Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Léky na ředění krve, kde je nabídnout?

marcelaxurbanova
2. kvě 2018

Krásný den, nedávno zemřela babička, která měla předepsaný Clexan na ředění krve. Chvilicku před tím jsme ji vyzvedli v lékárně zásoby a teď máme tři neotevřené krabice doma. Případně kde se daji nabídnout, poradíte? Děkuji 🙂

jitka_cv
2. kvě 2018

Dejte je do nemocnice třeba na internu,nebo vrátit do lékárny.

kladpol
2. kvě 2018

@marcelaxurbanova Zkus je vrátit do lékárny a vysvětli jim situaci nebo se zeptat někde v nemocnici, ale tak někde volně na netu bych to asi nenabízela, ať z toho nemáš pak problém, jsou to léky na předpis.

ter
2. kvě 2018

@marcelaxurbanova Ahoj, vrať je do lékárny. V Česku v současné době bohužel není možné tímto způsobem distribuovat vůbec žádné léky (zejména ne ty, které jsou vázány na lékařský předpis), problematiku prodeje léčiv v ČR upravuje Zákon o léčivech a mohou je prodávat pouze osoby s patřičným vzděláním. Také je nutné před prodejem léčiva zajistit adekvátní podmínky pro jeho skladování, což opět mohou zajistit (a mají své provozy na toto certifikované) pouze specializované instituce jako jsou lékárny nebo zdravotnická zařízení. Takže kdybys je prodávala, bylo by to nelegální, pozor na to ;)

vendelinka08
2. kvě 2018

@marcelaxurbanova v lékárně ti je vezmou zpět....