Laparoskopie - odstranění cysty

irena1111
2. bře 2018

Holky, která jste v poslední době prodělala laparoskopické odstranění cysty, můžu poprosit o vaše zkušenosti? Mám cystu už téměř dva roky, je pořád stejná prý cca 6cm, nijak nebolí, jen tam prostě je a doktor říká že už bychom jí měli dát pryč.

bamak
2. bře 2018

A co bys chtěla vědět? Cysta může začít dělat potíže kdykoliv. Může se projevit bolestí, hormonální změny, je větší riziko otočení vaječníku a "zaškrcení" tepny. To je pak akutní stav, velmi rizikový....

lucy1204
2. bře 2018

Alebo ešte horšie prasknúť. To sa stalo mne.

irena1111
autor
2. bře 2018

mě spíš zajmá jak probíhá ten zákrok, jak rychle je člověk potom v pohodě, jak dlouho nechávají v nemocici a tak.

slmich
2. bře 2018

Já jsem měla cystu taky v pohodě, ale pak mě to najednou začalo bolet, a měla jsem přetočený vaječník.. Takže bych to už příště řešila zavčasu..
U zákroku jsem byla v celkové anestezii, po probrání to lehce bolelo, ale to je nejspíš normální po každým zákroku. Ale sestřičky mi hned něco dali a bylo to v pohodě.
Nechali si mě tam asi 3 dny a šla jsem domů. 🙂

jarmarca
2. bře 2018

@irena1111 Ahoj,bud delaji jen punkci,to davaji jen nejake utlumujici leky nebo dejchnout plynu🙂 a cystu odsaji...casto se ale pry naplni znovu. Ja byla na laparoskopii a cystu mi taky brali,mela jsem ji nekolik let,nebolela,ale zrejme branila ovulaci...kdyby te neco zajimalo,tak klidne napis nebo je tu diskuze o laparoskopii,tam je toho spousta;) neni se ceho bat,kdybych vedela,ze pak zacnu hned ovulovat,nenecham si ji tam tak dlouho a jdu hned😉

fykyska
2. bře 2018

@irena1111 byla jsem pred 14 dny uz po druhe....prve mi brali vejcovod a nyni nic jen kontrolni , laparka a hysteroskopie..

Pokud je to planovana operace, prijdes den predem na luzkove odd. 3 dny pred vykonem bys mela jist lehci jidla, protoze ne vsude , ale provadi se klyzma... Jeste pred tim te prohlidne lekar/ka
Od pulnoci by se melo lacnit. Na noc se dostava diazepam pro lepsi spani A leky na redeni krve. Druhy den, dostanes sedaci v podobe prasku na uklidneni a jede se na sal... Na sale se provadi zakrok na ,,koze,, v celkove anestezii.. zakrok nebyva delsi kdyz neni komplikace dele jak hodinu ..Potom ve vetsine laparoskopii jedes na JIP kde jsi nasledne po donu nezbytne nutnou na pristrojich 🙂 tlak srdicko, dostanes kapacku glukozu a neco proti zvraceni napr. Degan... zalezi na anestezii nekdo jipku castecne prospi nekdo je vzhuru..Pocity po laparce , mas dve nebo tri dirky v podbrisku leva/prava strana a v pupku.. V zasade to je invazivni zakrok a clovek je jak opitej a bricho boli asi jakobys cvicila celej den v kuse brisni svaly 🙂 ale neni to dramaticka bolest , ale to zalezi na jedinci kazdy narkozu a naslednou rekonvalescenci zvlada odlisne... pote bys mela dodrzet 6 nedeli , ne bazeny, vana, sex , tahani tezkych veci ne hned tehotnet ...Do tydne se chodi na stehy... muze se ti motat hlava, muzes se citit slaba , nekoho boli rameno a nekoho nohy lytka ..Ramena protoze pri operaci je telo nafouknute CO2 aby dutina byla prehledna..Takze je bricho pro zakroku jak v 9 mesici a odchazejici COcko tlaci do ramen a clovek ma hodne vetry 🙂 a nohy muzou bolet protoze lezis na gyn. koze....krvacis nebo spinis podle rozsahu zakroku... Nekdy tyden jindy cele to 6 nedeli....

Neni se ceho bat 🙂 dulezite je se chovat pak zodpovedne aby sis neublizila nejakou narocnou aktivitou

adris666
27. srp 2018

@lucy1204 jenže prasknutí je normální

kacule666
19. zář 2019

Chci se zeptat... Mám po operaci cysty na vaječníku, laparoskopicky, byla jsem 4 dny v nemocnici, první den přijetí, druhý den operace, a 4 den propuštění, vše v pořádku, bolest ramen po plynu, prý normální ale jinak celkem dobrý... Pustili ne domu a cítím se dobře, jako určitě nemůžu dělat velké výkony, šetříme se ale začala jsem trochu spinit... Je to normální nebo je něco špatně?