pěkně udržované a lesklé lakované.Doufám že to zvládnete a držím vám všem hodně palce.(Omlouvám za dlouhý text moc mi na tom záleží).
Sára Staňková (13 let). 😀 😵 🙂 😉 😅

sarushkaskua
19. srp 2013

@lucisa nevadí že si tvoje malá dcerka kouše nehty to i já a teď je mám docela pěkné a dobře udržované však tvoje malá dcerka přestane určitě dost brzo mě mamka a babička říkávali že se pak nebudu líbit žádnému klukovi takže až tvoje malá dcerka vyroste tak se jí více zalíbí kluci a sama si to uvědomí nebo s tvojí pomocí uvidíš dej jí trochu čas.Zatím příště 😀

lucisa
autor
19. srp 2013

@sarushkaskua já ten úvodní příspěvek psala už před 6,5 lety, prostřední dcera si kouše nehty stále, nejmladší taky kousala, ale přestala už před rokem, sama od sebe, protože chtěla nalakovat nehtíky jako maminka, takže nejstarší a nejmladší s tím problém nemají.
A pokud je ti 13, tak ještě máš na umělé nehty chvilku čas, ale slyšela jsem o spoustě holek, kterým umělé nehty pomohly s tímto zlozvykem, tak pokud vydržíš, není co řešit, pokud ne, můžeš si zkusit nechat udělat nehty umělé 😉