Křečové žíly již od puberty

vojato
10. led 2017

Ahojte, před časem jsem se zde účastnila diskuze na téma křečový žil... Varixy (né metličky) mám od cca 10 let. Máte to někdo tak? Necháváte žíly rozrůstat nebo chodíte na operace, sklerotizace? Mám po 3 dětech, na nohou zatím silné "provazy", sem tam bolí, otoky ne. Místy se to začíná vlnit ve škaredé uzly. Budu ráda za další mamiky, které to mají také již od mládí, za jejich zkušenosti atd. 🙂

kecalka2
10. led 2017

ahojky já mám taky křečové žíly už asi od 14let.Měla jsem ošklivé boule na jedné noze.Na té druhé je to lepší.V 18letech jsem byla na operaci a ani po porodu se mi to nezhoršilo jak mě v nemocnici strašili.Jinak křečové žíly mám stejně pořád ale už to není tak ošklivý odoperovali mi jen ty boule

vojato
autor
12. led 2017

Ahoj, jsem ráda, že se někdo ozval 🙂. Je to dost otrava, do posledního léta (je mi 26) to šlo. Ale někdy loni na jaře se to z ničeho nic hrozně zhoršilo. Najdednou na nohách samá vystouplá žíla a místy i hnusný klikatice. Byla jsem z toho dost špatná. Teď mám měsíc po operaci. Dělali mi celý stripping. Nic jiného neřezali, tu klikatící se žílu mi prý sklerotizují, abych neměla jizvy po řezech. Doufám, že od toho budu mít pokoj. Punčochy se snažím nosit, ale řekla bych, že po nich se mi to ještě zhoršilo, páč to v koleni děsně škrtí. Moje mamka má jednu nohu úplně strašnou, teď se do ní uhodila avšichni doufáme, že nevznikne bercák.
Nosíš třeba taky pučochy, ty kopmresivní, ne jen podpůrné?
Díky! 🙂

kecalka2
12. led 2017

Po operaci jsem punčochy nosila ted na to dlabu a řeknu ti že se to nezhoršuje :DJak dlouho jsi po operaci?Bude to velká úleva uvidíš hlavně psychycká.Nenosila jsem kvůli tomu ani sukně jak jsem se za tu nohu styděla.Jinak si pamatuji že mi byla ta punčocha taky těsná tak nevím jestli je to tak schválně nebo ne.Já už je neměla několik let ani žádný prášky neberu a křeče do nohou mám už málokdy.Ani nevím proč mi to přestalo přijde mi že se mi spíš ty nohy po porodu zlepšily

kecalka2
12. led 2017

už to čtu jsi teprve měsíc po operaci.Já si pamatuji že jsem tenkrát neměla chodit ani do práce asi měsíc a mít co nejvíce nohu nahoře.Ono to povolí a bude úleva 🙂 ta punčocha mě taky u kolena tlačila

vojato
autor
12. led 2017

No já se snažím ty punčochy nosit právě i normálně... Je to otrava, ale mám fakt strach, co bude v budoucnu. 😨

alboo
12. led 2017

Zily

alboo
12. led 2017

Zily resim snad od 15,a az ted jsem snad vyresila dobre. Detralex beru uz par let. Na klasickou operaci bych nesla. Ted mam za sebou penovou sklerotizaci a dobry. Puncochy pokud jsou kvalitni a spravne velky by problémy delat

alboo
12. led 2017

Nemely

kecalka2
12. led 2017

Mě se to po ty operaci opravdu zlepšilo tak snad to bude tak i u tebe.jinak od operace je to 7 let.Nějakou zilku ještě mám ale už to není tak hrozný že se za to nestydim

vojato
autor
12. led 2017

No máte to i u kotníků? Tam to mam taky celkem dost. Je to cely zamodraly a zily dost nality, když je teplo. Vypada to opravdu nevabne. Myslela jsem, zeže tou operaci se to trochu zlepsi, jak tvrdil doktor, ale nee. No jsem z toho spatna uz kolik mesicu. Doma mam 3 zdrave deti, jsem mlada a do konce zivota budu mit hnusný nohy. Moc rada jsem nosila kratke sukně. Ted mám utrum.
Zacala jsem i běhat, plavat,změnila jídelníček i kdyz dle BMI ma podvahu. Asi se dam na modleni 😉

holoka
25. led 2017

Ahoj holky, já byla na operaci 2.1.2017 a můžu říct že paráda, třetí den jsem šla do práce, nosím punčochy, neškrtí, jsou vpohodě, docela i zeštíhlují :D akorát v místě kde mi braly žílu tak to mám ještě hodně tvrdé, prý od vylité krve, má se to časem srovnat zptáky a hodně špatná je citlivost od řezu dolů ☹ ale taky se to má časem srovnat, jsem ráda že jsem šla, je mi 23.. nechci aby se to zhoršilo pak s těhotenstvím 🙂

vojato
autor
26. led 2017

@holoka tak to jsi taky mladice.Me se to fakt zhorsilo tema tehotenstvima.Kdyby mi predepsali puncochy,mohlo to byt lepsi.U toho kotniku mi to po operaci zustalo.Mozna by to tam slo laserem.Je nas 6 sourozencu a ja to zdedila jedina.Ostatni maji nohy krasny.Jinak puncochy me asi rezou pac mam nohy hodne hubeny,fakt tycky.Asi zkusim nosit jen podkolenky.Na to se jeste vyptam,aby se mi neudelaly zily u kolene.

holoka
27. led 2017

@vojato nebo zkus kompresní punčochy až do pasu 🙂 ty teď nosím já a je to snad nejpohodlnější varianta 🙂

baru88
27. led 2017

Ahoj, taky mam stejné problémy. Křečové žíly mě zlobí cca od 16, v 19 jsem byla na první operaci jedné nohy. Potom jsem si hlídala životosprávu, abych nepřibrala a mela dost pohybu (chůze), snažila se nosit punčochy....ve 25 jsem poprvé otěhotněla, ale žíly to zvládly ,,celkem dobře,, teď je mi 28 jsem těhotná podruhé a nohy mam hrozné 😭 provazy, boule, otoky 😭 moc mě to trápí, jsem z toho nešťastná. V současné době beru detralex, nosím punčochy, ale mam pocit, že mi problémy ještě stupňují, tím jak mě skrti pod kolenem a na kotnících....teď nezbývá než to přežít...v dubnu bych měla porodit a jen co dokojím, chci na operaci....

vojato
autor
27. led 2017

@holoka ted je mam na sobe. 😉 komprese 2 tridy. Je to uplne stejne-skrti v koleni.Zbyva nechat si je udelat na miru 😉.Jinak devcata ja mam za sebou 3 tehotenstvi,dalsi uz neplanuji 😀

vojato
autor
29. led 2017

@baru88 to ti Nezávidím... já detralex nikdy nebrala, měla jsem strach prášky kontra mimčo a punčochy mi nikdy nenapsali. V tehu jsem měla i obr varixy na rodidlech, bylo to nechutný, u druhého porodu mi to i ruplo a varix se musel šít. Jinak v tom trisle se to sice zmenšilo, ale varixy mi tam zůstaly. Je mi to blbý to někde u lékaře ukazovat, páč tam mám i veliké strie. Ještě nikdy jsem neviděla, že by měl někdo strie i těch místech a ještě se mi tam klikatí krecaky. Je dobré, že punčochy nosis, určitě si je Vem i do porodnice a nos je ještě dobu po porodu. Moje máma má 65 a jednu nohu ma tak strašně oteklou a krecaky šílený. Už mám obavy, aby z toho nebyl bercak. Moje babička měla bercaky už ve 40 a nikdy se jí to do jejich 84 nezhojilo. Takže z toho mám dost strach...

dokument
29. led 2017

@vojato ja je mam, ale na vysetreni ultrazvukem nic zavazneho nenasli. Takze to je jen esteticka vada a ziju s tim. Kdyz me boli, tak si proste musim odpocinout. Asi to neni tak zavazne stadium. Mam to od puberty, oba rodice je meli (otec velmi stihly az hubeny a nohy samy krecak). Pokud s tim ma nekdo trapeni, sla bych hlavne na to vysetreni. Pry to odoperovat stejne nepomaha v tom smyslu, ze ty zilni steny jsou slabe a udela se to jinde.

vojato
autor
29. led 2017

@dokument na cévním mi taky řekli, že je to zatím estetický problém. Me ale hodně mrzelo, jak to vypadá. Celkově po dětech mám obrovské strie a to i na nohách. Tak jsem trochu chtěla zlepšit vzhled. Plus tedy je v rodině ten bercak. Nechci to zanedbat. Krátké sukně či kratasy nosis? Já prostě pocit, že mi každý hned kouká na ty nohy 😠😠

dokument
29. led 2017

@vojato jo, nosim, kaslu na to, prece se v lete neuvarim. Mam to na lytku zezadu a na stehnech nad podkoleni jamkou, na te jedne noze vic. Jestli se nekdo diva, tak o tom nevim. Ja nemam zadne vystavni nohy celkove 😀 Sukne nosim spis ke kolenum, zadne mini (ale z jinych duvodu, nemam nohy na minisukne a ted uz ani vek).

blahoska
6. únor 2017
Uživatel blahoska je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od blahoska.

AHoj holky, tak mám hodně metliček už od 17 let. Ale po porodu už mám bohužel pěkné křečáky. Koupila jsem si punčochy, ale ty mě v kolenou řezaly. Pak jsem zjistila, že mám špatnou velikost 🙂 Pokud potřebujete poradit, jakou velikost, ať nedopadnete jako já, tak mrkněte třeba sem, je to hezky vysvětleno

https://www.youtube.com/watch?v=k9gaG9nXTsw

Nosím teď opravdu denně punčochy a zvažuji nad sklerotizací, na klasickou operaci se bojím. Taky hodně nosím sukně a už to fakt nevypadá dobře. Jak tady čtu, tak jste odvážné a operace se nebojíte....

vojato
autor
7. únor 2017

@blahoska ahoj, ka metlicky nikdy neměla. Dělají se mi hned pořádné krecaky. Na video mrknu. Já na sobě ale měla punčochy různých velikostí... správně bych měla mít vel.2. ta mě ale řeže nejvíc. Velikost 4 už sice snesu, ale pořád to řeže moc. Myslím, že jsem si tím ty varixy i zhoršila, jak se to v koleni zakrti při ohybu nohy. Leda si je nechat udělat na míru, ale to je docela cenově pálka. Teď mi po operaci dělají ještě sklerotizace, mám za sebou 2 aplikace v 1 místě.

blahoska
7. únor 2017
Uživatel blahoska je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od blahoska.

@vojato Tak to se na to video opravdu mrkni, třeba ti to pomůže.
Jak ta sklerotiza probíhá?

vojato
autor
8. únor 2017

@blahoska na video jsem se podívala. Říkali tam vše, co už vím... fakt jsem toho načetla celkem dost, když vidím, jak mě to škrtí. Rada jsem si hrála s dětmi na zemi, teď to nejde, páč se noha hned zaskrti... nechápu to. Ale nohy mám opravdu moc hubený, říkají to vsichni. Jinak sklerotizace... doktor napichne žílu ve spodní části (,nelze ale u toho kotníku, kde mi ten varix začíná, cíli asi 10cm na kotníkem). Zapíchnutí dělá ve stoje, s napichnutou žilou si musím lehnout a zvednout nohu, aby se odkrvila. Pak pomalu vstřikuje látku. Poté rukou přejede směrem k srdci a ještě se zvednutou nohou si musím navlict punčochu. Tu mám ještě i přes noc. Pak už jen na den celý týden. Snažím se ty punčochy nosit ale i normálně. V rodině máme bércové vředy, moje maminka aktuálně otevřená rana po úraze, bere ale warfarin, tak to tomu neprospeje. A otcova matka měla bercaky na obou nohách, od 40 let. Prý ale vyloženě varixy neměla, jen ty bercaky a kolem zčernalý.
Čili genetická dispozice velká😐

blahoska
8. únor 2017
Uživatel blahoska je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od blahoska.

Díky moc, trochu jsi mě uklidnila, že to nebude asi tak hrozné. Děkuju

dokument
8. únor 2017

holky, co me jeste napadlo, hodne skodi sezeni s nohou pres nohu. Poku to cte nekdo, kdo az takove problemy s krecaky nema a vadi mu to spis kosmeticky (treba muj pripad), tak opravdu noha pres nohu je problem. Mne se to vlastne tak dela vzadu na tech stehnech. Musi se na to myslet a sedet normalne. Vsimla jsem si, ze treba u nas v praci, skoro kazda ma nohu pres nohu a sedi tak treba 4 hodiny v kuse. To neni ani kazda druha, ale skoro kazda, daleko vic. Vcetne me. A navic na pater a drzeni tela to taky neni dobre. To jen takova kosmeticka poznamka 🙂

vojato
autor
8. únor 2017

@blahoska Ne, sklerotizace je úplně v pohodě. Akorát je pak akt důležitý chodit a hodně pít, skrz riziko trombozy. Operace mě taky až tam nebolela, druhý den už jsem s manželem vedla děti do školky cca 2km 🙂
@dokument nohu přes nohu už nedávám nějakou dobu. U mě to fakt je velká genetická zátěž no.

madinkas
13. únor 2017

@alboo Chtěla jsem se zaptat jak užíváš ten detralex?? Doktorka říkala že by se to mělo užívat po třech měsících: tři měsíce brát, tři nebrat,nemělo by se to brát vkuse..Já jsem to brala skoro celé těhotenství a beru to až do ted a to už jsem půl roku po porodu. Jinak žíly nemám na nohách nějak vyloženě vystouplé,jsou jen hodně viditelné,spíše zadní strana u kolen

baru88
14. únor 2017

@vojato děkuju za vyjádření...jinak já z toho detralexu nejsem vůbec nadšená :( při prvním těhu jsem to zvládla bez něj,ale teď je to fakt tragédie..hlavně levá noha je špatná, mám tam příšernej provaz s boulema :( :( gynekolog je z toho taky celkem špatnej. Na minulé poradně říkal, že se bojí zánětu žil..takže punčochy (teď jsem si na doporučení objednala vysoké až do pasu - těhotenské), brát detralex, a hlídat se. Jakmile budu mít pocit, bolesti, otoku, zarudnutí okamžitě k lékaři....mám osm týdnů do termínu, pak bych ráda minimálně půl roku kojila,ale hned potom chci jít na operaci...

vojato
autor
28. únor 2017

Holky a napadlo mě... nehodite sem fotky těch noh?? Mě by zajímalo, jak moc jsem na tom špatně oprotiva vám ostatním, které s tím také bojujete od mládí...

lindaatobias
5. bře 2017

Ahoj holky, zdravím vás ! Hledala jsem diskuze na tohle téma, protože začínám být mírně řečeno zoufalá... 🙂 S žílama na nohách bojuju od základní školy, nejprve metličky, hlavně na stehnech, asi ve 13 letech jsem byla na dvou sklerotizacích, ale ani si nepamatuju, že by to pomohlo. Od té doby jsem neabsolvovala žádný zákrok... Metličky se samozřejmě rozrůstaly, mám úplně barevné nohy a poslední rok se mi začíná na jedné noze rýsovat parání křečák. Teď jsem v 16tt, druhé mimčo, při prvním jsem to nějak ustála, ale poslední měsíc se mi nohy zhoršily úplně katastrofálně ! Pravá noha je jedna velká krakatice, ten táhlý křečák se hezky vyrýsoval, vystoupily i metličky na lýtku, jsem jak zbrázděné pole, strašné !!!! Navíc to začíná bolet a já ani nedomýšlím, co bude ke konci těhu a v létě - rodím v srpnu. Chci zajít na cévní, ať se na mě někdo podívá, protože tohle je katastrofa. Je mi jasný, že vše se může řešit až po porodu, ale začínám mít i strach, aby vše dobře dopadlo a já neměla varixy třeba i na děloze.. ☹ Jooo a sukni jsem na sobě neměla asi 15 let !!! 🙂 Nosit v létě kalhoty je přece SUPER !!! 🙂