Kožená vs. koženková postel. Kterou mám koupit?

hpaja
15. kvě 2011

Ahoj, chceme koupit novou postel a moc se mi líbí čalouněné - kožené/koženkové. Teď váhám, jestli koupit levnější koženkovou - mám ale trochu strach, jak bude za pár let vypadat (když vidím, jak za nějaký čas vypadá např. kabelka nebo peněženka) nebo máme radši zainvestovat do kožené? Máte některá zkušenosti s koženkou? Budu ráda za vaše postřehy, díky 🙂

vojtisek2007
15. kvě 2011

@hpaja ahoj, kdysi jsme měli koženkovou sedačku - za tři roky byla totálně popraskaná, do koženky už bych nikdy nešla....ale samo netuším, jestli jsme se o ní špatně nestarali....pak jsem pořídili klasika látku (s malejma dětma úplně na prd...☹ ) a te´d právě vybíráme koženou,je to větší investice, ale myslím, že se vyplatí....

hpaja
autor
15. kvě 2011

@vojtisek2007 ahoj, toho se právě taky bojím, abych toho pak nelitovala, kdyby to popraskalo... ale zase si říkám, že ta postel by asi nebyla tak namáhaná jako ta sedačka 😅 když je to jenom rám a čelo... manžel je tedy spíš pro kůži.
Akorát mě teda štve, že se nám do ložnice asi nevejde šířka 180 cm, pže i s tím okrajem je to přes 2 metry 😢 chjo chjo
Jinak látkovou sedačku máme taky (ještě k tomu bílou 😀 ) a je jediný štěstí, že se dá potah vyprat a koupili jsme i náhradní 🙂

berenika39
15. kvě 2011

@hpaja ahoj, měli jsme koženkové letiště a do dvou let, přesně než jsme se rozvedli 😀 , popraskal materiál na místech,kde se sedalo, kde se s tím manipulovalo, kde přes den svítilo sluníčko, prostě nebylo to nic moc, dva roky je málo 😝 . Pokud to jen trochu jde, investovala bych do pravé kůže.

hpaja
autor
15. kvě 2011

@berenika39 ty jo, jenom 2 roky vydržela 😕 díky, tak je rozhodnuto 🙂 plácneme se přes kapsu a uděláme si radost 😀

berenika39
15. kvě 2011

@hpaja jako postel by vydržela i déle, ale fakt takové ty hrany, rohy, místa, kde se vyklápěl úložný prostor, odkládací plochy...to odešlo fakt brzo. určitě jsou i různí výrobci, různé kvality koženky, ale prostě zkušenost mám špatnou.-). ráda bych ti napsala něco veselejšího🙂

kalo
15. kvě 2011

@hpaja Radím z vlastní zkušensti....Pozor na dnes módní Eko kůži- která vypadá skvěle, ale je to koženka, tu NIKDY!!!!!!!!!!!!!!!! Jak píší holky, u nás to samé...3 roky a kde se sedá, začala praskat v ploše i ve švech a je na vyhození, oprava není možná....Výrobci mají tu její životnost vypočítanou, vydrží chvíli do konce záruční doby a pak totálně odejde a ty ji můžeš vyhodit a koupit novou 😠 😠
Kožená vám vydrží roky a je to určitě lepší investice..Tohle vědět dřív, jdeme hned napoprvé bez rozmýšlení do kůže!!